CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

cell
3. led 2011

jj, kachlíkárna, po vlezu dovnitře lehce vlevo za rohem je vrátnice. Hoď mi do IP, jaké jméno mám napsat na obláku a já to tam cestou na oběd dám a zjistím, do kdy tam ti pánové jsou 🙂

kralka
3. led 2011

Zdravím všechny v novém roce,
@len - mojžíšovský čajík jsem ještě nezkoušela. Kouknu co obsahuje. Jestli tam jsou bylinky co jsem dohledala na netu, že by mohly pomoc tak ho koupím.
Kontryhel jsem pila, ale ten je spíš na sliznici. A akorád jsem pak dlouho po i před ms špinila.
@arna – taky díky za snahu pomoc, ale Pilates cvičím asi 4 roky a Mojžíšku od léta. A taky nic ☹
Ještě uvažuju o akupresuře. Kamarádce takhle pomohli při odstranění srůstů.

len
3. led 2011

@kralka přesné složení je:

řebříček 20g
šípek 20g
mateřídouška 10g
dobromysl 15g
květ hluchavky 7g
truskavec 15g
heřmánek 5g
čekanka 10g
jitrocel 7g

Dostala jsem ten recept od rehabilitační sestry, co se učila přímo od Mojžíšové a měla to od ní. Pak jsem zjistila, že to přímo takhle namíchané prodávají v té Dlouhé:
http://www.herbata.webgarden.cz/
jmenuje se ta směs VZ a půlkilovka (cca na dva měsíce) stojí 378 Kč.

kralka
3. led 2011

@len děkuju. Sice tam nejsou ty bylinky co jsem našla já, ale i tak to můžu zkusit. Jak koukám na PMS na netu tak tam nikde moc příznaky křeče v podbřišku teda nejsou. Ještě se mi k tomu přidala vyrážka na zádech 😒 . Teď jsem to konečně po 48 dnech dostala tak mám pár dní na to ještě něco najít než začnu s popíjením nebo pojídáním čehokoli.

len
3. led 2011

Já pár dní před MS křeče mívám, hlavně v noci, ale není to nic strašnýho. MS čekám zítra nebo pozítří a od soboty už se hlásí. Ach jo, není nic depresivnějšího, než cítit, že už to zase neklaplo, a přitom mít komplet MS teprve před sebou 😖
Jinak jsem opačnej extrém, teď jsem to zase spočetla a mám MS 16x do roka, to si nevybereš 😝
A jestli mi tu někdo bude vykládat, že mám aspoň víc šancí, dostane jednu virtuální přes čumák 😀 Vynásobte si to pěti 😀

kralka
3. led 2011

@len - já zase poznám , že to za dva dny dostanu, když mě bolesti přejdou. Je teda pravda, že v noci to mám nejhorší. Tak to fakt asi bude PMS jen ho mám trochu vygradovaný. No ani takhle krátký cyklus bych mít nechtěla. Před antikoncepcí jsem ho měla 21 dní a měla jsem pocit, že to mám pořád (ms jsem měla 10 dní). Já bych hlavně chtěla mít pravidelný cyklus, rozmezí 34-50 je nepraktický. Taky nemám nervy na to zjišťovat ovulaci. Tak to tenhle cyklus nechám hezky na dr. Jarošový. Pozvala si mě na 10 DC (neberu žádné léky) tak jsem teda zvědavá.

len
3. led 2011

Před HA jsi měla 21 a po HA ti začala haprovat ovulace a délka cyklu? To je zvláštní... Já měla těch 21-23 před HA a pak po obou vysazeních (poprvý jsem po půlroce braní odjela na rok do ciziny, po návratu jsem to brala další necelý tři roky) se mi to okamžitě vrátilo na stejnou délku. To máš pravdu, že ta nepravidelnost je dost na houby, to si podle toho ani nemůžeš nic naplánovat 😒 Zato já teď na den přesně vím, že svou pětidenní MS dostanu v den odletu na 4 dny do Londýna za 3 měsíce 😀

aknyt
3. led 2011

@kralka Když jsem před léty vysadila HA (po 5 letech užívání), tak mi cykly trvaly 24- 72 dní. Upravilo se mi to asi po 2 letech samo. Ale bylo to na hlavu.

len
3. led 2011

@aknyt jak to vidíš se srazem? 🙂

arna
3. led 2011

@kralka / no nic, alespon jsem to zkusila... 🙂 Na me cviceni fakt zabira, kdyz se mesic flakam, hned to poznam na vetsi bolesti bricha... 😖
Jinak ja zase bojuju s tim, ze jsem pri PMS opravdova furie: zrovna vcera jsem tady jecela jako smyslu zbavena.... si myslím, ze bych asi nekoho dokazala behem PMS i zabit... 😅
🤐
Jinak ja jsem skoro rok po vysazeni HA mela cykly kolem 45-50 dni.... Pak se to samo upravilo na 28-30...
A pak at mi nekdo vyklada, ze HA nema zadne vedlejsi ucinky na plodnost...:-/

aknyt
3. led 2011

@len Jsem pro srazík - malá je teď v pohodě. Na datu mi moc nezáleží, nechala bych to na holkách, co mají směny (Larri). Od středy budeme bez taťky, letí pryč, tak by asi ani nevadilo, kdybychom se pozdržely 😉

len
3. led 2011

@saralinda, @larri - co takhle srazík?
Já nemohu úterky a dále čtvrtky 6. a 13.1., jinak snad jo 🙂

saralinda
autor
4. led 2011

Co se srazíku týká, tak já jsme na tom teď trochu hůř. Nemůžu celý příští týden , 20.1. a 31.1.

ciratko
4. led 2011

Ahoj holky, dneska jsem jsem začla trochu špinit (IUI bylo 30. listopadu), tak doufám, že je to normální ☹ Uklidňuju se tím, že to může být to třetí cosi, co doktorka nedokázala přesně definovat ☹ Zítra mám jít na kontrolu, tak to dneska zkusím nehrotit a vydržet do zítra. ☹

zzf
4. led 2011

@ciratko já měla normalně 3 dny menstruaci, ale trochu slabší - tak jsme si před začátkem dalších prášků na "plodnost" udělalal test a byly tam //. A pak jsme asi do 14tt špinila....uvidíš to co ti zitra řeknou, ale nestresovala bych se .....držim palce 🙂

kralka
4. led 2011

@len - já jsem tu HA tenkrát dostala právě na srovnání cyklu. Dneska mi to připadá jako pěkná hloupost. HA jsem brala 11 a teď po třech a půl letech jsem ráda, že to vůbec dostanu i když po 48 dnech.
@arna - 🙂 jo to znám. I když častěji jsem spíš nervózní a je lepší, když jsou na mě všichni milý 🙂.
Dr. Jarošová říkala, že je problém pokud se HA nasadí moc brzo, kdy pohlavní dospívání není u konce ☹ .

len
4. led 2011

Cir, jestli ti tam dr. našla hematom, spíš bylo divné, když jsi nešpinila...

Kralko, no to teda byla hloupost, ale co teď už, že jo 😒 Pak mě fascinují holky, co si nemůžou HA vynachválit s tím, jak to měly dřív nepravidelné, ale prášky, jó, to je zázrak takový prášky, když je berou, cyklus jak hodinky 😝

len
4. led 2011

@cell, poslala jsem dnes na Karlák chlapa (přesedá tam), tak už to vyzvednul, ještě jednou DÍKY 🙂

ciratko
4. led 2011

Já se tím taky uklidňuju, protože když tam to "něco" našla, tak se hned ptala, jestli nekrvácím? Tak snad to bude zítra o.k. Dám vám vědět.

cell
4. led 2011

@len : rádo se stalo 🙂

já dnes a denně vidím, co naseká antikoncepce za paseku i u holek, co u nich neprokážeme žádný ty naše hnusný mutace .... takže je jasný, že ty umělý hormony ovlivňujou kde co ... sama sobě se teď zpětně divím, že jsem to takových let zobala. Ale nedělám si iluze, že ty dardy před ivf jsou kdovíjak bezpečný 😒

len
4. led 2011

Já to zas tak dlouho nebrala a kupodivu to se mnou neudělao nic, ale přesto už se k tomu nehodlám vracet.
Co se hormonů před IVF týče, taky žádná sláva, ale zase před sebou mám vidinu něčeho jednoznačně pozitivního, k čemu by to vedlo.
Ale pořád mám před sebou tu dr. z mamocentra, říkala jsem si, aby na mě nekoukali divně, že jim tam leze třicetiletá holka bez jedinýho problému. Ale jakmile jsem řekla, že mám za sebou čtyřletou léčbu neplodnosti a tři IVF, hned mi odpověděla, že je moc dobře, že jsem na tu prevenci dorazila 😒

len
4. led 2011

Před Vánocema jsem obeslala všecka pražská IVF centra stejným mailem, odpovědi se sešly různé (někdo zatím ani neodpověděl). Nakonec jsme se ale s chlapem rozhodli, že změna přístupu a pohledu na náš problém neuškodí, takže jsme si jedno centrum vybrali a příští týden tam jdeme na konzultaci. To rozhodně neznamená, že chci opustit Apolináře, ale tam se zatím nic neděje, jen čekám a čekám a stoupám v pořadníku a než se dočkám, třeba jinde stihnu ještě něco jiného. Ceny jsou vyšší, ale zatím ani netuším, jestli tam vůbec budu chtít něco platit, i když na dárkyni se tam čeká maximálně půl roku.

ciratko
4. led 2011

@len Jaký centrum jsi vybrala?

len
4. led 2011

Cir, IP 🙂 Nechci tu nějak veřejně psát, že je někdo nej, myslím, že výsledky mají srovnatelné, ale každému z nás vyhovuje jiný přístup a já si z těch odpovědí vybrala, co mi bylo nejbližší a cena nejrozumější. Fakt nechápu, že za naprosto totéž chtějí někde 30 000 a jinde skoro 70 (oboje s doplatkem od pojišťovny).

saralinda
autor
4. led 2011

Len, písneš mi, prosím, taky do IP, jaké centrum jdeš omrknout kvůli darovaným vajíčků + jaká je cca cena na pojišťovnu + čekací doba? Moc děkuji.

kralka
4. led 2011

Holky můžete sem prosím ještě jednou písnout webovky ordinace na kontrolu prsou. Jak jste psaly, že tam vyplníte dotazník a vezmou vás i bez doporučení . Jsem si to někam napsala a nemůžu to najít. Já už jsem sice před třemi lety někde byla (mám být hlídaný pacient), ale nechce se mi jít k mojí gyn.dr. pro doporučení.

petulev
4. led 2011

Ahoj holky, dneska jsem byla u Apolináře a nastupujeme na 2.IVF (první jsme absolovali jinde). Můžete mi říct, jestli jste tam spokojené, jestli myslíte, že jsou tam fakt profesionálové, jestli to tam na vás dobře působí? Děkuju všem za odpovědi 😉

len
4. led 2011

@kralka v tom ti neporadím, já byla v centru přímo pod VFN, kde to snad taky jde i bez doporučení, ale platila jsem 300.

@petulev já na Apolináře nedám dopustit, profesionálové jsou každým coulem, akorát to prostředí je holt jak ve státní nemocnici. A i když na téhle stránce píšu, že to teď zkouším i jinde, jediný důvod jsou pro mě nekonečné čekačky na darovaná vajíčka a taky potřeba, aby na mě po čtyřech letech, co jim tam straším, zase někdo kouknul "novýma očima" 😉

petulev
4. led 2011

@len Díky za info. My byli v jednom soukromém CARu, na nás to tam spíš působilo jako honba za penězmi. Moc jsme tam spokojení nebyli, připadá mi, že to i dost odflákli, tady nás vyšetřili oba (!!!!) ne jenom mě, ale i manžela důkladněji. To, že to tam není na zlatém podnosu mi neva, hlavně, aby nám pomohli 😉

len
4. led 2011

Tak Apolinář je o všem možném než o penězích, musím říct, že to, co teď potřebuji a u Apoli mi to nabízejí do 10 000, za to chtějí jinde 30-70 😒 Ale někdy holt člověk tu změnu potřebuje, poreferuji, až budu moct srovnávat. Přesto si myslím, že i kdyby se mi jinde povedlo otěhotnět "na první pokus", na Apolináře prostě nedám dopustit a mohu zodpovědně říct, že za ty čtyři roky pro nás prostě udělali maximum 🙂 A holt to, že to zatím neklaplo, jim určitě nedávám za vinu, občas to byl takový průzkum terénu metodou pokus-omyl, ale až jednou někdo vynalezne zaručený způsob, jak náš problém spolehlivě řešit, zaslouží si Nobelovu cenu 😀