CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
11. srp 2010

Jestli máš dlouhej protokol, tak si myslím, že by se v půlce září dal začít, já vždycky začala stimulovat až 17 dní po zastavovací injekci a OPU pak byla za dalších 10 dní, o moc kratší to dle mýho nebývá...

len
11. srp 2010

Ale začnu z vás depkovatět 😀 Já se taky připravovala na svý třetí IVF loni v září, pak jsem ho nakonec absolvovala v listopadu...

saralinda
autor
11. srp 2010

A já se chystala na své 3.IVF v dubnu (hned po lázních) a do teď jsem ho neabsolvovala. A v září ho rozhodně absolvovat nebudu a na říjen to taky nevidím (onkoložka mi ho asi nepovolí a bez jejího souhlasu do toho Řežábek nepůjde) 😒 Takže, neřešte měsíc. Ten uteče rychle.

len
11. srp 2010

Sar, furt ta cysta či jaká to potvora? 😖

saralinda
autor
11. srp 2010

jj, v červnu jsem cysty furt měla a Ř. řekl, že si netroufne do nich píchnout = netroufne si na OPU. Jedině, kdyby mu k tomu prý dala písemný souhlas onkoložka. Té se to celé ale taky nelíbí a poslala mě na magnetickou rezonanci. Na té jsme byla na začátku července, ale kvůli prázdninovému provozu se výsledky dozvím až v září. No, snad to bude dobré (to znamená, že mi nebudou chtít vzít vaječník). Podle Ř je jedinou šancí jedině dárkyně. Ještě se zkouším dát trochu do kupy - zase jsem hodně omezila mléčné výrobky a byla jsem o toho léčitele jak loni a ještě k němu alespoň 1x půjdu. Byla bych šťastná, kdyby mi alespoň ty cysty zmizely nebo se třeba zmenšily. Takže tak.
Ale teď jsou prázdniny a přiznám se, že jsem za prázdninový provoz u Apolináře ráda. Alespoň mám chvíli klídek. Jinak jsem tam byla alespoň 2x měsíčně a furt nějaké špatné nebo nelepšící se zprávy. Takže teď "lékařsky" prázdninuji a jsem v pohodě.

len
11. srp 2010

Jo, já tam teď byla poprvý od března, vyfásla léky a příště mám přijít pro další léky za devět cyklů. takže tě naprosto chápu - když už toho se mnou o moc víc nemůžou udělat, tak tam aspoň nemusím být pečená vařená... A Ř je dost realista se sklony k pesimismu - taky mi tvrdil jen darovaný a čekání pět let. A embryoložka ať to zkusím s vlastníma a po novým roce jsem na řadě 😉

saralinda
autor
11. srp 2010

Mně přístup Ř naprosto vyhovuje. Vím, že když mi on řekne, že jiná možnost není, tak věřím, že opravdu (z medicínského hlediska) není. Ještě stále doufám v zázrak pomocí alternativy. Asi jsem při mé diagnóze - hlavně počtu chybějících "součástek" - naivní, ale momentálně mi to dost psychicky pomáhá a to si myslím, že je veliký přínos. Dobrou noc.

len
11. srp 2010

Já na něj taky nedám dopustit, ale s těma pěti rokama mě stresnul docela solidně 😉
Dobrou! 🙂

barbika
12. srp 2010

Holky, já Vás úplně chápu. V porovnání s Vámi, já tu řeším "blbej měsíc". Ale tak nějak si říkám, že bych druhé mimčo chtěla zvládnout tak, aby mi navazovala mateřská. Neumím si představit, že bych měla podstoupit ten všechen kolotoč s IVF v práci. Jelikož to nikdo z vedení neví a ani se mi to nechce roztrubovat do světa a taky mám docela náročnou práci, takže nevím, jak bych si zvládla píchat injekce atd....
Ale jak říkám, řeším určitě o poznání menší problémy než Vy!!! Proto Vás taky obdivuju s jakou sílou a odhodláním do toho všeho jdete!! Ale co by jsme my bláznivé ženské, co nám bijí biolog hodiny, pro mimi neudělali, co 😉

chersi
12. srp 2010

Ahojky, natrefila jsem na tuto diskuzi sice náhodně, ale pokud bych mohla chtěla bych se k vám přídat a zjistit nějaké infomace o této instituci.

snažíme se s manželem o dítepřes rok, neříkám že sex máme pravidelně, prostě když je nálada.
Po třičtvrtě roce jsem si vyběhala dr. nález snížená fce štítné žlázy. beru letrox 75.

Po roce snažení se mi jaksi povedlo vytratit menstuaci. Pouhé 2-3 denní slabé špinění. Takže nyní mám naordinovaný Duphaston na 3 mesice 17-27 DC. 2 x denně.

Ale u mé Dr. jsme prozatím vedeni jako neplodný pár - aniž by mi dělala nějaká vyšetření. Tak jsem se rozhodla, že po 3 měsicích co mám jít na kotrolu si nechám napsat žádanku pro manžela na spermio.

Proto pokud můžu poprosit oo nějaké informace , personál, vysvětlení zákroků, finanční stránka, atd. Byla bych Vám moc vděčná

len
12. srp 2010

@chersi možná bych se v téhle fázi vykašlala na doktorku a normálně se objednala k Apolináři. Žádanku na to nepotřebuješ. Tady vám oběma provedou nezbytná vyšetření (začíná se klasicky spermiogramem, ultrazvukovým vyšetřením, odběrem krve na všemožné choroby a hormonální profil...) a teprve na základě těchto vyšetření provedou případnou léčbu. Může spočívat v pár tabletkách pár dní do měsíce, ale třeba v případě zhoršeného spermiogramu můžete podstupovat IUI nebo pokud se zjistí něco katastrofálního, může dojít i na IVF, ale nechci předbíhat, spousta lidí otěhotní mnohem dřív, než se dostane tak daleko. Ale určitě se to bere v tom správném pořadí - vyšetřit a pak od nejméně náročných zákroků k těm složitějším... Všechny základní věci hradí plně pojišťovna, výraznější doplatky se mohou vyskytnout až při případném IVF... Ale pro začátek bych tam opravdu cinkla - klidně hned, ona ta první objednací lhůta může být třeba dva-tři měsíce (pak už to jde rychle). Na té první schůzce nepočítej s ničím horším než je pohovor, spermiogram, několik zkumavek krve, popřípadě ultrazvuk a nebudou po vás chtít víc jak 30 Kč 🙂

chersi
13. srp 2010

@len - já jsem si právě myslela že se nejdřív pokusím srovnat ten cyklus

len
13. srp 2010

@chersi myslím, že rovnat cyklus Duphastonem je celkem běžný postup obvodních gynekologů, ale ve valné většině případů toho nic moc neřeší. Základem je, abys měla pravidelnou ovulaci, potom už bude cyklus pravidelný sám od sebe (prostě když odovuluješ, tak pak taky do 14 dní odmenstruuješ nebo otěhotníš). Duphaston zpravidelní MS, to sice jo, ale není-li ovulace, popř. je-li až pozdě, v době, kdy Duphaston bereš, k otěhotnění to příliš nepomáhá 😒
Standardní postup v CARu je ten, že ověří, je-li ovulace, roste-li dostatečně sliznice a je-li po ovulaci hladina progesteronu dostatečná - jsou-li tyto věci splněny, je Duphaston naprosto zbytečný a je třeba se zaměřit na něco jiného. Naopak pokud nejsou, řeší se to zcela jinými léky, Duphaston je pouze jako případná podpora, ale základní problém opravdu neřeší.
Rozhodně se neboj, že by tě u Apolináře rovnou tlačili do nějakých násilností nebo nutili do umělého oplodnění, ale prostě dělají to, co dost obvodních gynekologů opomíjí - nejdříve přesně stanovit problém a teprve na základě jeho znalosti ho cíleně řešit. Nepravidelný cyklus nebo slabá mensturace může mít více příčin a nemyslím, že je nějak přínosné bez žádných vyšetření to čistě od oka nasazením nějakého léku není ten nejlepší postup...
Ale jinak teda souhlas maximální, že by bylo dobré zkontrolovat spermiogram...

chersi
13. srp 2010

@len - viš u nás je ten problém, že manžel si nemůže jen tak vzít volno, jezdí s betonem, a volno si musí hlásit dlouho dopredu. A chtěla bych to nechat na zimu, protože to jsou doma.

Ale je fajt že moje Dr. mi neudělala žádné testy, vlastně tu štítnou žlázu jsem si vyběhala já na svůj vlastní popud, protže jsem přibrala 15 kg za půl roku a hlavně bych pořád jen spala. ted uz je to dobré.

Ani jí nenapadlo vzít krev

len
13. srp 2010

@chersi no, nechci ti brát iluze, ale obávám se, že když do CARu brnkneš teď, objednají tě na tak dlouho dopředu, že to ani nebude problém pro manžela hlásit 😀 Ne, legrace, ale myslím, že tak se dvěma měsícema můžete klidně počítat... Každopádně přeju, ať se nikam nakonec objednávat nemusíte, ale jestli nakonec jo, Apolinář je dobrá volba 🙂

chersi
13. srp 2010

Fakt je to takhle dlouhý? No tak v tom případě bych tam brnkla a optala se

len
13. srp 2010

Tak, poptej se... Ono je to dlouhý na začátku, ale potom už to odsejpá. Jinak teda chlapa potřebuješ určitě na tu první schůzku, tam mu odeberou vzorek na spermio a pár zkumavek krve, všechna další vyšetření pak už absolvuješ sama, tam už být nemusí, jen pak kdyby se řešilo IUI nebo IVF, tak ho tam potřebuješ, ale teď jde opravdu jen o tu první schůzku 🙂

chersi
13. srp 2010

to on by se mnou asi šel i na ty další - ale je fakt že mu trvalo dost dlouho než mi na spermio kýl, takže je asi potřeba nenechat si ujít příležitost, dokus souhalasí

len
13. srp 2010

Tak... buď to bude OK a chlap na sebe bude hrdej 😉 nebo holt ne a pak aspoň budete vědět, na co se zaměřit...

chersi
13. srp 2010

Pravda

chersi
13. srp 2010

Len já si spíš myslím že se bojí že je možné že bude chyba u něj, v pubertě měl mononukleozu, a nyní ma na kostrči takovou bulku se kterou už byl 3 v nemocnici. vyškrabávali mu to to a stejne se mu to dela porad dál. Myslíme si že má něco v krvi, ale nikam s tim uz jit nechce

cell
13. srp 2010

cher: mononukleóza by na na plodnost neměla mít vliv a bulka na kostrči spíš asi taky problém nebude. Krev na základní odběry v rámci preventivní prohlídky udělá praktik, tam bychom stejně měli chodit čas od času všichni. Jinak naprostý souhlas s len - taky jsem si prošla "léčení" duphastonem bez ovulky 😒

len
13. srp 2010

@chersi tohle všecko je třeba nahlásit už při úvodním pohovoru a oni mají představu, co na plodnost může nebo nemusí mít vliv, dle toho mu provedou případné náběry krve. Standardně se bere HIV, žloutenka, chlamýsie, syfilis... + další choroby, na které by mohlo být podezření a mohly by mít na plodnost vliv, mně například ještě navíc nabírali toxoplazmózu a boreliózu, tuším...

chersi
13. srp 2010

@cell - to je pravda, že bychom tam meli chodit, navic manzel tam musi chodit jako ridic z povolání, ovsem vypada to jako boli vas neco - ne - bryle nosite - ne, 350 ,- nashledanou. No a ted si vemte ze ty chlapi jsou kolikrat i 36 hodin za volantem, a muze se jim cokoli stat. Ale takhle to holt dokrori resi

cell
13. srp 2010

@chersi - je svobodná volba lékaře. Pokud se Vám tento nezdá, přejděte k jinému .... a preventivní prohlídky jsou zadarmo 🙂

chersi
13. srp 2010

No on tam musí manža chodit každý rok, aby měl potvrzení di práce a právě při této udělá tu prevenci, která funguje stejně jako pro zaměstanece. teda alespon u nas na obci

len
13. srp 2010

@cell já myslím, že závodního lékaře máš přikázanýho... ale svýho obvoďáka měnit můžeš, to jo.
Moje obvoďačka je taky na houby, takže odborný věci řeším s odborníkama. Ona třeba při všech kontrolách s oblibou kontroluje sluch 🙂 Naposledy mi ho zkontrolovala, když jsem chtěla papír, že můžu pod narkózu na IVF 😀

cell
13. srp 2010

závodní lékař je přikázaný .... a ten dělá preventivní prohlídky se zaměřením na to dané povolání. Praktický lékař by pak měl á 2 roky dělat obecnou preventivní prohlídky. Ale je afkt, že hodně lidí má jen toho závodního.
Já jsem sama sobě lékařem a to teda taky není moc dobrý 😔

len
13. srp 2010

Já zas nemám závodního (firma má pět lidí a na práci převážně hlavou a na počítači po mně nikdy nikdo žádný potvrzení nechtěl). Obvoďačku jsem volila dle kritéria, že ji chci mít u nás ve městě (fakt s křečema v žaludku nebo čtyřicítkama horečkama nepojedu MHD do Prahy) a aby tam byla aspoň tři dny v týdnu. Že je neschopná je věc jiná, ale mě už hlídá takovejch doktorů, že ji moc neřeším.

To věřím, že to není to pravý léčit sama sebe, člověk asi potřebuje trochu odstup, ne?

chersi
13. srp 2010

No závodního nemáme ano jeden, práve ze nám to dela ten obvodak, pak samozrejme vypise papir pro zamestnavatele