CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
16. čer 2009

len,snad by se do nas nekdo nepustil ☹ ,vzdyt se to muze stat nektere z nas.Vzdyt dokud neporodime dite,nemame nic vyhrano.

Mne tenkrat polozila Katy,ktera cekala trojcata a nema ani jedno miminko.Ja to nesla spatne a uvazovala par dni,jestli bych to zvladla.

Katy to ale na Konika napsala co se stalo s tim,ze tady chodit nejaky cas nebude. Takze se pak pridavaly prispevky.

len
16. čer 2009

No, kolikrát tu byla založena diskuze, když se někomu stalo něco špatnýho, a vždycky se to obrátilo tím směrem, že je pokrytecké truchlit nad někým, koho ani neznám... Nechápu. Na druhou stranu založení takové diskuze mi nepřijde jako moc dobrý nápad a taky se mi nechce lézt do diskuzí, kam jsem nikdy nechodila. Řeším to IP, pokud jsem dotyčnou znala, pokud ne, radši mlčím...

larri
16. čer 2009

len,ted jsem to cetla na jine diskusi

aknyt
16. čer 2009

Lidi jsou prostě zlí a krutí. A často dost povýšení v tom, že jim se něco takového stát nemůže. Asi proto se ty diskuze stáčí tam, kam psala Len. Přitom nejde o pokrytectví, ale o prostou lidskou účast s někým, komu se stalo něco moc zlého ☹

larri
16. čer 2009

Ja se tady s tim jeste nesetkala.

Prijde mi,ze se tady prave hodne podporujeme a pokud se to nekomu nelibi,tak tady nema co delat.

Budu prat porad dokola,ale pokud nebudu v naruci drzet zdrave miminko,vim,ze nemam vyhrano.Tady se o tom presvedcuji dost casto.

len
16. čer 2009

Larri, chodíš do těch správných diskuzí 😉 Jinak jsou tu diskuze, kde jsou lidi schopni se servat kvůli čemukoliv, no a taky diskuze, kde jsou všichni ohromný kamarádi, ale pak se nestačíš divit. Plivník mi rozšiřuje obzory 😀 Díky jeho schopnosti dupnout na klávesnici se občas dostanu, kam nechci, a pak se nestačím divit, kvůli čemu jsou lidi se ochotný pohádat 😕
A pak přijde takováhle rána a člověk vidí, jak je všecko relativní 😔 Ještě ráno jsem měla vztek, že je mi po Pregnylu blbě 😒

aknyt
16. čer 2009

Len má pravdu, mám známou v pražském Gennetu, tak jsem ji navštívila na jejich diskuzi a zrovna se tam jedna holčina obula do jiné, že na sebe zbytečně upozorňuje a že očerňuje nějakou mudru od nich. A to proto, že napsala, že jí při OPU natrhli nějakou cévu, poslali ji domu, večer ji vezla rychlá, krvácela do vaječníku, který se jí potrhal, takže o něj přišla a hlavně málem umřela. Pak napsala, že s ní mudra odmítla komunikovat a jakkoliv to řešit, tak že to šlo k šéfovi toho CARu. Mně to znělo spíš jako výstraha, co se může stát a že se velké krvácení po OPU nemá podceňovat. A vyšla z toho na diskuzi jako špatná ☹ - a přitom po té pasece, co jí to v těle nadělalo, má zakázánu další stimulku a poslední nadějí je jeden její mražáček.
Prostě jsem nepochopila, proč se do ní ta druhá vlastně pustila...

aknyt
16. čer 2009

Zrovna jsem listovala staršími stránkami naší diskuze a musela jsem se usmívat nad Leničkou, která si tu prorokovala, že tu bude z nás nejdéle 😉 A dokonce jsem našla i to, co jsem vlastně dohledávala.

len
16. čer 2009

Aknyt, myslím, že vím, o kom píšeš, ten mrazáček se jí chytnul a teď už bude stopro v druhým trimu... To my tady "pomlouváme" doktory kvůli větším blbostem 😉 Přijde mi báječný, když někde řeknu, ke komu chodím, a někdo odvětí - jéje, toho já zase nemůžu ani vystát - a to jde jen o nějaké osobní sympatie. Provést mi někdo něco takovýho, tak snad podám stížnost ještě výš než k vedoucímu CARu 😒

aknyt
16. čer 2009

Já jsem si to myslela, nedávno jsem se tam byla mrknout, jestli se tam objevuje ta moje známá (už je snad v 16 tt) a něco takového tam zahlídla. Moje známá už tam nechodí, tak jsem to ani už nedočítala.
A je fajn, že nemusíme doktory pomlouvat kvůli něčemu takovému!!!
Jinak si vezmi, jak by to tu vypadalo, kdybychom se do krve hádaly o doktorech... obzvlášť my dvě se neshodnem u oblíbených ani na jednom (jedné). 😀 jen u Koryntový se celkem shodnem 😉

len
16. čer 2009

Si aspoň nelezeme do zelí, ne? 😀 To by to dopadlo, kdyby chtěli všichni k tomu samýmu 😉

simisimi
16. čer 2009

Ahoj vsem, muzu vas pozadat, jak se vam pozdava Podoli? Lisi se ceny napr. Apolinar, Podoli a Pronatal? Nemate nejake cenniky? A jak je to napr s vikendama kdyby jste tam museli, je to v pohode? DIky
... kto vas ma na starosti..?

len
16. čer 2009

Sisimi, tohle je diskuze k Apolináři, takže o Podolí moc neporeferujeme 😉
Ceny se stopro liší, Apolinář je určitě nejlevnější, ceníky konkrétně potřebuješ na co? Na IVF, jako samoplátce? Nebo jen na nějaký konkrétní zákrok?
Jinak Apolinář funguje na nutné návštěvy i v sobotu, v neděli ne, ale ono se to vždycky zařídí, aby se v neděli nemuselo (za 2 1/2 roku jsem tu potřebu neměla ani jednou) 🙂

aknyt
16. čer 2009

simisimi,
co jsem se dívala, tak ceny se celkem liší (nevím, jak aktuální jsou ceníky Pronatalu a Podolí, ale že by zlevnili moc nevěřím)
ICSI: v obou 7000, u Apolináře 5000
prodloužená kultivace (PK): Podolí 2800, Pronatal 2500, Apol. zdarma
Mražení embryí a skladování: Podolí 2500/rok (poté 1500 za každý započatý rok), Pronatal 5000na 2 roky (+500 za každý započatý rok), Apol. zdarma na 2 roky (poté 300 kč za rok)
KET: Podolí 4000, Pronatal 5000 (+ 1200 za katetr), Apol. 2400

To jsou ty základní položky. Základní IVF je u Apolináře i v Pronatalu za stejnou cenu, v Podolí jsem to nenašla.

aknyt
16. čer 2009

Oprava, ICSI u Apolináře stojí 5100.

len
16. čer 2009

Jo ale něco za něco - u Apolináře se čeká na chodbě a na záchodech nemají toaletní papír 😀

spes2009
16. čer 2009

Ahoj holky,

tak jsem se dostala k PC až teď a těšila jsem se na zprávy od holek. A ono je tady tak trošku smutno 😢

Sar, je mi to moc líto. Vím, že je to těžké, ale naděje umírá poslední a věř, že se jednou zadaří . Jsi holka statečná🙂

Papus, gratuluji ke 4 vajíčkům a doufám, že máš pro nás dneska z laborky dobré zprávy 😉

Len, já jsem byla na ultrazvuku ještě poslední den stimulace. Já jsem poslední píchala ve středu večer a na utz jsem šla ve středu odpoledne. Tak ještě, že jsem nereagovala dříve, protože bych Tě popletla 😅

Holky je strašný, jak je ten život nepravedlivej a krutej. Když tady kolikrát čtu ty příběhy, říkám si, kam se na to hrabou moje starosti a 2 letá neúspěšná snaha o mimi...

spes2009
16. čer 2009

Aknyt, jj, my v květnu platili přesně 5.100 Kč 😉

A já snad na záchodě u Apoli vždycky toaleťák měla, bych řekla. Ta chodba mi tedy upřímně není moc příjemná, kolikrát to tam je jako průchoďák, ale ostatní pozitiva tohoto CARu to s přehledem vykompenzují.

Já jsem si Apolináře vybrala tak nějak sama z nějaké jakoby intuice. Vím, že je to jako pracoviště vysoko hodnocené, tak jsme tam šli. Původně jsem nahnala manžu na spermiogram také do Apolínářské, ale do sexuologického ústavu. Tam byl manžel s odsupem 1 roku 2x na spg a při jeho výsledku nám pak udělali 2x IUI - neúspěšné. Ale vůbec se tam nikdo nezabýval mnou. Je to tam pouze pro léčbu mužské neplodnosti. Tak jsme utekli do CARu k Apoli a jsem moc ráda, jsem tam zatím max. spokojená 🙂 Jen mne trošku mrzí, že jsme se na ně neobrátili dříve a trošku jsme marnili čas v tom sexuolog. ústavu. Ale věci jsou tak jak mají být...

Můj gyndr. říkal, že doporučuje ISCARE, z důvodu dobré dostupnosti od nás, ale prý že Apoli také dobrá volba. O Pronatalu se vyjádřil, že je to jen pro elitu (jakože boháče).

Jinak simisimi s Podolím neporadím, zkus nahlédnout k holkám do CAR Podolí, určitě se s Tebou podělí o jejich pocity a zkušenosti. 😉

aknyt
16. čer 2009

Já poprvé slyšela slovo Apolinář v souvislosti s protialkoholní léčebnou a dost dlouho jsem nevěděla, že je to TAKY porodnice 😀

spes2009
16. čer 2009

Tak já znám Apolináře zase nejprve jako porodnici. Byla jsem tam kdysi se podívat na svoji sestřenici, když se narodila a byla jsem unešená tou krásnou budovou. Tehdy, a je to už hodně let, jsem si říkala, tady bych chtěla rodit. To, že tam pak budu docházet, abych vůbec otěhotněla, mně jaksi nenapadlo 😅

aknyt
16. čer 2009

Spes, tak to já, pod vlivem toho, jak jsem Apolináře znala, jsem neměla v úmyslu mít s ním cokoliv společného 😉
Dokonce ještě když jsem se objednávala do CARu, tak jsem netušila, že je to v porodnici a jak ta budova vypadá. Znala jsem jen to protialkoholní (je tam, co sexuologický ústav pod kostelem sv. Apolináře).

aknyt
16. čer 2009

Myslíte, že bych na té indikaci měla mluvit pravdu a nebo se držet žádanky z CARu a podle toho odpovídat? Příčí se mi lhát, ale nechci shodit CAR. Stejně by si asi mysleli, že jsem zmatená, kdyby to nesouhlasilo... 😒

spes2009
16. čer 2009

My když jsme chodili na to IUI do sex. ústavu, tak jsme nejdříve procházeli čekárnou ne venerologii. Takže jsme tam tak na sebe vždycky koukali, že oni mají nějaké pohl. nemoci a my sexuální problém 😅

spes2009
16. čer 2009

Aknyt, já ani nevím, co je ta indikace. Tam tě rozeberou a zjistí, co je pro tebe vhodné? Já tedy taky nerada lžu, ale asi bych mluvila podle té žádanky z CARu (tedy jestli není nějak proti tobě), aby z toho nebyli zmatení hlavně oni a neměla jsi zbytečný problém. A třeba by to něchtěli aktuální a neposunul se ti tak termín...

aknyt
16. čer 2009

Tak jsem koukala na tu žádanku, tak ta doba snažení je dobře, protože je to jen za dobu u gyndařů a ne v CARu. Pochopila jsem další zkratky. Tak teď nesedí jen ten počet cyklů a to je asi jedno.

aknyt
16. čer 2009

jo a délka cyklu taky nesedí, ale to jim upřesním, podle toho se bude plánovat datum toho výkonu.

papus
16. čer 2009

ahoj holky hezké odpoledne dorazila jsem z práce....volala jsem si dopoledne do CAru tak máme 3embryjka krásně se vyvíjející na ET jdu ve čtvrtek 11.15h 😵

aknyt
16. čer 2009

Tak Papu, tfuj, tfuj, tfuj, ať se dál hezky vyvíjí a hlavně se pak hezky chytnou u tebe!!! 🙂

papus
16. čer 2009

ankyt děkujuuuuuuuuuuuu 🙂

aknyt
16. čer 2009

A kolik si jich chceš nechat zavést? Dvě a nebo jedno? Nebo všechny 3 😉