CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

cell
13. srp 2010

No já jsem v podstatě zdravý člověk, takže si jen čas od času udělám odběry a hlídám si hlavně cholesterol. A chybí mi jen to dítě - a to pevně věřím, že jsem ve správných apolinářských rukou a že i to se časem změní 🙂

janka12
16. srp 2010

Ahoj Holky, neporadila byste mi prosim nektera, jak je to v CAR U Apolinare s ochotou udelat Nativni IVF? Nepamatuji, ze by se to na teto diskusi probiralo, takze predpokladam, ze to asi nic bezneho U Apoli neni. Ceka me 1. IVF a nativ bych uprednostnila.

janka12
16. srp 2010

Jen doplnuji, ze OVU mam pravidelnou a potvrzenou nekolika UTZ.

len
16. srp 2010

@janka12 myslím že ochota je minimální... upřímně, ač na Apolináře nedám dopustit, máš-li zájem o nativ, asi běž spíš jinam 😒
Na druhou stranu - na první IVF je nativ celkem zbytečný (a určitě o dost dražší, protože ho neplatí pojišťovna). Většinou je to tak, že během prvního pokusu zkusí, jak reaguješ na stimulaci, jak se vajíčka oplodňují... Nevím, jaká je u vás příčina, ale na první pokus opravdu bývá dobré mít větší množství vajíček.

janka12
16. srp 2010

Len, diky za odpoved. Tak nejak to taky citim - nativ zkouset jinde. Podle toho, co jsem vygooglovala stoji nativ radove jednotlky tis Kč na 1 pokus.

len
16. srp 2010

@janka12 No, tuším, že nepotřebujete-li ICSI a tak, stojí nativ většinou do 10 000. IVF na pojišťovnu komplet za 30 Kč a vajíček z toho bývá výrazně víc (čili výrazně vyšší úspěšnost). Což je taky asi důvod, proč je u Apoli k nativu na první pokus moc nepřemluvíš 😉

vlastovka385
16. srp 2010

Ahojte holky, moc se omlouvám že vám sem lezu, ale možná budete znát odpověď na moji otázku. Je možné darování vajíček mezi příbuznými? Chtěla bych pomoct ségře, ale už mi letos bude 36, tak nevím, jestli by to vůbec bylo možný.

jessie1
16. srp 2010

Vlastovko - ahoj, vůbec se neomlouvej, že sem lezeš 🙂 No, podle všeho, co se tu na foru už probíralo, je to tak, že ano, můžeš darovat vajíčka, ale tvou sestru to posune v pořadníku jen o něco dopředu. Není to tak, že bys řekla, dám je sestře a doktoři to tak provedou. Pravidla pro anonymitu jsou dost přísná. Určitě bych se na to ale někde v CARu zeptala.... 🙂

jessie1
16. srp 2010

Ahojte holky, já mám jinačí dotaz. Teď v týdnu čekám MS. Mám už od Apoli fostimon a to až do 7. dne cyklu. 8.DC mám jít na kontrolní UTZ. Zaplatili jsme si ale last minute a vychází to, že na kontrolu bych mohla až třeba tak 13.DC. Léky ale na tak dlouhou dobu nemám. Čekám tedy, až tu MS dostanu, abych věděla ty dny a chtěla bych si zavolat do Apoli, jestli mi ty léky nedají na ty zbývající dny... než přijedu ze zahraničí. Tu první várku léků hlásili na pojišťovnu kvůli "inseminaci" , i když k ní z důvodu rekonstrukce nedojde. Nemáte s tím některá zkušenosti? Jak jsou u Apoli ochotní? Ani nevím, jestli, kdyby mi ty léky byli ochotní vydat, bych je nemusela už doplácet..... prosím, neporadíte někdo? Nerada bych o celý tento cyklus přišla.....

len
16. srp 2010

@vlastovka385 já myslím, že věkový limit na darování je 35 let. Zároveň, jak píše Jess, se darovaná vajíčka nedostanou tomu, kdo si tě "přivede", ale je to ze zákona anonymní. Dotyčné to ale hodně pomůže v tom, že nemusí v pořadníku čekat měsíce či roky, ale dostane se na řadu prakticky hned 🙂

vlastovka385
16. srp 2010

@jessie1
@len Holky, díky moc za odpovědi, tak to je teda naprd s tím věkem, ach jo ☹ .

len
16. srp 2010

@jessie1 jde o to, že oni potřebují sledovat, jak na ty léky reaguješ. Asi ti je zcela naslepo nevypíšou, protože pak by riskovali, že třeba zareaguješ přehnaně a bude ti hrozit OHSS... Takže to bývá tak, že po pár dnech stimulace kontrola a dle té upraví další dávky, které ti předepíšou. Určitě jim tam zavolej a poptej se, ale spíš si myslím, že ti doporučí to celé o cyklus posunout 😒 Je ale možné, že třeba kdybys tu kontrolu stíhala na 5.-6. den stimulace, že by posunuli kontrolu, to už by tam něco mohlo být vidět...

len
16. srp 2010

@vlastovka385 každopádně tam můžeš zkusit cinknout, já to s tím věkovým limitem jen tuším 😉

jessie1
16. srp 2010

len - hm, to jsem si myslela... to je u mě ale právě ten problém. Nikdy úplně přesně nevím, kdy MS dostanu, většinou mívám 33 dnů cyklus a to bude teď ve středu, jenomže už v pondělí odlítáme a vracíme se až to další pondělí.... nejdříve bych k nim tedy mohla až ten 11. DC, jestli to ve čt dostanu.... už chodím do CARů delší dobu a vím, že u mě ten hyperst. syndrom jen tak nehrozí, ale chápu doktory, že nebudou chtít nic riskovat.... no uvidím.. hold to když tak budu muset o měsíc odložit.... snad to nebude vadit, když mají od pojišťovny nějaké to schválení.... no, není to jednoduchý.... s dovolenou jsme nevěděli do poslední chvíle a ted mi to takhle všechno komplikuje 🙂, na dovolenou se ale moc těšíme... 🙂 len díky!

len
16. srp 2010

Tak uvidíš, kdy MS dorazí, pak tem hned cinkni a domluvte se, jinak to asi píchat nezačínej...

jessie1
16. srp 2010

jojo, máš recht... no, co to je, vydržet další měsíc, co? Člověk by rád všechno hned, ale zázraky na počkání nejsou 😉 Uvidím, jak to přijde a prostě tam hned zavolám.... dneska tu v práci byla kolegyně s malou holčičkou... ach jo... 😒 ... má ji krásnou... přijde mi, že všechny baby, který dřív na mimi ani nemyslely, už jsou s prckama doma, jenom my tu takhle pořád strašíme, co? 😀

len
16. srp 2010

Pf, tady už roděj ženský, který v době mýho prvního IVF - potratu ještě ani neměly chlapa 😀

jessie1
16. srp 2010

😀 😀 😀 tak to je drsný 😀 😀 😀 ještě, že nám nechybí ten smysl pro humor, co? 😀 😀 😀

len
16. srp 2010

No to je tak jediný, čím se můžeme utěšovat 😉

zirafka82
18. srp 2010

Ahoj holky,
rozmýšlela jsem se, zda se k Vám přidat, ale říkám si, proč ne....
Včera jsem nás s manželem objednala k Apolináři a musím říct, že ač jsem měla obavy, sestřička v telefonu byla moc milá, hned mi řekla, co se bude dít, a tak. Jen nás objednala až na 19.10., ale zase si říkám, že je vidět, že mají co dělat 🙂 Můžete mi napsat na co nebo na koho si dát třeba pozor, vůbec tak nějak vaše postřehy jak to tam chodí? Za každý názor budu vděčná .. 😉 .(strašně nerada chodím k neznámým lékařům 😖 a vyhovuje mi, když mám nějaké info dopředu 😀 )

len
18. srp 2010

@zirafka82
on si většinou každý časem najde, kdo mu sedne. Jediný, komu se opravdu vyhýbám, je dr. Fait, když chytne svůj den (naštěstí prý ne vždy, já ho zažila jen jednou a stačilo), tak je duševně kilometry mimo a umí být fakt hulvát 😒 Osobně mám nejradši dr. Řežábka. Až se budeš příště objednávat (dohodnete se na konkrétním termínu a určitě už to nebudou 2 měsíce), můžeš sestře do telefonu nahlásit, ke komu chceš, a pokud to bude možné, tak tě k němu objednají. Na začátku provedou spermiogram a odběry fůry krve, pak dle dne cyklu další odběry a ultrazvuky, průchodnost vejcovodů (dělají profuk plynem - bez narkózy a nebolí to), v případě potřeby i další vyšetření, no a na základě toho určí léčbu. Dle závažnosti problémů prakticky cokoliv od časovaného styku přes hormonální léčbu, IUI a v případě hodně katastrofálních výsledků třeba rovnou IVF... Každopádně vás nebudou do ničeho tlačit, Apolinář není stroj na peníze, ale jde mu hlavně o to, abys otěhotněla co nejpřirozenějším, nejmíň náročným a nejlevnějším způsobem v co nejkratším čase...
Hodně štěstí 🙂

zirafka82
18. srp 2010

@len ahojky, děkuji za rychlou odpověď... u nás bude asi evidentně problém u mě, manžel byl na SPG a má vysoce nadprůměrný spermiogram, a to co do počtu i kvality, takže asi budou hledat problémek u mě....
Tvoje poslední věta je naprosto super, člověk se po ní celkem uklidní...a hlavně, začne se i těšit.... 😎

sarusinka
18. srp 2010

Nazdárek holky, tak zítra jdu na první konzultaci k Apolináři. Chci se jen zeptat, je to normálně uvnitř jak je porodnice, nebo je to budova někde zvlášť? 😅 díky za odpověďi 🙂

saralinda
autor
18. srp 2010

Sarusinka, je to tam, kde je porodnice. Vejdeš do budovy . Za vrátnicí projdeš ještě jedněma dveřma a dáš se do leva a po chvíli do prava (jiná možnost tamj ani není) a v té chodbě je už CAR. Jsou před ním lavičky astolky na sezení.
Přeji, ať máš z první návštěvy dobrý pocit.

zirafka82
18. srp 2010

@sarusinka ..ahojky, já si myslím, alespoň když jsem tam byla za kamarádkou, že vstup je stejný, jen je to na opačnou stranu...ale len ti tady určitě poradí....Mohla bys pak napsat, jak to probíhalo? Nás to čeká 19/10.....Díky a držím pěsti 😉

sarusinka
18. srp 2010

saralinda: tak diky, budu se ridit podle tveho navodu :D
zirafka82: urcite poreferuju, i kdyz holky jsou tady uz zkuseny a urcite uz ti rekli. Gynekolog mi porad doporucoval Gennet, tak jsem dostala zadanku i tam, tak se potom rozhodnu, ale tam jdu az na konci rijna. Spis si myslim ale ze vezmeme ten Apolinar, mam to bliz, nez dojizdet az do Gennetu. Jsem objednana k MUDr. Brandejske, a tady k Apolinari k doc. Rezabkovi, jak jsem si tu precetla ze je super, tak jsem pri objednani chtela jen k nemu 🙂
Jo zirafko, a jak dlouho se snazite? vite ze pujdete stopro na umele? 🙂 my jo ☹

zzf
18. srp 2010

@sarusinka - ja měla taky žádanku do Gennetu, ale sestřička v telefonu byla protivná, tak jsem si našla Apolinaře. Mám trochu ke Gennetu výhrady, prý tam zákroky jsou dražší než u Apoli. A četla jsem si hystorii lekařu v Gennetu. Nic proti, ale několik jich mělo za sebou něco jako veterinu nebo zemědělku (teď to tam nemůžu najít, ale měla jsem takový pocit, omlouvám se jestli to je špatně)...prostě ne doktoři. A pak Dr. Řežábek je kapacita, je vlastně průkopníkem umělého oplodnění (můj tchán mu asi před 15 lety dodával mikroskopy 😀 ). Takže jsem se svěžila do pěče Apolinařovi. A nemůžu si stěžovat...100% vlidnost, 100% profesionalita, 100% vždy na telefonu, jen to prostředí je hrozný. Ale jdeš si tam pro mimi ne posuzovat okolí 😀 . Jo a potěším tě my tam "vlezli" 5.5.2010 a teď jsem uspěšně v 9tt. Takže držim palečky.

zirafka82
18. srp 2010

@sarusinka ...přelom srpna/září je to rok, já vůbec netuším, co nás čeká, protože manžel má SPG vynikající, takže vůbec netuším. Určo budou zkoumat mě. Můj obvodní gyndr mi dal na dva měsíce clostilbegyt v kombinaci s utrogestanem, udělal mi také hormonální profil a řekl, že když to nevyjde, pošle nás do centra. Clostil byl první měsíc neúspěšný, teď dobíhá druhý měsíc a nevypadá to na těhu, tak jsme se s mužem dohodli, že se objednáme.
U Rezabka byla moje kamarádka, chválila ho, že je špičkový a teď má dvě krásné dvouleté holčičky 🙂

sarusinka
18. srp 2010

@zzf: tak to je super, ze to jde takhle rychle. Ja prave porad byla na vazkach, jestli Gennet enbo Apoli, ale po tom, co jsi tu napsala, jaky jsou tam lekari, tak uz nevaham 🙂 objednala jsem se prave k Rezabkovi, protoze Len tu na nej pela ody🙂 na prostredi se koukat nebudu, sama jsem zdravotni sestra tak vim, jak to chodi v nemocnicich a vim ze nejsou penize na opravy a tak, to jiny centra ktery rejzuji jak muzou, tak vypadaji skvele, proc asi.... jsem rada ze jdu do Apolinare 🙂 takova delikatni otazka, nechala jsi si dat jedno embrijko?
@zirafka82: my se snazime od brezna minuleho roku nejak nezavazne a od letosniho roku jako ze ,,snazime,,, vic 🙂 Mame spatny spermio, vubec se potvurkam nechce plavat vpred. Ja mam zase spatnej cyklus, ted jsem mela posledni MS 29.6. a od te doby nic, testy negativni. Jsem po operaci, tak si myslim, ze to bude nejaka porucha cyklu, ted na podzim mi gyndr naplanoval dalsi, aby zkoukli, jestli to je tam vse okey.
je to asi ted predcasny resit, ale porad se nemuzu rozhodnout jestli nechat dat dve embrya nebo jen jedno. Mam na to jeste cas ale kdyz tak premyslim, porad si nejsem jista, jestli bych zvladla dve deti najednou, ale zase se bojim, ze kdyz se da jen jedno, tak se treba nechyti, ze ty dve jsou takova vetsi ,,jistota,, ..... je to strasny dilema.....
😒

zzf
18. srp 2010

Sarusinko 😀 No me napred lecili stitnou zlazu, pak se k tomu pridala autoimunni reakce na spermie - proste jsem je zabijela ani se k vajicku nepriblizili 😎 . No a kdyz uz mi necili i to, moje vysledky krve byli zahadne - proste normalne rozhozeny hormony. Cykly 40-50dni s vyvolavackou a s praskama zase 16-20. Hruza, tak mi Dr. Jarosova dala prasky na srovnani a ze se zacnem pokouset az v zari. No a me to tak srovnalo, ze hned prvi cyklus tam by // 😀