CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

spes2009
14. srp 2009

Aknyt, my tedy také nemáme zázračný spg a IUI nám i navrhli sami. Jenže my byli nedočkaví a chtěli hned IVF 😀

aknyt
14. srp 2009

Spes, myslím tím to, že pokud by byl SPG na ICSI, tak asi nedoporučí IUI. Nemusí to být zázrak, ale IUI se dává až když je špatný a nebo se ukáže, že spermjky samy do vajíčka neproniknou.

haaribo
14. srp 2009

Právě, že máme všechno v pořádku, tak si říkám, jestli není problém v samotném spojení...
Tynko, když se nepovede ani IUI a ani IVF..probíhá další vyšetření???

kralka
14. srp 2009

No táta ho nechal ještě k tomu vykastrovat, aby právě nechodil domů pořád takhle rozbitej. Nebude se teď tak toulat. My máme doma osmáka. S ním to až takový není. Tohle už je druhej, První byl mazlík,ale tenhle si nějak nezvykl. Nemáme ho od malinka. Tak asi proto.
Holky, jsou i na IUI omezené léky na pojišťovnu?

spes2009
14. srp 2009

Aknyt, když my právě máme spg ne ICSI, tedy rovnou řekli, že je to třeba a přesto nám nabízeli před IVF IUI, že to můžeme zkusit...

spes2009
14. srp 2009

Haaribo, já nevím, jak ve vašem případě, ale u nás si myslím, že bude následovat další IVF bez vyšetření. Alespoň takhle jsme se s Jaroš. dohodly. My tedy máme jasně zhoršený spg, takže asi příčina známá, ikdyž nikdo nikdy nemůže trvdit, že je to jen kvůli tomu. Mně Jaroš. po nevydařeném ET říkala, že se prostě neví, proč se embryjko neuchytí a nedopadne to. Je to holt vyšší moc...

aknyt
14. srp 2009

Haaribo, po prvním neúspěšném IVF asi vyšetření dělat nebudou, pokud se neukáže ve zkumavce problém se spojováním (nám vzhledem k horšímu spg doporučili poprvé půl na ICSI a půl do zkumavky). O ta vyšetření si po tom prvním můžeš říct - hlavně o imunologii a genetiku. Kdyby to bylo na nich, tak by mi to dali až po 4. IVF, já si teda řekla po třetím (s potratem).

Na IUI léky nejsou omezené množstvím (pokud vím), ale typem. Clostilbegyt a nebo Fostimon hradí pojišťovna, kdybys chtěla Puregon, takho platíš sama.

spes2009
14. srp 2009

Aknyt, mohla by jsi mě, prosím, zasvětit, jak probíhá vyšetření imunologie a genetiky? Docela by mě to zajímalo 😕

haaribo
14. srp 2009

Ahoj Spes!!!!

Tynko a když si řeknu o imuno a genetiku, za to budu platit??

haaribo
14. srp 2009

Spes, u vás aspoň našli možnou příčinu, u nás nic, tak nevím. Ještě se uklidňuju tím, že teď po kymu se vejcovody mohly rozlepit a vyjde to...

aknyt
14. srp 2009

Spes, imunologie je pohovor a odběr krve, pak podle výsledků případně léčba. Genetika je dotazník, pohovor a odběr krve obou z páru, pak výsledky a zhodnocení. Oboje je do cca 3 týdnů hotové. Jen na genetiku jsou delší čekací lhůty na termín. Genetika a imuno se neplatí. Po jednom neúspěšném IUI bych to ale neřešila... podívej na Lenicku - IUI nevyšlo a otěhotněla přirozeně.

haaribo
14. srp 2009

Mě zarazilo, že mi teď chtějí udělat nativní IUI, ikdyž chápu, že mám ovu, ale na druhou stranu, při každém z UZ našli jen jeden vaječník, tak proč to nepojistit folíky na obou stranách...

aknyt
14. srp 2009

Haaribo, tak se s nimi domluv, že to chceš s Clostilem. Já myslím, že s Jarošovou je řeč.

haaribo
14. srp 2009

Já tam pak zkusím zavolat, od kdy tam zase jsou???

haaribo
14. srp 2009

Mě totiž věci docvaknou, až když odtamtud odejdu.. 😠

kralka
14. srp 2009

Clostylbegyt bohuže zabral 2x a pak už zase nic ☹. Tak teď mám doma Fostimon. Díky Aknyt.

jasmina309
14. srp 2009

Ahojte Apolenky!
Se mi v noci o vás zdálo a dnes mě bolí hlava jako střep 😒
Ale byl to pěknej sen- všechny sme měli pupík a seděli sme u dortíku v cukrárně 🙂 JOJO sny...

Jinak se ptám, zda ještě ordinuje v Car dr Jržemblovská??? tu mám nejradši...

haaribo
14. srp 2009

Ahoj Jasmin!!!! Asi ten dortík byl vyčerpávající, když tě bolí hlava.... 😉

spes2009
14. srp 2009

Haaribo ahoj 😉

Já bych se také s nimi zkusila dohodnout. Ale je pravda, že mně spousta věcí také docvakne až cestou domů, jako že na to a to jsem se měla zeptat a co toto a tak 😅

Holky psaly, že na 14 dní mají zavřeno, ale mně sestřička říkala, že si mám zavolat příští týden. Tak já přesně nevím. Ale myslím, že Aknyt nebo Len to budou vědět. Ony jsou holky šikovný 🙂

haaribo
14. srp 2009

No právě, ty znají všechno.... 😉

Tehle cyklus mi přijde nějaký dlouhý, když se nic neděje... 😠

spes2009
14. srp 2009

Ahoj Jasmin 🙂 Doufám, že v té cuckrárně jsem seděla s pupíkem i já 😀

S Jarž. nevím 😔 , ale ona měla odcházet či co? Že se ptáš...

spes2009
14. srp 2009

Haar, to mně taky. Já vlastně čekám od konce května a už je to na mne hoodně dlouhé. Já si už chci jet pro toho našeho eskymáka 😀

haaribo
14. srp 2009

To já ani nevím, která to je. Zatím jsem měla štěstí na chlapy. Teda nějaká dr. mi dělala IUI, ale netuším, kdo to byl a bolelo to, tak po tom ani nepátrám...

haaribo
14. srp 2009

😀
U nás se to tak pěkně rozjelo a teď mi to přetrhne nějaký malování...

jasmina309
14. srp 2009

Spes, to víš že v cukrošce si virtuálně byla i ty! 😀 A cpali sme se věnečkama, měli tam domácí 😀

Zato já sem měla štěstí pouze jednou na Řežábka...a stejně jdu raději k doktorce... A to jsem tam byla snad už nejmín dvacetkrát 😒

spes2009
14. srp 2009

Haari, u nás se to krásně rozjelo v květnu a pak mi to přetrhla kalibrace přístrojů, pak neděle, kdy tam nikdo nebyl a nakonec malování. A teď doufám, že mi to vyjde těsně po té jejich letní pauze. Jinak to to budu delší dobu rozdýchávat. Už je to na mne fakt moc dlouhé ☹

A jak vypadala ta doktorka při IUI, abych věděla, od které to bolí...

Jasmin, tak to je dobře, věněčky já ráda 😀

haaribo
14. srp 2009

To já teda na ženský měla zatím vždycky smůlu... 😒

spes2009
14. srp 2009

Jinak já svého obv. gyndr. mám chlapa a ženskou bych nechtěla. Podle mne jsou chlapi lepší. A u Apoli mi Jarošová řekla, že se o nás bude starat a zatím se stará. Jenže já si říkám, že Vokroj je na mne takový moc hezký, že bych se před ním styděla a Řežábek je na mne takový - neusměje se a tak. A já se pořád chechtám, tak aby si nemyslel, že jsem nějaká "vadná" 😀 A toho Fajta nebo jak se jmenuje tady zase nikdo moc nechválil, tak já z těch chlapů zase nemám moc na výběr 😝

haaribo
14. srp 2009

Spes, víš, že ti takhle ani nepovím...byla to děsná rychlovka a já byla venku...a třeba jsem prostě měla jen smůlu...
To při kymu jsme si to s Vokrojem užili víc... 😀 😀 😀

haaribo
14. srp 2009

Bys potřebovala někoho ošklivýho ale příjemnýho... 😀 😀 😀