CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

rendulina
24. čer 2009

Teď mě dostala ta mamarádka,jak jsem o ni včera psala s tím OHSS.

Když dorazila k Apoli,hospitalizovali ji a jen ji vzali krev(a čekali na výsl.)Do večera se nic nedělo a tak jim podepsala propustku,že tam spát nebude a jela domů,s tím,že se ráno vrátí.Nyní tam již teda leží je tam s ní nějaká holka,která je tam již 6.den a dělali jí pouze to že jí 1.den dali kapačku-leží tam prý jak mrtvola.

Je toto normální?

haaribo
24. čer 2009

Tak to je mazec, ale s tímhle zkušenost nemám, takže nevím. Ale ten papír na iVF o tom píšou dost vážně a důrazně. A po tobě ani pes neštěkne... 😠

haaribo
24. čer 2009

Musím letět něco dělat, odpo se zase ukážu pokud to půjde, tak pááá!!!! 😉

rendulina
24. čer 2009

Tak nakonec dobrá zpráva a vše má šťastný konec!

Nějaký milý MUDr.jí předepsal injekce na ředění krve a muze byt doma(musel podepsala revers).
Z krve ji alespoň zjistili,že je těhu 🙂 Hurrrááá 🙂

haaribo
24. čer 2009

Tak alespoň nějaká dobrá zpráva, to je super!!!!

aknyt
24. čer 2009

Rendo, stejně je to teda hnusný, jak se k ní chovali. Hlavně že jí to vyšlo a je těhotná. Ale vážně by mě zajímalo, kdo z CARu se takto zachoval, když i Larri i Tulipanka vzali hned, když jim bylo blbě.

Co asi Len, počítám, že teď jí transferujou drobečky a po obědě se snad ukáže.

haaribo
24. čer 2009

Taky jsem se teď přišla zeptat na Len, no, snad to drobečci zvládnou...

larri
24. čer 2009

Ahoj holky,tak jsem byla v praci a mam pro vas nove zpravy.

Po kazdodennim zvraceni jsem si vcera udelala test a poprve v zivote jsem videla // carky.Dneska jsem byla na krev a HCG 147.

Ted si vas jdu docist.

aknyt
24. čer 2009

Larri, to je paráda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 Gratuluju a přeju vše v pohodě 🙂

larri
24. čer 2009

Tynko,diky moc.Jsem zvedava jak to dopadne.Pristi utery jdu k Apoli,staci to ne? Ja tam totiz volala,ze jsem dostala mrchu,tak spis na konzultaci.Mam tam volat znova,ze jsem byla na krev nebo to nechat byt? Utery je za chvili,ne?

Jako bych to tusila,kdyz jsem to dostala,tak mi ukaplo par slz a jinak nic.Porad jsem v takovem klidu,ze se nepoznavam.Ono to je fakt jiny stav.

Vim,ze to nemate radi,ale i kdyby to nedopadlo,tak ja poznala,ze to funguje.Mela jsem prvni transfer a zatim je tam.

aknyt
24. čer 2009

Larri, to bude dobré 🙂 Fakt to nepíšu každému, že věřím, že to dopadlo a tobě jsem to psala pořád... z 10 lidí jsem se netrefila jen jednou (myslela jsem, že u tebe jsem se netrefila, když jsi hlásila MS)
Jsem tak ráda, že jsi těhulka 🙂

aknyt
24. čer 2009

Do CARu by tě stejně o moc dřív nevzali, tak bych to nechala na to úterý a udělala jim překvápko 😉

haaribo
24. čer 2009

Larri, velká gratulace, tak hodně štěstí, ať je vše jak má být... 😉

len
24. čer 2009

Ahoj ahoj, mám v sobě dvě čtyřbuněčná embrya, nechala jsem se po transferu rozpíchat akupunkturníma jehličkama a co se týče té triploidity, poreferuju, jsem holt exot 😉

Chachá, Larri, já věděla, že v tebe nevkládám marné naděje 😀 Gratulace! 😵

spes2009
24. čer 2009

Ahoj holky 🙂 , po dnu výpadku jsem vás rychle dočetla a nevím pořádně, kde začít 😉

Larri, krása, tak ať to stoupá. Moc gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a přeju ti to 😵.

Len, vím, že ty dvě embryjka jsou zklamání, ale mysli na ně. Teď už je máš v bříšku, tak je hezky hýčkej a hlaď 🙂

Aknyt, tabulka, nebo ten odkaz je skvělý nápad, krásně přehledný. Děkuji, že jsi mě tam přiradila 😉

Jinak já mohu po včerejšku zaktualizovat svůj "stav". Včera jsem šla hned ráno na konz. k Jarošový a hned, jak jsem vlezla do ordinace, tak na mne: No paní XY, neříkejte mi, že Vy nejste těhotná. Na Vás jsem vsázela 90%. Tak já, že ne a co dál. Podívala se do karty, že tam toho mrazáčka (díky Bohu) máme, že bylo embryjko moc hezké a tak že uděláme KET. Já, že chci co nejdříve, tak jsme to naplánovaly, že musím MS dostat do 30.6., abychom to do 17.7. stihli. Což přirozeně by mohlo i nemuselo vyjít. Ptala jsem se na zaručenou metodu a ona, že mi napíše injekci, tak jsem si nechala píchnout (nevím, jak se to jmenuje, ale bude to asi pěknej záhulovník) a doufám, že to do toho 30. dostanu. Nemám s tou injekcí žádné zkušenosti, ale bolí mě dneska vaječníky jak blázen. Snad je to v mém případě dobré znamení 🙂 Jinak od 2. DC budu lepit nějaké náplasti s hormony a pak 10.-12. DC ultrazvuk co a jak a pak doufám ten KET. Ale říkám si, že jestli ten KET nedopadne, tak já půjdu na další IVF asi až v říjnu, abych měla ten jeden cyklus vynechaný. Tak uvidíme...

Jen teď přemýšlím, jestli jsem si, pro jistotu, neměla také dojít na tu krev. 😔

rendulina
24. čer 2009

larri: velikananánská gratulace-já říkala:nevěš hlavu! 😉

A po kolika dnech od ET jsis teď dělala test?

Jianak aknyt: Dnes jsem zi založila album a abych tě ukildnila,ozvalo se mi nečekaně 5 cizích holek....ale v dobrém/spíše mně to potěšilo 🙂

len: tak super-čtyčbuněčný bobísci jsou tam kde mají být! Jdeš v mým šlépějích... 😉

len
24. čer 2009

Tak jsem byla dneska odhodlaná vytáhnout z nich co nejvíc informací...

Při transferu byla Dr. Jirsová, je naprosto zlatá, tak jsem ji chudinku zahltila hromadou otázek... Na některé ani neznala odpověď, takže pak přiběhla embryoložka a společnými silami mi vysvětlily, co se dalo (bohužel dost věcí je stále ve hvězdách i mezi odborníky).

Triploidní embrya se občas vyskytují, embryoložka zkonstatovala, že je vídá čas od času, tak třeba jedno mezi deseti vajíčky, většinou ani to ne. Takže šest z osmi je opravdu divných. Příčin může být mnoho, ne všechny známé. Mezi známé příčiny patří např. to, že vajíčko je oplodněno dvěma spermiemi zároveň, což je ovšem jev velice náhodný a stává se zřídka. Takže šest z osmi najednou je blbost (moje teorie je, že by se to mohlo stát, pokud jsou vajíčka chybná v tom směru, že nemají zakódované vpuštění pouze jedné spermie). Taky může být diploidní spermie (nese dvě sady chromozomů), to by jich ale Honza musel mít takových většinu. Spermiogram prý má vzorový a spermie ukázkové, takže i když se jim do hlavy nevidí, tohle jim taky nepřišlo moc pravděpodobné. Nebo může být chyba ve vajíčku, k tomu se teda klonily - vajíčko při prvním dělení nedokáže odhodit jednu sadu chromozómů, tudíž po přidání třetí sady ze spermie vznikne triploid. Řešit by se dala pouze příčina více spermií ve vajíčku - metodou ICSI - takže to je asi tak jediné, co by mohli při dalším IVF udělat navíc (i když popravdě moc nadějí tomu nepřikládají).

No a co to znamená pro mě. Je dost dobře možné, že tohle je u nás příčina, proč se tak dlouho nedaří. Že se vajíčko se spermií spojí, ale i v přirozeném cyklu vznikne triploid, který se dál nevyvíjí nebo zaniká krátce po zahnízdění. Takže můžu být třeba 3x do roka těhotná, ale vůbec o tom nevím. Naopak to nevylučuje přirozené otěhotnění, evidentně sem tam nějaké vajíčko umí být OK (minule z 12 folikulů nebyla triploidní 4 embrya, tentokrát ze 13 dvě), takže kdyby se čekalo dostatečně dlouho, při značné dávce štěstí by to přirozeně jít mohlo.

Tudíž mám možnosti - zkoušet to přirozeně (a zatímco zdravá ženská má šanci třeba 12x do roka, já ji budu mít třeba 2x), zkoušet to pomocí IVF (asi nejlepší, ale náročné a drahé, mám za sebou druhý pokus) nebo nastimulovat vaječníky (Clomifen, Fostimon...) a provádět IUI, tím by se šance o něco zvedla (mezi větším množstvím vajíček je větší šance na zdravé).

Momentálně to ale nebudu řešit, protože mám v sobě dva diploidní statečné, ze kterých hodlám otěhotnět. Mám zavádět 2-2-2 Utrogestanu 15 dní, pak udělat test a pokud budou //, vzhledem k mému potratu pokračovat ve snížených dávkách Utrogestanu. Jo a listovku čtyřstovku, více teď udělat nelze.

spes2009
24. čer 2009

Sakriš, ten kůň mně nějak zlobí, tak mám příspěvek vložený až teď.

Len, gratuluji ke dvěma embryjkům. Věřím, že ti to vyjde. Tak se opatruj 🙂 .

chrobacek
24. čer 2009

sorry že sem lezu ....

Len držím palec at ti bojovníčci dobojují do konce a dotaz k akupunktuře kde jsi byla? ted jsem se o tom taky dozvěděla a dostala jsem kontakt na pana Mohrbacha....ale musela bych do Prahy co po et je asi blbost

chrobacek
24. čer 2009

len to je hustý co tu píšeš čumím jak puk

len
24. čer 2009

Chrobi, díky moc za držení palců 🙂
Já si taky připadám jak magor, co se to na tom světě děje 🙄 A pak že idiopatická neplodnost... Jenomže na tohle se asi bez IVF vůbec nedá přijít 😒

len
24. čer 2009

Jo, na tý akupunktuře jsem taky byla v Praze, takže to ti asi moc nepomůžu...

spes2009
24. čer 2009

Len, taky na to čučím 😕

chrobacek
24. čer 2009

no a pak se můžete snažit jak blázni když jim to nejde ani ve zkumavce !!!! ale ti dva to ted zmáknou ti jsou v pořádku 🙂

chrobacek
24. čer 2009

tento pan doktor co píšu je taky z Prahy ... ale asi by bylo lepší najit někoho v Brně co? ale já jsem tam chtěla poslat hlavně manžela jestli by se mu nedalo pomoct se spermiema když má sekundární infert. a bez příčiny

larri
24. čer 2009

Len,ja taky moc a moc gratuluji.

Vidis,ja mela taky dve jak to dopadlo zatim.A moc nepremyslej,mas v sobe mimisky,tak jen pozitivum.

spes2009
24. čer 2009

Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem se Jaroš. ptala, jestli je to embryjko 8-mi buněčné a ona, že ne, že je to už morulka. Tak mi zvedla hned náladu. Já jsem ani neměla potuchu, že s mražením ještě den počkají a když se bude vyvýjet, tak ho zmrazí. Tak nějak jsem to brala automaticky, když bylo pěkné. Vůbec mne nenapadlo si zavolat do laborky, jestli je vše OK. Jsem to holt holka ještě nezkušená 😅 Ale nevím, jestli je lepší zavádět 8-mi buněčné, nebo tu morulku...

len
24. čer 2009

V Brně určitě taky někdo je! 🙂 Mně argumentoval nějakou studií, že při akupunktuře v době transferu se nějak lépe prokrví děloha či co a je větší úspěšnost... Tak uvidíme, uvidíme, za zkoušku člověk nic nedá 😉 (teda dala jsem dvě stovky, no 😀 ). Objednali mě právě na té klinice, kam chodím k té psychodoktorce, prostě se o mě hezky starají všichni 🙂

spes2009
24. čer 2009

Len a jak vypadá to mobilizace Mojžíšky a jak často a kam na ni chodíš? Nebo můžu to dělat doma?

len
24. čer 2009

Spes, morulka už je o stádium dál, je lepší 🙂 Mně minule zaváděli druhý den čtyř a pětibuněčné (čili prý obě ideální), chytlo se jedno. Zbylá dvě trojbuněčná nechali kultivovat, obě se zastavila třetí den - jedno ve stádiu 4 a jedno 8 buněk, tak už je nemrazili.

Včera jsem narazila na stránky jednoho CARu z USA - www.advancedfertility.com - je to dost zajímavé, trochu rozdílný přístup (třeba úspěšnost nepočítají na počet zavedených embryí, ale na jeden odběr), jsou tam krásné fotky vyvíjejících se vajíček a taky psaní, která to jak daleo dotáhla... A píšou tam třeba - i když není pravděpodobnost moc velká, máme tu i miminka z vajíček, která měla třetí den vývoje pouhé čtyři buňky...