CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

arna
25. srp 2010

Toz ja tu rekonstrukci beru tak, ze mi to tam chtej udelat jeste pred prvni konzultaci hezky, aby se mi tam libilo 😅
Jinak teda apropo inzenyrka Len me (offtopic) fascinuje ta posedlost doktoru po titulech... Jako jestli maj pocit, že sdeleni typu "vase cykly jsou tragické, vajíčka nejspíš záprtci a celkove jste dost k nicemu" uvedene slovy "pani magistro", zni nejak zasadne lip... Mi to teda neprijde 🙂

cell
25. srp 2010

arni: to bys nevěřila, jak si někteří lidi na tituly potrpí. Dokonce mě jedna magistra na něj výslovně upozornila 😖

len
25. srp 2010

@arna to je přesně vono, v práci použiju titul tak 2x do roka, zato u Apolináře ho neopomenou nikdy, až mě to štve, když mě vyvolávaj na chodbě před CARem titulem 😝 Ale asi to fakt bude tím, že mají tu zkušenost, že někteří pacienti ho záměrně vyžadují 😒 Bejt titulovaná na koze s roztaženejma nohama je opravdu dost zvláštní 😀
Doktorovi říkám pane doktore, ale to je proto, že on je tam z titulu své funkce (zatímco já jako pacientka nikoliv, na můj zdravotní stav nemá vzdělání sebemenší vliv), kdybych mu prodávala rohlíky v sámošce, taky by to byl pan Novák, ne? 😉

cell
25. srp 2010

mě když pacientka požádá, abych jí titulem neoslovovala, tak se to snažím respektovat (aspoň do příští návštěvy, než to zase zapomenu 😀 ), ale jinak pokud o titulu vím, tituluju skoro vždycky .... ale je zas fakt, že na tituly si potrpí hlavně ta starší generace, dneska už to přece jenom není tolik vyjímečný

saralinda
autor
26. srp 2010

Co se týká titulů, tak jsem jim u Apoli (i když ne v CARu; bylo to na lůžkovém oddělení) jednou řekla, že mi nemusí říkat inženýrko (a ekonomku taky rozhodně nemám) a oni mi to vysvětlili tak, že je pro ně jednodušší si zapamatovat těch pár titulovaných a říkat jim titulem, než si pamatovat všechna ta jména. Což chápu. A navíc někdo by se třeba i urazil, kdyby ho neoslovili titulem. Taky to ti doktoři nemají jednoduchý. Ale je pravda, že paní inženýrko mi říkají opravdu jen u doktorů 😀
Přeji všem krásný den.

myskyva
26. srp 2010

Tak koukám že to asi nebude jenom klasika vymalovat když se to tak vleče.....chystáme se někdy na podzim začít řešit druhého prcka - až je mi to blbé vůči některým co tu se mnou začínaly (promiň Len 😒 ) a i ostatní.......

len
26. srp 2010

Mysky, ja si rikala, jestli si pujdete pro druhe 😉 A blbe se citit nemusis, preci nemuzu se svou diagnozou, ktera holt potrebuje vic casu, "vyzadovat" neplodnost i po spoludiskutujicich 😉 To bych se tu za chvili nemela s kym bavit 😀

saralinda
autor
26. srp 2010

Len, měla by ses tady s kým bavit - se mnou 😀 😢

len
26. srp 2010

No, ono by se nás tu bohužel našlo víc, ale naštěstí taky stále přibývá těch, kterým už Apolinář problém pomohl vyřešit, a o ty bych v diskuzi velice nerada přišla 😉

sarusinka
26. srp 2010

ahojky holky, tak jsem dneska byla na homonalnim profilu.
davam si praci a precitam vas od zacatku 🙂
myskyva: ty si pujdes na pozdim pro druhe mimi? ja budu mozna uz taky stimulovat, bezi to tam rychle 🙂 ale holky, kdy ctu ty vase nalady pri stimulce.... to se mam na co tesit 😅

myskyva
27. srp 2010

len,to máš pravdu. jen je to prostě blbé 😔 Jak vůbec teda teď pokračuješ jestli se můžu zeptat??
sarusinka,na podzim bych se chtěla objednat a uvidim co se mnou budou provádět tentokrát ale ráda bych začala aspoň pár iui 🙂

len
27. srp 2010

No, já teď vlastně nepokračuju nijak (respektive zas to zkoušíme doma bez asistence lékařů) a čekám na dárkyni.

myskyva
27. srp 2010

takže jsi naplno rozhodnutá?Jaká je čekaci doba u Apolináře?

len
27. srp 2010

No, naplno... asi nám nic jinýho nezbývá, letos mi bylo 30 a čekáme 5 let (a to mám 16 cyklů do roka). Nechci čekat další roky, abych se ujistila, že to opravdu nejde 😒 V pořadníku jsem od prosince a snad příští rok na jaře by to mohlo klapnout 🙂

myskyva
27. srp 2010

Tak to jsem myslela že v soukromých Carech je to na dýl.To je docela pozitivní 🙂

myskyva
27. srp 2010

oprava:ve státních Car

len
27. srp 2010

No, Řežábek mi naposledy říkal - obvykle pacientkám říkám 3 roky, ale jestli jste 30. v pořadí, viděl bych to spíš na 5. Naštěstí embryoložka se v tom orientuje lépe, tak mě uklidnila - 30. v pořadí, to vidím tak na půl roku 😀

myskyva
27. srp 2010

aha 😀 😀

larri
27. srp 2010

sarusinko,ty si chodila v Motole na IVF? Nečtu vás tady,jen jsem se dívala tady na stránky a viděla jsem tě tam.

sarusinka
27. srp 2010

@larri: ahojky, puvodne jsem chtela chodit do CAR v Motole,ale kdyz jsem videla,ze kamoska tam je 2 roky a ma za sebou jenom jedno IUI, tak mi prijde ze to tam jde nejak pomalu.....

larri
27. srp 2010

Aha,já bych tam pak chtěla zkusit minimálku,když u Apoli ji nedělají.Ceny tam jsou hezké,tak uvidím.Mám před s sebou 4.IVF,tak nebudu předbíhat.Ale děkuji za odpověd.

Len,nevíš do kolika hodin chodí kontrola při nemocenské?

sarusinka
27. srp 2010

larri: muze prijit kdykoliv, radsi bych si nechala napsat vychazky 😠 😀

len
28. srp 2010

@larri tak, v podstatě omezení nemají, ale my chodili na procházky v 11-12 v noci, protože jsem si říkala, že to už se k nám za Prahu snad někdo trmácet nebude... Ale mimo vycházkové hodiny (měla jsem po dohodě 13-20) jsem nebyla mimo ani jednou, naštěstí pak mi to zrušili.

larri
29. srp 2010

Počkej Len,to mi chceš říct,že mužou zazvonit ve 23.00 a já budu spát,neotevřu jim a mám pruser? To si zase myslím,že mají konkrétní časy.Já si myslím,že od 8.00- 20.00,ale chtěla jsem se informovat.

len
29. srp 2010

@larri já se obávám, že v čistě teoretické rovině to možné je, čistě prakticky téměř vyloučené (to už by musel být někdo fakt zákeřnej, aby mu tahle přepadovka stála za to 😝 ). Bohužel spánek není omluva (to byses mohla na únavu a spánek vymlouvat třeba po obědě), prý máš mít tak silný (a funkční) zvonek, který tě přivolá 😝 Myslím, že tady hrozně záleží na tom, jestli ten kontrolor je člověk rozumný nebo prostě svině, které se byť v malém počtu najdou bohužel všude 😝 Ale osobně jsem nikdy neslyšela o někom, koho by kontrolovali v jedenáct v noci 😉 Ale slyšela jsem, že někomu končily vycházky v 8 a v 8:05 už mu tam zvonili 🤐 Bohužel předpisy na to oni nemají, kdežto ty jsi oficiálně vázaná tím, že mimo vymezené vycházky musíš být doma 😒 Taky je možnost (kterou ovšem neakceptuje zdaleka každý doktor) mít vycházky neomezené, pak jsi prakticky za vodou 😉

kralka
1. zář 2010

Ahoj holky, mám té rekonstrukci rozumět tak, že nefunguje vůbec laboratoř takže ani KET zatím nedělají ☹ ?

jessie1
1. zář 2010

holky, mám jenom dotázek, nemůžu se dnes nějak dovolat do apoli... vím, že tam mají tu rekonstrukci, ale v ordinaci by asi měli být, že? - brát telefony a ták.. 🙂

janka12
1. zář 2010

Co se rekonstrukce tyce, mne sestra rekla, ze behme rekonstrukce budou fungovat omezene, protoze "NEBUDEME MIT LABORATOR". Volala jsem v ordinacni dobe a dovolala jsem se az druhy den na nekolikaty pokus, taky mi to nikdo nebral.

jessie1
1. zář 2010

aha, tak to bude asi tím omezeným provozem.... díky moc janko 🙂
len - jak jsi mi jednou psala, že ti tamoxifen prodloužil cyklus asi o pět dní, tak já už jsem dneska 47. DC. Normálně dostávám ms po 33 dnech... taky jsem brala tamoxifen.... v út. jsem si delala test a bilo, takze je to taky asi posunuty tim... chjo chjo 🙂

len
1. zář 2010

To bych teď akorát potřebovala - jedu na 4 dny do Itálie a vypadá to, že minimálně 3 dny tam budu mít MS 😠 Tak třeba ten tamoxifen aspoň trošku zafunguje 😀