CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
14. pro 2010

No, jestli ovuluješ tak pozdě, tak mi to nepřijde vyloučené, že by to mohlo narůst 😉
Já zase musím vždycky křičet, ať mě berou na utz brzo, i po tamoxifenu ovuluju do 11. DC. Každá jsme jiná.

Na rady typu nemyslet většinou reaguju ve stylu že jo, že spousta lidí nemyslí a jak maj bezproblémovej život. Jó, holkt my nadaní, inteligentní a přemýšliví... 😀

Kdy vlastně letíte?

janka12
14. pro 2010

@arna Ty mi neustale pises z duse, fakt. Prozivam snahu o potomka velmi velmi velmi obdobne jak tu pisavas 🙂. vcetne tech padu po jakekoli optimisticke predstavel. A presne jsem si v poslednich dnech (pro pripad dobre minene rady od kohokoli neplodností netknuteho) pripravila raznou odpoved "az budes mit par let zkuseností, prijd si popovidat - ráda to s Tebou proberu". Od nikoho ale rady necekam. Snazeni dusledne tajime. me 2 informovane kamaradky jsou velmi velmi chapave a moje mamka uzasna. Vsem ostatnim tvrdime, ze deti zatim nechceme, ze snad nekdy v budoucnu. Ze nam to nekdo veri - se divim, ale zda se, ze veri.

len
14. pro 2010

Janko, já už radši neříkám, že děti nechceme, neb se mi dostalo párkrát naprosto úžasné rady ve stylu - ale měli byste začít, po třicítce plodnost klesá a co kdyby to pak nešlo? 😝 Tato rada mi přijde na zabití věnovaná úplně každému - od neplodných přes začínající se snažením až po ty, co děti opravdu nechtějí (zatím nebo napořád). Takže když chci být hnusná, reaguji stylem - až to bude, tak to bude. Když nechci být hnusná, krčím rameny a řeknu něco v tom smyslu, že to není tak jednoduchý. Takže možná ti vezmu iluze, ale bohužel dost lidí ti to odkýve s úsměvem a pokud ti to neřeknou do očí, za tvými zády pak spolehlivě. Svět je někdy tááák hnusnej 😀 (aneb na mou reakci mě stopro drbou jako neplodnou, to si nevybereš 😉) A fakt dobře děláš, že to přímo nijak moc nešíříš. O mém druhém IVF vědělo půl rodiny a zvídavé telefonáty na denním pořádku mě ničily.

cell
14. pro 2010

dobré poledne, tak jsem si vás zase početla a pokývala hlavou, líp bych svoje pocity popsat nedovela.
Moje první MS po ivf dorazila za 24 dnů, tak jsem z toho hodně překvapená, kde jsou moje přesné cykly 28 dnů??? před minulou mrchou jsem špinila týdne, přikládala jsem to tomu utrouši, nebo jestli za to můžou ty čínský byliny, kdo ví ....

len
14. pro 2010

@cell já zas mívám normální cyklus 23 a méně dní a ten po nezdařeném IVF s transferem (mám ve sbírce ještě IVF s potratem a IVF bez transferu 😀), čili jak to máš ty, trval asi 45 dní! Měřila jsem ze zvědavosti BT a ovulovala jsem někdy kolem 38. dne (jindy 11), prostě ten první po IVF byl naprosto jinej 😒

saralinda
autor
14. pro 2010

Já jsem zase po svém 2.IVF (bez transferu) měla MS 3x za měsíc.

len
14. pro 2010

To si pamatuju.
Jo, pro doplnění - když nebyl transfer, MS sama došla za 12 dní po OPU jako normálně a pak už chodila po 23 dnech. Po revizi dorazila po 28 dnech (můj jediný 28denní cyklus v žicotě 😝 )

cell
14. pro 2010

aha, takže je to asi normální ..... já měla ovulku tentokrát tak 9.-10. den, trochu jsem zase zadoufala v zázrak, ale ty se nedějí .... ani o Vánocích ☹

len
14. pro 2010

Hm, to už bychom vážně chtěly moc 😒 Nicméně zářijový děti se roděj 😀

aknyt
14. pro 2010

Ahojky,
MOC MOC Vám přeju, aby ten příští rok byl šťastný, především pro ty, co tu "straší" už jakou dobu (Saralinda, Len, Larri). Ostatním samozřejmě také, ale přece jenom několik let čekání se s pár měsíci rovnat nemůže 😉...

Sarusinko, držím palečky, ať ty // přinesou jen a jen zdravé mimčo!!!

Ty depky má občas každá, ale je fakt, že člověk časem jaksi otupí. Mně se osvědčilo, když se neustále v rodině řešilo, kdy budeme mít mimi a různé rady, říct natvrdo, že jsem neplodná. Většina (až na pár tupců) sklopila oči a od té doby jsme od nich neslyšeli ani rady ani nevytahovali téma "kdy budete mít vy..."

Trošku mě mrzí, že dokud jsme malou neměli, tak mamka pořádala rodinné sešlosti s dětmi a od narození malé (když už se konečně máme čím chlubit 😉 ) tak nic. To radši jezdí k nim. A to ještě cca 6 týdnů před porodem jsem "skákala" kolem příbuzenstva se 4 dětmi a byla osočena z lenosti, když jsem se nechtěla drápat s nimi na kopec, když oni tam chtěli jít 😒

len
14. pro 2010

@aknyt jak to uděláme s tím srazem? Asi až nebudou tyhle mrazy kvůli malé, co, letos už to nejspíš nestíháme...

eustoma
14. pro 2010

@sarusinka drzim palecky, nech sa to krasne dotiahne. 2 fatboye doporucujem 😉, mame tiez 😉 a nemenila by som. su skvele.

@arna ja ak som nejaku ovulaciu mala, tak som ju mala dost neskoro. niekedy aj 20-25 DC. mne po IUI davali stimulaciu hormnmi, ale tiez len na IUI, ze nie na IVF. na hormony som uz reagovala, sice malo, tak potom sme sli do IVF. no a s tymi radami, tak to je dost. ja viem od svojej maminy... reci typu nemysliet na to,... ist na dovolenku.... a tak to teda ma vzdy vedelo vytocit.

@janka12 janinka mi sme to tajili 2 roky, ale ked sa zadarilo,t ak sme uz vyrukovali, ze preco deticky neboli, ze bol poblem u mna a ze sme si trosku museli preskakat. a nemam problem o tom rozpravat. ale asi ako pise len, eby to bolo dlhsie, tak by sme vyrukovali s pravdou von.

@cell no takze pekne ma nasledovat 😉, vies co mam na mysli 😉. zatial ides presne mojim postupom. sice by bolo lepsie kebyze hned sa zadari. ale sak co, aj ta moja varianta neni zla 😉. a mate mrazacky? inak ja som mala cykly, ci pred ivf, ci po vzdy len a vyvolavacku. inak to nefungovalo. dokonca pri tom 3 cykle po ivf, ked bola pichnuta prva vyvolavacka, tak este len dochadzalo k uhniezdovaniu. som to skusala prepocitavat.

ja som asi mimo misu, co sa tyka optimismu. ten som mala vzdy. az len vraveel, ze tu nejaka holka pise, tak optimisticky 😉. takze vam budem dvihat naladu 😉 😉 😉. kocky drzte sa. viem chce to zmenu, verim, ze sa vsetky dockate. teda ja ja 😉. niekto skor, niekto neskor. drzim pestiky. inak ja stale lezim, krvacam... dr. na kontrole povedal, ze uz by to drobec mohol zvladnut. verim, ze to proste zvladne 😉.

ciratko
14. pro 2010

Ahoj holky, úplně se to bojím napsat, abych to nezakřikla, ale nejde to vydržet. 14. den po Pregnylu, 13. den po IUI mám HCG 145 a v před novým rokem jdu na ultrazvuk. To bude asi nejhorších 14. dní 😝 Břicho stále bolí, ale heparin už si píchat nemusím. Ani nevím, jestli je 145 hodně nebo málo 😒

saralinda
autor
14. pro 2010

@ciratko Gratuluji. Nevím, zda je hodnota HCG OK, ale myslím, že ano. Vždyť když jde o klasické těhu, tak se má testovat až při vynechání MS, což je cca 2 týdny po ovuaci a citrĺivost testů bývá 20 jednotek HCG, takže 145 mi přijde lajckým pohledem super. 🙂

saralinda
autor
14. pro 2010

@eustoma Držím ti malíky, aby krvácení konečně přestalo a mrňousek byl v pořádku. A ať ti optimismus vydrží. Takové tu rozhodně potřebujeme 😉

len
14. pro 2010

No bezva, že by se to konečně začalo zdvihat? 🙂

eustoma
14. pro 2010

@ciratko to budu skvele spravicky. netusim koko HCG by malo byt, ale 13 den to uz pregnyl nebude. drzim pestiky..
@saralinda dikes.

sarusinka
14. pro 2010

@eustoma moc drzim palecky, at prestanes brzy krvacet, zvladnes to, bude to dobry, uvidis 😀 za chvilku tu bude 20tt a to jsi uz v polovine 🙂
@ciratko taky si nemyslim ze to je Pregnyl 😉 jinak hodnota HCG si myslim taky, ze je OK 😎
@aknyt: diky 😵

aknyt
14. pro 2010

@ciratko Přeju ti taky, ať je vše bez komplikací a za 8 měsíců máš mimi v náručí 😉 145 je slušné číslo, podobnou hodnotu jsem měla 12 dnů po transferu a to bylo embryjko 4 denní, takže vlastně o 2 dny později. Teď aby hezky hCG rostlo a pak už UZ 🙂

ciratko
14. pro 2010

Holky díky 🙂 Nejradši bych byla u doktorky ob 2 dny na krvi, abych viděla, že HCG roste. Nějak se to teď hemží zamlklýma potratama....,ale nesmím být pesimista 🙂

len
14. pro 2010

@ciratko na hCG naprosto kašli. Někomu roste ukázkově a nic z toho a někomu roste pomaleji než dle tabulek a vše je OK. V téhle fázi už je jediná průkazná věc ultrazvuk 😉 Obrň se trpělivostí a čekej, výsledek za to stojí 🙂

ciratko
14. pro 2010

len díky. Nejhorší budou vánoce, všichni se budou ptát a to mlžení bude dost těžké....

arna
15. pro 2010

@janka12 - pomáhá mi, že to někdo prožívá podobně, opravdu...🙂 dík, že to sem píšeš...
@ciratko - velka gratulace a drzim palce, at je všechno ok...

Já jsem se včera vybrečela, tím jsem tak nějak ukončila svou krátkou tamoxifenovou kariéru a jede se dál... Teď si dám timeout, budu se soustředit na zlepšení kondice a v dubnu se do toho pustím znova odpočinutá...

Jinak se vlastně celkem těším, jak budu teď o vánocích příbuzenstvo s blbýma radama stírat 🙂... Doba hájení skončila- oni sice nemůžou za to, že jsme neplodní, ale musí se naučit trošku taktu a ohledům😀....

Zrovna ty nejčastější rady jsou úplně nejhloupější-

1) Rady obecné, které přidá k dobru úplně každý:

- "nemysli na to."- Copak někdy někdo na něco přestal myslet, když mu to někdo poradil? To je jako: Nemysli na růžového slona.- Na co myslíš? Na růžového slona. Určitě použiju Len vychytanou odpověď...🙂
- "To chce nějakou dovolenou..."- no dovolenou to chce většinou vždycky, bez ohledu na snažení...🙂 V tomhle je ta rada dobrá 🙂 Můžu vyjmenovat několik dovolených, které jsme v posledních dvou letech absolovali...Třeba to alespoň převede řeč na příjemnější téma....

I kdyby na těhle radách něco bylo, opravdu je nepotřebuji slyšet 10krát do měsíce, už si je pamatuju🙂.

2) Rady duchovní (intelektuálové mezi námi):

- "Když člověk něco moc chce, osud mu to nedá. Nemůžeš si to dítě vyvzdorovat... Dítě vymodlené, není Bohem milované."- Aha, děkuji za radu, velký guru.. Mám odjet meditovat do Tibetu nebo co přesně s touhle informací?
- katolíci mezi námi to ještě myslím nevědí, jsem zvědavá, co se dozvím ve vztahu k IVF od nich...Snad zvítězí křesťanská láska nad Donum Vitae a nebudou mě varovat před peklem :-P

3) Rady "z vlastní zkušenosti"
- "My jsme se taky dlouho snažili (měsíc nebo dokonce dva) a pak jsme ....(něco zázračného udělali)..., a povedlo se to. - To jako naprosto nechápu, že někdo vypustí z pusy a taky to řeknu 😀

- a moje oblíbená mojí milovaný mamky- "Nezáleží na plodných dnech, já jsem otěhotněla jen pár dní před menstruací"- Jak tu dobrou ženu, která má jen velmi kusé informace o tom, jak funguje lidské tělo, přesvědčit, že na ovulaci opravdu záleží a že pravděpodobně v jejím případě šlo o ovulaci opožděnou?

V podstatě jsou to všechno hodný lidi, někteří mě asi maj i rádi, ale trochu výchovy našim vzájemným vztahům jistě prospěje... 😀
Ale jsou mezi nima i lidi citlivý a emptičtí... To zas jo...
Já zas o tom celkem otevřeně mluvím, mě to docela pomáhá a i ty lidi pak věděj, že je to citlivý téma....
Mezi kamarádama nebo i kolegama v práci na to všichni reagujou ohleduplně a citlivě....

arna
15. pro 2010

@len - letíme 10. 1. Už se začínám těšit... Akorát nemáme vůbec nic naplánovanýho ani španělsky jsem se nestihla naučit a vůbec...😀

arna
15. pro 2010

Se koukám, že dělám dost pravopisných chyb...Zejména čárky ve větě používám nějak příliš nahodile. Stydím se a omlovám... 😕

eustoma
15. pro 2010

@arna velmi pekny prehlad "rad" 😉, som sa pobavila 😉.

len
15. pro 2010

@arna tak to máte za pár 🙂
Na čárky kašli (teda na ty vynechaný), obávám se, že jakožto bývalá redaktorka a v současné práci na částečný úvazek korektorka jsem jedna z mála, která si toho OBČAS všimne, ale zároveň 10x častěji si toho všimne u příspěvků vlastních a hluboce se stydí 😉

len
15. pro 2010

Jinak dát mi někdo duchovní radu tak... ano, tahle je bez diskuze na přímé poslání do oněch míst. Možná bych se lehce zeptala, zda si je dotyčný jist, zda na něj rodiče taky dlouho nečekali, že mi taky v některých ohledech přijde Bohem nemilován (zvlášť, když rozdávali rozum). Popř. bych kontrovala tím, že je známo, když mají lidi něco hned a prakticky zadarmo, neváží si toho zdaleka tolik jako ti, kteří si na tom musí máknout 😉

Na třetí skupinu rad jsem párkrát odpověděla ve stulu - nojo, někomu holt fungujou vaječníky, jinýmu mozek, osobně jsem radši, že patřím do té druhé skupiny. Popř. - nevzdávej to, mně taky trvalo nějakou dobu, než jsem se naučila přemýšlet, zkoušej to dál a ono se to jednou podaří!

A co byste řekly vlastní matce, když naplánuje rodinnou oslavu dvě hodiny po OPU, vy se tam připlížíte pomalu po čtyřech a ona je celá rozradostněná - tak ty jsi teda těhotná! 😵 Tehdy jsem se zmohla jen na - ne, mami, nejsem těhotná, když to všecko dobře dopadne, tak třeba za měsíc budu, ale teď je mi akorát děsně mizerně a nemůžu sedět, tak mi dej pokoj 😝

len
15. pro 2010

Popripade - dlouhe dva mesice, no jak jste to mohli vydrzet, to se vubec nedivim, ze ti to vlezlo na mozek!

saralinda
autor
15. pro 2010

Arna, dobrý výčet 
Len, u tvého příspěvku jsme se taky nasmála. Hlavně vaječníky vs. mozek mě opravdu pobavilo. A já mám jenom 1 vaječník, heč 😀 😀 😀

@len Chtěla bych být tak "od rány" jako ty. Tvé hlášky se mi moc líbí, ale asi nemám na to je někomu říci.
My jsme nikomu (kromě 2 nej kámošek) neřekli, že se o mimčo snažíme. Teď je ale půl roku po svatbě a myslím, že dotazy (i když asi ne od rodičů, těm to asi naštěstí došlo) od příbuzných přijdou. Myslím, že některým bude připadat hodně divné, že půl roku po svatbě a nejsem "vtom" (hlavně asi mým dvěma starším svobodným a nezadaným sestřenkám 😀 ). No, manžel je naštěstí ráznější, tak je snad nějak odpálkuje.
Holky, to nějak zvládneme 😉