CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
29. led 2009

Ahoj,tak uz jsem se vyzv...... a muzu jit s usmevem do prace.Pa vsem a hezky den,sviti slunicko,tak snad bude hezky.

aknyt
29. led 2009

nitenko, já fakt věřím, že to bude dobré!!! A zítra čekám pěknou fotku testíku!

Larri, takže už se info o "kafi" rozletěla po CARu? A která to teda je? Ta těhotná a nebo ta, co tam pracuje?

len
29. led 2009

Nitenko, to máš jak Utrogestan, s tím mi MS taky nikdy nepřišla... A po transferu jsem měla křeče jak na MS pořád, dokonce, to už jsem snad říkala, jsem 12 dní po punkci (čili 10 po transferu) začala dost silně špinit, vypadalo to, že je všecko v háji... Takže to ber, že tělo je zblblý hormonama a může to znamenat naprosto cokoli 🙂

larri
29. led 2009

ta tehotna,ma dvojcata.....fakt uz musim bezet

nitenka
29. led 2009

AHOJ Aknyt 🙂 Len 😅 Lari 😀 díky za podporu,ale znáte to nervyčky pracujou a dneska už o 100 /6 😝

nitenka
29. led 2009

holky podle mě se ta sestřička snaží přividělat až bude těhule nebo tak něco.. těžko říci zda tím škodí..myslíš Aknyt že škodí?

len
29. led 2009

Známe, známe 😉 Gumovou palicí do hlavy hned po transferu a probrat se po 14 dnech, jiné účinné řešení mě nenapadá 😀

nitenka
29. led 2009

ale mě každej říká,že jsem najivní důvěřivec 😝

nitenka
29. led 2009

mažu venčit sára tady vyvádí jako šílená a to jsem byla sní už venku tak asi má nějaké náhlou potřebu 🙂 😠

aknyt
29. led 2009

Hm, mám asi málo progesteronu nebo ho špatně vstřebávám, protože MS mi přišla na čas i s Utrogestanem, ten Extrahexal neznám. Bolení břicha jako před MS jsem měla u obou "úspěchů" , takže len má pravdu, zatím to neznamená nic (nebo cokoliv). Ale fakt nevím, s tím progesteronem, 2 dny po vysazení jsem začla špinit (a po 10 dnech se zastavil růst hCG a 12 dnech se spustil potrat), tak jestli to třeba nebylo tím, že jsem ho měla málo... asi mi už hrabe a přemýšlím nad čím nemám.

len
29. led 2009

Já nevím, jestli přímo škodí, ale...
- Nemá pro to žádnou kvalifikaci (to už bych si mohla poradnou přivydělávat i já) - nikdy jsem ji neviděla dělat víc než píchat injekci 😒
- Je nemorální vydělávat na cizím neštěstí (neplodnosti), když v CARu je poradenství zdarma a i Řežábek má poradnu na netu bezplatnou - a jistě všichni uznáme, že on je trochu jiná kapacita s jinýma zkušenostna než sestra od nich
- Shrnuto - chce peníze za něco, k čemu nemá oprávnění a navíc je to poskytováno zdarma

Teď teda mluvím o poradně pro neplodnost, pokud je i porodní asistentkou, tak v tomto oboru jistě má i praktické zkušenosti. Ale i tady na Koníkovi je poradna porodní babičky, která bezplatně radí všem zájemkyním - zlatá ženská.

Já mám ty sestry ráda a moc je obdivuju, některým děkuji za trpělivost se mnou, pečlivé vysvětlování, co s injekcema, i bezbolestné odběry a slova útěchy. Ale fakt si nemyslím, že kterákoli z nich by si mohal dovolit otevřít na netu nemálo placenou poradnu pro neplodnost 😒

len
29. led 2009

Aknyt, v tvém případě bych příště poprosila o nevysazování. Já jsem opačný extrém, ještě měsíc po vysazení bylo progesteronu tolik, že to dokázalo 14 dní udržovat mrtvý plod 😔 Takže já bych si nijak nepomohla, kdybych ho brala dál... Ale pokud máš pocit, že by ti pomohl, byť třeba jen psychicky, určitě by to pochopili, nic s ním nezkazíš 😉

aknyt
29. led 2009

nitenko, podle mne škodí "kafi" tím, že se prezentuje jako sestra z CARu od Apolináře (využívá "značky") a poté nabízí placenou poradnu pro neplodnost. Také to, jakou úroveň mají její příspěvky, neukazuje nic moc pěkného a skoro by i mohlo poškodit jméno CARu. Když někdo uvidí, jak píše (a nezná CAR), tak si řekne, že když jsou tam takové sestry, tak jak asi vypadá zbytek. O neslušné IP, kterou poslala len ani nemluvě... tak to vidím tedy já.

aknyt
29. led 2009

len, oni mi ale řekli, že Utrogestan už není potřeba, když jsem chtěla další ☹ 2 balení zbyla kamarádce, tak mi je dala a když jsem je doužívala, tak další den byl v poho a ten pak už jsem byla v CHomutově se špiněním. Jo a z těch 10 dnů, než se zastavil růst hCG, tak jsem ještě 7 dní brala jeden denně (víc mi nechtěli dát v té nemocnici). Kdybych měla jistotu, že je to jen psychické, tak to překonám, ale červíček hlodá.

len
29. led 2009

Tak to chápu 😔 Hele, Kacatko na tom Utr. trvala a dali jí ho... Kdybys potřebovala, mám doma ještě jedno a půl balení. A to jinak moc zastánce Utrogestanu nejsem a příště ho znovu vysazuju po těch 14 dnech 😉 Ale i kdyby ti to mělo "jenom" vyřešit problém v hlavě a odstranit toho červíčka, tak se nedej 🙂

nitenka
29. led 2009

tak už jsem tu sára má ...pr... tak ještě že je šikulka a vyječela si jít ven..Jinak už jsem pochopila 🙂

aknyt
29. led 2009

len, kdyžtak se ozvu 🙂 a nebo zkusím dělat oči na gyndařku 😀

len
29. led 2009

No to zkus, ta moje dávka je tak na týden 😉

nitenka
29. led 2009

holky já jdu něco dělat dneska mi děsně hrabe tak se jdu odreagovat žehlením a tak tak hezký den všem 🙂 😉

len
29. led 2009

Nitenko, bacha, v některých diskuzích panuje názor, že žehlení je po ET děsně škodlivý 😀

amallie
29. led 2009

no, holky, o tom žehlení to v gennetu řekli kamarádkce, že specielně žehlit nemá, nevím, proč

len
29. led 2009

Nojo, Amalie, jenomže taky jsou CARy, kde pak po ET nařizujou několik hodin ležet bez hnutí 😉 Kdyby měly lepší výsledky než Apolinář, neřeknu ani slovo! 😉 Ale nemají...
Někdo říkal, že je to kvůli zvýšenýmu namáhání břišního svalstva. Tak vám nevím, jestli autor tohohle doporučení někdy zkusil žehlit 😀 Každopádně jsem se pro srandu trochu pozorovala, kdy a jak namáhám břišní svalstvo, no a to máte pořád - při chůzi do schodů, při přetáčení v posteli, když se posadíte z lehu, když skládáte prádlo do pračky... Přitom tyhle každodenní situace nikdo nikde nezakazuje 😉 Udělal někdo statistiku, jestli ženy, co žehlí, mají nižší úspěšnost uhnízdění? 😀 Pochybuju... Co si myslím, že by na tom mohlo vadit, je to dlouhý stání, přeci jen je po IVF člověk oslabenej a moc toho nevydrží, na druhou stranu zde se stačí řídit heslem - poslouchej své tělo, ono si samo řekne, kdy má dost 🙂

aknyt
29. led 2009

len a není to spíš kvůli přehřívání? Jako že od žehličky je teplo? 😉

len
29. led 2009

Tak to ti nevím, já mám teďka zcela novou s nějakým supervýkonem a stejně si na žehlení beru tlustý ponožky, protože je mi zima 😒 Asi to bude tím, že ji mám aspoň půl metru od sebe a necpu si ji přímo na břicho 😀 To se teda daleko víc zahřeju u plotny při vaření... Sakra, já jsem ale cynik, co? Pomalu začínám čekat nenávistný IP 😀 Tuhle tu někdo psal, že ženská, co se jí dlouhodobě nedaří, vyzkouší všecko 🤐 No tak nevím, asi nejsem ten správnej adept, vyzkoušela jsem teda ledasco, ale na hlavu jsem se po styku ještě nestavěla a žehlím pravidelně... Aha, možná proto nemůžu otěhotnět, ach jo 😒

amallie
29. led 2009

holky, třeba ta moje kámoška, ta samozřejmě ležela a teď nežehlí 😀

no, ale je fakt, že když vám to řekne mudr, tak to prostě děláte podle něj

aknyt
29. led 2009

no, na hlavu jsem se ještě stavět nezačala (i když kdoví, jestli po 6 letech není na čase 😀), jsem značný skeptik vůči "zaručeným" postupům. A žehlím jako většina z nás (ne pravidelně - nárazově po velkém praní, když se vrátí chlap ze služebky). Koneckonců to vedro v létě v paneláku je horší než teplo od žehličky 😀

len
29. led 2009

Amalie, jasně, říct mi dr. nežehlit, tak nežehlím, i když pravda, já, šťoural, se okamžitě ptám proč 😀 Ale jediný instrukce, co jsme dostaly, bylo - žádný alkohol, žádné přehřívání. Dokonce holky - kuřačky teď říkaly, že jim ani vysloveně nezakázali kouření, protože prý na vliv při zahnízdění nemá, aby s tím pak sekly až jako těhule, protože plod to pochopitelně negativně ovlivní, ale to zahnízdění ne... Oni jsou u Apolináře opravdu dost benevolentní, troufám si říct, že je to jediný CAR v republice, který ti po ET nedoporučuje (a ani ti ji nedá) neschopenku 😉

len
29. led 2009

Aknyt - a máme to! Hned v příštím cyklu dělám po styku stojku, ovšem to se ji budu muset nejdřív naučit, na tohle já byla vždycky levá 🤐 Akorát se bojím, aby pak ode mě neutekl chlap 😕

aknyt
29. led 2009

tak jo, jdu do toho taky!!! Hned po příštím transferu si jim v CARu lehnu na podlahu a budu 2 hodiny ležet a nikdo se mnou nehne. A v autě si pak pro jistotu lehnu dozadu hlavou dolů s nohama přehozenýma do kufru 😀

len
29. led 2009

Vyhlašuju soutěž - kdo dřív dostane pohoršenou IP 😀
Já asi budu ležet na podlaze v metru 🤐