CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
22. led 2011

@cell tak já tam byla vtipně dva dny před ovulací, udělali mi stěry a do týdne nasadili atb. No samozřejmě, že jsme se kolem té ovulace nijak nechránili, proč taky, takže kdybych těď nějakým zázrakem otěhotněla, mají solidní průšvih 😒 Já co jsem načetla, tak tím trpí značná část populace, rozhodně větší, než jaká trpí neplodností nebo potrácí 😉 Nicméně ty atb teda bereme, chlap zoufá, že nemůže mlíko (každý den dává minimálně půllitr, závislák), do toho zákaz alkoholu a zrovna během těch 14 dní máme tři akce, kde bude vypadat hodně blbě, když pít nebudeme. Na jedné té akci se mě pravidelně už pět let ptají, kdy teda budeme mít dítě, odpovídám čím dál drzeji a protivněji a letos tam naklušu a nedám si ani skleničku vína? No nedám, no, nechci nic pokoušet.

verru
22. led 2011

@maruliinka Mě právě přijde, že těch vyšetření máme až až. Dostali jsme se tam kvůli vysokým protilátkám na spermie v krvi. Jak píše Len, tak nám tohle všechno dělají asi proto, aby zjistili, jestli zkusit přirozené snažení, IUI nebo jestli nás IVF nemine. Včera nám taky dělali spermiogram a já byla v pondělí na imunologii. Teď jsme tedy ve fázi čekání na výsledky a další vyšetření. Jsem zvědavá jak rychlý to pak bude mít spád...

Můj gynekolog tvrdil, že než tam půjdu, tak musím mít co nejvíc vyšetřeních hotových, ale přišlo mi, že si stejně chtějí všechno udělat znovu a sami.

maruliinka
22. led 2011

@len
Odkud se to ureaplasma zjisti? z krve nebo z moci nebo jak?

Vim...jen mam strach aby bylo vse jak ma ale jsou to doktori takze vedi co delaji 🙂

len
22. led 2011

@maruliinka mně to zjistili stěrem z čípku. Ale třeba chlamydie zjišťovali stejně a u Apoli je normálně zjišťují tím základním odběrem z krve (to mám oboje negativní).
A jinak - pokud jdeš na IVF, tak právě spousta věcí být správně nemusí - výsledek třeba absolutně nezáleží na tom, jestli máš průchodné vejcovody nebo ne, tak je zbytečné to zjišťovat 😉

maruliinka
22. led 2011

@verru
To jo uz kdyz jsem se tam objednavala tak rikaly ze si vysetreni udelaji sami...
No jo je to beh na dlouhou trat...vsemozna vysetreni a to cekani na vysledky...hlavne aby se zjistilo co a jak a bylo mimi 🙂
Do caru jsem volala nekdy v listopadu ze by jsme tam chtely chodit a tak a daly nam termin az na konec brezna... 😝 Tak mi to nedalo a 27.prosince jsem tam osobne zasla s manzelem jestly nemaji blizsi termin a verte nebo ne dali mi ho jeste ten tyden 31.prosince,takze alespon jsme predbehly to dlouhe cekani na prvni schuzku o tri mesice...
Takze preju hodne trpelivosti... 😉

len
22. led 2011

Já tehdy neměla hotové jediné vyšetření, když jsem tam šla. Oni si to opravdu radši udělají u sebe, vědí, jak pracuje jejich laboratoř a tak.

maruliinka
22. led 2011

@len
Ja se jen ptam,protoze zanety mocaku mivam tak 4x do roka a vzdy je musi prelecit antibiotiky 😝
Tak to bych jim tam asi mela rict co... i kdyz na tohle se nikdo neptal a nevedela jsem ze to s tim muze mit neco spolecneho 😖

len
22. led 2011

No zkus se poptat, nás právě kvůli tomu chtějí léčit oba. Ale já fakt neměla zánět mořáku za celej život, tak je mi to trochu proti srsti cpát do sebe takovýhle sajrajty, nicméně to zkusíme, no 😒

maruliinka
22. led 2011

@len
To mas pravdu,vsechno to jsou hnusy ktery pro to telo nejsou dobry. Sice te z toho duleziteho dostanou ale pak tech veci okolo,ja po antibiotikach vzdy snizenou imunitu a hlavne me vzdy bolela hlava 😝
Jeste se chci zeptat mam jit na inj. diphereline a jestly jsou tam potom nejake vedl. ucinky? nebo jestly ani o tom nebudu vedet ze mi neco pichly...

len
22. led 2011

@maruliinka no, Diphereline každej snáší jinak, v podstatě to utlumí tvorbu některých hormonů a člověk se pak může cítit trochu jako v přechodu - návaly horka a zimy, nálady... Ale taky z toho může maximálně pár dní trochu bolet zadek, uvidíš 😉

maruliinka
22. led 2011

@len
Tak to mam teda pekne vyhlidy...to si se mnou doma uzijou... 😀 tak diky za info snad budu mit trochu stesti a nebude to takovy.
A jeste me zajima jak dlouho ma byt klidovy rezim po odberu vajicek a po transferu, protoze doktorka rikala ze si mame dat malyho nekomu pohlidat..takze tohle si prave nedokazu predstavit ze bude nekde jinde je na me priserne zavislej porad sama maminka...maminka...maminka.

len
22. led 2011

No, záleží na tom, co si představuješ pod pojmem klidový režim. Po odběru vajíček se můžeš cítit den-dva mizerně a asi toho fyzicky moc nezvládneš, po transferu byses zase neměla moc přetěžovat, tj. syna nosit, tahat a tak. Nevím, jak doma fungujete, to víš sama nejlíp, ale pokud pro tebe není péče o syna nějak fyzicky namáhavá, nevidím důvod, proč by musel být pryč 😉

cell
22. led 2011

mně tedy z Dipherellinu nebolel ani ten zadek 🙂

len
22. led 2011

Mě jo, asi tři dny 😀 Plus jsem se párkrát v noci vzbudila totálně zpocená (to jindy neznám), ale jinak OK. Nejhůř jsem snášela Utrogestan 😉

maruliinka
22. led 2011

@len
Tak to jsem si oddechla ze ho nemusim davat pryc. Je uz pomerne samostatnej takze myslim ze to zvladnem tak dekuju za radu 🙂
A co s tim Utrogestanem? Jak spatne jsi to snasela?

maruliinka
22. led 2011

@cell
Doufam ze me taky nebude 😉

verru
23. led 2011

@maruliinka Tak s tím termínem jsme na tom podobně. Objednávala jsem se asi 4. 1. a objednali mě skoro na půlku dubna. Ptala jsem se, jestli si třeba můžu zkusit zavolat, jestli se neuvolní něco dřívejšího. Sestřička byla moc milá a řekla, že si mě napíše bokem a když se něco uvolní, tak že mi zavolá. Myslela jsem, že je to takové chlácholení...volali ve čtvrtek a v pátek nás hned vzali, takže taky jsme tam šli o 3 měsíce dřív 😎

maruliinka
23. led 2011

@verru
Tak to je fakt klika 🙂 ta sestricka je mila nevim ani jak se jmenuje 😒
Taky kdyz jsem tam volala tak rekla ze kdyz se uvolni blizsi termin tak ze zavolaji...no a protoze vim jak to s takovyma slibama chodi vubec jsem to nebrala vazne a proto jsme tam teda zajely osobne a uplne v poho nas preobjednali 😀
Takze vy tam taky chodite cerstve 🙂 tak hlavne hodne stesti 😉
K jake chodite doktorce,nebo u jake jste byly.

verru
24. led 2011

@maruliinka Jj, úplně čerstvě. Ta Dr. se jmenovala Hrazdirová a byla taky strašně milá 🙂 Tak jen aby se zadařilo.

Koukala jsem že tebe čeká IVF...a na jaké jsi to byla dnes injekci? Na co? Zatím se v těch vyšetřeních a lécích moc neorientuji 😒 Tak hlavně aby to šlo rychle a brzy se zadařilo

maruliinka
24. led 2011

@verru
Jdu zitra na Dipherelline to ma byt jako injekce nejaka zastavovaci aby to telo pripravila na ty hormony a reagovalo to tak jak ma,to nam bylo receno tak nevim. Hele z toho si nic nedelej taky se v tom absolutne neorientuju ani v lecich ani v nazvech i kdyz se ledacos snazim vycist z internetu 😖
My jsme byly u dr.Jarosove a zatim jsem fakt spokojena. No nas ceka ivf+icsi protoze manzel je po nemoci takze deti mit uz nemuze,a uz kdyz si sel nechat zamrazit nejake spermie tak je mel hodne spatne tak proto to icsi,doufam ze se nam zadari hned na poprave rikali nam ze by to z tech metod melo byt nejlepsi tak doufame 🙂
Takze vy vlastne jeste ani nevite jestly iui nebo ivf?

saralinda
autor
25. led 2011

Ahoj holky, nestíhám. Doufám, že Vás zvládnu někdy dočíst.
Zahlédla jsem nová jména….tak Vás zde všechny vítám a přeji, ať Vám Apolinář brzy pomůže k vytouženým uzlíčkům.

Co se srazu týká, tak tento víkend zůstáváme v Praze, takže Vás moc ráda uvidím. Konečné místo a čas mi, prosím, písněte do IP, nebo dejte „odpovědět“ – to kdybych vás nestihla celé přečíst.

saralinda
autor
25. led 2011

@len Taky mi v roce 2009 našly ureaplazmata a to při preventivce na gyndě (Dr. prý udělala nějaké podrobnější stěry - resp. zažádala o podrobnější rozbor). Braly jsme taky oba antibiotika. A přesně jak píšeš - nikdy jsem neměla zánět močáku, takže úplně bez příznaků. Tenkrát mi to zjistili akorát když jsme měla začít stimulovat při dlouhém protokolu. Takže zastavovačku už jsme měla za sebou a stimulace se kvůli tomu o cca týden posunula.

larri
25. led 2011

@saralinda pokud pojedeš na srazík z domu,mužeme jet spolu.Ze Strašnické metrem přímo do Dejvic.Ještě si napíšeme,ju?

len
25. led 2011

@saralinda @larri @aknyt - tak se mnou to začíná vypadat dobře, takže v sobotu ve dvě tam, kde psala Aknyt?

verru
25. led 2011

@maruliinka Přesně tak, my nevíme zatím nic. Při kontrole na endokrinologii mi náhodou přišli i na vysoké protilátky na spermie a na základě toho jsem se dostala do CARu. Endokrinolog i gynekolog mi tvrdili, že přirozeně neotěhotním. V CARu tak pesimistický nejsou. Uvidí se, jak mi dopadnou výsledky imunity a uvidí se, k jaké variatně přistoupíme. Je tu ještě možnost, že mi začnou oslabovat celkovou imunity a zkusí se jen UIU, ale fakt nevím. Dr. na imunologii, říkala že s tou hodnotou co mám proti spermiím patřím k jejím rekordmánkám 😝

A za jak dlouho vás tedy to IVF asi čeká? A už je manža alespoň zdravý? Až když nějaké ty zdravotní problémy přijdou, tak si člověk začne vážit zdraví...vidím to u sebe ☹

@saralinda děkujeme za přivítání 😉

kajka_37
25. led 2011

Ahojky 🙂 koukám že s tím termínem je to všude stejný, nebýt kamarádky která pracuje u Apo tak čekám taky ty tři měsíce...

.. jinak jelikož nezabrala ani druhá injekce agolutinu k vyvolání MS, tak dneska mažu k Dr. JArošové, uvidíme co se mnou vymyslí...

len
25. led 2011

@verru imunoložka od Apoli je špička v oboru a prý moc příjemná ženská, takže myslím, že si s tebou budou vědět rady 😉

@kajka_37 já tehdy na objednání čekala necelé dva měsce, ale nijak jsme to neurychlovali, přišlo nám totiž, že nás tam gyndr posílá moc brzo, už po necelém roce snažení 🙂

verru
25. led 2011

@len Jj, byla strašně moc milá a měla jsem z ní velmi dobrý pocit. Měla na mě vyhrazenou spoustu času a sama od sebe mi všechno podrobně vysvětlovala. Vůbec jsem neměla pocit, že jí obtěžuju...Tak uvidíme - dnes nebo zítra by jí měly přijít moje výsledky, tak jsem zvědavá.

myskyva
25. led 2011

Ahojky,tak od 2.2 budu oficiálně spadat zase do snažilek od Apolináře.Objednávala jsem se úmyslně už v listopadu s vědomím že budu tak 3 měsíce čekat,ale chtěli mi dát termín už následující týden a měli jich hned několik 😀

ciratko
25. led 2011

@len manžel mléko může, nesmí se jen 2 hodiny před a po tabletě, protože by se snížila dostupnost. Předpokládám, že máte 1 po 12 hod nebo silnější po 24 hod, takže klidně k obědu ho může vypít kolik se do něj vejde 😉

Jinak zdravím nové příchozí a držím palce všem!!

U nás to zatím vypadá dobře, jsem v 10. tt a dvojčátka se drží. 😉
10. února jdu na další kontrolu i na ultrazvuk na vývojové vady, tak snad bude vše o.k.