CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
8. říj 2009

No já mám ,,unavené,, vejcovody (tak mi to řikali v CARu) nevim jestli přímo neprůchodné, to nezkoumali a IVF to nijak nebránilo. Ale je možné, že pokud jsou neprůchozí, že je to komplikovanější. 😔

len
8. říj 2009

Já myslím, že špatný je jen sactosalpinx (vejcovod naplněný tekutinou), ale samotný neprůchodný vejcovod by IVF nijak škodit neměl. Teda kromě toho, že se v něm může uchytit mimoň, že 😝

martinka.a.honzik
8. říj 2009

No ale ten se může uchytit asi v jakémkoliv vejcovodu, v neprůchodném, v unaveném i ve zdravém nebo ne?

martinka.a.honzik
8. říj 2009

Len: už máš nějaké info z pojišťovny?

aknyt
8. říj 2009

Marti, ve zdravém by se uchytit neměl, správně fungující by měl dopravit poklad až do dělohy. V neprůchodném se zarazí a unavený možná nedopraví 😒

Ale je fakt, že spousta doktorů ti řekne, že neprůchozí = nemůžete mít mimoně. Slyšela jsem to 3x 😖

len
8. říj 2009

Marti, až odpo 😉

Aknyt, možná je to myšleno tak, že při zcela neprůchozím nemůžeš mít mimoně přirozenou cestou, protože spermie nikdy nedoputuje k vajíčku... Jinak se obávám, že byť to není moc časté, i ve zcela zdravém vejcovodu se může mimoň "zaseknout" 😒

aknyt
8. říj 2009

Ale řekli mi to 2 různí lidé v CARu, plus moje gynekoložka 😨

Jinak potvůrka zvládla úspěšně venčení a zase spí 🙂 Musím ji vyfotit s tím Fostimonem 😉

len
8. říj 2009

No, Larri je živým důkazem 😉

martinka.a.honzik
8. říj 2009

Aknyt: Aha, to jsem nevěděla, že ve zdravém by se uchytit neměl, tzn. že spousta žen zjistí, že má vlastně nějaký problém, až když má mimoně. Tak jsem zase o něco chytřejší 😉

A s tim, neprůchozí=ne mimoň, to pak nevim proč by to tedy vydilo při IVF. No, ale záleží asi na situaci a doktoři by to asi měli vědět nejlíp.

martinka.a.honzik
8. říj 2009

Len: teda ta pojišťovna nás napíná 🙂

martinka.a.honzik
8. říj 2009

Ty jo se z toho rána nemůžu pořád nějak vzpamatovat....

len
8. říj 2009

No, slíbili, že to vyřídí dopoledne, teď jim dám pauzu na oběd a v jednu si volám o výsledek 🙂

martinka.a.honzik
8. říj 2009

aknyt: šikovný pejsek a hlavně nádherný 😅

len
8. říj 2009

Marti, co se stalo ráno?

martinka.a.honzik
8. říj 2009

No spim jako vždy (v ložnici) Verča má svůj pokojíček a najednou u hlavy mamiiiii. Já vylítla a v první chvíli jsem nechápala co se děje a kde se tam vzala. No, sundala si spací pytel a frajerka vylezla, tedy přelezla ze zavřené postýlky. Nikdy předtím to neudělala, ani náznakem. No naštěstí nežuchla, ale raději to nechci ani domýšlet, navíc naštěstí mě hned vzbudila a neštrachala nikde po bytě. No a když jsem se trochu oklepala, tak cca za hodinu frajerka vylezla na sedačku, blbla a než jsem doběhla, tak to vzala k zemi a ksichtíkem přímo na konferenční stolek, tak má šrám a modřinu na tváři. Tak jsem dneska patřičně vystreslá a přibylo mi pár šedin 😀

martinka.a.honzik
8. říj 2009

Tak teď nevim jestli z ní vyroste zpěvačka (podle hlasového rozsahu), herečka nebo horolezec 😀

len
8. říj 2009

Jo, to je asi ten první šok, kdy ti dojde, že dítě zvládne něco, o čem jsi byla doteď pevně přesvědčená, že je to nemožné 😀 Osobní zkušenost nemám, ale myslím, že si to musí prožít každá máma 😉 Tak hlavně, že je všecko v pořádku, no a teď už budeš trnout asi u všeho 😀

martinka.a.honzik
8. říj 2009

No hustý, ale už se moc těšim, až si tu takovéhle zážitky budeme vyprávět všechny... tedy já bych si raději takovéhle zážitky odpustila....ale to je asi nemožné 😀

Každopádně dnes se mi potvrdilo to, že nic neni nemožné 😉 😀

len
8. říj 2009

Hurááá! 😀

martinka.a.honzik
8. říj 2009

Jedeš????

len
8. říj 2009

Jo 😎
11.10.-8.11. lázně, v týdnu 2.-6.11. bych se měla stavit v CARu pro léky a 17.11. čekám MS, tak bych začala stimulovat 🙂

martinka.a.honzik
8. říj 2009

No to je super bomba zpráva.......hurááááááááá a velikánská gratulace k pokoření uřednické birokracie 😀

saralinda
autor
8. říj 2009

Suuuppeerrr!!!! Celý den tu nakukuji a ta super zpráva je tu! Len, jsi bojovnice a už jenom za ten boj s úřady si to zasloužíš. To je teda rychlovka, to už valíš tuto neděli, co? Tak si to tam pořádně užij. Hoď se do klidu, pokecej s jinými ženami. No, holka, budeš to mít určo super! A koukám, že časově to teda vyšlo akorát.
Si odskočíš z lázní do CARu pro léky? Nedají ti je už zítra?
Ještě jsi do svého časového harmonogramu zapomněl napsat - prosinec // 🙂

len
8. říj 2009

Sar, nakonec to vyjde tak, že se vrátím 8.11. a stimulku bych měla začít kolem 17.-18.11., takže ještě v tom týdnu předtím si pro ně v klidu stihnu zajít. Pokud teda nebudu mít následující dva cykly výrazně kratší než 23 dní 😀 Jinak jsem si to zase vytelefonovala a dostala jsem i tu slevu - 1100 Kč dolů za jeden drzej telefonát není marný, ne? 😉 Jsou tam zlatí, to je pane jiný jednání než s pojišťovnou, tam jsem zákazník 🙂

saralinda
autor
8. říj 2009

Tak to je super sleva. To by stálo za to tam zavolat ještě oárkrát a měla bys to zadarmo 😢
A budeš tam mít přístup na net? Jestli nám občas napíšeš lázeňské zpravodajství 🙂

len
8. říj 2009

No, záměrně s sebou net neberu, ale možná tam občas zajdu do knihovny nebo tak něco 😉
Mi tu slevu slíbili včera jako že nastoupím tak narychlo (na poslední chvíli jim to nějaká paní odřekla, tak jsou rádi, že ten termín zaplní, jinak je tam beznadějně plno). No a dneska mi napsali zvací dopis s cenou beze slevy, tak jsem se ozvala, čekala dohady a paní se mi ještě omlouvala. Měla bych brzdit, na takovýhle vstřícný jednání nějak nejsem poslední dobou zvyklá, tak pokaždý nastartuju a rovnou mám tendenci řešit věci dost rázně 😕

aknyt
8. říj 2009

Len, gratuluju, tak sis ty lázně vybojovala - a že to nebylo jednoduché. Je fajn, že to vyšlo i dobře se stimulkou 🙂
A do té knihovny občas skoč, ať se nám nestýská 😉

Malá usnula, tak mám chvíli klidu. Jen nevím, jestli nesbírá síly na noční pláč 😀 Celkem brzy se ukázalo, že byla naučená kňučením dosahovat svého, tak se snažím, aby to u mne nefungovalo...

len
8. říj 2009

Aknyt, tak si s miminkem užíváš, co 😀 Moc vám to přeju, že se k vám nakonec dostala, však vy z ní vychováte hodnýho a spořádanýho pejska 😉

aknyt
8. říj 2009

Len, my nikdy neměli hodného a spořádaného pejska. Ben byl hodný, ale ke spořádanému mu kus chyběl. A Kuba (jezevčík) nebyl ani mimořádně hodný ani spořádaný 😀
Takže se pokusíme ji vychovat, ale jak to dopadne, to je otázka... nejspíš vychová ona nás 🙂

len
8. říj 2009

No tak třeba teď budete 😀