CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

hanca..
12. lis 2008

ještě se zeptám,kdybych se rozhodla pro změnu musím všechna vyšetření podstoupit znovu?jako je genetika...prostě ten vstup

len
13. lis 2008

Ahoj, vítám nově příchozí 🙂
Hanco, já myslím, že ta invazivní vyšetření určitě chtít opakovat nebudou, ta jednoduchá (hormonální profil, spermiogram) asi jo, přeci jen má každá laboratoř trochu jiné způsoby vyhodnocení, tak se to obtížně srovnává... Ale jinak si na Apolináře nemůžu v nejmenším stěžovat 🙂 Kromě toho prostředí, no, ale když už člověk vleze do ordinace, mají tam to správně vybavení a doktoři jsou fakt odborníci. Možná ale budeš trochu překvapená takovým tím celkovým přístupem (což je možná i důvod, proč uvažuješ o změně, ne?), nechávají to tu hodně ůna přírodě," takže třeba po transferu se nikde dlouho neleží a ani po něm nedostaneš neschopenku, prostě má-li se to podařit, podaří se nezávisle na tom, jestli těch 14 dní po ET strávíš s nohama nahoře nebo budeš chodit do práce... Na druhou stranu jsem vzorným příkladem toho, že to funguje 😉 Na rozdíl od všech ostatních CARů jsem si na ET jen odskočila z práce, následující týdny strávila úplně v běžném provozu, po 14 dnech mi byl kompletně vysazen Utrogestan... no a těhotná jsem 🙂

amulet
13. lis 2008

Saralindo,
mně v centru ještě ani ultrazvuk nedělali... Pojedu tam 22.11. a jsem zvědavá, jestli na tom vaječníku nějaký folík uvidí. Po té laparoskopii u nás mi řekli, že to je hrozné, že mám tu endometriozu úplně všude. A že by nejdřív doporučili hormonální léčbu. Tak jsem ráda, že U Apolináře to tak není, i když to mám daleko. A je mi celkem jedno, jak to tam vypadá. Já jsem tu budovu viděla poprvé a uchvátila mě. Nejsem z Prahy a nikdy jsem tam nebyla... Aspoň člověk při čekání může obdivovat krásnou architekturu 🙂. To bude také tvoje první IVF? Nebo už máš nějaké pokusy za sebou?

hanca..
13. lis 2008

Zdravím všechny,

len děkuji Ti za odpověd,můžu se zeptat s kým si tam byla nejvíce spokojená myslím dr,já si nemohu na nic stěžovat,ale už si přijdu,že si mě přehazujou,ale to není pravda,prostě potřebuju změnu,u nás má problém manža takže vše táhnu já,2x jsem otěhotně a pokaždé to zaniklo,ted naposled jsem měla 2blaskocysty a po týdnu jsem začala krvácet,myslím si,že mi to dělá listovka už mě několikrát zklamala a bolí mě po ni dost břicho nebo spíš děloha,když to řeknu dr tak kroutí hlavou,že to není možné,chci proto znát ještě další názory,je mi 36 a 5x se to nezdařilo,nemůžu to vzdát,ale snažit se hledat někde jinde,třeba to se nám povede,když nastane změna 🙂

len
14. lis 2008

Hanco, osobně mi nejvíc sedl dr. Řežábek. Ale OPU a ET mi dělala Jaržembovská, je to mladá ženská, trochu zbrklá, ale šikovná 😉

kacatko000
16. lis 2008

Ahoj holky dnes večer jdu k apoli píchnout pregnyl a v úterý už opu, ale vyskytl se problém, v pátek mě začal bolet močák, myslela jsem si že je to kvůli stimulaci, tak jsem jen pila urologické čaje, jedla urinal a byla v teple, ale je to horší a už to spíš vypadá na zánět močáku, snažím se hodně pít, ale bojím se že to moc nepomůže. Myslíte že by mi mohli dát na pohotovosti u apoli antibiotika jen na pár dnů?? Nemáte s tím některá zkušenosti???

marcelli
16. lis 2008

kacatko000:Jak dlouho jsi stimulovala?Ten pregnyl píchají i o víkendu?A co anti,napsali ti je?

kacatko000
17. lis 2008

Ahoj holky kde jste celej víkend?? mě zítra čeká opu, tak jsem zvědavá

saralinda
autor
17. lis 2008

Amulet, jj, bude to moje první IVF. A ty už máš doma mrňouska? Já ještě ne. Tak ať ti všechna vyšetření dopadnou dobře a ať se v lednu potkáme. 🙂
Jinak mě se budova Apolináře z venčí taky velice líbí, je úplně nádherná. A poležela jsem si tam na onkologii a to oddělení je taky moc krásné, loni rekonstruované. Pokoje po dvou, TV a koupelna na pokoji, polohovací postele, vče pozitivně barevné. super. Asi to tak není ještě na všech odděleních, ale myslí, že je dobře, že začali (lidičky na onkologii, si ty pozitivní barvičky určitě zaslouží).

amulet
18. lis 2008

Saralindo,
mám tříletého chlapečka. Je to strašný raubíř, nespavec už od narození, každé ráno vstává v šest hodin 🙄 a umí to se mnou dokonale skoulet. Ale taky největší štěstí, co máme. Otěhotněla jsem přirozeně, tehdy jsem ještě žádné problémy neměla (tedy bolestivou MS jsem měla vždycky), trvalo nám to asi půl roku.
Ve čtvrtek jsem byla na krvi a v pátek jdu na ten ultrazvuk... Bojím se, že se na tom vaječníku nebudou tvořit vajíčka, když je tam ta endometrioza a ještě mám vždycky volnou tekutinu v břišní dutině. To prý je taky problém a brzdí to tvorbu vajíček.
A proč jsi ležela na onkologii, jestli se můžu zeptat?
Kacatko, držím palce. Jsou to asi pěkné nervy, co? Já si to ani neumím představit. A skončí to asi až porodem zdravého miminka... Kolem mě teď mají všichni problémy s otěhotněním, s donošením... Tolik smůly, že to snad ani není možné.
Ale asi má cenu bojovat dál, jednou to vyjít musí.

saralinda
autor
18. lis 2008

Amulet, měla jsem na vaječníku nádor hraniční povahy. Nejdříve mysleli, že je to jen ošklivá cysta (5cm) a tu mi laparoskopicky vzali. Histologie ale zjistila, že to byl nádor - border-line tumor - není to rakovina (hurraa), ale taky může dělat metastázy. ☹ Tak mě přehodili k Apolináři, k odborníkům, a musela jsem ještě na jednu operaci (normálně řezem, ne laparoskopii), aby zjistili, zda tam, nejsou nějaké metastázy (a nebyly 🙂 ) - takže u Apolináře jsem byla na onkologii. Tam jsem zjistila, jak jsem na tom dobře - byla jsem tam asi jediná, komu říkali, že to vypadá dobře, že metastázy nebyly a že rakovina to není.
Držím pěsti, až ti krev i UTZ dopadnou dobře. Budu na tebe tebe v pátek myslet.
Tak to je super, že máš už doma malého raráška.

amulet
19. lis 2008

Ahoj,
tady je nějak mrtvo...
Saralindo, tak to muselo být strašné. Hlavně ale, že to nakonec dopadlo dobře. Chodíš tam k někomu konkrétnímu nebo vždycky k někomu jinému? My byli poprvé u dr. Bláhové a ta tam teď v pátek nebude, tak nevím, ke komu půjdu. Protože nevím, kdo je dobrý, vždycky řeknu, že je mi to jedno... Asi jsou dobří všichi. Nezbývá než jim věřit, že...
Co Kacatko? Jak asi proběhla OPU?
U nás nasněžilo malinko, ale je nad nulou, tak to tálo. Ale Matýsek měl ráno radost... Hurá, snížek, já jsem tak rád... Brzy budou Vánoce... Už se moc těší.
Tak pěkný den.

len
19. lis 2008

Ahoj ahoj 🙂
Taky jsem moc zvědavá na Kacku a její OPU, kolik bylo nakonec vajíček... A dneska po desátý už bude vědět i kolik se jich oplodnilo, tak doufám, že všecka a že nám to sem půjde říct 🙂
Já jdu zítra na ultrazvuk, tak doufám, že už uvidím srdíčko a že se se mnou definitivně rozloučí, ideálně napořád 🙂

kacatko000
19. lis 2008

Ahoj holky mám 3 vajíčka a dnes v 10 si mám volat jestli se něco oplodnilo a můžu teda říct že mám nervy na pochodu

len
19. lis 2008

3 vajíčka, tak to je fajn 🙂 Nervy na pochodu chápu a moc držím palce 😉

tulipanekps
19. lis 2008

kačí, vidím tě tady, tak moc držím palce, za chvíli voláš, viď?

kacatko000
19. lis 2008

děkuju fakt se bojím

len
19. lis 2008

Hlavně nezapomínej, že stačí jedno jediný 😉

tulipanekps
19. lis 2008

len, vidím, že tady jsi, prosím tě, bolelo tě taky břicho tak ten 5-6 den po et? děkuji moc

tulipanekps
19. lis 2008

len, ten tvůj popis průbehu opu je super, hodně mi to pomohlo, jsem plašan, tak jsem to shltla a byla víc v klidu. a ty jsi na tom jak? kolikátý týden, jestli si to dobře pamatuju? 🙂 každopádně držím palce.

len
19. lis 2008

Tuli, mně nějak vůbec nic nebylo... Možná jsem měla nějaké MS bolesti, ale nepřikládala jsem tomu velký význam, ono je tělo těma hormonama tak zblblý, že může reagovat jakkoli... Chodila jsem normálně do práce, takže jsem se snažila soustředit na jiný věci, a cokoli mi bylo, jsem sváděla na Utrogestan 😉 Jo, cca 12 dní po OPU jsem začala špinit, ale přešlo to.

len
19. lis 2008

8tt 🙂 Snad už si to zítra hodím do pasu 😉

tulipanekps
19. lis 2008

tak to je super a budete mít jednoho pupíka nebo dva... na diskusi, kam taky chodím jsou teď dvě s dvojčátkama 😎

len
19. lis 2008

Na uzv byla jedna dutinka, tak pokud se tam ten druhý zázračně nevylíhne, zůstaneme u jednoho - popravdě jsem možná radši...

tulipanekps
19. lis 2008

a teď už chodíš ke svý gyndařce nebo ještě k apolináři? a to svádění na utroš je dobrý, to budu používat 😀 já dneska doháním všechny resty v domácnosti, tak jsem si zase šla lehnout. mám už jeden potrat za sebou před 2 rokama, to jsem otěhotněla přirozeně, tak jsem větší plašan 😀

kacatko000
19. lis 2008

len tak máme oplodněné všechny 3 a prý se moc dobře vyvýjejí, zítra si mám zavolat jak jsou na tom a v pátek bych si měla pro jít. Strašně se mi ulevilo ale je mi jasne že to muže kdykoliv skončit a teprve to budou nervičky ale pro tuto chvilku se mi fakt ulevilo

saharka_78
19. lis 2008

ahojky holky.....zatím sem ještě nepatřím, ale mám pár otázek a chtěla bych se zeptat Vás zkušených...cca rok se snažíme o mimčo, zatím bez úspěchu... přítel jde příští týden na spg...a já 4.12. na lpsk průchodnost vejcovodů k Apolináři... kdyby to dopadlo špatně...tzn. překážka u přítele nebo u mě.... posílají automaticky do CARu??.... a za jak dlouho začínají stimulovat a případně nějak "oplodňovat",??...omlouvám se, ale neznám zkratky....ET, IUI, OPU, atd..tak jsem použila "oplodňovat"...moc díky za odpověď....

len
19. lis 2008

Kacatko, paráda! 😵 Nakonec na tom budeš líp jak já, uvidíš 😉 Hele, já měla druhý den sice všech 6 oplodněných, ale 2 hned vyřadili (špatně se vyvíjely od začátku), takže druhý den už byly jen 4 a vidíš - stačilo to 🙂

Tulip, když to zítra všecko dopadne, tak se se mnou rozloučí 🙂 A nemysli si, já jsem plašan i bez potratu 😝 Na druhou stranu jsem doktorům uvěřila, že žádný polehávání ničemu nepomůže, takže jsem se chovala stejně jako dřív, chodila do práce, na výlety... což dělám doteď a myslím, že se to embryjku líbí 😉

tulipanekps
19. lis 2008

kačíííííííí, tak to je super!!!!!!!!!!!!!!! moc velká gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!! teď hlavně hodně odpočívej.

len
19. lis 2008

Ahoj Saharka - předně, CAR nerovná se umělý oplodnění 😉 Pokud by byl nějaký problém (což už se vlastně dá považovat rok neúspěchu i bez nějaké další indikace), tak vás v CARu nejdřív oba pořádně prohlídnou. Tzn. vyšetří hormony, všemožný choroby, no a dle výsledků s váma budou potom i zacházet. Možná, že zjistí problém, který se nedá řešit jinak než umělým oplodněním (IVF) - potom vás na něj pošlou prakticky ihned. Nebo zjistí, že je problém mnohem menší, tak ho budou řešit nějakou méně násilnou metodou - podáváním hormonů nebo jiných léků, pozorováním a sledováním ultrazvukem, možná později inseminací... Nebo nenajdou nic a pak to půjde ještě pozvolněji - já se k umělýmu oplodnění dostala cca po 25 cyklech, kdy jsem CAR navštěvovala. Takže určitě s tebou budou jednat individuálně dle toho, co zjistí 🙂