CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

band
23. dub 2010

Jessie - jj jedeme, pro nějaké úplně obyčejné mourovaté venkovní koťátko, které se bude jmenovat Mikeš 🙂)))))))))
A jaké máte vy doma? Pro mě to bude první kočička 🙂

jessie1
23. dub 2010

Band - No my jsme si v lednu pořídili exotického kocourka black & white (laicky řečeno). Je to náš mazel. Teď mu bylo v dubnu 8 měsíců. Předtím jsme podědili po manželových rodičích taky kocourka, byl namixovany s peršákem, takže trochu delší chlup, úplně bílej, ale bohužel nám v létě zemřel - bylo muž asi 19 let, což je na kočku dost vysoký věk. Dlouho jsme přemýšleli, zda si pořídit novou nebo ne, ale vzhledem k mému ZT v srpnu a následným "depresím" jsme se rozhodli, že nás to může maximálně obohatit, když si ho pořídíme, takže ho máme 🙂 V červnu si s největší pravděpodobností jedeme pro koťátko kočičky - taky exotka 🙂 Moc se na ní těším... jestli se k tomu dostanu, uložím si na profil nějaké fotky, ať se můžete juknout, jakej je to krasavec 🙂 Band, vy bydlíte v domečku?

band
23. dub 2010

Jessie - jé tak to musí být krasavec - určitě se ráda mrknu na fotky 🙂. Teď se na toho našeho těším ještě víc. Trochu sem váhala, jestli to není moc zodpovědnosti a aby sme mohli lehce odject na víkend a tak...ale myslim, že nás to taky obohatí a udělá radost. My sme se právě totiž teď přestěhovali a přestavujem starý domeček, který sloužil k rekreaci na domek pro rodinu. zahrádka malá, ale je z ní velká radost a já si řekla, že když máme zahrádku, tak budou taky zvířátka 🙂. Měla sem před lety i fretku a ty byla úžasná, tak doufám, že se povede i kocourek 🙂.. A vy bydlíte v domečku nebo bytě - a co s kočičkou, když někam vyrazíte?
Je to trochu mimo téma, ale mazlíčci s tím jistě taky souvisejí 😉

jessie1
23. dub 2010

Přesně tak, souvisí, bo jinak bysme se z toho všeho holky taky mohly zcvoknout, co? 😀 😀 My bydlíme v bytě 3+1, ale je k němu krásná zahrádka. Tento typ kočiček je ale stejně více zvyklý být jenom doma. Uvidíme v létě, jestli toho našeho syčáka zkusíme vzít ven. Mám zatím ještě trochu strach, že by nám mohl utéct. Zatím nevím, když budeme chtít někam pryč, ale máme hodnou sousedku, tak by k nám občas asi zašla. Nebo rodiče....hold by se to pak muselo nějak vymyslet. Teď ale stejně zatím nic neplánujeme, takže se uvidí až časem 🙂 Zakázala jsem si takovýhle věci řešit moc dopředu... beztak jsme většinu roku jenom doma a pokud občas někam vyrazíme, nějak už to vymyslíme 🙂

band
23. dub 2010

Jassie - já vymejšlim šidítka, jako divá - fakt by to jinak nešlo, aby si člověk zachoval zdravej rozum, tak musí myslet na něco jinýho. Znáte tu frázi: nesmíš na to myslet 🙂)))))))))))))? (jasně, že znáte) tak ta je u mě č. 1 na žebříčku dobrých rad nad zlato od lidí, co nemaj nejmenší představu, co to čekání obnáší 🙂)))))))) - Bohužel to jaksi nejde - ale myslet na všechno možný mi de docela dobře de a o to se moc moc snažim. Tak Jessie dej vědět až vystavíš fotečky a já třeba taky nějakou pořídim až si ten náš přírůstek dovezem 🙂

jessie1
23. dub 2010

jojo, band, tak jsem uložila zatím tři fotky do fotoblogu, které tu mám...tak se zkus podívat, snad jsem to tam dala dobře 🙂 dělala jsem to poprvé 🙂 Vymýšlet šidítka je dobrý, taky jsem jedno (zatím) vymyslela...ale ono mu stačí kulička z alobalu a lítá po tom jako divej 😀 😀

band
23. dub 2010

Jassie - já to nemůžu najít 😢 ráda se podívám

jessie1
23. dub 2010

band - tak já to tam asi dávám nějak špatně bo co...musím to ještě domyslet a písnu, až to tam bude, ju? nevím, proč mi to nejde ☹

band
23. dub 2010

já tě tam v fotoblogzích nemůžu najít - hlásí to, že nemáš fotoblog :(, tak pak písni ju 🙂

saralinda
autor
26. dub 2010

Jessie1, ptala jsi se, proč jsem nikdy neměla ET. Při 1.IVF jsem měla jen 2 vajíčka, ale nedozrálá, takže se neoplodnila. Při 2.IVF jsem neměla ani jedno vajíčko. Mám vyšší FSH, takže potřebuji vyšší dávky při stimulaci. Problémem jsou asi i cysty, které často mývám. Během stimulace při 2.IVF mně hodně narostly cysty (2nebo3) a ještě před punkcí jsem byla na jejich odsátí a tím se mi prý asi změnila hormonální hladina (cysty prý taky produkují hormony) a v den. Kdy jsem píchala Pregnyl, jsem začala krvácet. Tak uvidíme, co se stane nyní.

gabikri
26. dub 2010

Ahojky 😵 😵

Tak jsem to nevydržela a teď zavolala do laboratoře. No...moc jsem se toho nedozvěděla...ale aspoň to, že dárkyně jsou vhodné dvě..jedna teď začíná teprv stimulovat...a že mi asi do toho 15.5. zavolají. Že mi to na 100% nezaručují, ale že asi jo. Už mi s toho Estrofemu praskne břicho..ach jo.☹(

saralinda
autor
26. dub 2010

Gabi, tobě po Estrofemu bolí břicho? Beru ho taky (2x denně) a zatím nic (ale beru ho teprve týden), tak se ptám, abych věděla, co mě čeká. Ale snad mi ho už v pátek vysadí. No, uvidím. Přeji ti, abyses brzy dočkala dárkyně.

gabikri
26. dub 2010

saralinda: ahoj 😵 No ze začátku ne, ale teď jo, ale dá se to vydržet...takové jakoby tlaky..pocit nafouklosti. Tobě ho dávají na tu cystu? A kdy jdeš na ultrazvuk?

saralinda
autor
26. dub 2010

Gabi, jj, dávají mi ho společně s Proverou na tu cystu. Na UZ jsu tento pátek v 9,15 k Jarošové. Tak uvidím, jak dopadnu.

gabikri
26. dub 2010

sar : moc Ti přeju, abys byla v pořádku a mohla jsi začít 😉

l1u1c1i
27. dub 2010

ahoj holky, tak mě ve čtvrtek čeká u Apolináře odběr vajíček. Mám z toho docela strach. Včera jsem byla na UZ a mám narostlých celkem 8 velkých folikulů.
Můžete mi některá z Vás prosím odpovědět, zda mohu druhý den po odběru vajíček do práce a kdy mi pak dají zpět již oplodněná vajíčka a zda pak musím být doma na neschopence? Co vlastně bude dále následovat? Děkuji

len
27. dub 2010

Luci, jestli se budeš cítit OK a nemáš nijak extrémní práci, tak na 90 % počítej, že druhý den do práce v klidu můžeš. ET dělají, jak rozhodne embryoložka, často už po dvou dnech (tedy v pátek kolem poledne), pokud se všecko vyvíjí superdobře, tak i po třech až pěti (sobota - pondělí).
A s tou neschopenkou - jestli netaháš desetikilové bedny, kašli na ni, z hlediska zachování zdravého rozumu není nic lepšího, než si jít na osm hodin sednout mezi lidi a řešit něco jiného, než kde tě co píchne 😉 A že to řešit budeš, každej to řeší 😀 Mně do toho vlezlo několik víkendů a státní svátky a nikdy jsem se do práce netěšila jako tehdy, už mi doma hrabalo 😀 Druhý IVF jsem byla na svý dlouhý PN a cítila jsem se teda katastrofálně, polehávala jsem na gauči a večer se chodila decentně projít a nic z toho (na rozdíl od toho akčního prvního IVF 😀 ). Tolik k hlavě, co se těla týče, kdyby měli u Apolináře pocit, že to úspěšnost zvýší o jedno pitomý procentíčko, tak tu neschopenku cpou plošně všem. Obávám se ale, že Apolinář je jediný centrum, který se tím opravdu zabývalo, dělali na to studii (vliv ležení nebo normální akce po ET) a překvapivě zjistili, že to procentíčko je spíš na zcela opačný straně 😉 Takže pokud máš pocit, že by ti neschopenka udělala dobře, zkus si ji domluvit u obvoďačky nebo gynekologa, u Apolináře ti ji nedají (oni obecně jako nemocnice snad ani nemůžou), ale opravdu je v naprosté většině případů zbytečná 😉
Hodně štěstí 🙂

len
27. dub 2010

Sorry, jsem to popletla, jdeš na OPU ve čtvrtek, takže ET v soboty nebo pondělí, výjimečně v úterý.

l1u1c1i
27. dub 2010

len, moc Ti děkuji. Já nechci nic zanedbat. Ale také bych raději jezdila do práce. Dělám u soudu, tedy v kanceláři, ale musím půl hodiny dojíždět vlakem. Zeptám se dr. u Apolináře a uvidím.

len
27. dub 2010

Já taky dojížděla vlakem 😉 Půl hodina nic není...
U Apolináře ti na 100% řeknou, že máš zachovat lehce klidový režim, žádné cigarety, alkohol, přehřívání (sauna) a jinak se chovat zcela normálně. Na mě aspoň teda dr. valila voči, když jsem se jí při prvním ET ptala, jestli můžu jet o víkendu na výlet 😀 Akorát jsem po těch megadávkách Utrogestanu byla děsně spavá, takže ono si tělo samo řeklo, že nějaký extra velký výkony mě dělat nenechá 😉

l1u1c1i
27. dub 2010

děkuji Ti len za odpověď. Snad to všechno nějak zvládnu a dobře to dopadne.

barbika
28. dub 2010

Ahojky, už nějaký čas si Vás tady čtu. Spojuje nás totiž Apolinář. My jsme tam před 2 lety podstoupili IVF - ICSI a úspěšně. Sice se první embryjka nechytili, ale zkusili jsme to hned měsíc nato s jedním embryjkem a máme z toho krásnýho 17ti měsíčního lumpíka. Takže na Apolinář pěju jedině chválu!!
Teď jsme se rozhodli, že Tobíkovi pořídíme sourozence. Tak jsme na to zvědaví, jak to půjde. V pondělí mi píchli Zoladex a za 14 dní jdu na ultrazvuk a dají mi rozpis na injekce. Chodím k dr. Fajtovi a je super, všechno vysvětlí takže si nepřipadám jako kdyby na mě mluvil cizím jazykem...

Jinak musím souhlasit s len, nejlepší je dělat vše jako vždy. Samozdřejmě netahat nic těžkého atd... Ale nekontrolovat se. Já se u toho prvního pokusu hrozně hlídala, nechala si napsat neschopenku a pak jsem se 14 dní užírala tím, jak to všechno dopadne.
Na podruhý už jsem šla do práce a krom toho, že jsem si musela hlídat Utrogestan, tak jsem na to vůbec nemyslela.

Doufám, že neva, že jsem se Vám vetřela do diskuze 😉 Ale jak jsem psala, na Apolinář nedám dopustit.

larri
28. dub 2010

Ahoj holky,dlouho jsem tady nebyla,ale taky vím,že od dneška k vám už nebudu patřit.

Přítel se asi před hodinou odstěhoval a tím pro mne skončila jediná naděje,abych otěhotněla.Myslela jsem si ,že jsem si v lonském roce všechnu smulu vybrala,ale vidím,pokračuje dál.
Nevím vubec proč k tomu došlo,přestal se mnou komunikovat a dneškem rozhodl.

Jste jediné kam jsem to mohla napsat,tak se nezlobte,že tady píšu,místo,abych byla pozitivní.

aknyt
28. dub 2010

Larri, ráda tě vidím. Jen ty okolnosti nejsou zrovna příjemné. Nevzdávej se, jsi super holka a po světě běhá plno chlapů. A milující chlap, který bude s tebou chtít rodinu, ten s tebou do toho jistě půjde!!! Uvidíš, že bude lépe, moc ti držím palečky!!!

eustoma
28. dub 2010

larri kocko drz sa.
urcite bude lepsie. ver tomu. bude. je to tazke, ale bude lepsie.

sarusinka
28. dub 2010

Ahojky holky, můžu se přidat? 🙂 v létě chci jít poprvé do Apolináře, tak se tu u vás zatím rozhlížím 😉
Len: čauky🙂

eustoma
28. dub 2010

sarusinka: jasne. tuna holky vedia vela informacii 😉

gabikri
28. dub 2010

Ahhoj Apolenky 😵 😵 😵

Tak já jsem dneska šťastná jako blecha...v poledne se rozdrnčel telefon..a paní doktorka z laboratoře mi oznámila, že mají vajíčka, akorát je oplodňují a že si mám zítra zavolat, jak se vyvíjí embrya kdy bude ET 😵 😵 😵 Tak mi držte palečky, ať je vše ok 😉 Jéééžiš, já mám zase nervy...ale příjemné. 😵 😵 😵 😵

larri : já si říkala, co je s Tebou..ale tohle bych nečekala. Chlapi jsou prevíti, já bych mohla taky vyprávět...najít někoho pro život se rovná v dnešní době zázraku. Ale asi to tak mělo být a určitě potkáš někoho lepšího..já vím jsou to jen řeči...ale je to tak. Co já se natrápila pro bývalého...utekl mi po sedmi letech s kamarádkou...a dneska jsem ráda, že s ním nejsem a mám skvělého manžela. Hele moje kamarádrka nemohla pět let otěhotnět...přítel se na ni vykašlal, utekl ji s jinou, ona za měsíc potkala někoho jiného a hned s ním vlítla do jiného stavu. Neříkám, že je to dobře, ale kdo ví, třeba změna partnera Ti pomůže 😉

sarusinka : vítej mezi námi 😉

barbika : takovéhle zprávy se moc dobře čtou 😵 😵 😵 Ať se Ti to povede i napodruhé 😉

eustoma
28. dub 2010

gabikri: skvela sprava, drzim palecky, urcite o vsetkom informuj.

aknyt
28. dub 2010

Gabi, tak to je paráda 🙂 Brzy budeš mít embryjka v bříšku a pak si budeš užívat tvůj oblíbený Estrofem až do 12 tt 😉