CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
5. říj 2010

@janka12 tak tam jdi dřív. Mně říkali cca týden před MS, takže při cyklech 21-23 dní jsem se měla objednat kolem 16.-19.DC. Já prostě občas 22.DC ani nezažiju 😝

janka12
5. říj 2010

@arna To je celkem zajimave, jak kazdy psycholog jde na vec jinak. Ja sama si neustale lamu hlavu s tim, co by mohlo byt mym planem B, kdybych snad (nedej Boze) nemela mit deti vubec. Presne jak pises - taky jsem vzdycky deti do sveho zivota naprosto samozrejme chtela, takze plan B je pro me zatim naprosto nemozny. Kdyz jsem o tom mluvila s psycholozkou, uplne me prevalcovala optimismem, ze musim pro dite "neco udelat" (typu: cvicit Mojzisovou, nekourit ....atd - coz sice + vsechno mozne navic celkem delam) a sama sobe dovolit pocit, ze za usili se dostavi zaslouzeny vysledek. tehdy jsem od ni sla s takovym optimismem....

janka12
5. říj 2010

@len to jsem presne chtela udelat, objednat se o nejaky den drvi. Blahova mi sice predepsala Utrogestan, aby mi udrzel cyklus delsi. v tomto cyklu jsem ho ale ani nebrala, protoze delsi cyklus nechci, neb by se mi stimulace opravdu mohla priblizit nebezpecne Vanocum.

len
5. říj 2010

@arna tak jinak, já jsem se sebou spokojená, jen když na sobě makám 😀
S těma dětma je to těžký, ale dle mýho se člověk fakt musí zamyslet i nad tím, že to prostě neklapne a jestli je pro nás přijatelnější život bez dětí nebo adopce. Pro nás teda zatím vede možnost číslo jedna, což mi nebrání v tom doufat v zázrak, že nakonec ty děti budou 😉

len
5. říj 2010

Já ti nevím, mám pocit, že "v lidským světě" většinou dostatečné snažení bývá odměněno výsledkem většinou aspoň uspokojivým, ale na přírodu je člověk krátkej. A hlavně mám pocit, že i když jsem dřela neskutečně, dva roky denně cvičila Mojžíšovou, žila zdravě až k zbláznění, dvakrát denně pila bylinkové čajíčky a utrácela stovky či tisíce za různé hokus pokusy typu akupunktura nebo reflexní terapie, výsledek nebyl ani o píď větší (aspoň ty pitomý // na týden kdyby byly!) a kromě toho mě to pak už všechno děsně štvalo. Takže když na mě psycholožka vyrukovala s kineziologií, už jsem se blokla a odmítla být pokusnej králík, jestli aspoň některá z těch zázračnejch metod třeba nezabere. Jsou jich desítky, nehodlám utrácet tisíce za vitamíny a skončit u kartářky, to je fakt proti mému přesvědčení 😝 Takže teď nedělám nic, těhotná nejsem úplně stejně, ale aspoň už mě život zase baví 😎

sarusinka
5. říj 2010

@janka12: no ja mam prave cykly tak 60 dnu a bez agolutinu vubec, takze u me to je asi jedno, ale u tebe to je blby teda. To bych si tam zavolala, mne to vychazelo na nedeli, takze jdu nakonec 23.den cyklu,ale ty bez radsi uz v patek.nejhorsi je, jestli se dalsi dava presne po 14ti dnech tak mi to zase vychazi na nedeli. Ale jako kdyby to bylo na me, ja si to klido pichnu sama 😀 😀

len
5. říj 2010

@sarusinka nee, cca po 14 dnech je kontrola a teprve na té se stanoví další rozpis. A když vyjde kontrola na sobotu, přesouvá se na pátek, z neděle pak na pondělí 🙂

janka12
5. říj 2010

@len Jasne Len, to vnimam stejne. Nic se nesmi brat do extremu. U me asi psycholozka videla, ze si obecne siiiilene ve vsem neverim a na vsechno hledim jako ze je to nedostupne a ze vsichni ostatni jsou sikovnejsi, schopnejsi a pracovitejsi a ze ja nesaham nikomu po kotniky, proto si nic nezaslouzim. Proto zvolila vyse zminenou retoriku. Stojim ale nohama na zemi a v iluzi uspechu, ktery se dostavi jen proto, ze se rozkrajim, neziji 🙂

janka12
5. říj 2010

@sarusinka ja nejdriv pockam, az prijde MS a ono to treba nakonec na ten vikned nevyjde, ale urcite bych tam sla pripadne driv, rozhodne ne pozdeji 🙂

len
5. říj 2010

@janka12 hm, to u mě zase viděla toho sebevědomí až až a taky to, že nevěřím neúspěchu, tak asi potřebovala mě zase usadit nohama zpátky na zem 😀

arna
6. říj 2010

@janka - to je zvlastni, co pises o tom, ze sis nechtela dovolit pocit, ze se za usili dostavi vysledek...
To ja mam taky. Jako strasne se bojim byt nejak moc optimisticka, protoze vzdycky kdyz nejakou dobu jsem, tak pak dopad ze shora je o mnoho horsi.... Ale fakt je, ze pesimismem si mozna spis skodim...
Idealne si predstavuju, ze bych chtela umet zaroven delat uplne vsechno pro uspech a zaroven pri tom vsem s pokorou a klidem prijimat i pripadnou bezdetnost... Coz teda mi momentalne pripada celkem sci-fi.

len
6. říj 2010

Hele to asi nikdy nepřijmeš 😒 Prostě to v tobě furt bude, i kdybys byla ve všech ostatních ohledech sebešťastnější. Ale to je asi normál, já myslím, že téměř každý má v sobě nějakou tu třináctou komnatu, i když navenek působí sebevyrovnaněji, občas na to zcela náhodou natrefím u lidí, u kterých bych to nikdy nečekala... Ve výsledku mi přijde nejlepší k tomu přistupovat zcela realisticky, prostě nějak bude, buď se to povede nebo ne. Pesimismus sice nepřináší zklamání, ale zase se s tím pocitem extra blbě žije. A optimismus je krásná věc, ale když do něčeho roky vkládáš naděje a ono se to furt se*e, tak čím víc se to se*e, tím větší je pak zklamání a pád na hubu 😝 Jasně, o optimismu a že tomu musíš fakt věřit, dovedou krásně vykládat lidi, kterým se výsledek dostavil relativně rychle - "víš, vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to IVF nemuselo vyjít a ono to klaplo hned napoprvý!" Takoví lidé mají tendence zaměňovat ohromnou kliku za vlastní zásluhu výsledkem nezměrnýho optimismu, ale co je pak horší, ještě to nutit všem okolo jako tu nejlepší možnou cestu. Blbost. Takovýhle věci se dařej absolutně nezávisle na tom, jestli jim věříš nebo ne, a tak je asi i třeba k nim přistupovat 😉

len
6. říj 2010

Jo a ještě, když si vezmu, jak jsem přistupovala k jednotlivým IVF...

Poprvé jsem to brala čistě jako pokus - zkusíme to a uvidíme, na co přijdou a jestli to pomůže. Lehký skepticismus, protože v reálu nepřišli na jedinou věc, kterou by IVF mělo obcházet, no a pak neskutečné překvapení, když jsem našla // 🙂 Celou dobu jsem to neřešila, fungovala zcela normálně, a to i po ET, cítila jsem se báječně a výsledek se dostavil.

Podruhé jsem do toho šla s nezlomnou vírou (přáním?), že teď už jsem tělo nastartovala a když to klaplo jednou, proč by to nemělo klapnout zas? Navíc nade mnou visel damoklův meč v podobě toho, že když se to nepovede, skončím na pracáku. Po ET jsem se poctivě vyvalovala doma na kanapi a bála se i kýchnout, abych tu jistotu ani trošku neohrozila. Prostě jsem si potenciální neúspěch odmítla připouštět a o to větší pak byl pád na hubu, když to neklaplo.

Potřetí jsem si říkala - kdy jindy než teď? Konečně jsem měla pocit, že našli nějakou příčinu, kterou umí obejít (to jsem ještě věřila, že nám může pomoct ICSI). Šla jsem do toho s požehnáním Mojžíšky po dvou letech intenzivního cvičení, po x hodinách reflexní terapie, rok prolívaná bylinkovým čajem, hlavu srovnanou od psycholožky a tělo zrelaxovaný po měsíci v lázních, tak sakra kdy jindy než teď? První utz byl pro mě naprostým šokem a od tý doby se to začalo všecko hroutit a jít do háje a já si připadala jak v cizím blbým filmu. Ještě horší OPU, šok z toho, že ICSI vůbec nepomohlo, no a ráno před ET, když jsem tam ještě volala, zda bude aspoň něco k zavedení, tak už jsem nevěřila ani zamák tomu, že budu vůbec kdy v životě těhotná (natož v tomhle pokusu). Zpětně na ten třetí pokus koukám jako na jednu velkou katastrofu, od začátku do konce, jak v tom lítalo moc emocí, ať už pozitivních nebo negativních, byl to psychicky ohromnej záhul a popravdě věřím, že přistupovat k tomu zcela neutrálně jako v prvním pokusu, celý to ustojím mnohem snáz 😒 I když bych pochopitelně nebyla těhotná taky 😉

janka12
6. říj 2010

@arna Kdyz Te ctu, jsme na tom asi hodne podobne. Optimismus je urcite (kdyz ne prinosnejsi) prijemnejsi a povzbudivejsi.

janka12
6. říj 2010

Holky, v cem je rozdil u zastavovacky v 22. dni a v 1. dni cyklu? je rozdil v protokolech?

len
6. říj 2010

Někde se dává zastavovačka 1.DC? U krátkého protokolu se na začátku cyklu začíná rovnou se stimulací, zastavovačka tam není, LH se brzdí až na konci stimulace. U dlouhého se tělo celé zablokuje předem.

eustoma
6. říj 2010

holky bola som dnes v CARe e chodba je hotova, az na to ze tam nemaju moc svetla a tiez mi pride ze je tam menej laviciek. ale inak uz funguju normalne.

dnes na kontrole ok, srdiecko bilo a drobec rastie 😉. ale mam nejaky hematon, tak mam prist o tyzden na kontrolu. manza sa ma pyta, ci ten hematon, nemoze byt ruhe mimco, len teda mladsie. myslite ze moze?

eustoma
6. říj 2010

inak som rozhorcena zo svojho obvodaka. chcela som sa objednat na kontrolu pri tehu, tak mi bolo zdelene, ze si mam pripravit 6.000, ze tolko sa plati za starostlivost pri tehu. takze som sa ani neobjednala. ako platiti za doktora, co je nic moc pristupom 6.000 mi pride vela. takze budem si hladat obvodneho gynekologa. som vdacna za terajsie kontroly v care.

len
6. říj 2010

@eustoma hematom s embryem by snad u Apoli nezaměnili 😉

A obvoďáka rychle změň, péči o tebe v těhotenství mu PLNĚ uhradí pojišťovna. O co víc s tebou bude mít práce, o to víc mu pojišťovna zaplatí, fakt nechápu, proč bys to měla platit ty, pokud nevyžaduješ nějaký extra nadstandard 😝

eustoma
6. říj 2010

no uz hladam, volala som do dvoch ambulancii a nejako je plno... no mam ete tyzden.... snad najdem niekoho rozumneho.

tiez myslim, zeby prcka s hemanomom nezamenili 😉. to len manzu napadlo. kazdopadne vraj hemanom zvysuje riziko potratu, tak snad bude vsetko ok.

len
6. říj 2010

Moje dr. nechce platit nic, ale je v Roztokách 😒

janka12
6. říj 2010

@len Ano, dava se zastavovacka v 1. DC. V jinem prazskem CAR, ne-li v ve vice. uz si nevzpominam, kde vsude jsem to na diskuzich cetla a 1 konkretnin pripad (kde to tak bylo) znam osobne.

len
6. říj 2010

Tak vidíš, co CAR, to postup 😉 U Apoli dělají právě jen tyhle dvě varianty - buď dlouhý se zastavovačkou už v předchozím cyklu nebo krátký se stimulací od začátku cyklu a bez zastavovačky. Asi s tím mají nejlepší zkušenosti 🙂

janka12
6. říj 2010

@eustoma Na toto tema jsem pred nejakym rokem videla v TV reportaz. Tehotna reporterka se skrytou kamerou obesla a obvolala nekolik ordinaci (zpravidla v Praze) a v nekterych skutecne za peci v tehotenstvi chteli tisicove castky. Kdyz se pidila po duvodech, bylo ji zpravidla receno, ze jsou jejich sluzby zkratka celkove nadstandard, ale ve skutecnosti nenabizeli nic nez co jim hradi pojistovna. navic byla napr fotka z ultrazvuku, nebo cislo na mobil na lekare.

eustoma
6. říj 2010

@janka12 no rozhodne mi to pride dost penazi. este ze v CARe zo mna koruny netahali 😉, to by sa mimco predrazilo.

janka12
6. říj 2010

@len Jasne, proti tomu nic nemam. Jen mi vrta hlavou, jak se muze stat, ze se tesne pred zastavovackou (22. den)zjisti tehotenstvi. Mam celkem hodne kratke cykly 22-25 dni. Ovulaci zpravidla v 11. - 12. dni. Takze v mem pripade, by se asi pripadne tehotestvi pred 22. dnem (zastavovacka) zjistilo, ale u holek, ktere maji cyklus delsi a OVU pozdeji mi neni jasne, jak se to da zjistit, vzdyt 22. den v techto pripadech je treba jen par dni po OVU. Z tohoto pohledu mi zastavovacka v 1. DC prijde jasna, tam cyklus v pripade tehotenstvi nejspis neprijde. To je fuk, to jen tak, ze se obcas zabyvam vecma, ktere me nemuseji vlastne vubec trapit 🙂

len
6. říj 2010

@janka12 no, otázka je, kolik holek chystajících se na IVF, otěhotní přirozeně právě ten cyklus před ním 😉 To jsou naprosté výjimky, co by se daly na prstech jedné ruky spočítat. No a v tom případě jim ta zastavovačka prý neuškodí (i když je pochopitelně v těhotenství kontraindikována) a prostě se to zjistí později. U zastavovačky 22.DC se pak čeká před stimulací na MS a když ta nedorazí, je to důvod k testu. Jinak v dost CARech dávají před IVF mimojiné i z tohoto důvodu cyklus před IVF HA. Jsem ráda, že nic takovýho po mně v CARu nechtěli a cpali do mě těch léků absolutní minimum.

janka12
6. říj 2010

@len AHA, tak to je duvod HA pred stimulaci v nekterych CARech. tak to by me asi dorazilo, kdybych jeste mela brat HA, byt jen kratkodobe.

len
6. říj 2010

Jeden z důvodů, myslím, že to taky dávají "pro srovnání cyklu", aby si takoví exoti jako třeba my dvě nevymýšleli, že 22.DC je moc pozdě 😀 Paradoxně v tom cyklu, kdy jsem si šla pro zastavovačku 19.DC, jsem ovulovala 8.DC, takže by bývala MS dorazila 20.DC, zastavovačka ji aspoň trochu odsunula. HA to hezky porovná na 28 dní a bez ovulace, takže CAR nemusí nic řešit.

zzf
7. říj 2010

@eustoma - já měla kolem 10tt taky hematom, větší než mimi asi 5 x 3 cm a spravilo se to. chtělo to jen ležet a moc se nenamáhat. Za tyden od zjištění se zmenšila si o 2/3