CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
6. pro 2010

Holky, mám to podobně. Mnoho mých kamarádek, které v době, kdy jsme se začali snažit o miminko, ještě ani neměly chlapa, už má miminko doma. Kamarádka, co se začala snažit stejně jako my, už má doma 2 holčičky. V rodině máme jednom jedno dítko – moji neteřinku. Bráškovi se podařila dříve než chtěli (i když už byli mnoho let svoji,….). Doma to oznámili hned po //, takže docela odvaha. Když se neteř narodila, tak jsme se docela bála, jak na ni budu reagovat. Nějak jsme to zvládla. Teď se na ni pokaždé moc těším. Vidím, jak jsou brácha i švagrová (která ještě ve 30 tvrdila, že děti nikdy nechce) šťastní. Zrovna v pátek ji budu celý den hlídat, tak to si zase užijeme legrace.
Co se týká těhulí a dětiček všude okolo, tak teď mi nijak nevadí. Ale mám období, kdy mně to dává zabrat. Řeči těhotné kolegyně, že chlapečka by fakt nechtěla (naštěstí má holčičku),….. mi taky dávaly zabrat.
Chce to hodně síly, ale kdybychom se nesnažily tak dlouho, tak bychom měly asi stejné řeči a chování, jako ostatní „rychlotěhule“. Takže hodně sil a brzké těhulkování.

eustoma
6. pro 2010

@saralinda velmi krasny vyraz "ryhlotehule" 😉 😉 😉. lubi sa mi to oznacenie 😉, je fakt trefne 😉.

saralinda
autor
6. pro 2010

@eustoma 😀

ciratko
6. pro 2010

Ahoj holky, já čekám do příštího týdne na test. Minulý týden byla IUI, folikuly narostly 4, tak snad se jeden podaří.
Jinak jsem měla lehčí hyperstimulák. V sobotu jsem do sebe naládovala neuvěřitelné 4 litry vody a už je to lepší.

saralinda
autor
6. pro 2010

Cirako, držím ti palce. Byl by to krásný vánoční dárek, co?

arna
6. pro 2010

ciratko- jéé, tak další naějný kousek, držím palce🙂

eustoma
6. pro 2010

@ciratko 4 foliky pri IUI je krasne. ja som sa vzdy pri IUI dostala tak na 1. drzim palecky.

saralinda
autor
6. pro 2010

Já se na 4 foliky nedostala ani při IVF, leda tak na 4 cysty 😒

ciratko
6. pro 2010

No, minule byly 2 a nic z toho. ☹ Tak uvidíme 😉 . Doktor si dělal srandu se čtyřčatama, tak jsem říkala, že to asi nehrozí, když minule nic. A on, že se jim teď jedna nechtěně touhle metodou povedla 😉 😉 . By mě asi trefilo 🙂 🙂 🙂

larri
6. pro 2010

A já si musím postěžovat ☹ ☹ Dneska jsem si v práci poplakala ☹ ☹
Vedoucí,moje bývalaá kamarádka,která si naplánovala,že měsíc před svatbou vysadí prášky a dva měsíce po svatbě otěhotní,tak se opravdu stalo.Všichni to věděli a nechtěli at se to dozvím a dneska to prasklo.
Ta bezmoc.....je strašná.
Nezapoměla říct,když jsem prošla,že do kalhot,,které má na sobě za dva týdny nevleze. ☹ ☹

len
6. pro 2010

@larri mně by na tom asi ani tolik nemrzelo to těhotenství jako to, že kolem tebe všichni našlapují po špičkách a bojí se ti to říct, když je jen otázkou měsíců, ne-li týdnů, než se to dozvíš 😖

gabikri
6. pro 2010

@larri : ahojky, přesně, jak píše len, tohle mě taky může šlak trefit, že když někdo otěhotní, tak se mi to "bojí" říct, abych nebyla smutná 😖 Tak to mě spolehlivě rozpálí doběla 😝

saralinda
autor
7. pro 2010

@larri souhlas s len a gabi. Přijde mi kolikrát, že ty lidi neuvažují. JAko kdyby se dalo těhotenství tutlat donekonečna. Holka, drž se.

ciratko
7. pro 2010

To já mám šéfku, která ví, že se nám už skoro 2 roky nedaří a vklidu mi vpálí: "Tak budu zase bába, mladá už je zase těhotná!!" 😠 Tak si vyberte, co je lepší 😀 😀
Jinak jsem zjistila, že od té doby, co víme, že je problém na oznámení o cizích těhotenstvích taky reaguju už bez předchozího nadšení 😠

arna
7. pro 2010

No jo, tak oni si lidi asi moc nedovedou vžít do toho, co prožíváme... A holt dělají to, co si myslí, že je nejlepší...🙂
resp. oni tuší, že nejlepší by pro nás bylo mít vlastní děti, to by se s náma mohli bavit normálně a beze stresu, ale holt tohle nám nikdo zařídit nemůže ...:D
Muj muž taky ještě před dvěma roky radil kolegovi, že když se jim nedaří dítě, měli by změnit vzduch a jet někam na dovolenou... Doufám si tvrdit, že s našima současnýma zkušesnotma by tohle ani on, lehce asocialni matfyzak, z pusy nevypustil ani omylem...
😀

len
7. pro 2010

Tak teď to máte, teď se vám to vrací 😀
Jako já vím, že za to ti lidé asi nemůžou, kolik už jich mi dávalo "dobré rady" před nima, ale já čím déle se nedaří, tím jsem asertivnejší a tím drzejší odpovědi dávám. Ještě rok-dva a budu lidi s úsměvem posílat bez předchozího varování do pr*ele 😀

ciratko
7. pro 2010

@len Přesně, to s tou p*delí si vystihla dokonale 😀 😀
Dostal mě i manžel, když jsme jeli z IUI, tak měl řeč o tom, jestli bysme teď neměli třeba půl roku počkat, jestli tomu tělu nedáváme moc zabrat a nejdeme moc proti přírodě. Tak jsem mu řekla, že jestli mu příjde normální promarnit půl roku a čekat na zázrak bez ovulace, když to jde řešit!!! Mně teda ne.

cell
7. pro 2010

😀 😀 😀 tady někdo nedostane nic od Bůcha, protože řekl sprostý slovo p***l 😀 😀

len
7. pro 2010

Jó, kdyby to byl můj největší hřích 😀

arna
7. pro 2010

Ale to je zase pekna a uzitecna dovednost posilat lidi s usmevem a asertivne do p.....le.🙂
Me zas zasobovala skvelejma radama moja mamka (jako ja ji mam moc rada, ale co se rad do zivota tyce, tak...by mohla radit nekomu jinymu:-P)...
Kdyby bylo po jejim, tak jeste ted jezdime po dovolenych a mackam si akupresurni body... Ta me furt tvrdila, ze co to tak tlacim, ze se musim uvolnit a vyrovnat se psychicky...
No jo a on nakonec krome nevyrovnane psychiky jeste taky spatnej spermiogram... 🙂
Ale na druhou stranu, ja jsem treba fakt hodne uzkostna... Si rikam, ze mozna i tohle muze byt problem... Vim, ze mam to telo obcas cely ztuhly stresem, ze stresu treba nekdy i zvracim a tak...:-/

arna
7. pro 2010

A protoze musim byt pozitivni, abych porazila depky z tamoxifenu, tak musim rict, ze se tesim na vanoce a pak se tesim do Chile a taky se tesim ze sveho dnesniho uvedeni do nove prace...
A NEBUDU myslet na nic negativniho. to je zavazek tohoto tydne.

larri
8. pro 2010

Dobré ránko,tak jsem si včera opět vyslechla,jak dotyčná za chvíli nedopne kalhoty ☹ ☹ ,chtěla jsem s chutí zařvat,at tak nežere.Tohle nemá nic společného s těhotenstvím,ale ze žrádlem( pardon).Polkla jsem a byla potichu. 😉
.

saralinda
autor
8. pro 2010

Včera jsem byla u Ř. Byl skvělý. Vše si pořádně pročet a promyslel a říkal, že jít do stimulace je u mě dost nejistý podnik a že je to opravdu jen na mě, zda chci ještě zkusit stimulaci nebo darovaná. Podle tohoto pro mě bylo opravdu těžké se rozhodnout, tak jsme se ho zeptala na pravděpodobnost, že se podaří získat kloudné vajíčko. Tak řekl 1% max. 3%. Tak tím bylo řečeno asi vše = jdeme do darovaných. Jsme na vrcholu pořadníku, takže kdykoli (kromě teď Vánoc) můžeme začít. V lednu tam donesu vyplněné papíry. M si tam ještě dojde na zjištění krevní skupiny a počítám, že na konci ledna bych začala brát léky na růst sliznice. Docela se na to těším, i když pocity mám samozřejmě smíšené. Je mi úplně jedno, že vajíčka nebudou moje, ale samozřejmě se bojím neúspěchu. Dneska jdu ještě k onkoložce, tak doufám, že ta nebude mít nic proti, ale neměla by.

@larri Přeji hodně síly an boj s blbostí.
@cell 😀

len
8. pro 2010

@larri ale jen klidně řvi, aspoň budeš mít pokoj 😉 Pokud ti nejde o zachování dobrých vztahů, ovšem na to musí být ta snaha oboustranná 😝

@saralinda mé spolupacientce dával Ř šanci 5 % a má z prvního IVF dvojčata a mrazáčka navíc. Mně dává dvě promile, pesimista jeden 😝 Ty ses na to pořadí ptala? Myslíš, že si mám taky zavolat? (teď je to akorát rok).

Jo a jinak jak jsem předevčírem psala, že se lehce obávám okamžiku, kdy se dozvím o těhotněství švagrové a že to určitě nebude dlouho trvat... tak to trvalo přesně jeden den 😀 Dozvěděla jsem se to včera 😉 Brali se v září, termín mají v květnu, co říct. Já straším u Apolináře od února 2007, oni se znají od začátku roku 2009, co říct. Kupodivu jsem to přijala s klidem a jen chlapovi povídám - jsem si myslela, že nám to oznámí až na Vánoce. Ale stejně se na ty Vánoce u tchánovců vůbec netěším, atmosféra očekávání prvního vnoučete a roční výročí toho, co jsme jim oznámili, že od nás se toho vnoučete nejspíš nedočkají, brrr 🤐 No co říct, že 😀

zzf
8. pro 2010

@arna přidávám se k pocitům zoufalek. V červnu jsme se brali s manželem a já ty 3 s dítětem nebo těhule (2 z toho oneplanovaně - no nenaštvalo by tě to 🙂 ) poprosila ať nejezdí - výsledek ani jedna se semnou už nebaví, taky jsme měla výčitky svědomí, ale prostě to nešlo. Takže je asi lepší říct to, vyhýbat se mimi a nestresovat zbytečně, že je vidíš (buď to pochopí nebo ne). Vždyť se říká, že mimi je o psychice (teda ne že bych na to moc věřila), ale lepší léčena v pohodě než lečená, ale vystresovaná. 😀

zzf
8. pro 2010

jinak "rychlotěhule" je super výraz asi ho začnu používat (ikdyž já bych se taky mohla stydět - ani né rok trápení kolem mimi).

len
8. pro 2010

@zzf no, popravdě mně nepozvat kamarádka na svatbu jenom proto, že jsem těhotná, tak to s mým přátelstvím k ní asi taky pořádně zacloumá 😉 Pokud se chovaly "slušně", tj. permanentně nežvanily o těhotenství, jak je to snadné otěhotnět a jak bysis taky měla pospíšit... Jsem nějak ochotná pochopit svatby bez dětí (protože nevychované dítě umí udělat solidní bordel a někdo holt chce mít klid), ale bez těhotných... Prostě když zavřu oči, těhotná nezmizí, problém je spíš ve mně, že se s tím neumím vyrovnat. Pokud se teda chová naprosto vypatlaně, omezím s ní kontakty všeobecně, ale ne kvůli těhotenství samotnému, ale kvůli tomu, že se neumí chovat 🙂

zzf
8. pro 2010

@len no já tenkrát brečela jen jsem viděla těhuli a nemohla si pomoc. A svatba pro mě byla dost emocionální záležitost (a byli to převzané přítelkyně a manželky od mého manžela - takže vlastně kamarádky, ale né ty mnou vybrané 😅 ). Nepochopili to a dokonce se na mě urazila jedna (netěhotná bez komplikací), protože jsme tohle udělala.

len
8. pro 2010

Nojo, já bych se asi taky urazila 😀 Si představ, že se snažíš x let a nemáš kolem sebe jedinou bezdětnou kamarádku, pak to buď zkousneš nebo budeš bez kamarádů. A nebo naopak, co kdyby tě teď někam nepozvali, protože jsi otěhotněla poměrně rychle a přirozeně 😉
Já nevím, samozřejmě mě to umí pořádně bolet, ale furt si musím připomínat, že problém mám přeci já a ne ony... A zavíráním očí před problémem ho jen odsunu o kousek dál 😒
(p.s.: žes na svatbu nepozvala manželku od svého manžela zase plně chápu 😀 )

gabikri
8. pro 2010

Souhlasím s len, nepozvat kamarádku na svatbu jenom kvůli tomu, že je těhulka mi přijde dost drsné 😖