CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
27. únor 2011

@cell právěže mi řekli, že mám být nalačno, protože některé pacientky blbě snášejí, jak jim tu dělohu roztahují tekutinou, že jim z toho může být nevolno. Že může být někomu nevolno, když se nenají, asi moc neřeší 😀
Tady myslíš poblíž CARu (vím, že tam někde bydlíš, chlap taky poblíž pracuje a kamsi do pizzerky tam občas chodí) nebo pobléž tvého pracoviště? Tam znám akorát Donnu, v té jsme občas zajídali všemožné procedury od Apoli - první návštěvu tam, první IUI... 😀

cell
27. únor 2011

nee, já na ten Tvůj CAR koukám z okna 🙂 až zítra pofrčíš kolem vysokých věžáků těsně před zahnutím z kopce dolů, tak si všimni - tady bydlím 😀

to si tedy myslím, že by lehká snídaně mohla asi být. Trochu to sníží stres, glykémie nastoupá a přinejhorším bys jí vyklopila do pytlíku 😀

len
27. únor 2011

Mě na jednu stranu přesvědčují, že to zvládnu levou zadní a bezbolestně odkráčím domů, na druhou po mně chtějí být nalačno a přinést předoperační včetně EKG, ach jo, jsem sama zvědavá, co se z toho vyvine 🙂 No nic, prozatím se loučím, děkuji za pokec, slíbila jsem manželovi, že dáme celovečerák Star Treku, tak jdeme na to 🙂 Kdyby mě pak zítra náhodou uspali, možná bych jim vykřikovala ze spaní cosi o klingonech a rychlosti warp sedm 😀

maruliinka
28. únor 2011

Hele kdyz jste byly na transferu tak vam pred tim pichaly neco nebo vam neco davali???

len
28. únor 2011

Ne, co by meli pichat, jako proti bolesti?

Jinak to mam za sebou, trvalo to asi 30 sekund, vse ok, do te prace v pohode jedu, vubec nic mi neni.

arna
28. únor 2011

Zdravim z tepla.
Prave jsme se vratili z destnyho pralesa. A tady je rozjeta dalsi cestovatelska diskuse😲.

@cell : hm, tu Indii mam taky porad v hlave. Akorat me odrazuje, ze mam pocit, ze uz tam jezdi skoro kazdej a me se moc nechce podirat se turisty. Ale to je asi jen pocit, tech par turistu se musi mezi temi miliony Indu jiste ztratit.😀

Ja jsem si zase rikala, ze pokud by se mi neopodarilo do konce roku otehotnet, tak bych docela rada jela do Peru a do Bolivie. Alespon bych uzila svou momentalne tezko nabyvanu spanelstinu. Akorat teda mezitim musim vydelat nejake penize. Coz teda pri me soucasne ztrate pracovnich (a jinych socialnich) navyku pujde tezko. Sice odsud na cast uvazku pracuju pres internet, ale rozhodne to neni standardni zaprah. No uvidime, snad se po navratu dostanu zpatky do evropskeho tempa...
Jinak jsem ted davala vedet do sve druhe prace, ze se tam uz po navratu nevratim, a dozvedela jsem se, jaky tam ted maji problemy... Takz jsem celkem rada, ze jsem se rozhodla tam skoncit. Neznate nekdo nejakou praci, ke clovek neni furt ve stresu? Si rikam, ze kdybychom s muzem pracovali nekde na poli, uz bychom meli deti jako smeti. Ale asi to tak jednoduchy neni.🙂

@len: My budem dost mozna nakonec stimulovat spolu. My jsme zjistili, ze asi v dubnu nebudem moct do too IVF jit, protoze muz jede asi na tyden na konferenci v zahranci. A to by asi vadilo, ne? Nebo se to nejak da naplanovat, aby jeho pritomnost byl nutna v doba, kdy uz bude ze zahranici zpatky?


arna
28. únor 2011

@len > tak jo je fajn, ze nic spatneho nenasli! 🙂.
Kdyz o tom ted tak premyslim, tak u nas neco nasli skoro pri kazde navsteve 😝. jestli mi nejsme fakt ale loosri. 😀

arna
28. únor 2011

My jsme loosri.🙂 A ja jsem jeste neco horsiho nez looser, kdyz dokazu nasat v MY mekky i.

cell
28. únor 2011

@arna : nazdárek cizinko, no my plánujeme v Indii trek do hor, tam počítám moc turistů nebude 🙂 . Jinak práci beze stresu - nemohla bys to blíže konkretizovat? 😀 Jinak chlapa v podstatě potřebuješ jistě v den OPU, aby i on odevzal ten gentikcý materiál, takže by se to třeba stihnout dalo.

@len : to jsem moc ráda, nakukuju jen kvůlivá Tobě, jestli už to máš za sebou 🙂

len
28. únor 2011

@arna nám zas nenašli nikdy nic a jsme na tom stejně 😀

Jinak přítomnost chlapa je třeba - k podepsání papírů (můžete třeba měsíc předem), k odevzdání spermatu (můžete taky předem a nechat zamrazit) a k doprovodu po narkóze domů (může doprovodit i někdo jiný).

len
28. únor 2011

@cell jo, fakt to bylo naprosto v pohodě, zdaleka nejdýl jsem na to čekala, pak už to bylo raz dva. A sice to bolelo, ale vyfržet se to dalo v klidu. Jen jsem pak způsobila drobnou scénu, kdy po mně chtěli uhradit poplatek za lůžko, tak jsem se ohradila, že já žádný lůžko neviděla, že mě nechali celou dobu sedět na plastový židli na chodbě, tak jsem nakonec nic neplatila 😀

len
28. únor 2011

Jo, píšu z práce a vydatně se cpu 😎

cell
28. únor 2011

@len : 😀 😀 a víš že si to dovedu přestavit 😀 😀

len
28. únor 2011

Vypadám tak, co? 😀 Včera mě potěšil chlap, koukali jsme na nějakou starou pevnost Boyard a byly tam čtyři francouzský missky, vysoký, hubený krásný holky (taky docela tupý, ale to už je jiná). A on na to že teda kdyby pořádně jedly, přibraly na zadku a prsou a v obličeji taky trochu, tak by z nich mohly být moc pěkný holky, asi jako já 😀 Vybrala jsem si správnýho muže 😎 Jinak v práci chcíp pes, takže si to tu dneska stejně spíš jen odsedím, pár telefonátů a pár fotek venku, ale jinak pohodička 🙂

cell
28. únor 2011

@len : hezký 😵 pevnost Boyard jsem měla taky ráda. Venku je zdá se krásně, asi to tu zapíchnu a půjdu před anglinou nasát trochu energie 🙂

len
28. únor 2011

Nasaj energii, já popadla foťák a udělala si výlet nafotit ďoury v asfaltu na ulici před firmou, chystala jsem se k tomu pomalu od Vánoc a dneska byly mimořádně dramaticky nasvětlené, snad by je to mohlo na ouřadě obměkčit, aby nám to tu opravili 😉

cell
28. únor 2011

jůů to vypadá jak šlápoty od nějakýho prehistorickýho zvířete 😀

len
28. únor 2011

Dokud skrz to nemáš projet autem 😀 Řídila jsem teď poprvé od zimy a bylo mi vyčteno, že nedostatečně kličkuji mezi dírami. No copak to jde, když silnice vypadají takhle?

aknyt
3. bře 2011

Zdravím všechny 🙂
Dnes jsem po dlouhé době byla v CARu, vlastně poprvé po rekonstrukci. Hanička řvala na sestřičku Vackovou i MUDr Jarošovou, k ostatním jsem ji otočila zády (trochu se jich to dotklo). Takže info k darovátkům - cena v ceníku je uvedena za transfer, nezálží na tom, jestli jsou transferována dvě a nebo jedno embryjko. Cena je 12600.
Také budu od dubna chodit na zkrácený úvazek, jeden den v týdnu v Praze a jeden z domova (ale rozložený po 2 hodinách denně), tak snad to vylepší naši finanční situaci. Pokud nevyjde odvolání, tak budeme muset živit tchyni, protože bydlí v bytě, který vlastníme, tak nedostane příspěvek na bydlení a socka prohlásila, že máme vyživovací povinnost... a když můžeme platit hypotéku (schválila ji předtím banka), tak máme příjmy dostatečné 😒 ... teď tak akorát vyjdeme, ale další osoba do rozpočtu by nás už fakt složila.

Co čekatelky na //, jak se daří? Odoláváte testíkům?

sponiarka
3. bře 2011

Dneska jsem byla na UZ a všechno v pohodě sliznice roste a v úterý jdu na KET už se nemůžu dočkat.

aknyt
3. bře 2011

@sponiarka A jdeš na KET se substitucí a nebo v přirozeném cyklu? Když zkoumali sliznici, tak asi s Estrofemem (nebo Estrahexalem) a Crinonem (Utrogestanem), že? Držím palečky, ať jsi hezky nachystaná a embryjku se u tebe líbí.

Stejně je to paradox, při našem úspěšném KETu jsem měla snad nejhorší sliznici za všechny pokusy (7 mm) a přesto to vyšlo a předtím s mnohem lepší ne...

sponiarka
3. bře 2011

@aknyt ano lepim si estrahexal a zítra tačínám vkládat Crinome gel

sponiarka
3. bře 2011

@aknyt moc děkuji doufám že jí budu mít dobře nachystanou

maruliinka
6. bře 2011

Ahojky tak jsem zas po dlouhe dobe mezi vama...ale bouhzel se spatnou zpravou...dnes jsem 11 den po ET a vcera jsem dostala menstruaci a dost takze nam to nevyslo...tak budeme cekat nekonecne tri mesice na dalsi IVF icsi a to bude nase posledni...protoze mrazacky nemame a manzel ma poslednich sest vzorku zamrazenych ovsem ty vsechny padnou na druhe a poslednim ivf...jsem z toho moc smutna verila jsem ze to dobre dopadne... ☹

sarusinka
6. bře 2011

@maruliinka to me moc mrzi..... ☹ vim, jak se citis, taky mi prvni IVF nevyslo, a vypadalo to tak nadejne 😔 moc drzim palecky na druhe IVF.
Jinak zdravim vsechny holky, dlouho jsem tu nebyla, neb jsem nejak nemela naladu pri kazdem otevereni konika sledovat ty fotky z UZ, vyspuleny bricha, atd.....
Jsem tyden po laparce, zpruchdnili mi muj jediny vejcovod, tak jsem neskutecne stastna a budu doufat, ze se treba povede IUI....
Poridila jsem si druhou kocku, abych prisla na jiny myslenky 🙂
@arna: jeste v teple? 🙂 uprimne zavidim, uz bych taky chtela teploucko, ale to si jeste pockame 😎
@len: jak to jde v novem CARu?

maruliinka
6. bře 2011

@sarusinka
Diky jsi hodna...snad priste 🙂

len
7. bře 2011

@maruliinka to je mi moc líto ☹
Ale dej pokoj s nekonečnýma třema měsícema, já mám za sebou pět let a rozhodně nejsou nekonečné, ba naopak, až na tu neplodnost jsme si je pěkně užili 🙂 Je ti 23, tak kůň ví, co se za další roky stane, třeba se to spermio nakonec trošku zvedne, no a v nejhorším je tu furt varianta dárce... Já vím, že napoprvý to zní strašně, ale zvykne si člověk, zvykně 😒

@sarusinka absolvovala jsem tam hysteroskopii a zhýčkaná Apolinářem zatínám zuby, že dneska je asi naprosto normální, že se po mně chtějí zaplatit úplně za všecko, včetně toho, co nepotřebuju 😉

maruliinka
7. bře 2011

@len
Ja vim ...jeste jednou zkusime to isci mame tam poslednich sest vzorku...a pak to nechame byt jestly se mu nahodou nevzpamatujou mrsky...

arna
7. bře 2011

@marulinka
To je mi lito☹
Ale drzim palce do dalsiho kola, 3 mesice utecou jako voda, uvidis...🙂

arna
7. bře 2011

@sarusinka- ale uz se tu pomalicku zacina podzim... Na konci mesice se vracime, tak doufam, ze mezi tim uz v CR bude jaro v plnem rozpuku...🙂 (A vsechno vcetne nas bude plodit a plodit...:-P)

@len: hmm, to asi bohuzel je v jinejch fakt CARech normalni.☹ Zas kdyby vam pomohli, stalo by to za to.🙂