CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

l1u1c1i
19. dub 2010

No jsem zvědavá jak to bude probíhat. Už aby byl aspoň čvrtek a měla jsem nějaké nové info.

len
19. dub 2010

Oni to dost často už dokážou odhadnout z té první prohlídky 😉 Alespoň u mě to tak pokaždé bylo - hnad na první prohlídce naplánovali OPU a trefili se 😉

l1u1c1i
19. dub 2010

a ty také chodíš k Apolináři?

len
19. dub 2010

Jo, už roky. I když teda teď momentálně si dávám pauzu 😉

len
19. dub 2010

Teda, to nezní jako dobrá reklama na Apolináře, co? 😀 Ale jsou fakt dobří, akorát s mým problémem by si asi neporadil nikdo, no nic, aspoň jsem jim vděčná za to, že na něj přišli 😉

eustoma
19. dub 2010

holky mam otazku, na zadnej strane pisu ze pri odbere vajicok, si mam vziat do nemocnice zupan, nocnu koselu, prezuvky a svacinu. skumam potrebnost tychto veci, ono totizto nespim v nocnej koseli, a ked som presla celu skrinu, nasla som iba take sexi kosielky 😉, a tie si nevezmem. tak ci si mam nejaku kupit, alebo rozmyslam, ze ci by stacilo nejake vecsie tricko (vezmem manzelovi 😉 ).

len
19. dub 2010

Eustoma, já si tu košili kupovala kvůli tomuhle zákroku, obyč bavlněnou v CaA 😉 Potřebují něco, v čem budeš na sále (kolem tebe hromada lidí) a budeš přístupná "zezdola," takže pyžamo třeba nejde. Župan je třeba, abys neumrzla při čekání na chodbě, pantofle totéž, ať máš něco na nohou, no a svačinu oceníš, když budeš od půlnoci držet hladovku 😉

eustoma
19. dub 2010

len dik 😉. no to by veke tricko splnilo ten ucel. takze nejake fajne zhabem manzovi 😉

len
19. dub 2010

Jo, pokud bude delší než těsně pod prdel, tak ten účel splní 😉

collette
19. dub 2010

eustoma - hele, já Ti jednu skvělou košili můžu půjčit - 100% bavlna, bílá, volná, tak akorát dlouhá... Jen nevím, jak bys jim vysvětlila, že je na ní logo Všeobecné fakultní nemocnice 😀 Stydím se, ale já si fakt nevšimla, že jsem jí v tom fofru, abych už byla z porodnice pryč, zabalila mezi svoje věci 😕

eustoma
19. dub 2010

😉 hej to to by sa takzko vysvetlovalo 😉. ale uz je to ok, nasla som take krasne manzove trisko. nastastie ja som malinka a manza je velky, takze vsetky jeho trika su mi pod zadok a niektore az ku kolenam. rukavi su tak rozne. ale to bude stacit. bez tak si uz pojdem kupit zupan. nepouzivam zupan bezne, tak tentokrat zupan bude stacit 😉.

kocky za ako dlho sa vam dostavila ms, ked vam pichli vyvolavacku? ja ju mam asi prvykrat v zivote. myslim, ze nikdy mi ju nepichali. teda ak vam ju pichali.

aknyt
20. dub 2010

Eustoma, nepamatuju se přesně, ale mám dojem, že MS po vyvolávačce mi dorazila za 8-10 dní. Ale asi je to dost individuální, jak rychle ti tělo ten progesteron vyplaví.

jessie1
20. dub 2010

Ahojte holky. Jsem tu nová a ráda bych se vás všech na něco zeptala. Přehlásila jsem se z Gennetu do CARu Apolinář. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s Apolinářem? O miminko se snažíme s manželem 3 roky, z toho 2 roky jsem docházela do Gennetu. Budu ráda, když mi napíšete cokoliv 🙂 Mám jít nyní na první kontrolu k paní doktorce Beitlové, neznáte ji někdo? Díky za odpověď a všem držím palce, ať ty dvě vysněné čárky brzo všechny objevíme 😉

len
20. dub 2010

Jessie, zkušenosti s Apolinářem mám jen ty nejlepší, byť se jim ani po třech letech nepodařilo "mě otěhotnět" (teda jednou jo, ale zase to brzy skončilo), jenomže to nekladu za vinu jim, holt se mnou je to těžký 😉
Dr. Beitlová je předpokládám dost nová, asi od začátku roku, mladá, viděla jsem se s ní jednou, jinak preferuji dr. Řežábka.
Takže malý postřeh - normálně tě objednají k tomu, kdo má zrovna volno, ale pokud ti někdo sedne, stačí při objednávání říct, že chceš právě k němu, tak pokud to bude jen trochu možné, tak tě k němu i objednají 🙂

jessie1
20. dub 2010

Len, díky moc za odpověď. No, my byli s manžou právě u té paní doktorky Beitlové na prvotní konzultaci. Přišla mi dost nová. Při objednávání se mě právě ptali, ke komu bych chtěla, ale já tam ty doktory opravdu ještě vůbec neznám. Setkala jsem se pouze s dr. Beitlovou. Byla moc milá, ale mladá a právě mám pocit, že by to u mě chtělo někoho zkušeného - právě např. pana doktora Řežábka. Teď je to první cyklus, kde se mi podívají, jak to u mě vše vypadá v přirozeném cyklu bez stimulací, takže jsem zatím v klidu, že ještě o nic nejde. Až tam ale budu, zmíním mé přání, aby můj stav byl minimálně s panem doktorem Řežábkem konzultován. Ráda bych prostě někoho, kdo už ví, co a jak....Takže uvidíme, co teď a co dál...z první návštěvy jsem měla dobrý pocit, proto jsem se rozhodla u nich na chvíli zakotvit 🙂

len
20. dub 2010

Ale neboj, když si tuhle nebyla jistá, tak si Ř zavolala a nechala si od něj své řešení posvětit 😉

jessie1
20. dub 2010

Tak to jsem ráda. Tak si myslím, že by to mělo být. Naučit se to vše někde musí, ale ať za to neplatí pacienti. Paráda! Přišla mi sice nová, ale dost snaživá. Představ si, že podle všeho by nám mohli nabídnout i nějaké to snážo doma, což mi v Gennetu vůbec nenabídli. Na IUI mi, podle jejích slov, dávali nízké dávky, samozřejmě pak minimálně ke 4 IUI vůbec nedošlo, takže ztracené cykly. Prosím tě, nevíš, jak je to u Apolináře s úhradami léků nebo výkonů? V Gennetu vím, jak to chodí, ale ne v Apolináři....

gabikri
20. dub 2010

jessie : Vítám Tě. 😵 Raději si řekni, ke komu chceš, já když to neřekla teď dvakrát, tak mě vždycky vyšla dr. Beitlová. Je milá, to jo...ale přijde mi nezkušená. Chtěla jsem po ní nějaké informace a přišla mi dost nejistá..ale to je jen můj názor. 😵

saralinda
autor
20. dub 2010

Ahojky holky, dneska jsem byla u Apoli u Řežábka. On je fakt skvělej! Původně jsem tam šla na rozepsání a vyfasování léků, ale nakonec se to ještě trochu odložilo. Mám totiž zase cystu a onkoložka mi řekla, že s ní bych stimulovat asi moc neměla, ale ať se poradím v CARu. Řežábek se kouknul na snad všechny hormonální hodnoty, které mi kdy naměřili a udělal mi znovu UTZ. Dal mi Proveru a Estrofem na 10 dní a nabrali mi krev a příští pátek jdu znovu na UTZ (k Jarošové) a uvidí se co dál. Jetsli stimulace bude, nebo ne. Tak Vás budu informovat. Prý by po těch lécích mohla ta moje cysta zmizet. Tak uvidím.
Mějte se krásně!

len
20. dub 2010

Sar, je báječnej 🙂 Tak ať se to s tou cystou co nejdřív vyřeší 🙂

Jessie, Apolinář je celkově takový "přírodnější," takže co lze řešit IUI, neženou hned na IVF atd. Co se týče úhrad léků, tak primárně doporučují léky plně hrazené pojišťovnou, takže třeba IUI jsem absolvovala za 30 Kč poplatek.

saralinda
autor
21. dub 2010

No, jsem zvědavá, jak ty hormony budu snášet. Mám Proveru i Estrofem 2x denně.

Před chvílí jsem přišla do práce a jen jsem zachytla rozhovor 2 kolegyní a ta jedna říkala, že "byla jenom unavená" a že "když byly na koncertě, tak že pila tvrdý alkohol aže ji to mrzí", tak si myslím, že je těhule. A tak jsem z toho hnedka po ránu dost rozhozená. Myslím si, že to s největší pravděpodobností nebylo plánované. Tak proč takovéto (a ktomu i feťačky a...) těhotní a my ne? Nejradši bych šla domů, vybulela se a .... však to znáte. No, alespoň tady jsem si musela trochu ulevit.

len
21. dub 2010

Sar, asi protože přírodě je to zcela ukradený, jak se cítíme, ta si jede po svým 😒
Ale já mám teď dobrou zprávu - dnes budu podepisovat pracovní smlouvu 😵 Nakonec jsem musela ještě jednu práci odříct 😀

sonka.77
21. dub 2010

Ahoj holky, dneska jsem stříkla první dávku Synarelu a docela mi to steklo do krku, máte nějaký fígl jak na to, aby to zůstalo v nose? Díky.

len
21. dub 2010

Sonko, já ani netušila, že u Apoli dávají Synarel, mě vždycky odbyli pigárem, že je to pohodlnější 😉 Takže neporadím 😀
Ale dle mýho jde o to, aby se to vstřebalo sliznicí, no a tu máš v krku taky, tak bych se tím netrápila 😉

sonka.77
21. dub 2010

Len já nejsem u Apoli, jen dávám dotaz do diskuse, kde by mohly holky vědět. Tak dík, snad to bude OK. Doufám, že se časem vycvičím. 🙂

len
21. dub 2010

Aha, tak to jo 😉

saralinda
autor
21. dub 2010

Len, tak to veliké gratulace? A co budeš dělat (jestli to teda není tajné)? Třeba to tak budeš mít i s dětmi - dlouho nic (to už máš za sebou) a pak 2 najednou 🙂

Máš pravdu, přírodě je to jedno. Ale mně ne!

len
21. dub 2010

Sar, návrat do oboru, do jednoho malého arch. studia 🙂

Nojo, mně to taky není jedno, ale s tím asi nehnem, takže se už roky pokouším od toho nějak odpoutat a je to sakra těžký 😀

saralinda
autor
21. dub 2010

To je super, že v oboru! To bych taky jednou chtěla, ale je to mooc těžký něco najít a teď se bojím opustit to co mám (práce je všude málo a mé věčné lítání po doktorech by asi taky všude netolerovali).

Len, máš pravdu. S tím nehnem, ale někdy na to mě nějako skočí a votravuje to. A možná je to i první vlna vlivu hormonů (začala jsme je brát dneska ráno). No, jdeme bojovat dál.

jessie1
21. dub 2010

Ahojte holky, všechny vás zdravím. Moc jste mi tady pomohly. Včera jsem si pročítala tuhle diskuzi od začátku, s velkýma přeskokama, bo 448 stránek fakt nedám, ale i tak jsem se dozvěděla o Apolináři dost. Vypadá to, že příště si zažádám přímo o pana doktora Řežábka a budu doufat, že u mě něco z toho vyjde, ať už to bude cokoliv.... 🙂