CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zzf
8. pro 2010

@len sorry přitelkyně a maželky kamarádu mého manžela ...sakra to je komplikovaný, o kterých se předpokládalo, že se budou automaticky i moje kamarádky (já je mám spíš jako známé). tak ty jsem nepozvala

zzf
8. pro 2010

a upřimě taky teď mám kamarádku, které je 32 chtěla by mimi, ale přítel nechce a já vím, že jí to dost trápí....takže jí taky nelezu na oči - max občas zavolám jak se má

gabikri
8. pro 2010

@zzf : aha, tak já myslela, že to byly tvé kamarádky. 😉 No to tak bývá, že manželky/ přítelkyně kamarádů od manžela málokdy sednou, vlastní zkušenost 😀 Jinak já se taky přiznám, zakázala jsme jít na svatbu bratrancovi s měsíčním miminem . Jeho nemusím a při představě, že mi dítě bude rušit obřad, jsem byla takhle hnusná. Nakonec ženu a dítě nechal doma, ale od rodiny jsme si to pěkně scyhytala. 😝 Ale já věděla, že oni dva jsou hrozně bezohledný a že by byl velký problém. Takže taky jsem zlá 😀

len
8. pro 2010

Já to pochopila, že to nebyla žena tvého muže 😀
Já z pohledu neplodné nemám problém s žádnou těhotnou nabo matkou, pokud se se mnou baví zcela normálně jako dřív o všem možném, o dětech jen pokud se poptám (a já se poptám) a permanentně si nestěžuje, jaký je to těžký bejt těhotná/ mít děti. A dost by mě mrzelo, kdyby se mnou nějaká kamarádka omezila styky jenom proto, že otěhotněla a měla by strach, aby mě tím nerozlítostnila 😉

zzf
8. pro 2010

@gabikri já se v době kdy to bylo nejhorší snažila těhulím a maminám vyhýbat, ale na vlastní svatbě to moc nejde že 🙂, tak jsme eliminovala ty maminy a těhule 😀 . Pyšná za to nejsem, ale stojím si za tím...

zzf
8. pro 2010

@len tohle bylo hned na začátku, kdy mě asi po 8 měsících Dr. poslal do CARu se slovy, že se mnou nic víc nesvede......byla jsme uplně mimo...nejsem na to hrdá, ale asi bych to udělala znovu stejně. Mě se to vyřešilo docela rychle samo, ale věřim, že bych to časem taky nějak zvládla (myslim ty těhule a tak).

gabikri
8. pro 2010

@len : no mě spíš přijde, že dost kamarádek co mají mají malé děti a nebo jsou těhotné se mi teď vyhýbá, protože nevědí, jak se se mnou bavit 😖 Jinak vlastně teď udržuji styky jen s holkama, co už mají děti velké a nebo je nemají vůbec 😝

@zzf : podívej každá jsme jiná a když jsi to tak cítila, tak to asi bylo v pořádku. Jestli tě to fakt rozbrečelo, tak nemělo cenu nic lámat přes koleno a na vlastní svatbě se přetvařovat 😉

len
8. pro 2010

Gabi, já mám dost kamarádek s dětma, o které nechci přijít, a dost bezdětných, u kterých předpokládám, že děti dříve nebo později taky budou, tak co. A třeba až já otěhotním, budu způsobovat "problémy" někomu jinému, kůň ví 😉

gabikri
8. pro 2010

@len : taky si myslím, že budu jednou ta únavná matka, co každému cpe, jak moje dítko pěkně papká 😀 😀

arna
8. pro 2010

Táákže,
dnes průchodnost:
- na jedné straně něco slyšet bylo-asi průchodné
- na druhé straně- nic nebylo slyšet, asi neprůchodné, ale neprůkazné...
Takže tu zatím máme- ovulace podivná, neprůchodný vejcovod, špatné spermio,...podařenej páreček😀
Plán se ale hezky vyrýsoval:
1) prosinec: IUI
2) leden- březen: tamoxifen a indiálnské šamanské rituály (jestli tam teda seženu nějakého schopného šamana)
3) duben- žádost na pojišťovnu a v prvním možném cyklu IVF. (Prý nám když tak dají léky i na dluh, abychom nemuseli čekat na schválení pojišťovnou 🙂)
Mám předsebou nějakej plán a to mě uklidňuje...
Ad. těhotné kamarádky, malé děti atd.- no to já bych právě nikomu neřekla, aby mi třeba nechodil na svatbu... Beru to tak, že lidi nemůžou za mou neplodnost... Ale na druhou stranu mě to trošku drásá, to zas jo...
Každopádně na vánoce u tchánovců se taky netěším... Docela ráda bych tam ale viděla pát mužových kamarádú (já s jejich ženama vycházím dobře), většina malý děti má nebo sou těhotný, ale jsou celkem citlivý 🙂

len
8. pro 2010

@arna tak jestli ovuluješ ob měsíc a je to na straně toho průchodnýho vejcovodu, je to OK 😀
Jinak teda mám pocit, že čím víc problémů nakumulovanejch, tím rychleji to jde 😉 Naopak čím víc je vše OK, tím dýl to trvá, koreluje to docela solidně 😀

saralinda
autor
8. pro 2010

Len, klidně si na darovaný zavolej. Mně ale volali sami, když jsme se v pořadníku přemístila nahoru. V pořadníku jsme do července 2009 a už v březnu 2010 mi volali, jestli o ta darovaná mám furt zájem. Sestra mi v tom březnu říkala, že se jim to nějako hodně zrychlilo. Že čekačka bývala 2-3 roky, ale že teď mají dárkyň více. Včera se ještě Ř. kouknul do laborky do pořadníku a prý jsme opravdu nahoře. Myslím, že už se taky brzy dočkáš. V lednu musím ještě objehat cytologii a výsledky donést ankoložce, a pak už by nic nemělo bránit darovaným vjíčkám. Těším se.
Len, v dotazníku, který musím vyplnit – náš vzhled,…- je i krevní skupina a jestli na tom znaku trvám nebo ne. Myslela jsem, že je to tak, že dárkyni musí vybrat s takovou krevní skupinou, aby nikdo u dítěte podle krevní skupiny nepoznal, že není biologicky úplně naše. Je to tak? Protože mně je jedno krevní skupina mého dítěte, jenom aby to korespondovalo (podle zákonů genetiky) ze skupinou mojí a mého manžela.

Len, tak jestli je tvůj příspěvek z 11,47h pravda, tak to já musím těhotnět jedna báseň 😀

kralka
8. pro 2010

Ahoj.
Tak koukám, že dobrá vlna se zatím nerozjela 😠. Holky je mi moc líto, že to neklaplo. A tak nadějně to vypadalo
😢
Já jdu dnes na konzultaci. Nevíte náhodou některá jestli se u Apolináře stávkuje?

len
8. pro 2010

@saralinda ty jsi ta výjimka, co potvrzuje pravidlo, a jedna do diskuze stačí 😀

Jinak s tou krevní skupinou - pokud ti to bude zcela jedno, tak jim taky. Já mám A+ (prý superplodná skupina jsem tuhle četla 😀 ), chlap 0-, tak jsme napsali A+, A-, 0+ nebo 0- (což samo o sobě pokryje 80 % populace) a že nám na tom zas až tak nezáleží.

janka12
8. pro 2010

Ahoj Apolenky, moc vas vsechny zdravim. Cely tyden jsem se neozvala, neb jsem od ET nemela vubec silu do diskuse nahlidnout. Bohuzel stastnou vlnu asi nespustim. Doufam, ze ji zahaji SARUSINKA! Ve mne se hned den po ET rozhostil pocit – tedy naprosta jistota, ze pokus nevysel. Nejaky den jsem si poplakala a postupne se zacala sbirat. Vim, ze to prislo kapku brzy, ale nemuzu si pomoct. Ted jsem sedmy den po ET a uz to vubec neresim. Zadne uhnizdovani se nekonalo (vim, ze rada zen ho nepozna, ale myslim, ze nejsem ten pripad), takze cekam, ze mrcha prijde driv nez termin pro testovani.
Mame nakonec 2 mrazacky. 1 bojovnik byl pekny uz v den ET, tak jsme se rovnou domluvili na zamrazeni a u dalsiho bojovnicka laborka chtela pokracovat v kultivaci, neb nebyl uplne idealni. Nakonec se zamrazeni taky dockal. Takze v tomto cyklu IVF nam dali oplodnit 9 vajicek a z nich nakonec ziskali 3 emrya. Doufala jsem naivne, ze z 9ti by mohlo byt vic, ale nakonec jsem samozrejme rada za to, co mame.
Jsou to uvahy k nicemu, ale jsem smutna, jak mala sance na dite vlastne je. Zdravy par ma urcitou sanci kazdy mesic. My snad pri IVF a to pri velkem stesti jen asi tech 30% (z toho cast nedopadne dobre), takze neco pres 20% s dobrym koncem. Hloda ve mne cervicek, ze se klidne muze stat, ze se do tech 20-30% clovek nikdy nevejde. A tim jsem se zase dostala k tomu, ze nemam pro zivot plan B – tedy kdyz by deti vubec nebyly a ne a ne zadny plan B najit. Necham toho. Musime doufat.

Musim se pripojit – mam velky problem vyrovnavat se s uspechy v okoli. jak s detmi, tak s informacemi o novych tehotenstvich. Rychlotehule me dorazeji kompletne. Snazim se nebyt zatrpkla, ale clovek vzdycky dostane facku. Vsem, kteri se o deti pekne staraji uspech preji, ale (jak rikala jedna moje kamaradka - pri cekani na uspech) preji to i sobě 🙂.

Psaly jste tu o mereni progesteronu, pro potvrzeni, zda skutecne byla OVU. Musely jste si o to v CARu rict? Nebo to navrhli sami?

A vy, ktere chodite do CAR uz nejaky rok – delaji se po nejake dobre treba znovu odbery pro zpresneni FSH a tak podobne?

A pak se chci jeste zeptat, taky jste tu o tom myslim psaly, na zvysenou bunecnou imunitu. Rozumim tomu spravne, ze je to prekazka pro uhnizdeni? Jak se imunita zjistuje? Musi byt doporuceni na imunologii? Se zvysenou imunitou clovek vesele muze zkouset IVF a pritom byt vlastne uplne bez sance. Nebo to je jinak?

Hezke odpoledne vsem.

cell
8. pro 2010

VFN - bohužel! - nestávkuje ☹

jsem si na vás holky včera vzpomněla, neb jsem měla pacientku z jednoho nejmenovaného pražského soukromého CARu. Je před IVF s darovanými (po 3. neúspěšných IVF), tak jsem se vyptávala: a čekala 4 měsíce, IVF bude stát 60 tis. + za darovaná vajucha 25 tis. navíc. Prý je to strašně prima, narozdíl od těch státních, kde se pý dlouho čeká .....

janka12
8. pro 2010

@cell Ja se tomu postoji uplne nedivim. Obzvlast v Praze je velka spousta lidi s neuveritelnymi platy. Pro ne takove IVF muze byt zalezitosti jednoho mesicniho platu nebo poloviny mesicniho platu. Takze je to opravdu nemusi bolet 🙂 .

len
8. pro 2010

Janko, počkej, ty máš POCIT, že to neklaplo? 😉 Tak takovýhle pocity já prostě neberu (jéje, co já měla všelijakejch pocitů a holky tady taky!), prostě zaváděj Utrogestan, vyčkej 14 dní od ET a udělej test. Do tý doby odmítám jakýkoliv stesky 😉
Sama za sebe musím říct, že já svoje těhotenství po IVF absolutně nepoznala, natož pak nějaký zahnizďování a těhotenský příznaky, všecko jsem cítila už stokrát předtím a ty // byly naprostej šok.

Jinak progesteron nabírají běžně pro potvrzení ovulace. Imunotesty běžně nedělají, ale po delší snaze nebo idiopatické neplodnosti jo, kdyžtak se zkus poptat.
Vyšetření mi pravidelně opakují - všemožné choroby, kymoinsuflaci, štítnou žlázu... hormony ne (kromě progesteronu), tady já problém nemám, ovuluji s železnou pravidelností a pro darovaná vajíčka to stejně není třeba.

len
8. pro 2010

Nehledě na to, že den po ET ještě nemáš co cítit a kdo říká, že cítí, tak si to pěkně namlouvá 😉 Tak týden po nejdřív a klidně vůbec nic.

len
8. pro 2010

@cell no jo, no, jenomže si vem, že já jsem v pořadníku rok a zatím se nic neděje. Jo, ušetřím tím nějakých 40 000, ale pokud to neklapne, tak zase čekat další rok-dva než vůbec dostanu nějakou šanci to zkusit... Takže já ty peníze mít (jako že mám teď bokem celý stavební spoření jen a jen na tenhle účel), čistě z důvodů časových si Apolináře s nějakým soukromým CARem prostřídám 😒

janka12
8. pro 2010

@len Presne tuhle reakci jsem cekala 😀 . Nebudu sve pocity obhajovat. Nemuzu zato. Jde o naproste hluboke presvedceni, ktere me opanovalo a zadne namlouvani si neceho. Povazuj to za co chces 🙂 . Nikomu to nevnucuji. Zkratka jsem se tu akorat o sve pocity podelila. Samozrejme si gel zavadim a samozrejme pro poradek test udelam. Jsem ukaznena pacientka. Mam na radu veci velky sesty smysl (nebo jak to nazvat), nekdy az moc velky,.....ale to je fuk.

Píšeš, že Ti vysetreni pravidelne opakuji - takze Te sami vyzvou k odberu? a jak pravidelne?

Az tam pujdu, tak se o vsem poradim. taky ovuluji spolehlive, ale progesteron mi v teto souvislosti nikdy nenabirali, tak by se to mohlo zkusit.

len
8. pro 2010

Tak jo, dokud zavádíš gel a budeš testovat, je jedno, čemu věříš (to mi říká chlap, že je embryu stejně jedno, jestli mu věřím nebo ne) 🙂

janka12
8. pro 2010

@len tak to si teda nemyslim. Dle meho to emryu jedno není, ale to je na jiné povidání 🙂

janka12
8. pro 2010

@len jak pravidelne ti vysetreni opakuji?

sarusinka
8. pro 2010

@janka12 😵 ja uz radsi nic nepisu 😀
lezim doma v posteli, mam zvysenou teplotu ☹ tak nechci aby presahla 38, kdyby se náááááhodou zadarilo ... 😒
a radsi neprispivam, protoze sem ani nechodim ... mam z toho potom hrozny nervy a strasne se pozoruju. Test delam v nedeli. Tak dam potom vedet... 😔

len
8. pro 2010

Jinak v CARu jsem od února 2007. Únor-duben mi brali všemožné choroby, imuno, chlapovi spermio, mně kymo, komplet hormonální profil (vč. progesteronu) + prolaktin.
Do října 2008 jsem tam čas od času docházela, sledování ovulace, časovaný styk, 4x IUI, v říjnu 08 první IVF, potrat.
Po tom potratu opět kontrola infekčních chorob + zoonózy (toxoplazmóza apod.) + genetika.
Červen 2009 druhé IVF (předtím kontrola toxoplazmózy, která předtím vyšla divně), říjen 09 lázně (pak náběr štítné žlázy, ale na tu mě hlídají jinde), pak další IVF. Prosinec zařazení do registru dárkyň. V lednu jsem tam naklusala pro tamoxifen (vlastní nápad), sledovali mě při něm tři cykly, dva píchli Pregnyl, třetí nechali proběhnout přirozeně a kontrolovali jen ten progesteron. Ten jsem měla asi na dvojnásobku normy, tak se s tím spokojili a nechali mě být. V srpnu mě tam měli pro další tamoxifen, tak mi Ř sám o sobě nabídnul kontrolu kymo, to zase dopadlo dobře a od té doby mě tam neviděli 🙂 Zkontrolovali si, že absolvuji pravidelné preventivky a cyto u své obvodní gyndr.

len
8. pro 2010

Jestli mu to jedno není, tak mně se chytlo pouze embryo, na který jsem totálně kašlala 😀 Ty potvory, kterým jsem věřila nade vše a upínala se k nim jak ke spáse, ty se na oplátku vykašlaly na mě 😉 Takže ne, nevěřím, že by embryu, ať už v mé děloze nebo kdesi v mističce jakkoli záleželo, co si o něm jeho maminka myslí, možná pak v nějakém pozdějším stádiu, ale když má sotva pár buněk...

janka12
8. pro 2010

@len Tak to si hned příště o kontrolní nábery určitě řeknu. Díky za odpověď.

len
8. pro 2010

Není zač 😉
Já mám pocit, že ty kontrolní náběry dělají dle konkrétní potřeby, že by mi třeba nekontrolovali kymo, kdybych se nechtěla znovu snažit přirozeně... S tím tamoxifenem by mě asi taky spíš sledovali každý cyklus než by kontrolovali progesteron, ale já dělala smutný voči, že na ten utz každej měsíc nechci, tak to vyřešili takhle. A infekční choroby a zoonózy zase kontrolovali opakovaně v souvislosti s tím potratem, jestli se něco nezměnilo, to by bývala mohla být příčina 😒

janka12
8. pro 2010

@len OK, Díky moc.