CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
15. led 2011

@len kolik stojí dárkyně v soukromých carech? Jestli to teda tady mužeš napsat.

len
15. led 2011

@larri samotný poplatek za dárkyni se pohybuje kolem 15-20 000. Chtěla jsem rozpočet na - dárkyni, případné léky, PK a případné mražení, někde mi k tomu nutili i ICSI a celková částka se pohybovala v závislosti na centru 33-68 000 v cyklu na pojišťovnu. Pro samoplátce předpokládám připočítat nějakých 40-45 000.

isabellaross
15. led 2011

len@ podobný pocit jako měl tvůj manžel jsem měla i já z toho CARu v Plzni - oni mi tenkrát nabízeli "balíček" včetně ICSI a prodloužené kultivace a nevím čeho všeho ještě za 12.000,- a nakonec jsem to u Apoli měla za 6.00,- protože jsme to ICSI tedy taky potřebovali... Mám dokonce pocit, že i ty léky automaticky dávali s tím perem (což je samo dražší) a o těch bez pera se vyjadřovali dost podřadně.
Je fajn, což jsem nevěděla, že můžeš být v několika CARech zároveň a jen čekat, kde přejdeš dřív na řadu 🙂

isabellaross
15. led 2011

@isabellaross 6.000,- samo 🙂

len
15. led 2011

No, já u Apoli prakticky nevyužívám žádnou léčbu, tak co bych tam nemohla být v pořadníku 😉

isabellaross
15. led 2011

@len jasně, co by ne 😎 😉

larri
15. led 2011

@len 33-68000,- to je sakra dost velký rozdíl.
Ale stejně,když chci někomu darovat vajíčka,at mi zaplatí léky atd.,zbytek budu darovat,jinak se na to mužu vykašlat,ne? Kdokoliv se mě zeptá kolik stojí IVF bez pojištovny,tak je v šoku.Nejlepší byla moje obvodní doktorka.Podívala se mi na ročník narození a tvrdila,že mám ještě čas otěhotnět,pojištovna to hradí do 40 let.Ale to,že jen 3 pokusy nevěděla 😉

len
15. led 2011

@larri jó, informovanost obvoďaček, to mi vykládej 😉
Jinak těch 15-20 000 (v soukromém CARu) dostane dárkyně v podstatě na ruku, veškeré léky a tak se hradí navíc, tohle je čisté "bolestné". I když teda mezi náma jenom kvůli těm penězům bych to nedělala, na to bych potřebovala pořádnou motivaci, třeba někomu blízkýmu pomoct nebo tak.

arna
15. led 2011

Ad darovani- no ja se teda nedivim, ze se darkynim plati, ta stimulace a OPU - to jako fakt neni srovnatelne treba s darovanim spermatu:-/.
Moje kamaradka kdysi darovala vajicka s tim, ze potrebovala rychle penize na zaplaceni skolneho a zaroven si rikala, ze muze nekomu pomoct. Prestoze teda jeji dovudy nebyly extra altruisticke a sla do toho zejmena kvuli penezum, zrovna od ni bych vajicka brala vsem deseti...:krasna, inteligentni, talentovana. 🙂.

aknyt
15. led 2011

@len Ahojky, jak to vypadá s tím srazíkem? Platí toho 19.1.? Jsem docela zvědavá, jak se ten soukromý CAR vyvine, jestli opravdu mají ty dárkyně tak brzy, jak říkají... přála bych ti to, abys nemusela dlouho čekat a hlavně to klaplo. Na srazíku se určitě dovím, kam teď chodíš...

Jinak kdo by chtěl přidat do postupky, tak dejte vědět. Budu muset aktualizovat, tak bych rovnou přidala nováčky.

Co povodně u vás? Tady je voda už dost blízko a ještě Ohře nekulminovala, už vidíme vodu o oken paneláku ☹

len
15. led 2011

@aknyt já s tím 19.1. počítám, to už je tuto středu 🙂 Kdo ještě přijde? Jestli nás bude víc, mám zase zamluvit FP?

Řeka je u nás dost vysoko, ale my bydlíme na kopci, tak snad OK. Akorát jsem teda zvědavá, protože v červnu nám s velkou slávou otevřeli novou silnici do Prahy - naprojektovali ji na pětiletou vodu 😀

aknyt
17. led 2011

@len Já s tím počítám, jestli ale budeme jen 2, tak to snad ani není na rezervaci 😉 Kdybychom byly jen my, tak bychom mohly najít něco blíž k Dejvicím, jestli teda domů jezdíš busem...

len
17. led 2011

Snad nás bude víc 🙂 Ale jestli ne, Dejvicím se rozhodně nebráním, i když tam nějaký slušný nekuřácký podnik moc neznám 😉

aknyt
18. led 2011

Jedna kavárna je vedle KFC, tam je i nekuřácká sekce. Ale nevím, jak je cenově a určitě tam nevaří, jen mají dezerty a poháry... Jinak na Dejvicích taky nevím.

len
18. led 2011

Já budu mít hlad 😀
Na kolikátou hodinu to vidíš? Je mi jasný, že kvůli Haničce to nemůže být nijak moc večer, ale čím později, tím pro mě lépe 😉
Kdo se ještě přidá? 🙂
@saralinda, @larri?

aknyt
18. led 2011

@len Né že bych tě neviděla ráda, ale ve dvou (třech i s Haničkou) nemá srazík moc cenu. Kdyby byl tak od pěti, tak bychom musely s malou stejně tak v šest jet domů... Kdyby nás bylo víc, tak byste ještě pak pokračovaly 😉

len
18. led 2011

@aknyt no, vzhledem k tomu, že se zatím nikdo neozval, to asi fakt nemá cenu 😒 Já ofiko dělám do šesti, takže se uvolnit na tu pátou by byl mistrovský kousek a nechce se mi tě (a Haničku!) vláčet takový kus cesty kvůli hodině času, to je opravdu zbytečné, i když bych vás samozřejmě obě moc ráda viděla 🙂

kajka_37
19. led 2011

ahojky holky, přišla sem se po čase na vás podívat, máte se? 🙂

len
19. led 2011

Máme se 😀

Koukám, že ten sraz asi fakt zrušíme. Napadlo mě - jak to u vás vypadá s víkendama? Já je mám dost plné, ale odpoledne bych si někdy našla a mohla bych dorazit třeba na druhou, abych si Týnky s Haničkou trochu užila, ve všední den to moc nehrozí (vrcholným kouskem byla moje dvacetiminutová návštěva nemocnice během pracovní doby)...

kajka_37
19. led 2011

to je dobře že se máte 🙂)))

chci se zeptat... řešila ste tu některá nepravidelnou ms a že nezabíral agolutin?

jesterka001
19. led 2011

Ahoj holky, prosím Vás moc o Váš názor. Jsem po 3. IVF (12.den od ET). V pondělí jsem začala silně krvácet, takže jsem to brala jako negativní. Včera jsem měla jet na imunologii na injekci, kam jsem teda nejela, protože už injekce nebyla zapotřebí, když to nedopadlo. Dneska ráno jsem si ale udělala pro jistotu test a vylezla mi na něm druhá čárka. Sice slaboučká, ale je tam. Já tomu fakt nerozumím. Na to, aby to bylo po hormonech už mi přijde pozdě (i když v CARu mi dneska po telefonu tvrdili pravý opak), ale přijde mi jako úplně nesmyslný, abych byla těhotná, když tak silně krvácím. Nemáte s tím některá zkušenost? Díky moc, jsem z toho teď nějaká vystresovaná.

len
19. led 2011

@kajka_37 asi je otázka příčiny té nepravidelné MS, agolutin sám sice může zabrat ke zpravidelnění krvácení, ale daleko lepší je to řešit zpravidelněním ovulace - když už odovuluješ, tak pak MS (nebo těhotenství) dorazí. Tohle v CARu řeší dost často 🙂 Antiestrogeny (Clostil, Tamoxifen) nebo přímo injekcemi FSH.

@jesterka001 možné to samozřejmě je, teď je jen třeba zjistit, zda se jedná o prosperující těhotenství, neprosperující nebo nedejbože mimoděložní - ve všech případech je krvácení možné. Ale určitě co nejdřív zavolej do CARu a vylič jim svou situaci - pozitivní test a krvácení, měli by ti poradit, co dál. Jestli nasadí nějaké léky nebo doporučí po skončení krvácení další test a ultrazvuk (ten by teď ještě neodhalil nic), každopádně tohle je víc než vhodné řešit s lékaři, držím palce 🙂

jesterka001
19. led 2011

@len Díky Len 🙂 DO CARu jsem dneska volala, ale prý si mám udělat test o víkendu a pak se když tak ozvat. Kollmannová mi říkala, že to může ještě z léků...Já si myslela, že jakmile krvácím opravdu hodně, že prosperující těhu prostě není možné. Je to můj poslední pokus, takže jsem na nervy 🙂 Hlavně ať to není mimoděložní, už mám jen jeden vejcovod.

len
19. led 2011

Není moc časté, ale možné je určitě - proto dostáváme instrukce si udělat test i při krvácení 😉

larri
19. led 2011

@len omlouvám se,že jsem se neozvala dřív,ale čekala jsem,kdy mě objedná masérka na masáž.Proto jsem nechtěla nic domlouvat.Ale bohužel má volno dnes v 16.00 a já to odříct nemužu.Jsem uplně hotová a modlím se,aby ta bolest v podpaží a okolo byla od páteře.

Jinak pokud mám volný víkend,tak se dokážu zařídit.
@jesterka001 já jsem taky po 2.IVF krvácela a 16 den jsem si udělala test,kde jsem měla //.Ale bohužel to bylo mimoděložní.Neznamená to,že tě muže potkat to samé.Jen se víc hlídej,jestli nemáš bolesti.Já měla skoro měsíc nachystané věci do nemocnice a když jsem šla na kontrolu,tak jsem zapoměla několik věcí,které nosím v tašce pořád. 😉

kajka_37
19. led 2011

@len tamoxifen mám taky..ale bez MS leží furt na stolku...

aknyt
19. led 2011

@len Do konce ledna bych mohla i o víkendu, pak se vrátí chlap a to pak nevím, jestli by se mu chtělo, abychom byly pryč (i když možná by ocenil klid 😉 ). Takže u mne by s víkendem až tak problém nebyl.

len
19. led 2011

@aknyt
@larri
v tom případě já bych mohla ten poslední lednový víkend 🙂

eustoma
19. led 2011

@kajka_37 ja som mavala velmi nepravidlenu ms a nezaberali mi ani dvojite davky agolutinu, niekdy mi ho pichali i na dvakrat. a az tak ms dorazila.

larri
19. led 2011

@len jestli myslíš příští víkend,tak mužu.Tenhle dělám... 😠 😠