CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
20. črc 2010

ZZF - to je teda netaktní odpověď. Užij si dovolenou a prostě se tam nepřepínej.

len
20. črc 2010

Jo, Zzf, koukám, žes ho chytla "v kondici" - to je přesně to, proč jsem ti říkala, ať se případně neděsíš a vezmeš to s nadhledem 😉

zzf
20. črc 2010

No on to asi myslel v legraci, jenže já fakt potřebuju poradit od odborníka. Sem myslela ze mi rekne klady a zápory. No nic asi nepojedem pro můj klid v duši. Nebo se mužem rozhodnout na poslední chvíli. Na ty lodi budou naši takže my by sme je tam jen navštívili, takže to nemusíme moc řešit.
Holky nevíte jak je to s letanim tahle na zacatku. To jsem se taky ptala - pry do 6 mesice klidně, ale vypadal ze ruku do ohne by za to nedal 🙂

len
20. črc 2010

Hm, jenomže kdo má na takovouhle "legraci" žaludek, mně to teda nijak extra vtipný nepřijde 😒 Ale možná, že jsem jen naladěná na jinou vlnu humoru, uznávám, že když mi Ř začal vyprávět o triploidních jabkách, leckdo by to taky nerozdýchal 😀

S tím lítáním - obecně doktoři nemají nic proti, ale zas je otázka, kdyby se ti něco stalo (což se klidně může stát i na zemi, že), abysis to pak nevyčítala. To si fakt musíš rozhodnout sama 😉

saralinda
autor
21. črc 2010

Zzf, vím že spolužačka na vejšce normálně lítala do (myslím že konce) 6. měsíce. Říkala, že pak už je prý potřeba potvrzení od lékaře, že létat může, jinak by ji prý aerolinky nevzali.
Já bych to asi řešila tak, že pokud jsi přesvědčená, že chceš jet a budeš tam vpohodě, tak jeď. Ale pokud by ve mě vrtal červík nejistoty "co by, kdyby" a stejně bay si byla celou dovolenou nervózní, tak to asi nemá cenu někam jezdit. a

barbika
21. črc 2010

Ahoj holky tak s lítáním je to tak, že do nějakého 7 měsíce není problém, ale pak už záleží na aerolinkách, jestli Tě vezmou nebo ne. Ono tam jde o to riziko předčasného porodu a možných stížností na ně a to už si na sobě nechtějí nechat....
Takže asi tak.
Jinak já jsem dneska po 14ti dnech po KET dopadla negativně, tak si jdu volat k Apoli kdy by byl možný další IVF, protože už mrazáčky nemáme ☹

collette
21. črc 2010

Ahoj děvčata, tak koukám, že to tu je pade na pade... Všem "úspěšným" přeji držáčky, těm méně úspěšným držím pěsti na příště.

My chtěli vloni do Řecka, ale raději jsem seděla doma na zadku, měla jsem strach, právě "kdyby něco". Člověk nikdy neví. A možná mám přehnaný pocit, že "tam žijí na stromech", ale lítáme na Zykynthos a nejsem si úplně jistá, jak by to tam v případě komplikací s těhotenstvím bylo s lékaři. Já vím, že tam taky ženský mají děti, ale znáte to...

K Faitovi se vyjadřovat nebudu, len můj názor zná, několikrát jsme ho tu už probíraly 😀 Ale fakt je, že jeho smysl pro humor nesedí každému...

collette
21. črc 2010

Děvčata, Týnka má 19 dní do porodu. Hanička už je vlastně "dopečená" 😵

zzf
22. črc 2010

collette: my by sme jeli na lod do chorvatska, takze bez lekarske pomoci nebo na brehu u chorvatu (ale stim nepocitam). V nejhorsim by jsme byli asi za cca 1,5 dne doma kdyby se neco stalo. vramci toho ze zase spinim tak nevim... ☹

akin
22. črc 2010

Ahoj zzf , být ve tvé situaci, asi bych nejela... 😖 Dlouhá cesta autem a pak ještě pobyt na lodi, to je asi docela risk. Vím, že to je přehnané, ale nebyla bych schopná si tu dovolenou užít v klidu. Pořád bych byla jako na trní ....ale to jsi asi slyšet nechtěla, co? 😅

zzf
22. črc 2010

akin ja tam jezdim kazdy rok uz 15 let a vim co me ceka (a moc se tesim). Kromtoho nemam ani jeden tehotensky priznak - maximalne jsem unavena a vic spim, ale nic vic.....no jeste uvidim.. ☹ co mi rekne Dr. Jarosoava. Ono kdyz jsem ted v utery byla u Frita, tak sestricka byla tak nervozni, ze mi napsala jen jedno baleni Utrogertanu misto dvou 🙂 a pak ze Fait pusobi spatne jen na pacientky 🙂. Takze tam svistim zitra znovu 😀

len
23. črc 2010

Zzf, já tam tuhle volala a objednávala se a dali mi na výběr mezi Faitem a Jarošovou. Vybrala jsem J a sestra (nebudu jmenovat) tak upřímně odpověděla - no viďte, já se vám vůbec nedivím, dobře děláte 😀
Jinak já sama za sebe se přiznám, že po svý zkušenosti být těhotná a špinit, asi jedu na dovolenou pod stan - postavila bych si ho na dvoře u Apolináře a nedostali by mě odtud párem volů. I moje bydliště cca 45 minut odtamtud (a jejich 34h pohotovosti) mi přijde příliš vzdálené 😀

zzf
23. črc 2010

@len: nam se to povedlo uplne neplanovane, kdyz jsem prave od Dr. Jarosove dostala prasky na srovnani hormonu (ne ma poceti), tak si rikam, ze kdyz se to takle povedlo snad to telo chce 😀 . Ale chapu te ja v tve situaci bych taky stanovala na dvore Apolinare (jen doufam ze toho sveho rozhodnuti nebudu litovat). Zatim verim ze si u more odpocinu a hlavne budu s manzelem (pracuje totiz 4 dny v tydnu mimo Prahu a to odlouceni na me nema dobry vliv).

barbika
23. črc 2010

Holky, tak příští středu jdu na kontrolu a konzultaci k asistentovi Řezábkovi. Četla jsem tu na něj samou chválu, tak jsem zvědavá. Chtěla jsem Jarošovou, ale ta má dovolenou.
No uvidíme na kdy se domluvíme na 3IVF..... Chtěli by jsme co nejdřív to půjde, tak počítáme tak ten podzim. To už snad nebudou ani takový vedra a mohlo by to vyjít....

len
23. črc 2010

Barbi, já k němu jdu ve čtvrtek, ale já si ho výslovně vyžádala 🙂 Potvora, chce mluvit s Řežábkem, když si tam jde jenom nechat předepsat krabičku Tamoxifenu 🙄 Ale když jsem mu ho navrhla v lednu, prohlásil to za dobrý nápad 😀 Akorát lehce zdvihnul obočí, když jsem se ho jedním dechem ptala, jako když to nezabere půl roku, za jak dlouho můžu pro další... a vida 😉
Jinak mně když loni neklaplo IVF v půlce července, taky mi třetí navrhnul v září, že není na co čekat. Akorát jsem šla až v listopadu, protože jsem tam vecpala ty lázně...

ciratko
23. črc 2010

Ahoj holky,
tak tamoxifen taky nezabírá, takže si asi budu píchat nízké dávky FSH. IVF bude v záloze, chtěli bysme to ještě zkusit "přirozeně".
Píchala jste si některá FSH kvůli růstu folikulů a ne přímo podle protokolu na IVF? Nevíte, od kolikátého dne cyklu se to začíná brát? Mám si totiž zavolat, až dostanu menstruaci a až pak se domluvíme.

len
23. črc 2010

Cir, začátek bývá na začátku cyklu, ale při PCO snad i později... Takhle píchala Lenicka, která pak otěhotněla o cyklus později (FSH tělo evidentně nastartovalo dobře). Ale jinak tohle funguje dobře, je to prakticky jak na IVF, jen menší dávky a odpustíš si narkózu, odběr, transfer... a taky čerpání těch hrazenejch pokusů.

eustoma
23. črc 2010

@ciratko mne foliky tiez nerastli, a pichala som si hormony. pichala som si fostimon, bolo to od 2 dna cyklu. po fostimone (davky 2x75mj od 2DC do 13 DC) som mala asi 3 foliky.

ciratko
23. črc 2010

No, já jsem taky slyšela, že to se aplikují od 2. DC. Tak akorát nechápu, proč si mám zavolat až když dostanu menstruaci. Myslíte, že mi řeknou ať si druhý den přijedu pro injekce? Přišlo mi to, jakože se uvidí podle toho, kdy to bude. Mají mít dovolené....., tak jestli mi nedají měsíc pauzu ☹ .
To je hrozné to čekání ☹ ☹ ☹
I když proti Len jsem břídil ☹ ☹ ☹

collette
23. črc 2010

@zzf aspoň se ti bude případně tajit těhotenství (teda já mám snad poprvé po 15 letech mořskou nemoc, nebo co...) 😀

@len proč vedle? já myslím že na dvorečku pod stromy by bylo tááák krásně 😉

zzf
24. črc 2010

@collette - my to nevydrzeli a rekli to rodicum a babicce (tedy te rozumejsi), bylo mi blbi pred nima hrat jako ze nemuzu pit vino protoze leky. A ja vino miluju 😀. A v patek jsem dostal posveceni od Dr. Jarosove na dovolenou jen si mam vybrat jak tam pojedu - letadlo 2 hodiny, vlak 20 hodin. Asi se rohodnem az tesne pred tim. Mame jit 2.7. na UTZ a 3.7. jet

collette
26. črc 2010

@zzf No, my to původně chtěli oznamovat, až bude vše jasné, tedy po genetice a případné amniocentéze, takže až kolem 18.-19. týdne. Ale několik dné předtím bylo potřeba nějakých oprav na chaloupce, tak bylo třeba s pravdou ven, aby se nedivili, že najednou odmítám tahat cihly 😀

zzf
26. črc 2010

@collette - Taky dobrý 😀 . No mán to bylo blbý protože naši (oboje rodiče vědí, že se lečíme). Takže vědí, že to není zatím uplně 100% ale jen na 99% 😀 A že se muže stát cokoli.. 🙂. Neustálé omítání vína a kafe a tak mě taky přišlo trapný...

trinitii
27. črc 2010

Ahojky, můžu se přidat do vašeho spolku? Taky chodím do CAR Apolinář, k MUDr. Beitlové, která je úžasné sluníčko, vždycky mě povzbudí a nalije do žil optimismus. Přešla jsem do CARu Apoli z Gennetu, kde byl přísup přesně opačný, ale to je jiná písnička. Mám PCO, k tomu docházím na Imuno, kde se mám příští pondělí dovědět, jestli mé tělo vraždí spermie, nebo ne. Ze startu jsem brala Clostylbergyt (nevím jak se to píše), pak injekce pregnylu a snažící víkend. Nic. Tak jsme přesedlali na Tamoxifen, na který jsem zareagovala 3 folikulama, pregnyl už nebyl prý potřeba. Minulý víken byl opět snažící a teď čekám, zda objevím v neděli // nebo začnu krvácet. Máte někdo se syndormem PCO zkkušenost, že se podaří otěhotnět při léčbě přirozenou cestou, nebo to vždy dospěje až k IVF? Kolegyně v práci, které jsou zkušenými matkami mi tvrdí, že mám jiný výraz ve tváři, jiný pohled, ptají se mě, jestli jsem těhotná. O mých potížích a přáních netuší. Myslíte že je možné z pohledu ženy poznat, že je v jejím těle něco jinak??? Moc se pozoruju a když přes den zívnu, nebo je mi blbě, hned si říkám, jojo, první příznaky. Je to normální, taky jste se pozorovaly na začátku, nebo jsem přehnaně naivní???

len
27. črc 2010

Ahoj Triniti 🙂
U PCO je hlavní problém, že nedochází k ovulaci. Takže pokud u tebe dokážou ovulaci vyvolat i bez IVF, není důvod ho podstupovat 🙂 možná to zabere trochu času, koneckonců i zdravá ženská otěhotní v průměru jednou za 6 ovulací, ale je to na dobré cestě 🙂
Jinak sorry, jsem hroznej cynik, ale dle mýho z pohledu ženy poznáš změnu... ať už takovou, že se cpeš tunou zcela nových hormonů, nebo prostě to, že jsi zase po dlouhý době zase v pohodě 😉 Ale neboj, zpočátku se pozoruje každej a já přeju, ať už nemusíš dojít do toho stádia, kdy si řekneš - za poslední roky jsem měla příznaky asi všecky, kašlu na ně 😀

zzf
27. črc 2010

Ahoj Triniti - ja mám autoimuni reakci na spermie a ovulace u mě asi taky nebyla. Ale teď se nam to podařilo jsem 6+1tt a že bych byla jiná to nelze říct. Jen jsem víc unavená, jinak žadné další těhotenské příznaky nemám.
Jeden cyklus jsem měla Clostilbegyt a pak Pregnyl a nic. Ten další cyklus jen hormony na srovnání, protože podle Dr. jsem byla rozhozená a povedlo se. Myslim, že mě ten clstilbegyt nakopl.... 😀 Takže nezoufej a věř...

ciratko
27. črc 2010

Ahoj Trinity, já mám taky PCO. Na mě bohužel Clostilbegyt ani Tamoxifen nezabírají, takže si budu píchat injekce.
Jinak si myslím, že už máš z půlky vyhráno, když ti po Tamoxifenu narostly 3 folikuly. Kamarádka má taky PCO a otěhotněla za 3 měsíce po léčbě Clostilbegytem, Pregnylu. 🙂 🙂
U Beitlové jsem už taky byla a je vážně milá a vše se snaží vysvětlit 😉

trinitii
27. črc 2010

Moc děkuji za slůvka povzbuzení, docela je potřebuju, ale to asi každá z nás. Je fakt, že podle nevolnosti těhotenství nepoznám, mě je nevolno často a bez důvodu. MuDr. Beitlová se posledně tvářila, jako že teď se to určitě povede, byla překvapená z těch filiklů. Jen ve mne pořád nahlodává červíček, kvůli té imunitě.

zzf gratuluji k těhu. Snad se brzy přidám

O víkendu si budu dělat test, pokud nepříjde mrcha, tak snad se zadařilo.

Ostatním držím palečky ať se povede to, o čem tady všechny sníme...

akin
28. črc 2010

Ahoj trinitii, také chodím k paní doktorce Beitlové. Je opravdu moc hodná a chodím k ní ráda. Naposledy jsem byla u pana Doktora Řežábka (na průchodnosti vejcovodů) a při první návštěvě u Mudr. Vokroje. Musím říci, že zatím jsem byla s přístupem doktorů spokojená. Po minulých zkušenostech spíš dokonce nadšená 🙂 Držím palce na víkend 😉

collette
28. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem byla v pondělí na kontrole na Vinohradech, protože se mi něco nezdálo, a koncem října nastupuju na další operaci - udělala se mi kýla v jizvě ☹ pozitivní na tom je, že mi rovnou sešpendlí ten rozestup břišní stěny, protože po té stomii mám pravý sval méněcenný, takže se zastavil. no, ale fakt je, že to mohlo být horší.

Moc všechny zdravím a fandím!