CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

janka12
23. pro 2010

Milé Apolenky, všechny vás zdravím, omlouvám se, že sem teď vůbec nepíšu, ale moje nervová soustava mi to neumožňovala. Byla jsem ze všeho děsně vystresovaná a na diskusi se přeci jen občas objeví nějaká smutná novinka, tak jsem na to neměla. Teď se osměluji a přicházím se svou troškou do mlýna. Navzdory přesvědčení, že IVF nevyšlo jsem 14. den po ET našla //, 15. den po ET měla hCG 641. Úplně se to bojím napsat..... před chvílí jsem přišla z Apoli, jsem 5+4. Mudr. Řežábek mi ukázal 7mm velkou dutinku se žloutkovým váčkem. Přehnaná radost mě však neopanovává, protože si uvědomuji křehkost a časnost současného stavu a hlavně mě včera úplně přestalo bolet břicho a prsa, což mě hodně hodně zneklidňuje. Doteď mě obojí bolelo celkem dost a teď najednou nic. Prsa mi splaskla.... Nic s tím nenadělám, ale dokud mě břicho i prsa bolelo, měla jsem větší klid. Musím doufat, že to není špatné znamení. V Apoli mě už vidět nechtějí. Dali mi rovnou zprávu pro mojí gynekoložku, ať mě převezme, takže na srdíčko už budu doufat u ní. Měla jsem za to, že srdíčko si v CARu budou chtít ještě ověřit sami, tak mě rychlost postupu hodně překvapila, ale nic nenadělám. Musím doufat.

arna
23. pro 2010

@janka12 - ja to tusila. 🙂 Moc gratuluju, ty stresuvko jedna 🙂.

eustoma
23. pro 2010

@janka12 janicka to su skvele spravicky. drzim pestiky na srdiecko.

len
23. pro 2010

Chachá, tušení 😀 Jsem ti na to málem skočila 😉
Nevysazovalas náhodou teď někdy Utrogestan nebo tak něco? Hormony se tam všelijak melou...
Tak se drž a užívej Vánoce, je to paráda 🙂

janka12
23. pro 2010

@len Ja minulou stredu mela posledni Crinone. Od te doby nic neberu. Asi uplne neklidnejsi svatky mit nebudu. Musim doufat.

ciratko
23. pro 2010

@janka12 Super!!!! Velká gratulace!! Úplně chápu tvoje pocity, já jdu na ultrazvuk příští týden a jsem z toho nervní jak sáňky na podzim 😝

janka12
23. pro 2010

Pri nejhorsim zkusim pristi tyden sebrat odvahu a dojit so di CARu na ultrazvuk. Jen nevim, jakou vymluvu bych si pr to vymyslela, aby mi ultrazvuk udelali.

len
23. pro 2010

A ke svému gyndr jdeš na to srdíčko kdy? Mě si na srdíčko pozvali 14 dní po 5+3. Jinak je otázka, jestli tam mezi svátkama vůbec budou, ale pohotovost funguje stále, kdyby něco. Ale jinak je to jen a jen čekání, tak aspoň v tom máš ty Vánoce, že si trochu zaměstnáš hlavu. A na nějaký příznaky kašli. Někdo je má furt a někdo vůbec a někdo je má někdy a jindy pak zase ne, kvůli tomu nestresuj...

eustoma
23. pro 2010

@janka12 vobec nesresuj. si tehotna tak ako v tejto fazi tehotna mozes byt. takze si uzi sviatky.

janka12
23. pro 2010

@len @eustoma Holky, jste moc hodne. Dekuji moc za podporu. Umim si predstavit, jak si ze me klepete na celo. Misto abych juchala a neotravovala v teto diskusi, knouram vam tu, ze me vsechno prestalo bolet 🙂 . Co se ma stat, to se stane.

Shodou okolnosti, jsem tam dnes potkala slecnu, ktera byla na OPU ve stejny den jako ja. prosla si pry potom hyperstimulakem a ted je tehotna. Rikala, ze dutinku ma 4mm (nevim, z ktereho dne ten udaj mela). Tak me moc potesila. Prala bych strasne moc vsem, aby se zadarilo bez trapeni a opakovanych zklamani.

Vcera jsem nahlizela na konikovi do diskuse cerstvych tehuli s terminem porodu v srpnu 2011, hledala jsem tam neco k tem priznakum, ktere mi najednou zmizely a musim rict, ze mi ton te diskuse naprosto nesedl. Az jsem se divila, jak jsem na jsou diskutujici na jinem brehu. Takova samozrejmost, se kterou se tam k tehotenstvi pristupovalo. Zadarilo se preci samozrejme hned nebo velmi rychle. Naprosta jistota, ze se bez klopýtnutí až do porodu bude vsechno vyvijet jen a jen idealne. Hlasky typu - rodit budu 25. srpna 2011..... no malem me kleplo. temer vsechny diskutujici jiz alespon 1 ditko doma. Zadna pokora, zadny vdek prirode ci nahode, zadna prehnana radost z takoveho zazraku, zadna ucta k dokonalosti prirody....... asi na to nepohlizim spravne, ale byla jsem z toho vcera rozcarovana a rekal jsem si, ze se diskusim budu radeji vyhybat 🙂

arna
23. pro 2010

@janka12 : ja sem z tech Tvych // normalne dojata...🙂

len
23. pro 2010

@janka12 vůbec si neklepu na čelo, vždyť jsem zažívala to samé a moc dobře si pamatuju, jak jsem si nadávala, že teď se mám přece hlavně radovat a já se místo toho stresuju coby kdyby. Ale nemohla jsem si pomoct.
A jo, jak to píšeš o termínovaných diskuzích, ta samozřejmost mě nechává v naprostém úžasu, to je zas opačný extrém. Nějaký přehnaný strachování není dobrý, ale tohle bezproblémové proplouvání životem a nedostatek pokory a úcty k tomu zázraku se mě osobně dost dotýká 😔 Občas mám pocit, že během dvou vět poznáš, jestli ten člověk čekal dlouho a umí si toho vážit nebo k tomu přišel raz dva při jednom sexu.
Teď jsem byla zase v hospodě, mimo mě samé dětné a těhule (což jsem nečekala, jinak tam před Vánocema nelezu) a ve chvíli, kdy od těhotné slyším takové samozřejmé - já ale nechci, aby to byl blíženec - (přičemž škodolibě počítám, že termín má přesně na to, aby to BYL blíženec 😀 ) otevírá se mi kudla v kapse. Přeju jí bezproblémový zbytek těhotenství a zdravé dítko, ale též jsem tak ošklivá, že jí přeju i toho blížence, má-li být tohle největší hříčka osudu v jejím životě, ať aspoň vidí, že ne vše musí být tak, jak jsme si naplánovali. Šťastná to žena, pro niž je největší tragédií, že se jí potomek narodí ve "špatném" znamení zvěrokruhu 😉

janka12
23. pro 2010

@arna Jsi strasne hodna, dekuji moc. Jen to nezakriknout. Je to tak vratke - dukazy jsou tu na diskusi bohuzel kazdou chvili ☹ .
Predstavte si, ze mi rovnou sestra v ordinaci dala papir s informacemi pro zajemkyne o porod u Apoli. Kdyby to davali v 12. tydnu, povazovala bych to za OK. Ale ted......

arna
23. pro 2010

Já si pred casem poslechla od zname, ze si to naplanovala presne tak, aby ditatko bylo blizenec jako ona. A navic se proste ROZHODLA, ze to bude holcicka, protoze ona "by kluka fakt nesnesla, to by ho snad musela dat k adopci"....
Na to muze clovek fakt jenom koukat s otevrenou pusou.
Ona celkove k tomu pristupovala, ze No problema. Uz rok pred planovanym otehotnenim bez obav shanela po pribuznejch vybavicku...
Já všem přeju, aby se jim rychle zadařilo, ale takovej samozdrejmej pristup vnímám fakt jako drzost a nedostatek pokory...:-/
(samo, ze ma nakonec holcicku- blizence, ze :D).

len
23. pro 2010

Janko, jedné známé diagnostikovali někdy v 10.tt hodně sníženou činnost štítné žlázy s tím, že ať spíš počítá s tím, že potratí nebo bude dítě postižené, ale zároveň ji okamžitě odlifrovali na registraci k porodu, protože za týden už to bude všecko plné (tehdy to ještě bylo čím dřív, tím líp, takže se registrovaly holky pomalu po pozitivním testu). Naštěstí to teda dobře dopadlo, ale její tehdejší pocity si neumím představit 😒

Arno, tuplovanou drzost když tohle někdo řekne přede mnou. Jako my o své neplodnosti nekřičíme na všecky strany, ale třicítka pět let po svatbě, práce žádný terno a doma má jen kočku, to by dle mého trochu ohleduplnosti vyžadovalo preventivně 😉
Teď jsme od známých dostali vánoční přání, že nám přejí mnoho dalších velkých dovolených (pokaždé posíláme pohled). Tak to mě taky málem rozbrečelo, já přeci beru dovolené jen jako nějaké východisko z toho, že nemůžu mít děti. Ale co kdo ví, že, že bych radši seděla doma na pr*eli se dvěma dětma a cestovala jen prstem po mapě 😉

janka12
23. pro 2010

@arna je fakt, ze my jsme mozna az prilis pokorne, ale pristup typu Tve zname, se mi příčí. To je extrém.

arna
23. pro 2010

No ona by samozrejme nedala kluka k adopci a urcite by byla rada i treba za znameni panny....🙂 Ale ukazuje to, ze o tom premysli holt jinak nez my🙂

sarusinka
23. pro 2010

@janka12 jeeeee to mam moc velkou radost. Co se tyka tech ,,matek,, ktere samozrejme pocitaji s tim, ze za 14 dni bude srdicko a vsechno bude v poradku.... kvuli tomu uz nechodim na jiny diskuze, protoze bycvh na ne musela byt sprosta, uplne s tebou ve vsem souhlasim......7mm dutinka je naprosto super.
Ja jsem byla dneska u gyndra a mela jsem tam 3,7mm cosi, takze uz se mi nastesti zmensuje(v sobotu 4+4 jsem totiz mela 4mm krasnou dutinku, tak jsem se tesila........), takze snad nebudu muset na revizi 😔 vzal mi hcg a uvidime v pondeli.
Stale jen spinim, zadna krev..........neberu uz ani ascorutin, protoze mi stejne prijde, ze to je placebo efekt.
Vanoce letos budou smutny, ale co pobrecim si, a pristi rok to zkusime znova...... Ale asi ne hned na jare... nejak nemam silu to podstupovat vsechno takhle rychle........
Predevcirem a vcera jsem nachodila asi 20 km po kramech, cekala jsem porad, ze se krvaceni rozjede a nic......
Aspon me uklidnil, ze se nic nehromadi. Mam sliznici 11mm, ale tu si myslim, ze mi udrzuje utros.....

len
23. pro 2010

Sarusinka, takže je to definitivní? ☹
Bereš pořád Utrogestan i přes to všecko?
Jestli se vyhneš revizi, tak aspoň nějaký štěstí v neštěstí, hlavně pak nemusíš dodržovat šestinedělí. Jinak já byla na revizi listopad-prosinec a k dalšímu pokusu jsem se odhodlala až následující červen. Jenomže mně pořád dávali jakousi naději na přirozený otěhotnění, tak jsem to chtěla zas nějakou dobu zkoušet...

eustoma
23. pro 2010

@sarusinka ach aj 😢

sarusinka
23. pro 2010

@len no gyndr rekl, ze ho mam brat dal, dokonce mi napsal dalsi baleni. Rekl, ze to nemusi byt videt. Ale o tom pochybuju, kdyz v sobotu jsem videla krasnou tecku s malinkou bublinkou......Jinak o to mi prave jde, abych nemusela mit sestinedeli......
Zkusim se jich zeptat, jestli mi nemuzou profouknout ten jeden vejcovod, manzelovi totiz rekli, ze neni vylouceny prirozeny tehu.
Jinak jeste abych se vratila k tem nepokornym...... byla jsem na jedne strance, konkurencni, tak to tady asi radsi nebudu psat, a tam byly treba ve 4tt, a uz tam mluvili, kdy pujdou na screeening, a jak to budou oznamovat, nekdo to dokonce uz rekl...... Je tezky prijit o miminko, ale zase si rikam, ze kdybych o nej prisla treba kdyz by uz melo srdicko, tak bych byla z toho asi vice hotova.... ted se jen bojim, abych nebyla pripad, ze proste nebudu moct donosit miminko.
Nejvic me dostala moje matka, ktera mi rekla, ze jsem ani nebyla tehotna, ze takhle malo se to nepocita.........Mela jsem z ni dost.... Zarekla jsem se, ze pristi IVF nereknu nikomu, ted se akorat kazdy pta a mne je vzdycky do breku.... ☹

len
23. pro 2010

Bys jí měla říct, že ze mě se v CARu radovali, že jsem přirozeně otěhotněla tak, že jsem měla ducha na testu (dle mýho pregnylovýho) a za dva dny dorazila MS. A táhne se to se mnou celej rok, kdykoli tam volám - ale vždyť vy přeci přirozeně otěhotnět umíte! Jo, jednou za pět let dva dny zpoždění, to je teda něco.

Jinak jo, ten Utrogestan ti opravdu může sliznici dobře držet navzdory neprosperujícímu těhotenství. Ale jestli tomu doktor ještě dává šanci, ber ho dál (pokud po něm nemíváš takový stavy jak já 😉 ) a uvidíš, jestli už nekrvácíš, zkus se objednat do CARu, co dál. Protože jestli to není dobrý, čím dřív léky vysadíš, tím líp. Na druhou stranu by byla chyba je vysazovat, dokud je naděje. Ach jo.

len
23. pro 2010

Jo a ještě... každej doktor má jinej ultrazvuk, každej na něj jinak koukne a ta krev to asi dost zkreslí, takže bych ty dva utz zas tak moc neporovnávala.

S tím jestli říkat nebo neříkat - já to po prvním IVF oznámila až po revizi. O druhým IVF věděla rodina a teda jejich "pomoc" jsem pod vlivem hormonů vnímala tak na pár facek. Takže dle mýho říkat jen těm, o nichž jsem si stopro jistá, že mě za každých okolností podrží a nebudou mi nutit nevyžádaný rady 😝

sarusinka
23. pro 2010

@len ja nechapu, jak ti mohli rict, ze jsi otehotnela, kdyz to mohl byt ten pregnyl. A ty jsi jim rikala, ze jsi mela pozitivni test?
Ja na ten utros asi kaslu, budu ho brat jen abych mela ms. Nekde najdu, jak se ma brat, at mam aspon menstruaci casteji nez jednou za pul roku. Janinka taky mela jen Crinone a jak se ji to hezky drzi. Ta sliznice by mela odejit. Takhle ji tam drzim nasilim...... 😔

janka12
23. pro 2010

Sarus - nějak pořád ne a ne uverit, ze Ti to nevyslo. Urcite uz neni nadeje?

Milé Apolenky,
všem vám přeji hezké Vánoce naplněné radostí a láskou.
Děkuji za řadu hodnotných rad a velkou podporu a pochopení!
Dobrou noc J

sarusinka
23. pro 2010

@janka12 já nevím..... 😖 někde čtu, že není vidět mimi ani na začátku 6tt, ale mně to prostě přijde divný, když v sobotu naměřili GS 4mm, a dneska napsal do zprávy 3,7mm GS?, nebyl si ani jistý....... proto vzal krev. Budu utrogestan brát alespoň do pondělka, než budou výsledky. Potom to vzdávám......

Také přeji všem radostné Vánoce, a šťastný nový rok 2011...... hlavně úspěšný.

eustoma
23. pro 2010

@sarusinka u mna nebolo srdiecko vidno este v 5tt, ale az na ultrazvuku 6tt+2. (pocitane podla skutocneho pocatia).
a k meraniam, chodim k jednemu dr., meria na tom istom ultrazvuku a holt niekedy zmeria inak, ako mensia hlavicka a tak.

sarusinka
23. pro 2010

@eustoma GS neni srdicko, ale gestacni vacek. A Len tu psala, ze u nas se vi presne poceti.... takze kdyz je to mensi nez v sobotu, asi spatne neco bude.... ☹ v sobotu jsem byla u Apoli na pohotovosti, a mysim, ze meli jeste horsi UZ nez muj gyndr....... 🙄

eustoma
23. pro 2010

@sarusinka viem ze GS je gestaccny vacok 😉. len si predtym pisala ze neni vidiet vobec srdiecko. ako jasne pri umelom sa vie presne. ale ja podla ultrazvuku z tohto tyzdna so to spocitala presne dozadu, takze ten termin je presny.
kazdopadne aj len pisala, ze ultrazvuky su rozne. aj aj jedne dr. na jednom ultrazvuku zmeria rozne hodnoty.
kazdopadne som ta chcela trosku povzbudit, asi sa to moc nepodarilo.

sarusinka
23. pro 2010

@eustoma jsi moc hodna 🙂 ale o srdicku jsem urcite nepsala 😉 to je jasny, ze neni takhle malo videt.....
Dekuju za povzbuzeni....... 😵