CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
31. led 2009

Larri, mně říkali, že až do transferu můžu téměř cokoli (vysloveně jsem se ptala na léky proti bolesti), že to na vajíčka nemá vliv.

Jinak tě možná trumfnu - vstávala jsem v poledne a kromě přípravy a konzumace pokrmů a datlování na počítači jsem akorát naskládala nádobí do myčky. Pardon, ještě jsem šla na nákup pro zeleninu, ale měli inventuru, takže v našem velkoměstě prostě v sobotu smůla 😝

aknyt
31. led 2009

ono se tam objednává na ty spermijky týden dopředu a nevím, jak by se tvářili, kdyby tam dorazil bez objednání. Máme to zaplaceno od minule, tedy pokud neztratili účtenku, vzali ji od manži a nedali mu ani kopii ☹

len
31. led 2009

Já bych jim tam zavolala a vylíčila, jaká je situace, myslím, že jsou tam rozumní a pochopili by to a někam ho tam vmáčkli - za zkoušku nic nedáš 😉

nitenka
31. led 2009

holky já se dneska loučím,jdu venčit a dorazí zachvilku Aleš tak už to vypnu..dobrou noc všem 😉

larri
31. led 2009

aknyt,co dela manzel,ze takhle lita,pokud to neni tajne.

Ja bych mela mozna strach,priletet z Afriky a jit hned na ivf.Ale ja jsem blazen,ja vim.

aknyt
31. led 2009

je programátor a technik potravinářských zařízení - hlavně do pivovarů, ale taky odsolovací jednotky a tak. Minule se taky vracel z Afriky před IVF jen tak tak. Zkusím tam zavolat a případně ho nahnat - jenže nevím, jestli je nějaká šance, že by to po týdnu (ani ne) bylo výrazně lepší ☹

len
31. led 2009

Taky programátor... No, ten můj naštěstí jezdí na služebky nejdál někam na Moravu, ale jeho kolegové jezdí i do ciziny.

aknyt
31. led 2009

on když je v republice, tak jezdí po ČR, vloni strávil po částech 5 měsíců pryč, všechna IVF byla v presu, aby dorazil a nebo nemusel pryč. Vzhledem k tomu, že nevím, jak mi bude probíhat krátký protokol, tak mám strach, že to nestihne včas - a odklad mě neláká. Prostě nevím, co chci a nedám pokoj, dokud to nedostanu 😀

len
31. led 2009

Nojo, to je asi úděl každý ženský 😀
Ale myslím, že ty přesně víš, co chceš - MS až ve čtvrtek, pak stimulaci, chlapa včas doma, no a pak klidný, devítiměsíční těhotenství 😉

larri
31. led 2009

Vis co Aknyt a nechtelo by to taky chvilku klidu?Porad takhle nekam litat a byt ve stresu.

aknyt
31. led 2009

asi chtělo, ale... v práci si moc vyskakovat nemůže. A taky se ty penízky navíc hodí na IVFka 😉

aknyt
31. led 2009

Jo a taky mi chlap tvrdí, že na další nepůjde, asi to pro něho byl šok, že to nebylo na zamražení.. ☹

aknyt
31. led 2009

Len, to jsi trefila přesně, co bych chtěla 😀

saralinda
autor
31. led 2009

Holky, mám v sobě poslední dávku Fostimonu. Celkem tedy 11x225 jednotek = 2475jednotek. To je dávka jak pro koně, tak doiufám, že nějaké vejce bude.
kolik jste měly vy? Vím, že aknyt je taky velkospotřebitelka 😀

len
31. led 2009

Já měla 2000. Pojišťovny hradí 2250 a do toho se prý vejde většina stimulantek, ale evidentně ne všechny 😒

saralinda
autor
31. led 2009

jj, jí se do toho nevešla. Ale přijde mi, jestli mi to tak nedali, že třeba odebírají vajíčka v úterý a v pondělí ne. Fakt nevím. Ale třeba opravdu potřebovala vajíčka (nebo vajíčko ☹ ) jen vyrůst.

aknyt
31. led 2009

Já měla 12x 3 ampule... tj. 2750 jednotek
V pondělí taky odebírají a v případě nutnosti i o víkendu (ale neradi), proto by ti nedali OPU na úterý.

len
31. led 2009

Tak to se určitě neboj! Jednak já byla na odběru zrovna v pondělí, druhak oni mají zkušenosti, viděli, jak jsi na to reagovala doposud, a dokážou přesně odhadnout, kolik toho FSH ještě musíš píchnout, aby měla vajíčka tu správnou velikost 🙂 Třeba já stimulovala s Jasminou - ona začala až o den později, ale na OPU jsme pak byly spolu, prostě jsme každá reagovala jinak.

aknyt
31. led 2009

špatně jsem to spočítala - bylo to 2700 jednotek

len
31. led 2009

Téda Aknyt, ty taky nejsi troškař 😉 Jsem si myslela, kolik toho nepíchám, když jsem dostala 200 IU denně, připadala jsem si mladá a plodná a měla pocit, že budu bojovat s hyperstimulákem... A hahaha, byla jsem vděčná, že vůbec byla dvě embrya na zavedení 😀

saralinda
autor
31. led 2009

No uvidíme. Řežábek říkal v úterý tak 1 folikul, ve čtvrtek Jarošová, že prý tak 3-4 folikuly, což je rozhodně lepší. Tak uvidíme, kolik jich nakonec bude. Stačilo by jedno šikovný 🙂 , ale víc zvyšuje pravděpodobnost ☹
Každopádně vás budu informovat.
Holky, co mám čekat po pregnylu - byly jste v pohodě, nebo vám bylo dost blbě?

aknyt
31. led 2009

já teda nečekala, že budu mít o tolik horší odezvu s Fostimonem 😉 Poprvé jsem měla 10x225 Puregonu a 23 folíků, tak jsem nečekala, že když budu mít Fostimon déle, že jich bude "jen" 12... ale z obou mi zbyla jen 2 embryjka na ET.

saralinda
autor
31. led 2009

Jaký je rozdíl mezi Fostimonem a Puregonem? Není to jen jiný obchodní název pro to samé?

aknyt
31. led 2009

Sar, mně nebylo nic, ale to ani při stimulaci, jen pnutí v břiše. Jenže u mě je kam se rozpínat, tak to nebylo tak hrozné 😀

aknyt
31. led 2009

Puregon je syntetický hormon, mám ten dojem, a Fostimon je "přírodní vysoce čištěný" - prý z moči žen po přechodu.

saralinda
autor
31. led 2009

Jj, to jsem na příbalovém letáku Fostimonu četla. Přišlo mi to docela hnusný, že je to z moči. Taky jsem přemýšlela, kde dělají ten nábor žen po přechodu, které jim nosí jejich moč. 😀

aknyt
31. led 2009

tak nad tím jsem taky uvažovala, jestli sbírají u babiček v důchoďáku nebo jak je vybírají ty adeptky...

len
31. led 2009

Pregnyl... No, je to holt těhuhormon. Jednak ten vpich docela bolel (ale to po Fostimonu asi ani nepoznáš 😉 ), druhak asi únava a náladovost, ale já ho měla povětšinou v kombinaci s jinýma lékama, takže se to téměř ztratilo 😀

len
31. led 2009

Jo a jinak výroba jiná, ale složení (FSH) i účinek by měly být stejný...

saralinda
autor
31. led 2009

Zadek už bmám rozpíchaný slušně. Tak ještě to vydržet zítra - ten Pragnyl. Jdu si přečíst příbalový leták, ať jsem poučená.
Jinak na Fostimonu píší kontrolovat pacientku co 2 dny kvůli HSS a kontrolovat ji až 2 týdný po dobrání Fostimonu. Hlídali Vás i pak po ET?