CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
2. kvě 2010

tak este som nasla statistiky za rok 2007 (zaujimave od stranky 8, resp. 276)
http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_08_04...

viktoriekaterina75
2. kvě 2010

To je opravdu sakra málo dárkyň......14 za rok...no to se nedivím, že člověk čeká tak dlouho v pořadníku.......Mě jendou řekli, že mám zavolat až za rok...že jsem XY tá....bylo hodně vysoké. říkala jsem si, že to už snad půjdu dříve do důchodu než na řadu 😀 no dva a půl roku čekání.

len
2. kvě 2010

Viktorie, mně nedávno říkali, že je přede mnou asi 30 žen a že to vidí tak na rok.

eustoma
2. kvě 2010

neviete co je autologní a alogenní pouziti?

len
2. kvě 2010

Jinak z toho odkazu od Eustomy je hodně zajímavá studie č. 29. Několikrát jsme se tu o tom bavily - vliv váhy na úspěch IVF. Takže počet získaných vajíček a embryí byl u všech skupin srovnatelný, ale na transfer jednoho embrya dosáhli těchto výsledků:
BMI 19-24 - 36 %
pod 18 - 24 %
30-35 - 22 %
nad 35 - 18 %
Takže zcela jednoznačně je vliv hmotnosti nezanedbatelný, obzvlášť, je-li BMI nižší než 18 nebo vyšší než 30.

len
2. kvě 2010

Eustoma, vysvětlují to tam - zjednodušeně pro vlastní použití nebo jako dárce pro jiné. Ale ta čísla mi nesednou, alogenních dárců hlásí 0, přitom jich tam musí mít hafo. A u dárkyň se to prý v poslední době hodně zlepšilo.

eustoma
2. kvě 2010

len: ja som slepa, kukam na cisla a text len preletim 😉

viktoriekaterina75
3. kvě 2010

Přeji hezké ráno....
Len , prosím Tě, to znamená, že když jsem silnější, tak mám menší šanci na otěhotnění??? Chápu to tak dobře?

saralinda
autor
3. kvě 2010

Gabi, ať se brďolkové drží a to tam, kde mají (tedy v děloze).

Len, mě volali v březnu, že se čekací lhůty na darovaná vajíčka zkrátili a jestli mám stale zájem. Tak jsem jim řekla, že zájem mám,a le až tak na podzim, že teď chci zkusit ještě jeden cyklus se svýma. Oni si to poznamenali a mají mě napsanou na září. To si myslím, že se znovu ozvou a zeptají se mě, jak to vidím. Prostě jsem teď už na vrcholu pořadníku a když se asi rozhodnu, tak to pak půjde rychle. Jo, a já jsem v pořadníku od července 2009.

Co se týká Faita a Larri - určitě udělal chybu, ale život jí to snad ještě neohrožovalo. Já jsem přišla na své mimoděložní až v 9tt+6 a jak vidíte, tak žiju. 🙂 I když už to asi bylo za minutu 12.

jessie1
3. kvě 2010

Ahojte holky, tak si představte, volala jsem dnes do CARu a měla jsem prý píchnout všechny tři ampulky toho Pregnylu 1500. Já píchla jenom jednu, bo jsem nevěděla, že mám píchat všechny tři. Je to jenom na domácí snažení, ne na IUI ani na IVF, ale i tak mě to štve ☹ . Myslíte, že to ještě může být oukej? Mohlo těch 1500 něčemu pomoct? Ptala jsem se, jestli to mám třeba dnes dopíchnout, ale prý to už nemá cenu. Že prý je to stejně jenom pro jistotu, aby ovulace proběhla. Tlaky v podbříšku mám, ale mám obavy, že těch 1500 bude málo.... 😒

gabikri
3. kvě 2010

saralinda : tak to jde...ani ne rok 😉 Mě taky řekli, že momentálně mají dárkyň dost...jo krize poznamenala i dárkyně 😝

jessie : ach jo, tys tomu dala...ale já jsem přesně to samé..jedním uchem tam a druhým ven. Taky se mi to stalo, ale naštěstí len mě zachránila a poradila, kolik jednotek si mám píchnout 😝

jessie1
3. kvě 2010

Když oni mi u dr. neřekli, kolik toho mám píchat. Řekli mi jen píchněte pregnyl a hotovo. V lékárně mi pak dali krabičku, kde byly tři ampule, tak jsem nevěděla. Jenomže jsem si toho blbka ještě ke všemu všimla až v tu neděli, kdy jsem měla píchat a ejhle, neměla jsem ani komu zavolat, bo u Apolináře v neděli nejsou :( No jo, takže další měsíc je asi v pr.....teď mě to pěkně štve!

kkamca
3. kvě 2010

ahoj gabikri držíííím palečky.. 😵 😵 😵

viktoriekaterina75:neboj i silnější baby mají šanci.. 😀 )

A já zas metelím..mějte se krásně, a všem brzské najití \\

saralinda
autor
3. kvě 2010

Jessie, myslím, že v tom dlouhém snažení je 1 měsíc jako nic. A myslím, že jsi přinesla poučení pro nás pro všechny. A že sis píchla méně podle mě zase až tak nevadí. Ovulovat bys měla i bez Pregnylu, tak jsi té ovulaci trochu pomohla, ale prostě trochu méně než chtěli doktoři, no. Hlavu vzhůru. Měsíc uteče jak voda a ty budeš píchat znovu 🙂

ciratko
3. kvě 2010

Ahoj holky,
nevíte, kdo bývá v ambulanci v úterý? Už dvakrát jsem byla u MUDr. Vokroje a zítra mám jít znovu na ultrazvuk, ale mám pocit, že Vokroj tam psaný není.
Díky

band
3. kvě 2010

Jessie, moc se neorientuju v lécích a dávkách, ale zase je asi lepší míň než víc. Kdyby si si dala 3 dávky místo jedné, tak by to bylo možná horší. A kdo to mohl vědět, že je to balení, tak blbě rozdělené na 3 dávky. Osobně bych to udělal stejně, jako ty. 😒

jessie1
3. kvě 2010

Saralinda, band - holky, vy jste hodné. To je právě, já jsem čekala, že dostanu jednu ampuli a ne že tam budou tři. Vůbec mě nenapadlo se na to zeptat :( No jo, je to opravdu poučení pro příště. Sestřička mi říkala, že by ta ovu měla proběhnout i normálně, tím pregnylem se to jenom pojistí, no, tak budu doufat, že se tam něco ukáže.....Mrzí mě to o to víc, že je to poprvé, kdy máme šanci na ovulaci a těhotnění bez nějaké stimulace. Je zvláštní, že v Gennetu mi neustále pan Dr. říkal, že tam nic není, že mi foliky nerostou a u Apolináře hned první návštěvu mi řeknou, že je tam vše jak má být a že se máme snažit doma - už z toho jsem byla dost překvapená! Tak uvidíme... tulení zkusíme i tak a necháme se překvapit - kdy MS přijde 🙂 Díky holky...

band
3. kvě 2010

Jessie - jistě, jestli to na utrazvuku vypadalo všechno tak, jak mělo, tak sis trochu pomohla a teď ať taky trochu pomůže Štěstěna! My se teď taky měli snažit bez jakékoli stimilace. Všechno vypadalo taky krásně. Paní doktorka mi při vyšetření průchodnosti uvolnila nějaký strůst v hrdle a říkala, že to třeba pomůže. Hned je to snažení veselejší 😉 ...

jessie1
3. kvě 2010

band, tak to ti držím všechny palce, ať to vaše krásný snaženíčko dopadne dobře 🙂 No jak píšu, já byla úplně paf z toho, že nebude žádná stimulace hormonama.... trochu nechápu, že mě v tom Gennetu tak drtili... nebo že by to byla opravdu náhoda a najednou se mi tam vše rozjelo, jak má? No nevim nevim 🙂 a jak jsi na tom teď ty? Kdy že se to máte snažit? My dnes a zítra 🙂

gabikri
3. kvě 2010

Ahoj všem 😉

Tak já taky špatné zprávy, dva bobísci v laboratoři to taky vzdali ☹ Ted jsem tam volala. Myslela jsem, že bude na mrazáčky...a nic 😒 Takže když to teď nevyjde, jsem v háji..dárkyni do zálohy další nemám a 100tisíc na další pokus v soukromém CARu taky ne 😢 Já vím...myslet teď pozitivně.....ale mám pěknou depku 😖

band
3. kvě 2010

Jessie, děkuju. Bylo to celý dost velký fofr. Měli sme se snažit pátek sobota. V pátek sem vyzvedla přítelovu dceru a jela domu. On přijel až v půl noci z práce, ale kdo si počká 🙂...no a v sobotu sme museli k našim a nebylo nic :(. To je nejhorší, že ty plány se tak kříží, ale člověk přece nemůže jen sedět doma a čekat :(...
Takže vy to máte teď? 🙂 - hmm venku lije, jako z konve, tak večeře do postele a vylézt až ve středu 😉 a to by bylo, aby nebylo 😀

jessie1
3. kvě 2010

band - přesně tak 🙂 no uvidíme, už se snažíme 3 roky a leze mi to na mozek 😀 😀 😀

gabikri - to je mi moc líto, ale uvidíš, že ty dva v tobě to nevzdají! Všichni jim moc fandíme!! Život si s náma umí zahrávat, co? Někdy by mě zajímalo, kolik toho člověk dokáže unést.... 😒

band
3. kvě 2010

gabi :( jéééé, tak to je mi moc líto, že se nepovedlo nic do zálohy. Ale teď se netrap - na trápení je vždycky času dost a ty teď šanci nosíš a třeba jinou ani potřebovat nebudeš!!! Bude se hůř čekat, ale držim ti všechny palce, aby si za to čekání byla odměněná tím nejvíc-nejlepším 😉

band
3. kvě 2010

Jessie - u nás to budou 3 roky na podzim - taky mi to leze na mozek - jen se nezbláznit no 😖

jessie1
3. kvě 2010

To teda, člověk už neví, co všechno si má hlídat a nakonec mu ujede takováhle prkotina... :( Máme tohle holky zapotřebí? Takhle se trápit.... 😒

band
3. kvě 2010

no právě - já sem na sebe tak pyšná za ty 3 roky 😀 😀 😀 , jak sem přestala kouřit 😖 , poctivě civičila, snažila sem se v termínech navodit nenucenou atmosféru, pila čaje a blahopřála tak 20ti kamarádkám, kterým se to povedlo hned na poprvé nebo nechtěně 😉
A protože ste na tom všichni stejně a nebo ste na cestě ještě mnohem dála, tak musim říct - klobouk dolu, jak silné jste a děkuju za to, že sem si mohla přečíst tuhle diskuzi, co mi dodala novou sílu bojovat!

jessie1
3. kvě 2010

No, já jsem ve fázi, kdy si říkám, že všechny tyhle vyzkoušený recepty jsou asi na nic. Taky jsem vyzkoušela kde co, ale zatím žádná sláva. I když na druhou stranu malá jiskřička naděje tu je, když nemusím stimulovat, co? No, ale po tom všem tomu už člověk moc nevěří. Jsem taky moc ráda za všechny ty diskuze na netu, člověk se dozví spoustu užitečných informací a hodně mu to pomůže - hlavně, pokud máš nemluvného doktora 🙂 Aspoň v tom boji nejsme samy, co? 🙂

band
3. kvě 2010

Já taky ničemu nevěřim a dobrý rady o dovolených, stresu a podobně už jen s úsměvem komentuju...to je asi to, jak si ten zdravej rozum udržet 🙂...Uklidňuje mě, že dělám všechno, co můžu, aby to dobře dopadlo. Každopádně díky vám tady je to opravdu mnohnem snesitelnější...v blízkém okolí to jede opradu všem tak snadno, že sem začala mít pochybnosti...

jessie1
3. kvě 2010

To mi povídej, když jsem se vracela do práce po 3 měsících doma (byla jsem těhu, ale proběhla revize), tak jsem přišla do práce, kde bylo asi 6 těhulí. Každej den jsem na ně koukala, jak se tu okolo mě natřásaj, jak si povídaj o fotkách, o různých jiných blbostech a tak... jsem ráda, že už jsou všechny pryč i s miminama....nejhorší bylo, že každej o mém problému věděl a když šly okolo mě, tvářily se, že těhotný vlastně vůbec nejsou... jsem si říkala, kdo mě takhle zkouší! Čas hodně zhojí, ale ne všechno.... bohužel...

kralka
3. kvě 2010

Zdravím při pondělku,
Larri je mi moc líto jak to doma dopadá. Držím palce ať se vše brzo obrátí k dobrému a to tak jak si přeješ nejvíc ty.
Gabi….gratuluji a držím všechny palce. Určitě žádnou další dárkyni potřebovat nebudeš.
S tím dávkováním lékům mám taky potíže. Z ordinace odcházím s tím, že vím vše a pak jsem zmatená. Stejně jako teď. Nevíte jestli mám před KETem estrahexal lepit od prvního dne menstruace? Před IVF jsem to měla celá nějak jinak mi přijde a to mi právě došlo až po cestě domů.