CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
30. lis 2010

Loch Ness já nerada 😀 Ale stejně s kýmkoliv tam jedu, samo se tam musíme stavit, aby mi pak dali za pravdu 😉

Já bych se u míst typu Pompeje bála těch turistických davů, takže tam leda tak dost mimo sezónu. Příští rok chceme do Bretaně a já si vzala do hlavy Carnac, no už teď se toho děsím, ale když já to prostě vidět chci 😝

len
30. lis 2010

Jó, Noween, to mi povídej... Já už x let funguju tak, že zuřivě plánuju dovolenou s tím, že bych ráda, aby nakonec neklapla 😉 A pokaždý pak na ni jedu s pocitem - tak jo, dítě není, tak si to cestování aspoň pořádně užijeme 🙂

zzf
30. lis 2010

Ahoj holky,
tak jsme se zase zastavila na vás kouknout.
@gabikri - velká gratulace a jen tak dál 9 měsíců
@aknyt - to je dobře, že už jste doma. Držte se holky.
@len - mohla bych taky vidět fotky. My máme po cestování na asi pár měsíců-let 😅
Jinak všem ostatním přeju hodně stěstí 🙂

ciratko
30. lis 2010

Aho holky,
jedna super info: věděly jste, že chlapům se dají ty záchody u posluchárny normálně zamknout??!! 😠
Mě málem trefilo, když mi to manžel řekl 😀 😀 😀

Jinak všem úspěšným gratulace, snad rozjedete novou těhotnící vlnu!!

Len, mohla bych prosím taky odkaz do IP?
Hledám inspiraci na jaro-léto. Naposled jsme byli v Keňi, tak teď nějaká civilizovanější země. 😉

cell
30. lis 2010

@ciratko : a to Tě nepostihla africká nemoc? 😉 my projeli loni jižní Afriku a nic krásnějšího jsem dosud nezažila (a že cestujeme hodně). Pořád se tam toužím vrátit 😵
Izrael mě zas až tak nenadchl, všude samý kostely, pro bezvěrce jako já nic moc ..... a asi jsem neměla být tak obecná, když jsem si dávala papírek do Zdi nářků
Skotsko je taky moje oblíbené, hlavně sever 😵
Pompeje jsou super, nejvíc mě zaujaly ty mrtvolky 😔 .... stejně krásná je Kréta

ale jaká bude dovolená příští rok, kdo ví .....

arna
30. lis 2010

No jo, taky bych dala nevim co za to, abych sedela doma s nejakym tim detatkem a na cestovani musela na par let zapomenout...🙂
Ale holt k cestovani je treba jen dobra vule, cas a trosu penez, poridit si dite je zda se mnooooohem slozitejsi...

arna
30. lis 2010

Jsem prave dodelala adventni venec na dvere, docela jsem dostala vanocni naladu... 🙂
Sice jsem se lehce popalila tavnou pistoli, ale ani to me z predvanocniho konceptu nevyvedlo...
letos mam dokonce uz i kopenych par darku (diky vikendovemu Code:mode)...
Akorat moc nesmim vzpominat, jak jsem si minuly vanoce predstavovala, ze je priste budem slavit tri 🙂 No jo, to sem byla este naivka...

ciratko
30. lis 2010

@cell Keňa byla krásná, hlavně příroda, lidi mě tam dost sejřili. Ta jejich mentalita mi nějak nesedí, ale zhruba za týden se naučíš s nima jednat a jakž takž se dá. Ale to safari bylo luxusní. Bydleli jsme nad Mombasou a do Masai Mara jsme leteli, a pak jsme dali ještě Tsavo. Fakt super. Akorát finančně je to náročnější 😝
Kamarád byl taky jižní Afrika a byl nadšený.

saralinda
autor
1. pro 2010

@noween V Egyptě jsme byli s M a kamarádem před 8 lety s batohem a spacákem. V hotelu jsme spali snad jen v Káhiře a Luxoru. Zbytek jsme zvládli někde bokem ve spacáku u pole. 😀 Je pravda, že dneska už bych do toho asi taky nešla.

len
1. pro 2010

Tak koukám, že tu neplodnost všechny řešíme dost podobně 🙂

Známí, dva mladí lidé zvyklí na lecjaké nepohodlí, se teď vrátili z Egypta na vlastní pěst a teda zděšení, že už nikdy více. Organizace prý jedna velká hrůza, vůbec žádný slib neplatí, zabukovaný a předem zaplacený hotel je vyhodil, že nemá místo, no a jako bonus jim pak přímo z autobusu ukradli batoh se všema věcma 😒
Mě by teda Afrika lákala, ale když mi lidi, co tam byli, líčili, jaká všecka očkování museli absolvovat, tak se mi to se snahou o dítě moc neslučuje. Já jsem srab, já jen Evropu 😀

noween
1. pro 2010

Tak člověk - ženská může bejt neplodnej, sedět doma a brečet. A necestovat, protože co kdybych nááááhodou byla těhotná. Tak cestujeme, nic jiného se stejně dělat nedá.

Keňu bych taky strašně moc chtěla, ale přesně jak říká Len - všechna ta očkování kolem, když se snažím o dítě, no nevím.

martinka.a.honzik
1. pro 2010

Ahojky všem,

aknyt: vítejte doma holky 🙂

Holky prosím Vás, kamarádka právě stimuluje na své 2.IVF (u Apoli) a ptala se mě jestli vadí, že hormony na stimulaci píchá večer ve 21:45, jestli nevadí, že si to nepíchá ráno. No a já si nejsem jistá jak jí odpovědět. Vím, že se musí píchat každý den ve stejnou dobu, to si pamatuji, ale už nevim jak je to s denní dobou. Já totiž píchala vždy v 8 hodin ráno.

Díky moc za radu 🙂

len
1. pro 2010

Martinko, je to zcela jedno, kdy to píchá, pokud je to ve stejnou dobu 🙂

cell
1. pro 2010

očkování do Afriky se absolutně nebojte - stačí jen žloutenka, pokud nemáte (což se hodí i tady v Čechách, když vidím zas ty podivuhodný spoluobčany v MHD) a břišní tyfus. Tam pak antimalarika - ale ty jsme nakonec nebrali, loni v únoru ještě nebyla sezóna a večer jsme chodili po setmění brzo spát, neb byla tma jak v pytli a nedalo se moc co dělat. Stany byly s moskytiérou a občas jsme si je vykouřili 🙂 .
Stojí to za to!!!! Afrika je přenádherná - fotky a vzpomínky mě drží při životě. Kdyby se chtěl někdo podívat, přes IP pošlu link 🙂

martinka.a.honzik
1. pro 2010

@len díky moc 😉 já jsem si to taky myslela, ale nebyla jsem si úplně jistá 😵

noween
1. pro 2010

@cell žltačku mám (hodí se i do severní Afriky a zejména, když chcete vyjet na Saharu a jíst u Berberů), jen bych musela pořešit tyfus a asi i antimalarka. Manželova známá byla v Keni a málem na malárii umřela, bylo to prý hodně ošklivé. Jasně, asi se to nestává moc čato, ale potom, co jsem slyšela tuhle historku, tak se trochu bojím a asi bych bez antimalarik nejela. Ráda si fotky prohlídnu, když pošleš 🙂

len
1. pro 2010

Cell, na fotky link určitě pošli 🙂
Znám pár lidí, co tam byli, ať už turisticky nebo studijně a zážitky sice úžasný, ale problémy se jim nevyhnuly skoro nikomu.

arna
1. pro 2010

@cell - taky prosím o link...
Afriku bych taky jednou ráda navštívila...Zatím se všichni známí vrátili fakt se spoustou život-měnících zážitků...🙂
A ani bych neměla moc práce s očkováním, bo já jsem na žloutenky očkovaná kvůli práci, bo pracuju občas v lehce ...neevropských podmínkách🙂
Jinak mě třeba baví Balkán, ten bych taky chtěla procestovat víc...

kajka_37
1. pro 2010

Ahoj holky, přišla sem se na vás po čase juknout a hodit dotaz, co říkáte na dr. z CARu pí JArošovou a pokud někdo znáte z Brumlovky pí Pikovou, tak i názor na ní... dostal ose mi do rukou pár ne zrovna dobrých referencí a zvažuju výměnu dr.

jinak u mě CAR je zatím stop stav, kor tu štítnou žlázu a čekáme, až vysadíme "toxické" prášky... dr. mě poslala na imunologii, nelíbily se jí nějaké hodnoty, ty naštěstí souvisely s tou štítkou a žádná jiná léčba se zatím nekoná 🙂

ciratko
1. pro 2010

My jsme taky měli do Keni jen žloutenku. Věděli jsme, že se budeme na safari s doprovodem a po táborech (služby lepší než v hotelu u Mombasy) a navíc jsme tam byly jen 14 dní, takže kdybysme chytli malárii, tak se projeví až v Čechách. Záleží na jak dlouho člověk jede a taky kam a jestli na vlastní pěst nebo do hotelu.
Ale ta mentalita lidí mi fakt nesedí - a to Egypt je slabý odvar oproti Keňanům.

noween
1. pro 2010

@ciratko Z mentality Egypťanů byl zhnusenej i kolega Arab. No potěš koště, jestli jsou v Keni ještě horší. Egypt je zatím nejhorší, co jsem zažila, ani v Tunisu, ani v Maroku nebyli tak děsně vlezlí, i když i tam se samozřejmě trhovci snaží na všem vydělat. Na těhle zemích je fakt ale nepříjemný to, že je cestování na vlastní pěst značně omezené a představuje občas velký adrenalin. Přesto se nám nic nestalo a nikdo nás neokradl, jen v Egyptě a 50USD se dá oželet. Holt to není jak výlet na Kokořín. Cestovat bych chtěla i s dětmi, ale je mi jasné, že se tříletým dítětem se budu moct placatit akorát tak na pláži, případně zajet do akvaparku nebo delfinária. Ale jakmile děti vyrostou, tak... 🙂

len
1. pro 2010

Kajko, Jarošová je od Apoli a holky si ji nemůžou vynachválit, já osobně ji ale nemusím, spíš kvůli osobnímu přístupu než nějakým profesionálním nedostatkům...

janka12
1. pro 2010

@kajka_37 Já jsem u Mudr. Jarošové byla jen 2x na konzultacích, jinou zkušenost s ní nemám. Přišla mi OK. Druhou Mudr neznám.

cell
1. pro 2010

to je zajímavé, já zas neznám nikoho, kdo by z jižní Afriky problémy měl. Malárie jistě riziko je - v učebnicích infektologie se píše, že se člověk nakazí píchnutím až 100 infikovaných komárů a tolik nás jich teda rozhodně nepíchlo. Obecně je tam lepší jezdit v době sucha, kdy není komárů moc a navíc je vidět víc zvířat, která se neschová v zeleni a stahuje se více k napajedlům 😵
Na Egypt mám romantické vzpomínky, neb tam mě můj choť poždáal o ruku - projeli jsme tenkrát od severu k jihu a bylo to hodně zajímavé, žádné problémy - narozdíl od Tunisu, kde na mě (štíhlou blondýnku) máknul snad každý přičmoudlík.
Jinak jo, Afričani obecně jsou hodně pomalí, ale tam na jihu velmi velmi přátelští, ráda na to vzpomínám.
Mně zas vadí uřvaní Španělé 😒

kajka_37
1. pro 2010

@len
@janka12 díky holky, já u ní byla taky zatím jen 2x a myslím že ženská příjemná... tak snad nezklame....

jinak koukám že se tady cestuje, zrovna mám muže v Egyptě 🙂 a já kolem baráku hrnu sníh... :D

barbika
1. pro 2010

@kajka_37 ahojky, tak já na Jarošovou nemám vůbec žádných vítek.... Máme od ní Tobíka 😉

kajka_37
1. pro 2010

no ráda slyším nějaké optimistické zprávičky ;)

amiii
1. pro 2010

Ahojky jsem tu dnes poprvé:o) dnes jsem se objednala k první návštěvě CAR u Apolináře odcházíme z Pronatalu v Teplicích z důvodu hrozného chování jejich embryologa ..... chtěla jsem vás všechny tady poprosit o vaše zkušenosti s CAR u Apolináře doktoři atd. a také jaké jsou tam cenové relace za ICSI, prodlouženou kultivaci děkuji moc za rady atipy

len
1. pro 2010

@amiii stručně - zkušenosti výborné, embryoložka báječná, ICSI 4000 (do 2 vajíček), 6000 (3 a více), PK zdarma (navrhne-li ji embryoložka) 🙂

amiii
1. pro 2010

děkuji ti moc za odpověď:o) tak to je super mi ted platili naposled 7500,- za ICSI (vajíčka byla špatná i přesto je embryolog napíchnul) a 2500PK plus léky 5000,- a nic z toho:o(((