CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

barbika
28. kvě 2010

Tak holky, dneska mám po transferu 2 embryjek. Tak teď budu jenom čekat a čekat... Jinak z těch 7 embryjek jsou 2 ve mě a pak je ještě jedno a to si mám volat v pondělí, jestli bude OK.
Tak doufám, že to vyjde napoprvé a bude to holčička 😀

saralinda
autor
30. kvě 2010

Barbika, tak ať se pěkně zavrtají.
Eustoma, jsou ti asi souzena ta dvojčátka. Podzim to jistí.
Holky, držím Vám pěsti.

barbika
31. kvě 2010

Sar díky...
Dneska mě nějak pobolívá břicho jako kdyby měla přijít mrcha, tak doufám, že to není špatné znamení.

gabikri
31. kvě 2010

Ahojky 😉

Holky zítra mě čeká ta HSK u Apolináře a teď teprve čtu, že potřebuju po výkonu doprovod. MM je pracovně mimo ČR, myslela jsem, že když se to nedělá v narkóze, tak to nic není a teď mám dilema, kdo pro mě přijde? To mě jako bez doprovodu nepustí domů? 😕 Máte některá zkušenost?

saralinda
autor
31. kvě 2010

Gabi, když mi loni odsávali u Apoli cysty bez narkózy, tak mě pak normálně pustili domů samotnou.

gabikri
31. kvě 2010

saralinda : dík.........já si taky myslím, že s tím nebude problém........pro jistotu se na to hned ráno až tam přijdu zeptám.

larri
1. čer 2010

Holky,chtěla jsem se zeptat,jestli jste byly na všechny na genetice? Nemám udělané žádné vyšetření a když mám ted pauzu,tak bych si mohla něco vyřídit.
Známá byla na IVF,bohužel bez ET a na genetiku a další vyšetření ji poslali po prvním IVF.

Gábi,ty to tam dneska zvládni....a ty jsi věděla,že má tvuj ex debil dítě? Viděla jsem ho s kočárkem a spadla mi brada.Luboš říkal,že je jeho.....nechápu,jak někdo takový muže mít tolik štěstí. ☹

aknyt
1. čer 2010

Ahojky,
Larri, my genetiku nechávali dělat po 3. IVF. Ale musela jsem si o ni říct, sami by mi to nabídli až po 4.IVF (to se mě ptali, jestli je to budeme dodělávat).

gabikri
1. čer 2010

larri : tak to skutečně nevím a je mi to jedno 😝

Akorát jsem dorazila domů z hysteroskopie...nic to fakt nebylo, za deset minut bylo hotovo a za hodinu jsem šla domů. Doktor říkal, kdyby to měl oznámkovat, jak ve škole, tak mám 1- 😵 Prý velmi dobrý ýsledek. Tady prý naštěstí zakopaný pes není....nezbývá než zkoušet a zkoušet........

Přeji všem hezký den 😵

barbika
1. čer 2010

Gab tak to je dobrá zpráva, takže teď se obrnit trpělivostí a zkoušet 😉
Držím palečky!!

kralka
1. čer 2010

Holky, cvičila jste některá po KETu? Alespoň trochu? Hrozně mě bolí záda, ale bojím se si je procvičit, když mi dr. říkala, že nemám nějak vykrucovat pánev ☹ . Bolest mi jde až do kyčlí.

barbika
1. čer 2010

Já necvičila. Ale co mě tak napadá, zkus si jenom lehnout a střídavě natahovat levou ruku a pravou nohu a naopak. Tím se protáhneš a trochu jak se říká prokřupeš páteř a trochu to pomáhá. Tím se snad nedá nic zkazit, protože neposiluješ. Anebo si zkus zavolat k Apo, jestli něco neporadí.
Tak ať Tě brzo záda přesanou bolet!!

kralka
1. čer 2010

Tak to zkusím. Tím bych asi neměla ničemu ublížit a třeba to trochu pomůže. Zatím jen zkouším předklony, ale efekt nic moc . Děkuju

saralinda
autor
1. čer 2010

Ahojky holky!
Gabi, tak to je dobře, že nenašli žádný problém.
Já jsme se teď vrátila od Řežábka. Řekl mi, že se nebojí při těch mých cystách mě stimulovat (i když výsledek by asi nebyl valný), ale že si netroufne do mě píchnout. Tedy i kdyby bylo co odebírat, tak by OPU být nemohlo, takže to nemá smysl. Mám se stavit na podzim s papírem od onkologů, kde napíší buď, že s IVF souhlasí a když ne, tak jedině darovaná vajíčka. Tak to je pro mě konec všech nadějí na geneticky svoje dítko ( a že jsem tomu po spontánním otěhotnění napodzim věřila) 😢 A do podzimu si musím rozmyslet, jak to provedu s darovanými vajíčky - zda u Apoli nebo jinde.
Vám všem držím pěsti, ať máte stále naději na úspech.

gabikri
1. čer 2010

barbika : jó, trpělivost růže přenáší, tak já budu trpělivá 😵

saralinda : to je mi moc líto, to musela být rána........ach jo, život je krutej 😔 Ale když jsi jednou otěhotněla přirozeně, tak bych s těmi darovanými počkala.. Nechceš to zkonzultovat ještě někde jinde?

saralinda
autor
1. čer 2010

Gabi, těkuji za útěchu. Ale přirozeně jsem otěhotněla v době, kdy k mému jedinému vaječníku vedl ještě vejcovod. Teď už tam není (byl právě kvůli mimoděl. odstraněn). Takže přirozené početí je opravdu máááálo pravděpodobné.

gabikri
1. čer 2010

sar : a ty cysty nějak nejdou odstranit chirurgicky, aniž by se poničily vaječníky?

gabikri
1. čer 2010

sar : Jéžiš promiň, já na to úplně zapoměla. Takže teď musíš čekat an vyjádření onkologů? To jako vzorek té cysty pošlou na histologii?

gabikri
1. čer 2010

sar : mě takhle vyndali 8cm velký myom.........a děloha je jako nová, proto se ptám.......jestli by to nějak nešlo 😉

saralinda
autor
1. čer 2010

Musím počkat, co na to řeknou onkologové na základě ultrazvuku. Vyřezat cysty určitě řešením je. Musím to s nimi probrat. Myslím, že je ale veliké riziko, že se udělají rychle znovu. Čím více ale budou řezat, tím menší kus vaječníku mi zbyde (nevezmou jenom cysty,a el i kousek kolem nich). Což znamená méně vajíček a dřívější přechod a já nevím, co ještě. Řežábek mě dokonce strašil, jestli by nebylo lepší dát ten vaječnhík pryč úplně, když tak furt zlobí. Aby se prý na něm neudělal zase nějký nádor, na který by se třeba nepřišlo včas. No, o této variantě se mi nechce ani přemýšlet. No, každopádně se budu na onkologii ptát, jaké mám možnosti a doufám, že nebudou všechny jenom špatné.

gabikri
1. čer 2010

sar : no já si totiž taky myslím, že to vysoké FSH mám z toho, jak jsem byla na té operaci. Před operací jsem ho měla v normě ( asi 8) a během jednoho roku se mi zvedlo na 20? Já vím, je to věkem taky, ale nemůžu se zbavit dojmu, že jak do Tebe začnou jednou řezat, tak se Ti všechno rozhasí 😖 Tobě držím palečky, aby to šlo bez kudly a aby Ti ještě nějakou šanci bez dárkyně dali....moc si to zasloužíš 😉

saralinda
autor
1. čer 2010

Gabi, moc děkuji. Jsi zlatá. I tobě držím pěsti.

len
1. čer 2010

Gabi, to je fajn, že to dopadlo dobře 🙂

Škoda, že to samé nemůžu říct o Sar ☹ Je nějaká naděje, že to bude na podzim lepší a měla bys šanci na stimulaci vlastních vaječníků? Jinak na podzim by na tebe přišla řada v pořadníku dárkyň, co.

Larri, my byli na genetice po prvním potratu. Ale ono je to tak, že 99 % párů nic nenajdou a pokud už výjimečně něco zjistí, tak to neumějí řešit, jak je chyba v genetice, je to mizérie a nic s tím nenaděláš. Maximálně tak PGD, jenomže na to je potřeba dostatek správně se vyvíjejících embryí a stojí to desetitisíce a stejně to výsledek nezaručí.

saralinda
autor
1. čer 2010

Len, jo, cysty můžou zmizet. Ř. říkal, že cysty většinou mizí. Ale moje zkušenost je taková, že mně nemizí a to ani po lécích. Asi o prázdninách zase oběhám léčitele. Co se týká pořadníku, tak bych měla být úplně nahoře (už mě to volali v březnu), takže čekat bych na podzim moc neměla.

len
1. čer 2010

Tak oběhej léčitele a budu moc držet palce, ať se to tentokrát povede 🙂

collette
1. čer 2010

Ahoj děvčata,

moc vás všechny zdravím!

sar - nevěš hlavu, genetika mámu nedělá 😉

musím vám napráskat len, je šikovnější, než jsme si myslely - hlásím, že mi rukama prošel další výrobek 😵

len - nafotím hned, jak bude možno, tedy až moje drahá polovička koupí baterky do foťáku 🙄 při jeho reakční době to vidím tak na příští pětiletku 😠

narazila jsem mezi fotoblogy na zprávičku od haaribo, má u sebe ode dneška dva mimísky a tři mrazáčky 🙂

@haaribo - práskla jsem Tě 😎

saralinda
autor
1. čer 2010

Collette - já hlavu kvůli genetice nevěším (já ji mám OK), to Larri 😉
Že je len ještě šikovnější? To snad už ani není možný. Těším se na "napráskanou" fotečku.
Tal to se Haaribo pěkně zadařilo. Je to super začátek.

len
1. čer 2010

Jé, ahoj Collette 🙂 Jsem na tebe bohužel neměla ve čtvrtek víc času ☹
Jinak s tou genetikou - koukněte na mě, já ji mám vzornou a přesto tvořím geneticky vadný embrya 😝

collette
1. čer 2010

sar - já myslela genetickou výbavu dítka, jako že ta jedna půlka eventuelně nebude Tvoje 😉 donosíš ho, porodíš ho, budeš ho milovat, budeš se o něj bát a bude Ti jedno, z jakého jadřince se to semínko vylouplo, a pro něj budeš tou nejlepší mámou na světě 🙂

collette
1. čer 2010

len - jak říkal můj profesor, genetika je nevyzpytatelnější než kaleidoskop - i když víš, jak vypadají všechna jednotlivá sklíčka, jak se sesypou dohromady, nikdy nevíš, co z toho vyleze 😅 a jste tam na to dva, tak neříkej, že je tvoříš Ty 😉