CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zirafka82
4. lis 2010

@zzf taky si myslím, takto to praktikuji od samého začátku, co se snažíme a mám dole 15 kg, předtím dr mě pochválila, že to je super a tento mi řekl toto....ale nenechám se nalomit, prostě se snažíme a hotovo....

zzf
4. lis 2010

@zirafka82 držím palečky aby to co nejdřív vyšlo

janka12
4. lis 2010

Ahoj Apolenky, nemate prosim nektera v hlave (nebo na papire) - mozné preparaty na stimulaci ? Papir s cenami a moznostmi jsem v CARu odevzdala a nenasla jsem doma kopii, abych si to prostudovala a vybrala, cim budu chtit stimulovat. Prosim prosim prosim, poradte mi. Predem moc diky a hodne zdaru vsem!

barbika
4. lis 2010

@janka12 mám to zkopírovaný v PC, tak mi kdyžtak pošli mail a já Ti to odešlu...

markett_a
4. lis 2010

@zirafka82 ... ahoj, je to takovy mensi zavalitejsi prosedively dr.? byla jsem u nej jednou na UTZ a mela jsem z neho celkem dobry pocit, vyzaruje z nej takova solidnost 🙂

markett_a
4. lis 2010

@zirafka82 ... ja se ho ptala, proc mam jen jeden folik, kdyz jsem stimulovala 4 davky denne Fostimonu a on mi naopak rekl, ze je to vekem, ze uz nejsem nejmladsi...

markett_a
4. lis 2010

holky, mate nekdo zkusenost po jak dlouhe dobe se da jit do dalsiho pokusu IVF, kdyz v tom predchouim ani nedoslo k ET?

raduza2
4. lis 2010

@markett_a ahojky do této diskuze nepřispívám,ale do dalšího pokus se dá jít po 3 ms.Aspon v caru kam chodím já to tak je a myslím že to tak budou mít všechny cary.Držím palečky do dalšího boje 😉

saralinda
autor
5. lis 2010

Marketta - je to tak - pro 3ms.
Všem přeji hodně štěstí.

zirafka82
5. lis 2010

@zzf děkuji, dneska jsem byla u jiné dr, Bláhová, tuším, řekla mi, že mám sice syndrom PCO, jak mi řekl již dr. Mašata, nicméně ten jeden folikul, který viděl Mašata, že je větší, tak zase povyrostl, tak nám řekla, kdy se snažit, a kdy to nevyšlo, tak uděláme příští cyklus další UTZ a pak už nějaké léky, měla jsem z ní dobrý pocit.
@markett_a ..myslím si, že to je on, já chápu jejích obavy, vím, že váha je důležitý markant při snaze o těhu, ale nemyslím si, že jsem bůhvijaká mladice.... Kdyby mi bylo třeba 24, 25 pak bych s nimi souhlasila, ale takto opravdu neeee 🙂

janka12
5. lis 2010

@barbika SUPER. mockrát Ti dekuji. posilam mail do IP. DEKUJI

larri
5. lis 2010

Holky,mi řekl dr.Vokroj při OPU,že jsem taky ještě mladá a to jsem měla týden před 36 narozeninama. 😉 A nadváhu mám taky,nikdo mi nic naštěstí neřekl.Díky IVF jsem dost nabrala,ale už mám kila dole.Spíš kvuli tomu,že jsem měla tři IVF během roku a do toho šestinedělku.Přiznávám se,že jsem minulý rok dost na sebe kašlala,takže jsem měla co dohánět. 😀 😀

kajka_37
5. lis 2010

Ahoj holky, můžu se přidat k vám? 🙂 my sme v CARu sem teprv chviličku...🙂

barbika
5. lis 2010

Hezké odpoledne,
tak to mám za sebou. Mám v sobě jednoho bobánka a v pondělí si mám volat, kolik bude embryjek na zamražení. Tak doufám, že všech 8...
Jinak jsme teď dojeli domů a manžel musel bohužel do práce. Nedali mu volno a ještě ke všemu nám vybouchlo hlídání. Takže mám Tobíka u sebe a o žádném odpočinku nemůže být ani řeč.
A ještě ke všemu mě vzali hrozný křeče do břicha a bolí mě stydká kost, takže nemůžu sedět. No prostě super začátek čekání

@kajka_37 vítej mezi námi 😉

kajka_37
5. lis 2010

řešila ste tady některá taky těhulení ve spojitosti se štítnou žlázou?

já teď lítám mezi dvěma dr. a každý říká něco jinýho... v CARu těhulíme, na endo, neblázněte, chvíli vydržte... 😲 tak bych chtěla vědět stli je někdo na tom stejně, a možná trochu uklidnit... papír z endo mám doma takže teď hned vám tu asi nevysolím co mám ale znělo to jako tyreotida,,, 😎 léčím se chvíli (od léta) a prý to není žádná dlouhodobá záležitost (uf 🙂 )

kralka
5. lis 2010

@barbika - Tak doufám, že se ti manžel brzo vrátí, aby si mohla trochu odpočívat. Zatím alespoň hodně pij. Mě to na bolesti břicha docela pomáhalo. Bylo mi to doporučeno proti hyperstymuláku. A fakt to zabralo. Držím palce a silné nervy.
Já ještě týden a můžu testovat, ale vidím to černě. Mám zase křeče v břiše jako už několikrát a mimo jiné i při posledním KETu. Bohužel nikdo neví proč je mám a tak si to prostě jen odtrpím. Přejdou až po tom co mi vysadí hormony. Pěkný víkend všem

kralka
5. lis 2010

@kajka_37 -Vítám tě. Asi ti nepomůžu. Tvojí diagnosu neznám. Já mám chronický zánět štítné žlázy a ten je naopak celoživotní. Beru léky a jak na endokrinologii tak v CARu to vědí. Pokud jsi přinesla výsledky k Apolináři a tam řekli, že není třeba čekat tak bych jim věřila. Jsou to odborníci.

kajka_37
5. lis 2010

@kralka jj výsledky viděli a nijak je neznepokojily... za to to znepokojilo endokrinoložku... tož tak teď "babo raď"
a ještě mě posílají na imunologii...

janka12
5. lis 2010

@barbika Drzim palce jak to jde a 8 embryjek je skvela vyhlidka. hodne stesti

len
5. lis 2010

Ahoj, zdravím zpět z dovči 😎

@kajka_37 ono těžko říct, když neznáme konkrétní hodnoty (zvýšená funkce, snížená, jak moc...). Obecně je blbost se do těhotenství pouštět, dokud není štítnice vyřešená, kromě toho, že se pak těhotní dost blbě, je navíc zvýšený riziko potratu nebo postižení dítěte. Dobře léčená štítnice by naopak neměla být problém žádný. A taky, každej reaguje jinak - někoho porovnaj za tři měsíce a pak mu stačí denně minimální dávky léků nebo dokonce vůbec nic, mně to rovnali dva roky, teď beru koňský dávky hormonů nějakejch 12 let (a budu brát doživotně) a teď se mi to zase hnulo. Nicméně přičina neplodnosti je u mě zcela jiná, tohle mám jako bonus.

kajka_37
5. lis 2010

@len čísla z hlavy nevím, jak budu doma hned je sem dám 🙂
funkce je lehce zvýšená a beru minimální dávku propycilu, kterou chce dr na vánoce vysadit, tak doufám, že to tak opravdu bude... na druhou stranu jsem ráda že se to vůbec zjistilo a jde s tím něco dělat...

len
5. lis 2010

Tak jestli je jen mírně zvýšená, snad to porovnají, já tam mám zánět, tudíž prakticky nefunguje (a asi ani nezačne), takže musím ty hormony doplňovat. Se zvýšenou nemám zkušenosti žádné. Ale přesně jak píšeš - najít problém, který se dá snadno řešit, je poloviční výhra 🙂 Máte ještě nějaké jiné problémy, proč jste v CARu?

kajka_37
5. lis 2010

protože mě tělíčko neposlouchá... po vysazení antiko žádné menzes, ani na injekce a prášky bez reakce... původně mě gyn poslala na laparoskopii, ale u apolináře mi řekli že "tam nepatřím" a poslali mě vedle na CAR
momentálně zubu klimonorm, po 14 dnech na UTZ prý vypadá sliznice nadějně a když cyklus nabehne, mám brát 5 dní Taxiko (teď nevím jak dál), př. týden ještě jdu na imunologii pač nějaké číslo prý mám extremně vysoké (výsledky mi nedala a už si nepamatuju co to bylo zač) :(

markett_a
5. lis 2010

@barbika ... takze vsechno je jinak! sedmitecka ma po dnesni kontrole u dr. HCG 480! 😀 😉 takze i zazraky se deji!

arna
6. lis 2010

ahoj,
@kralka, @barbika - myslím na vás, držím palce 🙂
@len nechceš přihodit nějaké zážitky z dovolené? 🙂
V pátek jsem byla na dalších odběrech krve na HP... A skoro jsem tam sebou sekla jak otec u porodu...🙂 Asi kombinace menses plus dva odběry krve za týden byla moc, či co.
Lutealni fazi jsem měla nakonec jenom 10 dni. I když už se k ovulaci dohrabu, je zas něco špatně. Je jasné, že HP nedopadne dobře, ale s tím jsem počítala...
Akorát mě to nějak nebaví....:-/
Ale zas jsem ráda, že se věci dějí, vyšetření pokračují a my budem moct plánovat nějaký postup... Do vánoc budem mít snad představu, co všechno je s náma v nepořádku, pak budem 3 měsíce v zahraničí, takže alespoň budu mít možnost dostat se do co nejlepší kondice, a v dubnu snad se do toho pustíme vší silou!
Ale jsem teď i dost naštvaná na muže.
Vitamíny by bez mé neustálé kontroly prostě nebral, na životosprávu furt kašle a odmítá se mnou mluvit o nějakých plánech do budoucna... Já rozumím, že je to pro něj taky těžký... Rozumím i tomu, že toho má v práci nad hlavu a že prostě nestíhá jako dřív např. každej den cvičit .... Ale připadá mi, že zatímco já se už přes rok bezmála stavím na hlavu, abych pro to potenciální početí udělala maximum, tak on to, že je zásadní potíž i na jeho straně, prostě ignoruje.
Alespoň mě uklidňuje, že v tom nejsem sama: viz článek o genderových aspektech neplodnosti, který vznikl na mé bývalé škole: http://dlib.lib.cas.cz/4473/

len
6. lis 2010

@arna datluju deník, tak jestli pak budeš mít dost času a příležitosti, hodím odkaz na fotky 😀

len
6. lis 2010

@arna datluju deník, tak jestli pak budeš mít dost času a trpělivosti hodím odkaz na fotky 😀
Jsem magor, je to šíleně dlouhé 🤐

len
6. lis 2010

Se mi to tu nějak pomotalo, no nic, sorry... Mohla bych se živit jako spisovatel, kdyby ty moje hlody někdy někdo četl 😀

arna
7. lis 2010

@len - na cestopisy a cestofotky jakehokoliv druhu mam vzdycky dost casu a trpelivosti 🙂

saralinda
autor
8. lis 2010

Sedmitečka, mám velikou radost (já to říkala, že ten pokles teploty je zavrtání). Držím malíky, ať vše dobře pokračuje. Posílám pozitivní energii i ostatním čekatelkám na // a hlavně Týnce s Haničkou, ty už půjdou brzy do boje. Holky, všechny to zvládnete!