CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
19. srp 2010

@sarusinka ono spíš jde o to, že mají dlouhodobě zjištěný, že při BMI od jistý vejšky se úspěšnost otěhotnění při IVF o dost snižuje. Jako samozřejmě, že to může klapnout, ale šance je nižší. Hormony bych nechala ty, co ti doporučí, mají, tuším, dobrý zkušenosti s Merionalem, ten je na pojišťovnu. Hlavní výhodou těch dražších hormonů není jejich vyšší úspěšnost (to by je doporučovali všem), ale nesrovnatelně pohodlnější aplikace - je to jen v takovým peru do kožní řasy, zatímco Merional a spol. si musíš sama namíchat z ampulek a někdo ti to musí píchnout pořádnou injekcí do svalu, popř. tam na ty injekce můžeš denně dojíždět, ale snazší je naučit to chlapa, i ten můj to zvládnul 😉 Cenovej rozdíl na cyklus cca 4000 (tzn. za těch 60000 musela asi píchat perem z ryzího zlata, ale to bohužel u Apoli nevedou). Jinak je jen tady v diskuzi pár holek, co zaplatily 30 Kč za celý IVF a taky se jim chytly dvě děti, takže o penězích to fakt není 😉

A s tím věkem je to tak, že jsem mluvila po telefonu s embryoložkou a ona měla před sebou mou kartu, kde četla, že je mi 26, tak se radovala, jak jsem mladá 🙂 Ovšem já ji opravila, že 26 mi bylo v den, kdy jsem tam přišla, že teď už přeci jen dost let přibylo, tak se to snažila diplomaticky zachránit, že vlastně jsem pořád ještě mladá, ale moc se jí to nepovedlo 😀 Ale jinak úžasná ženská, fakt 🙂

saralinda
autor
20. srp 2010

Jéé, ahojky Týnko. Koukala sjem do albumu - Hanička je nádherná. Mám z vás velikou radost. Pěkně se spolu sžívejte a užívejte si to. Buďte šťasná rodinka.

saralinda
autor
20. srp 2010

Len, jj Vánoce. Taky nevím, jak je budu letos snášet. Loni mě pár dnů před Štědrým dnem pustili domů po odstranění mimoděložního. Navíc jsem celé rodině (kromě manžela, samozřejmě) nalhala, že mám zánět průdušek, takže nemůžu přijet na návštěvu. No, snad to letos nějak zvládneme, zapálíme si svíčku,...

len
20. srp 2010

@saralinda jo, to je přesně ono, já měla tehdy před Vánocema krátce po prvním IVF a revizi, takže znám tvé pocity. Na druhou stranu tehdy jsem to vnímala pozitivně - tělo po třech letech konečně pochopilo, co je to otěhotnět, teď už to půjde snáz (i kdyby přes IVF). Dva roky poté už si to nemyslím 😀 Tobě přeju, ať ta cysta pitomá dá co nejdřív pokoj 😒

sarusinka
20. srp 2010

len: no mne to je jasny,ze kdyz jsem trochu mimo dobry BMI,ze to bude problem 🙂 protoze ty hormony se potom rozpousti v tuku, to my vysvetlovala znama doktorka.ze tim muzu mit problemy i s tim svym cyklem. Jinak mi neva,ze si budu pichat injekce do zadnice.jak jsem rikala,jsem zdravotni sestra,takze mi nejaky redeni leku a pichani nedela problem.Spis reknu nejaky kamosce,co je taky sestra🙂Tam se to musi pichat porad stejny cas?nebo jen ta posledni injekce v 9:00?
Jinak z toho vcerejska jsem porad pekne vyplasena,tim jak se mnou nebyl manzel,tak rekli,ze nemuze na nic jit (jako spermio a odbery)a kdyz jsem odchazela,tak mi rekla,ze se ma na to objednat,ze staci,aby zavolal a rekl to spolecny cislo🙂tak se smal a rikal: dobry den, ja jsem cislo 1234 a chci se objednat na spermio :D:D......ted jen vychytat, aby jsem prisla vcas ja na UZ. Stale nevim jak to budu delat v praci. Jestli na ferovku rict sefovi,ze proste chodim na stimulaci na umely,nebo se porad na neco vymlouvat. Rekla jsem mu,ze mam zavazny gynekologicky problemy,ale kdyz tam budu chodit treba trikrat do mesice,tak mu to asi bude divny.
To je hrozny,porad mam naky otazky co.Az pujdu na 10 IVF,uz snad budu znala 😀
Jinak Len a saralinda: moc me mrzi,ze to vyslo zrovna takhle na Vanoce. Mne na Vanoce taky umrel nekdo blizky,je to uz 12 let a taky se s tim nemuzu srovnat do dneska........

len
20. srp 2010

@sarusinka No, mělo by to být snad +- 2 hodiny, já píchala poprvý večer a podruhý a potřetí ráno. Jestli jsi zdravotní sestra, tak to máš úplně bez problémů, pro mýho programátora to bylo překonání sama sebe - bodnout do manželky jehlu 😀 Tuším, že Aknyt píchala sama sebe do stehna a Saralinda dokonce před zrcadlem do zadku 😀

Já v práci říkala - mám gynekologický problémy (v tom se nikdo nešťoural), musím častěji k doktorovi 😉

10. IVF tě snad proboha nečeká, naše rekordmanka Aknyt to snad zvládla na 5. (ale měla i pár KETů a nezdařených těhotenství) a koukni na Haničku 🙂

Mně zemřela moje milovaná babička před 11 lety na konci listopadu, loni jsem šla přesně na desátý výročí na OPU, tak jsem se pak dobelhala na hřbitov, poprosit o pomoc 😔 Bydlím v bytě po ní, takže je to na ty Vánoce vždycky takový ještě bližší. Nejvíc mě ale mrzí, že nikdy nepotkala mého muže, seznámili jsme se pár měsíců poté a jsem si jisá, že by se jí moc líbil 😔

saralinda
autor
20. srp 2010

Len, mně píchal injekce manžel. Ale někdo tu byl, kdo si je píchat sám před zrcadlem. Ale já taková hrdinka a jogínka v jednom rozhodně nejsem.

len
20. srp 2010

@saralinda vidíš, já měla pocit, žes to byla ty, kdo popisoval, jak si bodal Pregnyl do zadku před zrcadlem... Tak to fakt nevím, kdo to byl, ale někdo to tu psal určitě 😉

saralinda
autor
20. srp 2010

Jo, někdo to psal určitě. Tak ysi to pamatuji. Ale na to jsem já moc velký srab 🙂

Děvčata, přeji vám krásný víkend.

len
20. srp 2010

Vidíš, mě by to u tebe ani nepřekvapilo, jsi taková štíhlá, kdybys byla taky trochu hadí žena 😀
Hezký víkend 🙂

arna
22. srp 2010

Ahoj,
mohla bych se k Vám přidat?
Minulý týden mi obvoďačka vypsala žádanku k Apolináři. Přišlo to trošku nečekaně, takže jsem na její dotaz, kterému CARu bych dala přednost, neuměla odpovědět a nechala jsem výběr na ní. Z Vaší diskuse mám pocit, že to snad nebyla špatná volba🙂. Teď se tam intenzivně (a zatím marně) pokouším dovolat a objednat se na první konzultaci.
Ráda bych Vás poprosila o radu, na co bych se měla připravit při první návštěvě?
Přečetla jsem si diskusi a je mi jasné, že si přibalím toaleťák, pokusím se vyhnout paní doktorce Koryntové a smysl pro humor pana doktora Faita taky hned pro začátek nebudu testovat…. Je ještě něco důležitého?

cell
22. srp 2010

@arna já jsem byla u Koryntové na první návštěvě a nemůžu si ani trošku stěžovat. Dovolat se nemůžeš asi proto, že právě rekonstruují a jede jen jedna ambulance a to kdo ví jestli, takže měj trpělivost

janka12
23. srp 2010

Musim priznat, ze rekonstrukce me docela zaskocila. Chtela jsem se objednat na 1. cyklus IVF a dozvedela jsem se, ze vubec nevedi, kdy s IVF zacnou, pry az jak se bude vyvijet rekonstrukce. Mam si zavolat pro presnejsi informaci az v 2. polovine zaří ☹ . Takze se vsechno zase o nekolik tydnu posune.

barbika
23. srp 2010

@janka12 nezoufej, nejsi v tom sama. Já na to září taky čekám. Já mám dostat ms v půlce září a měla bych podstoupit jako u předchozích IVF dlouhý protokol, tak mi sestřička říkala, že by se to mělo snad stihnout. Na OPU bych šla totiž až v září a to už by měla laborka fungovat. No uvidíme a budeme si držet palce 😉

arna
23. srp 2010

Tak už jsem objednaná, první volný termín byl až na konci října...
I když nebylo moc příjemné vidět na žádance černé na bílém "neplodnost", tak se po objednání cítím mnohem líp. Jsem ráda, že se konečně něco začně dít 🙂.

aknyt
23. srp 2010

Ahojky,
dnes jsme měli s malou vyšetření ledvin v blízké dětské nemocnici, tak jsme se šli pochlubit do CARu... No, rozkopané je to tam důkladně, v podstatě se do chodby k ambulanci nesmí (zatím jen zahrazen vstup a ambulance dočasně přemístěna naproti UZ) a říkali, že bude hůř, že to tam oddělí igelitovou stěnou. Je fakt, že tam celou dobu na chodbě něco vrtali, tak to by asi nebylo to pravé prostředí pro embryjka.
Držím palečky, ať tu rekonstrukci rychle zvládnou a vy můžete brzy do akce a hezky zaplníte postupku těhulkami!!! To čekání je na pytel ☹

janka12
23. srp 2010

@aknyt Ahoj Aknyt, moc Ti gratuluji k Hanicce. At se dari cele rodine. Doufam, ze vysetreni ledvin dopadlo povzbudive. hodne stesti.

janka12
23. srp 2010

@barbika Jasne, kdyz uz jsem vydrzela do ted, vydrzim o nejaky tyden dyl 🙂 urcite je nas takovych jeste vic.

saralinda
autor
24. srp 2010

Týnko, a jak jste dopadly? Moc ti přeju, aby byla Hanička zdravoučká.

trinitii
24. srp 2010

Tak nesu taky nové info. Tamoxiflen u mě nezabral vůbec, takže mám teď kvůli rekonstrukci na měsíc až dva Proveru a až se jim rozjede laborka půjdu na stimulaci a pak na IUI. MUDr. Beitlová označila dělníky za Pata a Mata, takže kdo ví, kdy tu laborku spustí. Pěkně mě to všechno štve... 😢

larri
24. srp 2010

Ahoj holky,zrovna čtu,že se Apolinář rekonstruuje.Puvodně jsem plánovala jít taky v září,ale rozhodla jsem se to posunout a vidím,že taky dobře.
Po mých zkušenostech radči na všechno budu čekat než se do něčeho rychle vrhat.Minulý rok jsem si připadala stará,ted to neřeším.Chci jít v pohodě a vidím,že i do nového.
Všechny nové holčiny moc zdravím a ty starší samozdřejmě taky. Chtělo by to nějaký srazík až skončí teploučko. 😉

Jo a Hanička je sladoučká,hezoučká a opět mi ukápla slza,ALE TADY JE TO NORMÁLNÍ.

saralinda
autor
25. srp 2010

Ahoj larri, koukám, že jdeš do dalšího boje. Úplně s tebou souhlasím - být v pohodě je nejdůležitější.

myskyva
25. srp 2010

ahoj,chtěla jsem se jen zeptat,u Apolináře teď probíhá rekonstrrukce?Tzn. že mají omezený provoz?A na jak dlouho,nevíte?

saralinda
autor
25. srp 2010

Myskyva, ano, holky tady o tom psali. Asi sami u Apoli nevědí, jak dlouho bude rekonstrukce trvat, ale zatím to prý vypadá na září. Provoz je omezený - nedělají IVFka, ale kontroly a konzultace prý probíhají normálně. To jsem jen shrnula to, co tu napsaly holky.

cell
25. srp 2010

Včera jsem mluvila s Jarž. a říkala mi, ať se raději připravím na horší variantu, že se moje ivf bude muset posunout o další měsíc, už druhý ☹ , protože s tou rekonstrukcí to nevypadá dobře. Včera jsem to opět obrečela, kdo ví kolik desítek let se u A. na nic nešáhlo a zrovna když už se konečně rozhodnu, tak to zase nejde. No holt musíme vydržet 🙂

len
25. srp 2010

😝
aby pak neměli na stavaře takovou pifku, že by mě tam už nechtěli ošetřit 😀
To je fakt síla tohle... Ale potřeba to byla už dávno 🙄

cell
25. srp 2010

len: proč by Tě neměli ošetřit? to by snad neměli ty zedníky 😉 😀

len
25. srp 2010

No tak zedník teda nejsem 😀 (i když momentálně mám slušnou kvalifikaci stěhováka). Oni mě tam maj stejně vedenou jako inženýrku a Ř mi několikrát pověděl, že všecky inženýrky, co mu tam choděj, maj ekonomku 😀

cell
25. srp 2010

len no a máš teda ekonomku? 😉 😀

len
25. srp 2010

Nee, tu stavárnu 😀 (ale pustit mě k tomu, tak se toho IVF dočkáte někdy příští rok v létě 😉 )