CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
22. pro 2010

@gabikri 😀

A jo, těch 68 bylo právě s pojišťovnou, přitom já vím, žes platila ani ne 40 za totéž 😝
68 bez pojišťovny by bylo zlatý 🙂

arna
22. pro 2010

hehe, toz je to trosku jak nekde na trzisti:-P. Ale jsou to pro me zajimavy informace...🙂
A uz jste slysely o tom, ze prej nejaci lidi prijdou k diteti zadarmo a jeste se u toho pobavi? 😀

gabikri
22. pro 2010

@len : to jo, tohle chápu, člověk musí hodně překousnout, než si to v sobě srovná. Ale zaplaťpámbůh že něco takového vůbec existuje, před dvaceti lety by jsme tak akorát mohly jít vyplňovat formuláře na adopci a klepat se, kdy nám u dveří zazvoní zubatá 😝 Držím palečky, aby se Ti ozvali co nejdříve 😉 Já jsem tam taky zapsaná v pořadníku od léta vlastně, tak když mi to nevyjde nikde, dojdou penízky, tak možná budu za telefon od Apoli ještě ráda 😉

sarusinka
22. pro 2010

@arna to jsem slysela...a nejcasteji tak, ze ani nevedeli jak k tomu prisli... mam nekolik znamych, ktere hulily, kazdy vikend v hospode, a maji zdrava miminka.....

gabikri
22. pro 2010

@arna : grrrrrr, jo slyšely 😀 😀

len
22. pro 2010

@arna fááákt? A jak se to dělá? 😀
Včera jsem poprvé viděla těhotnou švagrovou, je v půlce těhotenství a nechce, aby to byl blíženec. Tak jsem se držela, jen jsem si říkala - ženská, kdybyses snažila aspoň rok, byla bys vděčná, kdybys mohla rodit na Štědrej večer 😝

@gabikri no tak to souhlas, velké díky za tyto metody! 🙂 Když už se takovej váhavec jak já rozhoupe, tak že tu ta možnost je 😀 A tobě přeci klapnou ti mrazáci 😉

aknyt
22. pro 2010

@gabikri Gabi, za těch 39 bych do toho šla. 68 už by bylo nad naše možnosti... Vždyť my i za Haničku dali skoro 60 tisíc 😉

ciratko
22. pro 2010

@arna Jsi mě pobavila 😀 😀

aknyt
22. pro 2010

@gabikri A v součtu jsme se dostali na nějakých 120-130 tisíc a to u Apolináře a ještě mi pojišťovna přispěla na léky u 4.IVF - a jinde bychom se stoprocentně dostali přes 200 tisíc. Je to hnusný byznys, zdaleka to není pro každého, aby do toho mohl jít ☹

cell
22. pro 2010

nazdar kočky, před chvilkou mi volala ta moje 45-letá pacientka, je po IVF s darovanými vajuchy a dneska našla //, tak jsem ráda a jdu vás povzbudit. Vzala to teda hopem, říkala něco před několika málo týdny o únoru a najednou mi hlásí //.

sarus: je mi líto, Jarošovou neznám, vím, že to chování je hodně podivné, ale prosím, berte to, že jsme jen lidi, kdo ví co měla za sebou, já jsem taky dneska po noční, ztahaná jak kůň a i když se snažím být k lidem milá a vysvětlovat, někdy asi taky ujedu. ne že bych ji takto omlouvala, to jen že svět není jen černý a bílý

gabikri
22. pro 2010

@aknyt : to souhlasím, byznys to je přímo nechutný. 😖 Měli by zavést těch pokusů na pojišťovnu aspoň pět 😝

@cell : tak to je prima, to je hezké povzbuzení 😵

Oni říkají, že s DV je 60% úspěšnost, ale nevím, jestli se do toho počítájí takové případy jako já, že srdíčko naskočí, ale těhotenství skončí.

aknyt
22. pro 2010

@gabikri Obvykle se počítají procenta klinicky prokázaných těhotenství a ne narozená miminka... to jsem si taky říkala, když to nedopadlo, že jim vylepšuju statistiky a houby z toho 😉 Je super, že máš mražáčky, že nebudete muset zase čekat...

len
22. pro 2010

Ř ve své knize publikoval jakousi německou statistiku, je sice relativně stará, takže teď bude ta úspěšnost vyšší, ale zase procenta potratů a tak se moc měnit nebudou. Začíná to, tuším, počtem žen odhodlaných podstoupit IVF. Pak jsou ty, které zahájí stimulaci, počty odběrů vajíček, počty žen s oplodněnými vajíčky, počty žen s transferovanými embryi, počty žen se // na testu, počty žen s prokázaným hCG v krvi, počty žen s utz prokázaným těhotenstvím v děloze, počty žen s prokázanou srdeční akcí a konečně počty žen, co porodily živé dítě. A furt to klesá a furt to klesá, takže počet živých dětí je jen zlomkem počtu žen, co se pro IVF rozhodly.

Zatímco CARy, ty berou do statistik jen poměr transferů a ultrazvukem prokázaných těhotenství. A tak se dokážou motat kolem těch krásných 50 %. Ale že se hromada žen vůbec nedohrabe k transferu a hromada těch prokazatelně těhotných k porodu, to už statistiky nezohledňují 😝

aknyt
22. pro 2010

@len někde berou do statistik právě i mimoděložní - jsou to prokázaná těhotenství. Každopádně ta úspěšnost až k porodu je tak kolem 20-25 % na transfer, pokud se dobře pamatuju...

ciratko
22. pro 2010

Holky, tak hcg před týdnem 345 a dnes 4337 🙂 Tak doufám, že ten ultrazvuk příští týden už bude jen formalita 😅

saralinda
autor
22. pro 2010

@ciratko Tak to je moooc pěkné. Nepřestávám držet malíky.

arna
22. pro 2010

@ciratko: dobře ty 🙂 😎
@len: která je to knížka? Asistovná reprodukce nebo Léčba neplodnosti?
Teď teda těhotnění neřeším, ale v dubnu bych si ji koupila, jestli je zajímavá... Já jsem takový ten studijní typ. 😝

len
22. pro 2010

Léčba neplodnosti. Jestli si vzpomenu, graf ofotím. Kniha je psaná spíš pro laiky, ale zase těch informací je tam hafo a všecko pohromadě. Dokonce tam maj vyfocenýho triploida. S poznámkou - embryo se třemi prvojádry vyřadíme 😀

arna
22. pro 2010

OK, si to nechám dát v dubnu k narozkám. :-P
Vim, ze k otehotneni me cteni nepomuze, ale ja mam rada, kdyz rozumim, co se kolem me a se mnou deje 😅. Přemýšlím, k čemu je dobré vědět procenta úspěšnosti- možná, aby člověk měl nějaká realistická očekávání, že?
I když pro mě to moc veselé čtení zrovna není... 😒

len
22. pro 2010

Tak, leda k tomu realistickému očekávání, jak píšeš 😝 Ale jestli někde mají 55 % a jinde 60, to už mi přijde jedno, všecko je to hodně i o náhodě a když se v nějakým centru sejde banda smolařek typu Aknyt, Saralinda, Larri a Len, tak jdou všecky krásný statistiky víte kam 😀
Jinak mohu doporučit knihu Na cestě za dítětem od Hany Konečné. možná ne tak odborná, ale nezaujatě napsaná kniha věnující se všem aspoktům neplodnosti a jejího řešení.

aknyt
22. pro 2010

@len Len, vždyť jsme jim všechny vyjmenované vylepšily statistiku - tedy Saralinda skoro... 😉

arna
22. pro 2010

Na cestě za dítětem jsem četla a můžu taky vřele doporučit: jeto čtivá knížka a opravdu pojímá nejrůznější aspekty včetně psychologických a sociálních. 🙂 A taky vyvrací některé bludy (dovolená a víte jak🙂 a ukazuje i jejich nebezpečnost. ˇZe třeba takové ty kecy o tom, že se má žena uvolnit a nemyslet na to, prohlubují v ženách pocit viny...
Pár stránek jsem tam zatrhla svýmu chlapovi a myslím, že nám to usnadnilo se o některých věcech bavit...

len
22. pro 2010

@aknyt no, to máš vlastně pravdu 😀 Smutný 😝 (teda u tebe nakonec i veselý 😉 )

arna
22. pro 2010

ad Cesta za ditetem- je misty i dost vtipna, jako treba tema neplodnosti v Bibli:
"dá se říci, že každý, kdo v Bibli něco znamenal, se narodil původně neplodným rodičům." To si pamatuju doteď, jak jsem se tomu smála...
A s těma statistika mě už neděste, kuafix 😝 .

len
22. pro 2010

@arna chceš vyjmenovat holky, co jim tu klaplo první IVF? 😀
Teď z hlavy střílím - Kacatko (endometrióza, dvojčata), moje spolubojovnice z druhého OPU (blbé spermio, taktéž dvojčata), Martinka.a.Honzik (endometrióza, zavedeno jedno - první dítě, první KET taktéž jedno embryo, druhé dítě)... Spes byla na první KET, Valeriem taktéž...

arna
22. pro 2010

@len > jo, to docela bodlo 🙂

eustoma
22. pro 2010

@arna a potom este zopar pripadov ako ja 😉.

arna
23. pro 2010

noo, to je prijemne slyset, ze to jde...🙂
Uz jsem absolvovala nekolik vanocnich vecirku... Kdyz vim, ze ta inseminace nemohla vyjit, tak si alespon nedelam hlavu s nejakou tou sklenickou /sklenickama...Sice je to jen slaba utecha, ale je prijemne se trosku odreagovat 😵.
Holt clovek nesmi asi zapominat se kvuli neplodnosti radovat z toho, co ma- hodnyho partnera, praci (spis dve):P, par kamaradu, mile kolegy v praci, rodinu....

arna
23. pro 2010

A krome toho vseho mam taky jeste strasny bo--el v byte, tak jdu uklizet....🙂 Tenhle rok mam (coz je mne spise vyjimecne) fakt chut do vanocniho uklidu... Asi nejake podvedomi a snaha to vsechno, co jsme letos prozili nejak uzavrit, ukoncit, vycistit...

zzf
23. pro 2010

@arna tak pucuj.....🙂 jinak já patřím taky do statistiky náhod 😀