CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

cell
5. led 2011

@ciratko : gratuluji 😵, taky doufáme
@larri : klidně se stav na kafe 🙂

já jsem rak a koukněte na seznamu na můj horoskop a tip na dnešní večer 😀 😀 😀

larri
5. led 2011

@cell aspon víš,že tě čeká příjemný večer.
Já ti budu závidět,nemužu ☹ .Dorazila mrcha o týden později,za to o ni vím až moc.Bála jsem se trochu v pondělí,jestli je to mrcha nebo něco jiného,takhle silnou jsem neměla ani nepamatuji.

len
5. led 2011

Cir, paráda 😎

Larri, akorát po mně chtěli doporučení od obvodní gyndr. (netuším, zda to jde i bez něj) - není nutná žádanka, stačí doporučení...

len
5. led 2011

@cell já jsem taky rak, ale v tomto se přidávám k Larri, jen já měla zpoždění pouze tři dny 😉

arna
5. led 2011

@ciratko, janko / radost z vas mam 🙂.
@larri / Tak s takovym horoskopem ten KET prece musi klapnout 😀
podívala jsem se na svůj horoskop a tam ani stopa po nějakém početí nebo tak....Já asi ještě v tomhle roce nejsem na řadě.... ☹
Zato o práci mi v tom horoskopu píšou: "Vyvarujte se lpění na něčem, co vám sice vyhovuje, ale je již dávno překonané."-
Už se stalo, včera jsem naprosto nečekaně ukončila pracovní poměr v jedné ze svých prací. Slibovali mi třičtvtě roku neplacené volno na to Chile, prý i zdravotní a sociální za mě budouv té době platit... No a včera se najednou zjistilo, že to vlastně tak úplně nejde a kdesi cosi... Takže nakonec nazdar...Prý mi dají pracovní smlouvu po návratu znova, se stejnýma podmínkama včetně doby neurčité... Ale jako písemně to nemám, tak kdo ví, jak to skončí... Asi už ta práce byla překonaná nebo co :-/...

ciratko
6. led 2011

Holky, máte prosím nějaká komplet ceník CARu? Vím, že to tady někde je, ale nechce se mi pročítat tolik stránek zpět.
Známá chodí do ISCARE a jen za KET platí 6 tisíc.

ciratko
6. led 2011

len díky 😉 A KET si platíš, i když máš nárok od pojišťovny?

len
6. led 2011

KET pojišťovna neplatí, stejně jako ICSI, AH, mražení a další nadstandardy.

sarusinka
6. led 2011

ahojky holky 🙂
jsem tu jen rychle, ani jsem nedocitala, vecer se ozvu, jen mam takovou otazku.
Tezko mi udelaji u Apoli nejaky geneticky testy po prvnim potratu co? Ja si myslim totiz ze v minulosti jsem uz jednou potratila. Mela jsem docela bolestivou MS a potom jsem mela sileny krece a vypadlo ze me cosi 1x2cm, a vypadalo to presne tak, co jsem videla, kdyz jsem chodila asistovat pri intterupcich..... nikdy jsem to ale nikomu nerekla, ani jsem si potom nezkousela test..... vim, asi jsem mela, ale netusila jsem, ze by to mohlo neco byt, brala jsem HA.....a docela nepravidelne 🙄
Zase si ale rikam, kdyz se to chytnulo, jenze vlastne ty @len jsi taky byla tehotna a normalne se to chytnulo a stejne mas triploidy vid...... takze ty muzes byt tehotna nekolikrat do roka....ach jo.. to je hrozny...
Me jen proste stve, ze tady ted zase budu sestrit nejmin 20 000,- na ICSI a Puregon, protoze potrebuju vyssi davky, a potom to zase nevyjde, a budou to akorat vyhozeny penize...
Pristi tyden jdu k tomu Rezabkovi, tak se ho na to bojim zeptat, ale asi se zeptam, jsou to moje penize, a nebudu je zbytecne vyhazovat, aby se potom zjistilo az nebudu mit zadny pokusy na pojistovnu, ze vlastne ani svoje vajicko mit treba nemuzu..... 😠

sarusinka
6. led 2011

@ciratko moc gratuluju ke dvema fazolkam se srdickama 😵

sarusinka
6. led 2011

a jeste se chci zeptat, co se tyka sraziku? mohu taky? 😅 😵

len
6. led 2011

No jasně, každej může 🙂 Akorát doufám, že mi do toho něco nevleze, chlap hlásil jeden večírek, na který moc chci, že bude "jednu lednovou středu asi" 😀

Jinak mně genetiku na vyžádání po potratu udělali - konkrétně Řežábek, sice to komentoval - oni vám stejně nic nenajdou (nenašli) - ale žádanku vypsal 🙂

len
6. led 2011

Jinak ta genetika je o tom, že zkontrolují krev tobě a manželovi, jestli máte správný počet chromozomů a správně vypadají. Nic to nevypovídá o tom, zda třeba chromozomy ve vajíčkách nevypadají jinak (je-li nějaká mozaika), popřípadě o tom, že spojením vašich dvou pohlavních buněk vznikne něco chromozomálně správné. My jsme prý oba geneticky OK a stejně je většina embryí na odpis. Bohužel při revizi se jim nepodařilo to embryo získat, aby ho mohli prozkoumat.
Kterási dr. v CARu mi dokonce řekla, že je dost dobře možné, že jsem několikrát do roka i krátce těhotná, ale (naštěstí) to vadné embryo odejde. Kůň ví, nechci to vědět a netestuji před MS.

janka12
6. led 2011

Ahoj Apolenky, dekuji vam vsem za gratulace. Snad to nezakrikneme 🙂.

@ciratko Gratuluji upřímně a moc ráda bych gratulovala všem. Jsem dnes 7+3, takže jsme téměř nastejno 🙂 .

Co se týče vyšetření prsou, vím, že je na to také pracoviště Mama centrum Na Zeleném pruhu v poliklinice ul Roškotova.
Pak jeste v centru Prahy je Mediscan diagnosticke centrum -ulice V Celnici tel č: 221 775 111,221 775 112 - pred par lety jsem tam byla u velmi sympaticke a nesmirne peclive pani doktroky, kdyby nekdo potreboval. pohledala bych jeji jmeno. Tam pred lety ale nebyla poradna, jen utrazvuky.

len
6. led 2011

Ještě k těm prsům - když jsem poprvé volala na ten Karlák, řekli mi, že jsou vyšší pracoviště a snaží se přeposílat pacientky do spádových oblastí. A jestli jim řeknu, odkud jsem, doporučí mi nejbližší pracoviště. Já jim řekla, že jsem z CARu Apolinář 😉

sarusinka
6. led 2011

@janka12 ta sympaticka MUDr. byla mozna lekarka, co jsem ji tu doporucovala u ja 🙂 nejmenuje se to ale uz Mediscan ale Mediconet, odloucili se, a sidli momentalne v Revolucni 12 🙂 a opravdu je doktorka velice pecliva, mohu Vam ji jen doporucit, nejaky ten patek jsem u ni pracovala 😉 doted k nim chodim na pokec. Ona jedina mi vlastne udelala muj prvni a posledni UZ, kde bylo neco videt ☹ a dala mi fotku......
Doktorka se jmenuje MUDr. Špelinová Milena.

Jinak Jani mooooooc gratuluju 😵 tak jsi se bala a vidis... nakonec to mas vsechno uplne v poradku 😎 Budes mit miminko 🙂 mela jsi veliky i HCG, ja mela o den vic, tj. 15 den jen 278j, coz uz mi teda melo byt jasne......

@len tak ja mu reknu, ze si to proste preju, at vim aspon jestli jsme geneticky ok.
A jak jinak se da zjistit spatna genetika ve vajicku? jedine v tom potracenem, protoze dele jak 6 dni ho kultivovat nemuzou ne? Takze je dost mozny, ze tamto predtim byl taky potrat.... ☹

len
6. led 2011

Špatnou genetiku vajíčka zjistíš maximálně tak, že ho rozebereš na prvočinitele a pak už není použitelné. Jinak ho nechají oplodnit, ty polyploidní poznají pouhým okem (mají víc prvojader), ostatní můžou podstoupit PGD, ale ani tam neodhalí všechny potenciální vady a je to nechutně drahé.
Na potraty nemysli, ono v nějaké míře to asi potká v životě skoro každou ženskou, nekoho dříve, někoho později, snad 80 % oplodněných vajíček není geneticky OK, většina z nich se naštěstí ani neuhnízdí, většina z té uhnízděné většiny odejde před MS nebo krátce po ní... A je to bohužel zcela normální 😒

sarusinka
6. led 2011

a jeste vam reknu jeden paradox. Ted momentalne v praci delam tehotensky kalendar, kdy se v jakem tydnu chodi na jake vysetreni 🙄 kvuli komplexnimu pojisteni pro cizince.
takze i kdybych na to sebevic nechtela myslet, bohuzel........
@len 😢 ja vim, doktori to berou jako bezne.... pry tak konci kazde 4 tehotenstvi.... ale sakra.. kdyz pojistovna hradi jen 3 cykly...a ty se pokazdy strefis do spatneho procenta..... to je pak na hlavu...... 🙄

len
6. led 2011

Sar, to máš těžký, sposta lidí se strefí do tak špatnýho procenta, že nenajdou // ani jednou. A spousta lidí má zas z prvního IVF dvojčata. A spousta lidí těhotní přirozeně, to je prostě život...

janka12
6. led 2011

@sarusinka Ano ano, je to pani doktorka Spelinova 🙂. byla jsem u ni jen parkrat, dokud jsem si rikala o zadanky u sve gynekolozky a byla jsem u ni moc spokojena. takovou peclivost jsem nezazila. nevis, jestli maji v Revolucni poradnu, kde by mohli ultrazvuk sami predepisovat? hned bych se k ni klidne vratila. Ona prave tehdy pracovala na chodove, odtud odesla do pobocky V Celnici a ted jsou tedy jeste prestehovani, navic organizacne oddeleni od mediscanu.

Moc dekuji za povzbuzeni. Bojim se stale 🙂. jsem uz takova, ale srdecni akce me hodne potesila. miminku jsem ale stale hoooodne daleko, to si uvedomuji. jsem rada, ze jsem si rekla o neschopenku, dnes rano mi volala kolegyne z kancelare, ze asi chytla nejakeho strevne zaludecniho bacila. noc stravila mezi koupelnou a zachodem, boli ji cele telo a samozrejme s tim chodi do prace....... kdybych byla v praci, mela bych z tohodle nervy na pochodu.

S momentalni pracovni naplni mas teda opravdu pech. to se neda jinak rict. Drz se!!!

len
6. led 2011

Já si zas pamatuju, jak týden po revizi vlítla do kanclu všemi "oblíbená" bývalá kolegyně, neviděli jsme ji půl roku a ona tam přiběhla a všem nám mávala před nosem fotkou z utz a děsně se nad tím živoučkým a mávajícím miminečkem rozplývala. Byla ve stejném tt, jako bych v té době byla já. Podřízené (chlapy) to samozřejmě nezajímalo, já měla náladu škrtit a pak všichni dostali sprďana, ať se mi ji tam ještě někdy opováží vřivést! O potratu teda nikdo nevěděl, to by si to odpustili.
Jo a krátce poté mi přišla novoročenka od grafiků s těhotnou ženskou a nápisem - narodí se nám nový rok! 😝 😀

larri
6. led 2011

Superman má jít do kabinky s časopisy 😀 😀 a neví co tam má dělat. 😀 😀

len
6. led 2011

Larri, díky za zpravodajství 😀 Že on jeho hlavní problém bude, že neví, jak na ten pozemský sex 😀

larri
6. led 2011

@sarusinka já tě chápu....byla jsem těhotná jednou v životě i když mimoděložně a trápilo mě to víc než třičtvrtě roku.Ani jsem neoplakala pozdější IVF,které nevyšlo,jako to mimoděložní.Dala jsem si proto pauzu a když jsem k tomu měla problém po poslední narkoze,brala jsem to jako znamení....

Nejlepší je moje kamarádka s kterou pořád řešíme na FB,jestli otěhotní nebo ne.Začala se pokoušet někdy v září a ted je v 6 tt. 😉

larri
6. led 2011

@len 😀 😀 ,ale je zodpovědný,chtějí rodinu a začali tím,jestli on vubec muže rodinu mít. 😉

Zítra jdu do práce a jestli dneska nezjistím jeho výsledky,tak budu celá nesvá. ☹ ☹

sarusinka
6. led 2011

@larri ja uz jsem uplne alergicka na vetu: ale prosimte, jsi mlada, tak se podari jindy.... 🙄 🙄
Vcera jsem to rekla cloveku, ktery prisel k 2 detem ze dvou ,,pichu,, ...... a ten mi na to rekl: bude dalsi ne?
takovy lidi bych nechala at si zkusi co clovek proziva.....
je mi jedno ze jsem mlada, ale jde o to, ze clovek do toho preci jen dava nadeje a potom je po vsem.... jako kdyz clovek neudela maturitu napoprve, a potom se boji ze ji neudela ani napodruhe..... nevim, neda se to nicemu prirovnat..... s manzelem jsme uz meli sex, protoze sestinedeli je podle me nechodit do bazenu, ale kdyz nekdo ani nevi v tomhle kratkym tehu ze je, tak si myslim, ze to nicemu nevadi. a je to takovy divny... uz jsme u toho jen dva 😀 musi se to asi brat s humorem.... jinak bych se z toho zblaznila....

@janka12 na tehotenskym kalendari spolupracuju s Motolem, vcera chteli sefove pro zmenu cenu pobytu na sestinedeli vcetne pece o mimino.... hnus... uz aby to bylo hotovy.......

a uvidis, vsechno bude v poradku 🙂 ja tomu verim 🙂

len
6. led 2011

Sarus, furt lepší - no, ještě nejsi tak stará, aby to nemohlo klapnout 😀
Ale jak jsem tu nedávno psala, dotyčného bych zkusila utěšit tím, že třeba mu jednoho ten mozek taky zapne, čas ještě nějaký má 😉

janka12
6. led 2011

@sarusinka Jsi hodna, diky moc.

ciratko
6. led 2011

@janka12 jsme fakt stejně 😉 Půjdeš taky k Apoli na ten screening v 1. trimestru?
Já jsem taky na neschopence, ale myslím si, že to u dvojčat dávají automaticky. Mně je k tomu ještě docela dost blivno, takže se mě ani doktorka neptala a rovnou neschopenku napsala. A jsem ráda, neumím si to v práci moc představit ☹
Jinak taky se bojím, aby bylo vše o.k. Celou dobu chceme dítě a bojíme se, aby to vyšlo, a když už to vyjde, tak se zase bojíme o mimčo. To je fakt psycho :o) Závidím těm, co otěhotněly bez problémů a takovéhle myšlenky jim ani nedochází.