CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
11. pro 2009

Jé, bezva, Týnka má černej flek 🙂 Že by ta šmouha byl hematom, který způsobuje to špinění? To jsem diagnostik na dálku, co? 😀 A nemyslete si, sama jsem připo*raná strachy, jestli mě Ř rovnou nevyhodí 🤐

eustoma
11. pro 2009

krasne ranko vsetkym, dnes mam perny den.

samani: gratulujem

len: neboj nevyhodi.

samani
11. pro 2009

Ahoj len, vím, že podle toho co píšeš, na to moc nejsi, ale není na čase zkusit něco alternativního? Já jsem užívala gynex, i když jsem neotěhotněla, vždy před mens. jsem měla návaly, zvýšenou chuť na sladné a jiné problémy a toho mě třeba zbavil. To si ale nemyslím, že by jsi potřebovala. Spíš jsem se chtěla zeptat, znám paní a její dcera měla také velké problémy s otěh. v CARu jí ve finále řekli, že ona nikdy svoje dítě mít nebude (ale neznám její přesnou diagnozu). Potom jí pomohl nějaký lékař z Prahy, kt. se zabývá i homeopatikou. Jesti chceš zkusila bych ti na něj sehnat kontakt. Napíše ti nějaké ,bylinky, poradí, podívá se na to z jiného pohledu a i kdyby ti to nepomohl, neublíží ti to. Navíc, když ti ty hormonany nedělají dobře. Co zkusit tuto cestu? 6 měsíců si dát pauzu od CARu zkusit tohoto popř. jiného lékaře a v létě zkusit poslední IVF?
Bylo by to alespoň trošku vypadnutí z toho bludného kruhu 🙂. Já sama jsem si říkala, že když IVF nedopadne, před druhým zkusím tuto cestu.

Jinak děkuji za gratulaci, ult. mám 21.12., tak doufám, že bude vše, jak má být 🙂.

len
11. pro 2009

Sam, já už víc jak dva roky cvičím Mojžíšovou, poctivě popíjím byliny, co mi dala, od léta chodím na reflexní terapii... Asi tak vrchol alternativnosti, co jsem ochotná akceptovat 😀 S homeopatikama mám osobní mizerné zkušenosti, navíc si pak připadám jak pokusnej králík 😉 Ale i tak děkuji 🙂
Jinak těch pauz od Apoli jsme měli, no j´je, ani nepočítám... Vždycky jim tam 2-3 měsíce straším a pak si dáme aspoň 6 cyklů pauzu, takhle fungujeme už tři roky 😒 A to poslední IVF... Ono to dává smysl, že je u nás asi k ničemu - buď přirozeně nebo nic 😖

larri
11. pro 2009

Len,neboj se,výjde to.Pořád máš větší šanci než já,co se týká otěhotnět přirozeně.

Mne řekla dr.,že otěhotnět mužu zázrakem,ale muže se to stát,s jiným chlapem-myslela tím,kdybych měla ulet.
Tak se to stalo její pacientce.

Vzhledem k tomu,že nemám náladu ani chut si někde zařádit,tak se smířím s IVF.Trochu jiná romantika,ale co se dá dělat. 😉

len
11. pro 2009

Larri, to asi jo 😀 Ale zase Ř argumentoval tím, že je to se mnou těžký, že kdybych něměla vejcovody, aspoň by věděl, co se mnou 😉 Čímž v žádným případě nechci říct, že bych s tebou měnila 😒

Dr. je teda dobrá, při pravidelným sexu s vlastním chlapem pravděpodobnost nulová a při jednom náhodným styku s cizím že by se měl stát zázrak, jo? 🙄

larri
11. pro 2009

No dr.to myslela tak,že,když vís,že jsi neplodná,tak nad tím tolik nepřemýšlíš.Ale myslela to spíš tak,protože se to zrovna stalo její pacientce,že zázraky se opravdu dějí. 😀

aknyt
11. pro 2009

Ahojky,
tak jsem doma. Na ultrazvuku byla vidět dutinka a v ní šmouha (prý základ embryonálního pólu či co). Dostali jsme i fotku... ale špinění zatím nepřestalo, prý se to stává a nedá se s tím nic dělat. Další UZ 23.prosince, tak doufám, že to bude dárek k vánocům 😉 Chvílema mi připadalo, že tím byla Jarošová nadšená víc než my s chlapem... už jsme holt moc opatrní radovat se předčasně.

saralinda
autor
11. pro 2009

Týnko, mám velikou radost a moje palce zůstávají zatnuté.

samani, moc gratuluji. To bylo tvé 1. IVF? Omlouvám se, ale nějako jsem se ztratila.

len
11. pro 2009

Jé, Týnko, takže paráda a před Vánocema už by mělo být srdíčko, co? 🙂
Se normálně začnu učit to ISO, abys měla nástupkyni 😀 Sakra, já chci práci 😝 Kdybyste tak třeba brali někoho se stavebním vzděláním... 😀

anakolut
11. pro 2009

Milé Apolenky, dnes jsem mluvila s bývalou kolegyni z práce. Její kamarádka po 10 letech neplodnosti otěhnotněla díky lékařce, která praktikuje čínskou medicínu. Zeptá se kamárádky a předá mi kontakt. Já to vyzkouším, protože doktorům teď moc nevěřím. Nemám ovulaci, a tak prý mám zhunbout. Ale během tří měsíců teď okolo mě otěhotněly 3, které jsou stejně obézní jako já 🙂 . Takže než zhubnu na přijatelnou úroveň pro CAR, tak ji chci vyzkoušet. Jakmile se k němu dostanu, tak Vám ho sem hodím. Všechny zdravíma a přeji hezký víkend.

aknyt
11. pro 2009

Holky, díky 😉 Doufám, že vánoce budou šťastné a nechci si ani představit, že by 23. našli zamlklinku 😔 Ale přece nemůžu mít jenom pech, no ne?

Sar, doufám, že ti to dobře dopadne a že je ti lépe.

Len, když se naučíš ISO, tak se stopro chytíš, to teď frčí 😉 Zkusím se zeptat v jiných sekcích, kamarádka má střední stavební a chytila se u nás, tak třeba by se tam práce našla.

martinka.a.honzik
11. pro 2009

Dobrý večer Apolenky,
Aknyt: velká gratulace, moc jsem na tebe myslela. Já jdu na srdíčko 22.. Budeme mít krásné vánoce 😉 🙂

klarka.k
12. pro 2009

Ahoj Týnko, tak to jsou krásný zprávy. Stále držím palečky, ať je nadále vše v pořádku!!! V kolik jdeš toho 23. na UTZ? Já jedu k Apoli registrovat se k porodu, tak bychom se mohly na chvilku někde uchýlit na kafčo. Co ty na to?

aknyt
12. pro 2009

Ahoj Klarko,
měla bych tam být na 10:15. Ale pojede i chlap, tak by šel případně na kafčo s námi 😉 Moc hezky ti naskakujou týdny 🙂

haaribo
12. pro 2009

Ahoj Apolenky, nejprve se chci omluvit, že jsem tady teď zase nějakou dobu nebyla, ale měla jsem pracovní maraton - fakt děs. Proto jsem neodpověděla ani na pozvání na sraz. I tak chci poděkovat, ale víte dobře jak to mám s dojížděním do Prahy. 😒

Jinak všem těhulkám moooooooc gratuluju a držím pěsti, ať je všechno v pořádku a tentokrát se dočkáte uzlíčku v náručí! 😉

Mě konečně dorazila odpověď z pojišťovny - CAR namá právo mě takhle vyhodit a odmítnout poslat žádost o schválení IVF, protože pojišťovna nijak nehodnotí stav pacientek.

Proto jsem se rozhodla změnit CAR, uvažuju o Gennetu v Liberci - cesta mě vyjde stejně jak do Prahy. Ale to chci řešit až v novém roce. Tudíž k Vám už nebudu patřit, ale pokud budu moct, přijdu Vás pozdravit! 😉

aknyt
12. pro 2009

Ahoj Haaribo,
pokud se u Apolináře necítíš dobře, tak to asi bude pro tebe i lepší, když CAR změníš. Přeju ti, ať ti to jinde vyjde a ať se ti tam líbí. A klidně se někdy stav 😉

haaribo
12. pro 2009

Aknyt, fakt jsem ztratila důvěru, strašně mě to jednání zklamalo...ale vy ostatní máte lepší zkušenosti a to je dobře. Určo se zastavím! 🙂

larri
14. pro 2009

Haloooooo,kde jste všechny?

Holky,já necítím vubec nic,ale jsem nějak v klidu.Vubec se nepozoruji,nepřemýšlím nad tím,jak to dopadne.
Vubec to nejsem já.Přemýšlela jsem jenom co budu dělat,když to nevýjde.

A jako vždycky začnu hubnout.Ted ale doopravdy. 😀 😀 😀

O tomhle rozhodne několik těhotenských testu. 😉 Ale třeba to výjde a budu tloustnout a tloustnout.

Len,včera jsem ti posílala sms,at se díváš na Z1,byl tam pořad o darovaných vajíčkach.Ale zapla jsem to pozdě a až pak zjistila,že tam byl příbeh,kdy jedna sestra darovala vajíčka druhé sestře.Ale byla to dvojčata.

Dalsí jsem nestihla,jenom,když si rodinka dělala test,který vyšel pozitivně a ta máma řekla,že snad to vyšlo taky te její dárkyni.
Přišlo mi divné,že si test dělali v obýváku na stole a i s dcerou čekali na výsledek a hned te malé řekli,že bude mít sourozence.
Muj drahý na to koukal a jediné na co zeptal,jestli vidí dobře tu skleničku s močí v obýváku na stole.Říkám mu,ale ona má pozitivní test a on zase,ale vidíš tu skleničku? 😉

aknyt
14. pro 2009

Ahojky,
Larri držím palečky na to tloustnutí 😉 Ten díl, o kterém píšeš, jsem viděla už dřív a usoudila jsem, že ten pořad není pro mne - bulela jsem, když se párům nezadařilo, bulela jsem, když se zadařilo...

Jinak odpoledne razím k obvoďákovi pro neschopenku, jsem parádně nachcípaná. Za normálních okolností bych to v klidu přechodila v práci, ale teď bych byla radši doma. Tak snad mi vyhoví, zatím byl vždy v pohodě.

larri
14. pro 2009

Aknyt,nepovídej,ty si chceš určitě v klidu napéct cukroví a ne,že jsi nachcípaná. 😀 😀

Kecám,určitě si odpočin,zasloužíš si to. 😉

aknyt
14. pro 2009

Larri, já už mám napečeno od maminky 😀 Takže je spíš nebezpečné zůstávat doma s cukrovím 😉

len
14. pro 2009

Larry, díky za SMS, ale byli jsme v Německu 😉 Ale myslím, že to byla repríza pořadu, co dávali v sobotu. O dvojčatech si nic nevybavuji (ale i tak je to u nás nelegální), ale byla tam Britka, co si jela pro darovaná vejce do Moskvy. A Aknyt, teď se drž - poté, co našla na testu //, její manžel si vydechnul - ták a konec stresů! 😀

aknyt
14. pro 2009

Len, tak to u nás tak není - můj chlap se nervuje stejně nebo skoro i víc než já 😉 A nějak nechápu, proč to hned řekli dítěti, že bude mít sourozence. To chce fakt odvahu... i když to člověk vidí kolem sebe často, že chybí ta pokora a nebo obava, že by z // nemuselo být mimi. Asi jsem moc velkej realista, po těch zkušenostech, co mám a nebo vidím u ostatních 😉

len
14. pro 2009

Aknyt, troufnu si říct, že žádná soudná ženská, která když najde po IVF //, přestane se stresovat, spíš naopak 😉 Tohle se týká párměsíčních snažilek a ještě zdaleka ne všech 😒

larri
14. pro 2009

Aknyt,já mám taky napečeno od mamky,ale je to u ní doma.My si tam na svátky pojedeme a taky přivezeme.

Ale při každém telefonu mi říka co upekla,tak já jenom polknu.Strááááášně miluji všechno ořechove. 🙂

Len,ty dvojčata byla identická,tak to šlo.Ale přepla jsem to fakt pozdě,takže jsem viděla jenom kousek.

len
14. pro 2009

Larri, v ČR by to šlo leda podfukem, že by se jedna vydávala za druhou, ale obávám se, že česká legislativa žádné výjimky pro jednovaječná dvojčata neposkytuje 😒 Ale jinak by to byl ideál, mít dvojče se stejnou DNA 😀 Jen je otázka, zda by pak nenesla stejnou poruchu jak já 😒 Ten seriál je britský, ne?

ivkaj
14. pro 2009

Jestli vám můžu vstoupit do diskuze, tak utěch dvojčat šlo o to, že jedna byla předčasně v přechodu a druhá jí dávala kousek svého vaječníku. Podle všeho to byl jen pokus, protože do té doby to zkoušely pouze v laboratoři. Ale i tak to dobře dopadlo.

larri
14. pro 2009

Vzdyt jsem říkala,že jsem viděla jenom kousek.

saralinda
autor
14. pro 2009

Larri, držím malíky, ať se embryjko pěkně zavrtá. A pokud možno, ať se rozdělí na 2 holčičky 🙂