CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
21. únor 2011

@len : budeš to nějak řešit a nebo nad tím mávneš rukou? 😕

len
21. únor 2011

Gabi, tak určitě to u Apoli nahlásím, minimálně kvůlu dárkyni (i když teda v tomto případě lpění na správné KS asi padá, protože 2/3 dárkyň nevyhoví). Co si s tím počnou, jestli to jen přepíšou v kartě nebo to budou řešit vejš, netuším, ale jak vtipně poznamenala má obvoďačka dneska - jestli někdo vyměnil zkumavky, minimálně je na světě ještě jeden, kterýmu místo A nahlásili 0 😝

gabikri
21. únor 2011

@len : tak to je mazec 😝

len
21. únor 2011

Hm, ale teď si vem, že kdyby mi v tom druhým centru uvěřili moje A+ a mermomocí netrvali na tom, že si to chtějí ověřit (jsem si myslela, že se zbláznili), tak doteď všude hlásím áčko. Krev dávat nemůžu, na žádný IVF nikdy KS znát nechtěli, kdo ví, jestli by mi to ještě někdy ověřovali.

aknyt
21. únor 2011

@len tak to je mi líto, že dopadlo v neprospěch fakultky, to jsem nečekala ☹
Jsem asi cvok, ale Haničku nechám prověřit. Sebe nemusím, dělali mi to na dvou nezávislých místech, jedno před lety a podruhé u mojí OG v těhotenství.

len
21. únor 2011

@aknyt ale jestli byla Hanička na operaci, tak jí to asi znovu kontrolovali přímo předtím, ne? Jestli ne, přiznám se, že i vzhledem k tomu, jak to máte s KS vy (že nakonec H. neodpovídá, ač by dle dárce měla), prověřit bych to nechala, přeci jen jí ještě nějaká operace čeká 😔

petapal
21. únor 2011

@maruliinka ahojky tak podle fotk a jmena tveho syna \kubiček) jsem te konečne našla. Pamatovala jsem si jen tve prijmeni. Jakpak jste dopadli me rekli,že jsem je prekvapila a mela 22vajiček z toho jich je pry tak 14 tak zitra v 1'0h mam zavolat jak je to dal jak se jim dari. jinak pokud vse probehne v poradku tak čtvrtek nebo patek jdu na transfer. Hnd jsme platili pak to icis 8tis.

cell
21. únor 2011

@len : tak to mě mrzí. Nahlásím to nejvyšší v laborce a ta nejspíš spustí vlnu kontrol. Nestává se to často, ale holt se stane ☹

len
21. únor 2011

@cell díky! Příští týden snad budu mít cestu kolem Apoli, tak tam ťuknu na sestry a hodím jim tam ten papír s KS a nechám si to přepsat v lejstru se specifikací dárkyň. Ale asi na přesné KS trvat nebudeme, protože by mohla být pouze a jedině nula a zase by to to čekání hrozně protáhlo 😒

cell
21. únor 2011

@len : to asi jo ☹ ale stejně mě to hodně štve ....

len
21. únor 2011

Cell, tvoje chyba to není, tak se tím netrap... Akorát jak mi dnes říkala dr. - pokud opravdu došlo k záměně, nejspíš někomu jinýmu nahlásili 0+ místo A+, ne? Já netuším, kolik těch kontrol denně dělají, ale je možné to nějak dohledat? Aby pak nebyl problém ještě někde jinde 😕

len
21. únor 2011

Jo a ještě jedna lékařská, promiň 😀 Leukocyty v moči? Norma laborky do 10, já mám 25, dr. to přešla, takže to nejspíš neznamená nic nebo jenom doznívání té ureaplazmy... Ale aspoň jsem se pobavila, lehce jsem gůglila a prý to značí přeneseně problémy ve vztahu, asi bychom si dneska měli doma vážně popovídat, když mám ty lehce zvýšený leukocyty 😀

cell
21. únor 2011

len: teď už se tím netrap, je to chyba laborky a oni se s tím nějak poperou. Zkontrolujou všechny vzorky týž den a nejspíš ty lidi všechny vyzvou ke kontrole

leukocyty v moči nic - bílkovina byla? kdyby jo, asi bych udělala kultivaci, jináč nic

len
21. únor 2011

No potěšpámbu teda, všechny lidi ke kontrole 🤐 Ale zas je fajn, že se to řeší.
Bílkovina negative píšou, takže jsem opravdu zcela zdráva 🙂 No, počet mnou navštívených doktorů tomu neodpovídá, dnes obvoďačka, ve středu zubař, příští pondělí hysteroskopie 😀
Ještě jednou dík 🙂

maruliinka
21. únor 2011

@petapal
Ahoooj...nečekala jsem že by jsi mě tak rychle našla 🙂
Tak to máte dobrý to nedospíte do pátku co? 😀
No my jsme taky hned vyfasovaly papír s cenou 8000,- ale tak zase jsme s tím počítaly takže nás to ani moc nepřekvapilo...
Ale my jsme na tom fakt hodně špatně... ☹ Mám 12 velice pěkných vajíček ale spermie žádná...takže donutily manžela jít udělat tu velice příjemnou věc do té miniaturní kabinky 😀 a jelikož jsme včera měly sex takže tam toho bylo na dně... no ale když jsme byly na odchodu tak nám ještě řekly že tam našly jednu jedinou ze šesti rozmrazených vzorků!!! A protože máme ještě dalších šest tak musel podepsat to že souhlasí s tím aby rozmrazily i těch zbylích šest,aby vůbec něco našly. Takže takovou ránu jsme nečekaly. Má všechny mrtví nebo dělají že jsou mrtví,ale říkala že by tam kdyžtak kdyby se nepovedlo najít žadnou živou tak tam vloží ty co se nehýbou a že se může stát že by jako oživly nebo se spíš probrali. Tak nám moc moc držte palce at nam tam ještě nějaký nejdou. Taky tam máme volat zítra v deset.
A jak ti je??? Mě pěkně bolí břicho ale jen když jdu na záchod takže nic moc.

len
21. únor 2011

Jéje, Marulinko, vám neříkali, že 5-7 dní před punkcí žádnej sex? 😕 Takže našli nakonec těch 12 živých spermií? Moc držím palce a poreferuj zítra!

zzf
21. únor 2011

@len já mám KS - 0, ale asi ti teď jako dárkyně nepomůžu 😒 (ikdyž přemýšlím, jestli mám vlastně 0) 😀

len
21. únor 2011

@zzf no, i kdybys mohla, tak tím, že tě "znám", bys stejně nemohla - já bych potřebovala nějakou zcela anonymní nulu 😀

zzf
21. únor 2011

hm hm anonymní 😎 vždyť vlastně jsem..... 🙂

len
21. únor 2011

Jo to jo, ale nemohla bys tam přijít a říct - jsem nula a chci darovat Len 😉 Může tam někdo (s libovolnou KS) přijít, říct, že chce darovat Len, tím ji posunout do čela pořadníku a ona tam bude čekat, až přijde první anonymní dárkyně s nulou. Nebo tam bude rovnou čekat (jako že čekám) a až na ni přijde řada, může čekat, až se objeví dárkyně s nulou. Ale to se mi právě nechce, protože při mé smůle jim budou půl roku chodit samý A, B či AB, takže radši řeknu, že je mi KS ukradená 🙂

zzf
21. únor 2011

@len no jasně chápu - to bylo jen takové malé popíchnutí 🙂
jen jsem nevěděla, že 0 je tak vzácná

aknyt
21. únor 2011

@len Haničce to asi nekontrolovali, na zákrok šla dost narychlo - kolem půl druhé se rozhodli a v šest byla na sále. Pro jistotu ji nechám prověřit, i kdybych to měla platit, tak mi to za to stojí 😉

len
21. únor 2011

@zzf vůbec není vzácná (má ji asi 30 % lidí), ale při jakýkoliv kombinaci našich skupin bychom mohli mít těch dárkyň víc, pouze při kombinaci 0+0 můžeme mít dítě jen 0, tudíž dárkyni opět 0... Kdybych bývala měla to A, vyhoví 80 % dárkyň, takhle jen 30 % 😒

@aknyt jasně. Teď teda nevím, jestli bych vám přála, aby se nemocnice opět sekla a Hanička měla vůči vám dvěma tu správnou skupinu... ale snad se sekli jen jednou u mě a tím to skončí.

ciratko
22. únor 2011

@len já si taky myslím, že se to byla velká náhoda, že to vyměnili. Já vím, že mám 0+, dřív jsem darovala krev, tak mě to ani nenapadlo, že by mi mohli zjistit něco jiného. Bohužel jsme jen lidé ☹ , ale asi si to někdo odskáče ☹

len
22. únor 2011

Cir, mně když řekli A+, vůbec jsem o tom nepochybovala - rodiče A- a 0+, brácha A+... Takže když mi inde chtěli provést kontrolu, křičela jsem, že je to zcela zbytečné, a pak jsem se jim tam ještě vysmála, že se sekli s tou nulkou, že mám přeci áčko 😀 Nojo, no, nejsme neomylní, ale stálo mě to dost energie 😉

petapal
22. únor 2011

@maruliinka no ahojky ja te hledala protože mi to bylo lito co jsi mi tam rekla tak jsem byla zvedaa jestli jste nejaky sperma meli teda vis \no držim palečky ted už to určite vis tak jsme napnuta jak to dopadlo. \ja tam volala taky v 10H
a pry 8hezky vyvijejicich embryji tak v patek v 9.45h jdu na vloženi .Jinak to bricho me taky bolelo a dost,ale valela jsem se tak jen kdyyž jsem chodila nebo se smala dneska je tolepsi ,ale furt ho citim Do toho me boi v krku asi z te zimy tam včera na tom pokoji. Tak piju čajiček a ležim ,ale musim zehlit tka až zitra 😀 moc moc drřim at vam to vyjde

maruliinka
22. únor 2011

@len
Fakt??? To nam nikdo neřekl...
Ale nakonec dneska jsem tam volala a máme oplodněných pět a prý jsou dobré tak uvidíme. Ve čtvrtek jdu na transfer...tak držte palce at se chytnou u mě.
Už jsem pomalu přestávala doufat že tam ještě nějaký najdou po tom včerejšku a nakonec našly pro těch dvanáct vajíček ale jen pět jich zůstalo. A další dobrá zpráva je te že těch zbylích šest vzorku co jsme měly zamražených tak nechaly u ledu. Což je super...

maruliinka
22. únor 2011

@petapal
Čauky,tak to máte super moc gratuluju a kolik jich teda budete vkládat???
Nám nakonec zbylo pět i když už jsem nedoufala... a jsou pěkný tak mám přijít ve čtvrtek v 9:45,tak se moc moc těšíme. Jsem fakt ráda že to takhle dopadlo protože co nám včera řekli tak z toho byl hlavně manžel smutnej.
Tak se opatruj aby z toho nevylezla nějaká angína nebo co... 😝 Škoda že tam nejdete taky ve čtvrtek to by jsme se tam mohly vidět. Ale nevadí alespon ti ve čtvrtek napíšu jaky bylo to vložení mám z toho hrůzu aby to nebolelo,protože i ted me docela bolí vnitřek,fakt nevím co tam kdo se mnou dělal 😠

len
22. únor 2011

Marulinko, psávali no ta těch lejstrech, co jsme měli doma k prostudování a podpisu, taky na tom zeleném papíru. Ale pět je fajn 🙂 Petiných osm ještě lepší 🙂

petapal
22. únor 2011

hihihihi no tak to je super je ty jdes o den driv to je škoda. No parada,že mate a moc držím at to vyjde. Tak jo pisnes jaky to bylo ja se toho taky bojim a to včera mi rikakal ten můj o sex . Jsem rekla,že mu asi hrabe ne hahahaha. No pro ty chlapy to musi byt težší určo když je nejaky problem. Ja jsem na notasu v postylce jeden yorksir mi spi mezi nohama. 😀 a druha tu taha bačkory do postele. Zapla jsme pračku a k večeru chvili budu žehlit. Jsem si toho frajerka totiž nechal nejak moc posledni dobou. My dame dve embryjka manža totiž pry pokud to nevyjde tak rika,že se na to pak vy.... tak si moc preju at to vyjde. Koukej taky odpočivat ,ale s Kubičkem toho as moc nenaodpočivas co . Je roztomilej. Pozdravuj manžu a držm palečky musi to vyjit za to co si vše prošel takhle mladej jsem to dočitala je to hrůza a je statečnej. A ty samozrejme taky.