CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

markett_a
9. lis 2010

nebudou... ale mam to tak akorta s temi tremi, je mi 39 a mam na ne rok... uz ted v tydnu jedu zase do CARu na UTZ, tak uvidime, kdy zacneme znova... nejradeji bych hned... ale rozhodne uz ne s Fostimonem, co jsem tak cetla v jinych diskuzich, malo holcin na nej reagovalo

barbika
9. lis 2010

Hezký večer,
tak koukám, že jsme tady na tom skoro všechny stejně. Já byla minulý týden na OPU, měla jsem 20 folikulů, z toho 18 vajec, 10 krásné kvality a oplodnilo se jich 9. Jedno do mě v pátek dali a měli jsme si v pondělí volat, kolik jich bude na zamražení. No a v pondělí jsme se dozvěděli, že všech 8 se přestalo vyvíjet. Tak jsme z toho docela hotový a teď se modlíme, aby se ten jeden bobísek ve mě ujal....
@cell a kdy jsi byla na transferu Ty??

markett_a
9. lis 2010

@barbika ... to se jim neda nejak pomoci?

barbika
9. lis 2010

@markett_a nevím, hlavně mi to prostě hlava neberu. Už si i tak nějak říkám, jestli tam někdo neudělal přes ten víkend chybu.... Ale to jsou jenom moje domněnky. Ale je to prostě divný...

cell
9. lis 2010

@barbika : byly jsme spolu, byla jsem ta jedna z šesti ... a byla jsem na pokoji jen ve dvou s jednou paní, co jsi asi nebyla Ty 😉

markett_a
9. lis 2010

@barbika ... mno taky me to napadlo ☹ to by bylo ale strasny...

barbika
9. lis 2010

@cell tak to jsem opravdu nebyla já 🙂 My byli na pokoji 4 🙂
A jak se cítíš??

barbika
9. lis 2010

@markett_a přesně, to by mě taky docela mrzelo. Ty tady do sebe pícháš všechno možný i nemožný a pak někdo udělá něco špatně a Tvoje šance na mimi se zmenší...

cell
9. lis 2010

@barbika : já to tušila. No bolí mě prsa a v podbřišku, ale to všechno bylo už před ET, občas mě píchne v pravým vaječníku, občas v levým, ale jinak nic podstatnýho ... zobu utrouš a je mi celkem fajn, jen včera jsem embryjka obrečela celý den, protože mi ještě v pátek říkali, že aspoň to jedno vypadá dobře a vypadá k zamražení a to druhé je tak napůl, tak jsem doufala, že ještě zabojuje

markett_a
9. lis 2010

@barbika ... to kazdopadne, ale tezko rict...

barbika
9. lis 2010

@cell tak to jsme na tom stejně. Já mám teda ještě nafouklé břicho, takže se dost rychle zadýchám. Jinak já si zavádím Crinone gel.
Ty už nějaké děti máš??

eustoma
9. lis 2010

@cell drzim pestiky. 7 folikov a 5 vajuch je pekne skore, horsie uz ze nevydrzali vsetky. kazdopadne lepsi pomer nez moje 18 folikov 2 vajucha 2 oplodnene 1 prezilo 1 zaviedli... a nakoniec (sice az 3 mesiace po IVF) ani nie dlho a uz bezi 13 tyzden. zajtra sa uz mozno dozvieme, co cakame. snad sa drobec ukaze.

jak tak citam tak mate celkom male davky fostimonu.

eustoma
9. lis 2010

i ostatnym stimulkam drzim pestiky

cell
9. lis 2010

@barbika : já měla nafouklé ještě včera,ale spíš to přikládám kachně se zelím o víkendu 😀 no nemám 😢

eustoma
9. lis 2010

ja som mala nafukle brusko skoro tyzden po opu.

eustoma
9. lis 2010

teraz vas nejak vela stimuluje naraz. to bude prazdninami.

aknyt
9. lis 2010

@cell Hlavně že máš jedno nejlepší u sebe!!! Měla jsem i 24 folíků, z toho 17 vajuch, 11 zralých, oplodněných 6 (mohlo jich být víc, kdyby se jich 5 nedalo do zkumavky i přes mizerný spermiogram), transferovali mi 2 a zbylá to vzdala a na mražení nebylo nic. Taky to byl šok a hlavně to "kolo" nevyšlo ☹ Celkem jsem za 5 IVF měla 81 folikulů, z toho 45 vajíček, úspěšně oplodněných 33, transferovaných 13 (z toho byly 3 zamražená). A jedno úspěšné těhotenství. Takže jen o množství to není.

Vím, že se opakuju, ale na rodince je holčina, co jí zbyla 3 embryjka mizerné kvality, tak jí povolili transfer všech a má trojčátka!!! Takže je to na přírodě, jak si vybere. Držím palečky, ať si příroda to tvé vybere!!!

larri
9. lis 2010

A já se přidávám k vám.Od pátku stimuluji,dostala jsem Merional,tak jsem zvědavá.Dneska jsem byla na UTZ,ZATÍM NIC MOC,ALE VE ČTVRTEK JDU NA DALŠÍ.Ale je mi hrozně,prsa bolí,břicho a hlavně v kříži.Už se těším na zítřejší volno.

Zdravím Týnku s Haničkou a Len. 😉

aknyt
9. lis 2010

Ahoj Larri,
tak držím palečky, Merional byl u tebe minule účinný, tak ať zase zafunguje a hlavně ať bobísek neblbne a zakousne se tam, kde má 😉

len
9. lis 2010

Larri, moc držím palce 🙂

Holky, s tím, že se 8 z 9 přestane vyvíjet, to bych na nikoho nesváděla, ono u většího množství vajíček kvalita často klesá a jsou záhadnější věci mezi nebem a zemí... Tady prostě nějaké statistiky a pravděpodobnosti neplatí, někdo má ze třech vajíček dvojčata a jedno v mrazáku k tomu, jinému nestačí dvacet vajíček k jedinému těhotenství (ať už z toho má někdo pět neúspěšných transferů nebo jen jeden a zbytek se prostě nevyvíjí). Já jim v tomhle prostě věřím, několikrát jsem osobně mluvila s jejich embryoložkou a to je naprosto skvělá ženská, všecko řekne hezky na rovinu, nic neskrývá a přitom umí dodat spoustu optimismu 🙂 Dokud bude laborka v jejích rukou, nemám o Apolináři nejmenší pochyby 😉

bora87
9. lis 2010

ahoj holky, chtěla bych se zeptat, byla jsem na ET v pondělí 1.11.2010 a testování je už skoro za dveřmi ... vím, že testování se doporučuje až za 14 dní od ET, ale dá se to poznat na těhu testu i dříve???

Jinak, držím všem palečky, které stimulují, případně které čekají jako já na testík ...

len
10. lis 2010

Bora, dá, ale jednak:
- Pregnyl je potvora, ale třeba mně zabarvil test i nějakých 13 dní po jeho píchnutí (byl jen Pregnyl a ne ET, takže o těhotenství se 100% nejednalo).
- testovat moc brzo je blbost. Jednak se dostaneš do situace, kdy budeš někde proti oknu hypnotizovat duchy a přemýšlet, jestli tam teda ty // jsou nebo ne. Pokud tam nebudou, akorát tě tu budeme zbytečně utěšovat, žes testla moc brzo a ještě se tam může něco ukázat. Zároveň je veliké % případů, kdy se tam prostě něco začne dít, ale skončí to jako biochemické těhotenství. Čím později testneš, tím pravděpodobněji tam taky ty // zůstanou, nebylo málo těch, co měly po 9 dnech ducha a po 14 dnech už nic.
- po 14-17 dnech testneš a prostě buď tam máš nezpochybnitelné // a je jasno, nebo je tam bílo a máš taky jasno, konec planým nadějím.
Teoreticky můžeš testovat klidně denně, a třeba od 5. dne lovit duchy (nebo být stále nervóznější, když bude test bílý 5., 9., 11. den...), ale čím později testneš, tím líp, má to smysl 😉

sarusinka
10. lis 2010

@markett_a: tak to je blby. preju tedy hodne stesti do dalsiho IVF 😎 mne pokud to nevyjde,chci jit do puregonu.ale ne do toho pera,normalne do injekci. dneska jsem se odhodlala,ze si pichnu o vikendu sama injekce dod stehna. vezmu malou jehlicku 🙂
@len: tak dneska mi zacalo asi i bricho, pokud to boli jako kdyz ma clovek MS, tak to je nejspis ono..... boli me to az do zad...... ale prijde mi to nejak brzo... jeste ze pracuju a moc na to nemyslim :D:D 😉
@bora87: drzim pesti, az budes delat test, at jsou dve dalnice 🙂
larri: a ty mas dlouhej nebo kratkej protokol?

len
10. lis 2010

Je nějaký cenový rozdíl mezi perem a injekcema? Mně to pero přišlo fajn, hrozně pohodlný.
Jinak já když měla těch 12-13 folikulů, měla jsem břicho jak nafukovací balón, ke konci jsem ani nemohla jíst, jak byl smáčklej žaludek. Takže třeba je to dobrý znamení. Když pak bylo folikulů jen 5, zdaleka to nebylo tak hrozný.

markett_a
10. lis 2010

@len ... rozdil je cca 5 tis...

noween
10. lis 2010

Nazdar ženy, jak tu o tom píšete, začínám být malinko připosr...chlap jde v pondělí na kontrolní spermio, tak se v duchu modlím, aby to nakonec vzalo úplně jiný směr a mohli jsme zkusit ještě inseminaci. I za cenu, že mi udělají díru do břicha při laparce.

Všem moc přeju, ať jsou testy pozitivní a hlavně ať je pak všechno jak má být.

len
10. lis 2010

Market, v doplatku nebo pro samoplátce? Protože já za plnou dávku Puregonu v peru (2000 IU) doplácela cca 4000, tak mě zajímalo, kolik bych doplácela, kdybych chtěla Puregon, ale bez pera. Čistě teoreticky, já už asi stimulovat nebudu 😒

larri
10. lis 2010

@sarusinka ,já mám krátký protokol.
@noween ,v břichu nebudeš mít díru po laparce.Já mám dvě laparky během 7 měsícu a jde to. 😉

isabellaross
10. lis 2010

Ahoj Majdalenky, Apolenky s Veronikou 🙂
chtěla bych vám strašně moc poděkovat za všechny ty informace, které jsem tu mohla načerpat a díky nímž jsem byla daleko víc a líp připravená na to co mě čeká... A taky bych vám ráda dodala optimismus 😎
K Apolináři jsme s manželem začali chodit od 21.ledna 2010 - o miminko jsme se v té době snažily 2,5 roku... Před tím jsem byla v Gestu a v Institutu Reprodukční medicíny v Plzni - ale až tady u Apolináře se mnou konečně něco začaly dělat. Mám k tomu ještě nějaké jiné zdr. komplikace a tak jsem si jako bonus musela vyběhat všechna možná razítka, že vůbec můžu těhotnět 😠 No ale úmorná práce se zadařila a já měla všechny potřebné souhlasy (vč. prof Hájka - porodníka) a mezi tím jsem v únoru a v červnu absolvovala IUI - bez úspěchu. Pak prázdniny a rekontrukce chodby, že 😠 😠 😠 takže stimulace Fostimonem / krátký protokol/ od 10,10,2010 - já tedy musím říct, že jsem ho snášela OK - jen jsem trochu občas cítila vaječníky a prsa, ale nic hroznýho. Fostimon mi píchala moje švagrová - zdr.sestra - kolem 13:00. 7 den stimulky UTZ a tam už mi rovnou Dr. Bláhová spočítala OPU na krásného 20,10,2010 🙂 Výsledek 12 folikulů / 6 vajíček / z toho 4 zralá / 3 na ICSI a jedno, že zkusíme samo - ale spermijky evidentně nespolupracovali 😠 a tak - všechna 3 z ICSI oplodněna a už v pátek 22.10.2010 ET - nejdřív jsem se trošku divila, že tak brzy 😕 ale skvělá emryoložka Moosová mi vysvětlila, že sice mají ta nej kultivační média pro embrijka , ale že jim je nejlépe v bříšku... a měla pravdu 😎 V pondělí jsem si volala, jak dopadla zbylá embrijka a bylo dobré jedno, ale že prý ho nechají ještě do úterý no a v úterý dr. Moosová říkala, že není na zamražení... Spíš pro svůj vlastní klid na duši jsem šla do páce jen v sobotu na ranní (tedy druhýn den po ET) a pak jsem měla 4 dny dovču, ale neležela jsem , jen jsem byla doma v pohodě a klídku... Zaváděla jsem si taky ten Crinone gel. Testovala jsem už tedy asi 12 den - ale přesně jak píše Len 😀 😀 honila jsem duchy u okna 😅 Jenže kvůli těm mým dalším zdr. problémům prostě nemůžu jen tak počůrat testít - tak jsem měla neustále ty testy jako jó a né a MS sice nikde, jen lehoulinké špinění - a tak jsem to včera fakt už s nervma nevydržela / protože k Apoli jdu na UTZ "AŽ" 18.11. / a šla na krev a odpo jsem si volala pro výsledky a mám hcg krásných 485 😀
Já vím nechci to zakřiknout, ale víte jak - věř a víra tvá tě uzdraví 😉 🙂
Jinak obě IUI i OPU a ET mi dělala Mudr. Baitlová a přes to, že jsem ji ze začátku moc nemusela, na ní teď nedám dopupstit 😉 Další anděl u Apoli je sestička Vacková 😎 S Mudr Vokrojem jsem hergot neměla tu čest 😀 😔
Jestli nebudete proti, budu vás informovat, jak jsem dopadla na UTZ 18.11. u Řeřábka
Tak zatím holky a moc mě těšilo a děkuju vám ještě jednou moc !!!

len
10. lis 2010

Isabella, no nádhera, tak ať to jde takhle pěkně dále i nadále a pak se nezapomeň pochlubit 😉