CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
1. pro 2010

No, ony ty levnější ceny samozřejmě úspěch taky nezaručí, ale aspoň to potom tak nemrzí 😒

amiii
1. pro 2010

Ale je vidět , že i snimi to jde a úspěšnost je stejná hlavně doufám v to, že všechny ty věci co budou potřeba nebudou poháněny ziskem centra ale rozumem a zkušenostmi :o))))

len
1. pro 2010

Tak naštěstí takhle to u Apolináře chodí 😉

arna
1. pro 2010

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s PGD?
Kolik to případně stojí?

len
1. pro 2010

Arno, PGD u Apoli určitě dělají, ale přesnou cenu neznám, bude to v řádu desítek tisíc. A asi je taky rozdíl, jestli je to jen na ty základní chromozomy nebo je potřeba přikupovat sondy na nějaké méně obvyklé (např. pokud je prokázána konkrétní translokace týkající se chromozomů, které se standardně netestují). Obvykle ale u Apoli PGD dělají jen tehdy, je-li nějaký konkrétní genetický problém, preventivně je to dost zbytečné (obzvlášť vzhledem k nákladům).

amiii
1. pro 2010

@len to jem moc ráda.o)

cell
1. pro 2010

@amiii : ahoj, vítej, já jsem taky přeběhlice z Pronatalu 🙂

len
1. pro 2010

Cell, nádherný fotky, ale ještě jsem to všecko neprošla 😉

cell
1. pro 2010

děkujeme 😔 mužka fotí rád 🙂

len
1. pro 2010

Je to vidět 😉 Taky jste toho sjezdili...
Mimochodem, ve Veltrusích a v Nelahozevsi jsem několik let jako studentka průvodcovala 🙂

eustoma
1. pro 2010

ahoj apolenky, dnes mam konecne vybornu naladu. dnes som prestala krvacat 😉 😉. po 2 tyzdnoch krvacania, je to prva svetla chvilka 😉 😉.
prajem nech ma rychlo dozeniete.

k dr. Jarosovej - bola som u nej asi dvakrat. asi neni uplne podla mojho gusta, no rozhodne neni zla. vsetko mi vysvetlila a vobec jej nevadilo, ked som mala blbe otazky. som strasne vyberava na doktorov. mne tam asi najviac sadol Vokroj. ty ostatny su na druhom mieste 😉.

len
1. pro 2010

Akorát koukám na ten nešvar, že jakmile půjčíte někomu foťák, aby vás spolu cvaknul, na 90 % snímků jste useklí v kotníkách a nemáte nohy, tohle znám, taky máme takovou většinu společných fotek a absolutně to nechápu 😀

noween
1. pro 2010

@cell Pošleš mi prosím taky link? 🙂

saralinda
autor
2. pro 2010

@aknyt to je dobře, že už jste doma. Hanička už je veliká a s Len to s ní moc sluší.

zzf
2. pro 2010

@cell mohu poprosit taky o odkaz. Rodiče se na starý kolena zbláznili a cestujou 😀 .
antimalarikama - kamarádka byla v indonésii a brala je nevím jestli znich nebo něco chytla, ale kašlala asi půl roku po návratu a teď má poškozenou imunitu - jen se kolem ní mihne nemoc má ji.
co se týče dětí a cestování další moje "trochu extrémní" 🙂 kamarádka te´d byla v Austrálii dvě děti (1 rok a 2,5 roku) a taky to šlo 😀 , ale je trochu víc v poho než "normální" mamky
@len - užasný fotky a komentáře (jsem taky stavařka, ale literární střevo opravdu nevastním) tiše závidím - jak ty fotky - tak to střevo 🙂

sarusinka
2. pro 2010

@janka12: moooc drzim palce na ET 😵

bora87
2. pro 2010

ahoj všem, tak včera byla ukončena moje cesta těhotenstvím ... byla jsem na revizi dělohy ... prostě bobísek nepřežil mou chřipku, která začala týden po transferu ... jsem zase jedna z vás, která čeká na další boj 🙂 snad už bude výherní ...

janka12
2. pro 2010

@bora87 COZE??? To je mi moc lito. Bylo to tak nadejne. Hodne stesti do budoucna.

Tak jsem zpet v praci od Apoli. nakonec jsem si nechala dat jen 1embryo. vahala jsem do posledni minuty jestli 1 nebo 2. sice by pri trasnferu 2 byla vetsi sance alespon na 1, ale presto jsem se rozhodla takhle. mame 1 mrazacka a jedno mozna jeste bude na zmrazeni-uvidime v pondeli, jak se bude/nebude vyvijet.

bora87
2. pro 2010

@janka12 - nevadí, uvidíme, jak rychle se dám dohromady, prý mohu začít zase za 3 měsíce, protože to byl nějaký 6.týden těhu .... jinak, tobě držím palce, ať bojovníček vydrží .. 😀

noween
2. pro 2010

Taky jsem si na Janku vzpomnela. Držím palce.

sarusinka
2. pro 2010

@bora87: to me moc mrzi ☹ i proto jsem rada, ze jsem radsi na neschopence, plny metro kaslajicich lidi, to neni moc dobry.... v takovym mraze se nekam trmacet..... drzim moc palecky na dalsi pokus 😵
@janka12: 😵 drzim palecky, at bojovnicek prezije a taky se zmrazi 🙂
kdyz jsem tam v utery byla, tak meli venku vyndany zrovna ty sudy 🙂

zzf
2. pro 2010

@bora87 to je mi líto. Držím palečky na další boj.
@janka12 držím palečky aby to vyšlo

len
2. pro 2010

Ach jo, Bora, to mě mrzí, naprosto vím, jak se cítíš, já tohle zažila téměř na den přesně před dvěma rokama 😝 Akorát teda bez chřipky, všecko zcela OK, akorát se embryu nechtělo růst, na revizi jsem byla v 8.tt. Drž se!

Jance držím palce 🙂

janka12
2. pro 2010

@bora87 dekuji moc. vzhledem k tomu, ze je jen jeden, šance není přehnaně velká, ale budeme doufat....
@noween @sarusinka @zzf @len diky moc všem!

noween
2. pro 2010

@bora87 ☹ ☹ ☹ je mi to strašně moc líto, tak příště s veselejším koncem, ano?

cell
2. pro 2010

@bora87 : je mi to moc líto!!!! bylas vlastně jediná, komu to poslední dobou tady vyšlo ..... a prostě se nějak nedaří ☹ ☹ tak snad nám všem na jaře sluníčko a všechno pomůže!!!!

len
2. pro 2010

Blbý období 😒 Mizerný je i to, že je to zrovna před Vánocema. Já zjistila, že tohle dva roky za sebou a ten třetí už ani Vánoce nevnímám, furt se musím nutit do nějakýho těšení, ale nejradši bych je zrušila, zimu přeskočila a měla tu zas jaro. Hrozně jsem se těšila, že aspoň budou koťátka a nějaká ta mládež v bytě, ale z toho taky nic 😝

arna
2. pro 2010

@bora87 - je mi to tak líto! ☹ Preju hodne sily....

@janka12 - držím palce, někomu to sakra už vyjít musí, tak ať se bobísek zakousne a 9 měsíců nepustí🙂!

noween
2. pro 2010

Len, copak, koťátka nejsou? A chcete je mít? Tvoje kočka je krásná, o kotě bych docela měla zájem. Je papírová nebo bez papírů? Na papírech netrvám, je mi to jedno a na výstavy chodit nechci.

Letos v létě jsme přišli o kocourka, rodinného miláčka - zemřel na stáří a měl krásný kočičí život. Nesla jsem to hodně blbě, do toho jsme se stěhovali do nového a celé jsem to odmarodila a měsíc jsem byla doma. Takže letos budou první Vánoce bez něj, loni byly první Vánoce bez mojí milované babičky. Vůbec se na ně netěším a byla bych za, aby byly jednou za 4 roky jako Olympiáda.

len
2. pro 2010

@noween nejdřív musí začít mrouskat, nějak jí po vysazení Provery nenaběhnul cyklus 😒 Jsme kompletně neplodná domácnost 😀
Jinak je bezpapírová (máma bez, táta šampión), ženicha máme taky nějakýho šampióna, takže koťátka budou bez, za cenu bez (spíš abychom pokryli náklady), ale pevně doufám, že se vzhledem svých šampiónských otců a dědů 😀 Mimochodem, Adušku mám taky přes Modrokoně, kdo si pamatujete na Maju, co občas chodila i do Apoli diskuze a teď má Oskara 🙂

Mně umřela babička před Vánoci, letos to je 11 let, já mám vůbec tyhle ošklivý věci s těma svátkama spojený až moc, nějak se to kumuluje. Teď jsme seděli s chlapem, pálili adventní věnec, popíjeli svařák, venku chumelenice a já furt ne a ne se nějak dobře naladit a na ty svátky se těšit, jak píšu - moc ošklivých vzpomínek 😔