CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

rendulina
8. lis 2008

tulipanekps: moc ti děkuji za odkaz 🙂 již jsem fanfulin písla do IP,jsem tedy zvědavá,zda mi odpoví-je to zajímavé.
Jinak náš problém se mi nechce opět popisovat ale najdeš ho cca 5-10str.zpátky.Tak když tak mrkni. ☹ A ještě jednou díky

tulipanekps
8. lis 2008

ahoj rendulino, myslím, že odepíše, uvidíš, taky si holka užila... koukala jsem zpět, tak to není záviděníhodný... drž se, třeba ještě na něco přijdou, jak dosáhnout mimíska. držím palce.

evulatko
9. lis 2008

Ahoj Rendulino, to je mi lito, jak jsi dopadla. Chci Ti ale pro povzbuzeni napsat, ja k Apolinari chodila uz skoro tri roky a z toho mi Rezabek asi tak dva roky rikal, ze jedine s darovanymi vajicky to pujde - protoze jsem pichala vzdycky silene davky hormonu a nakonec na transfer nekdy nebylo nic a nekdy jen jedine embryo a ted jsem s tim jedinym tehotna. Takzer bych to urcite jeste nevzdavala. tedy zalezi na tom FSH, pokud by nebylo zase az tak moc vysoke, jeste bych to zkusila s vlastnima vajickama, treba i nekde jinde, me ted v posledni dobe moc lakal Reprofit v Brne, prijde mi, ze tam jsou hodne moc sikovni. Moc Ti drzim palce🙂 eva

lenulinka21
9. lis 2008

evulátko promin že se tak ptám jaké si měla to
FSH?

evulatko
9. lis 2008

Lenulinko, ja ho naposledy mela 8,75, ale reakce na hormony jako bych ho mela 30🙂

rendulina
9. lis 2008

evulatko : děkuji za povzbuzení.To jsi na tom s tou kvantitou vaj.podobně.S tím rozdílem,že ty jsi již těhu!
I když já píchala Fostimon většinou tak 7 dní po 3 ampulkách a 5 den k tomu do kožní řasy Orgalutran.Neřekla bych,že to je nějak moc-nikdy jsem si ho nemusela dokupovat a vešla jsem se do těch hrazených limitních dávek.
A jak jsi to myslela,že reakcí na hormony jako by jsi ho měla 30?To se dá nějak poznat?? 😒

lenkacar
9. lis 2008

rendulina já být tebou tak také zkusím nativ z minimální stimulací,stojí to kolem 10tis.jsi samoplátce a je to velmi šetrné..akorát že se to všady neprovádí..v tvém případě je to ideální řešení.

lenkacar
9. lis 2008

já samam jsem se o to velmi zajímala,ale nechalal jsem se umluvit do ivf,ale pokud se nezdaří ,jsem rozhodnutá změnit car a jít do nativu,úspěšnost je skoro srovnatelná s ivf,znám holky které úspěšně otěhotněly..

lenkacar
9. lis 2008

zabrousila jsem sem kvůli tulip,tak jsem si přečetla tvůj problém,rozebíraly jsme to s fan,já osobně byla z nativu nadšená.hyperstimulák nehrozí a ze stimulace může být až 13vajíček,jasně že jak kdo..a podle léků,nevim proč v caru mluví jen o 1 vajíčku,zřejmě myslí v přirozeném cyklu,ale jak říkám já měla smůlu, že v našem caru to nedělají,musela bych nejblíže do prahy,jezdíme do artu..nebo si to najdi na netu a už nebuď smutná.

evulatko
9. lis 2008

Randulinko, ja pichala myslim, ze az pet ampuli☹ A s tim FSH, cim je vyssi, tim clovek hure reaguje, myslim, ze je jako malo vajicek.Ja ho zase az tak vysoke nemam, ale stejne i po tech vysokych davkach uroda nic moc, tak tedy nevim. Mozna by treba stalo za uvahu i jine leky i kdyz Rezabek tvrdi, ze je to jedno, jestli mas ty levnejsi nebo drazsi, nevim A nebo jine centrum, treba budou mit nejaky napad🙂 S tim Vokrojem me to mrzi, nachapu, jak muze neco slibovat a pak ani nenapsat tu zadost na pojistovnu☹

rendulina
9. lis 2008

evulatko : A kolik máš za sebou IVF?(kdyš se ten jediný zaplaťpanbů takhle udržel?) Řežábek mi řekl totéž,že je jedno,zda máš ty injekce hrazené poj.nebo placené.A změna centra?=s představou podstupovat vše (imunologii,genetiku)znovu??? 😒 To asi ne-tedy snad k tomu nebudeme někdy "donuceni".

lenkacar : A jak jsem četla od Fan,tak jsem myslela,že tě při nativu nestimulují(viz.13 vajíček?)akorád potom ten Clomhexal,či Puregon...ale před tím...? 😖
Jinak moc díky za podporu 😉

evulatko
9. lis 2008

Ted to bylo poctvrte. Poprve zavedeno jedno embryo (vic jich nezbylo), podruhe nebylo zadne kvalitni vajicko, potreti mi to stopnul uz asi 9. den stimulace kvuli cyste a ted mi taky zbylo jen jedno embryo na zavedeni. Vubec bych necekala, ze si takhle prosustruju ty moje hrazene pokusy🙂

len
10. lis 2008

Ahoj holky, já se přiznám, že nativ sám o sobě nezavrhuju, ale pokud vaječníky absolutně nereagují při koňské stimulaci FSH, tak jak by měly reagovat při stimulaci výrazně slabší? Dost pochybuju, že když po hodně silné stimulaci na IVF byly pouze tři prázdné folikuly, tak po lehkém "pošimrání" vaječníků při nativu by jich bylo víc a kvalitnějších. Prostě bohužel na vyčerpání vaječníků zatím nikdo žádný lék nevymyslel 😔

Každopádně na místě Renduliny bych já osobně asi udělala radikální řez a přesunula se jinam. V žádném případě nechci říct, že by u Apolináře dělali cokoli špatně, ale občas prostě pomůže kompletní změna - jiné prostředí, jiní doktoři, jiné názory, jiný pohled, jiné metody...

claudie
10. lis 2008

Ahoj,
tak já jsem dosud netušila co je nativ. Po přečtení příspěvků o tomto tématu se přikláním k názoru Len, ale zas na druhou stranu zkusila bych všechny možné dostupné metody, třeba i tuto. A změna Car by taky nemusla být úplně k zahození....

claudie
10. lis 2008

Jeee holky, před chvíli jsem zapnula telku ČT1, pořad Sama doma a koho tam nevidím...naše stará známá MUDr. Koryntová, diskutovali s ní na téma neplodnost. Mluvila moc hezky. Ale trochu jí přejmenovali, v titulku měla MUDr. Korytová 😀 😀

len
10. lis 2008

Vida vida, tak i v tomto pořadu došlo na neplodnost 😀
Jinak jak je? Já až na ty prsa vlastně ani nic zvláštního necítím...

claudie
10. lis 2008

Jsem na tom stejně, jen větší únava, více spánku a větší a citlivější prsa. Tak doufám, že žádné nevolnosti nás už nepřepadnou... Ani žádné extra chutě nemám, chutnalo mi vždy, takže nic nového 😀

len
10. lis 2008

Akorát jsem taková rozežranější 😀 Ještě 10 dní a jdu na ten ultrazvuk, už to chci mít za sebou 😉

kacatko000
10. lis 2008

Ahojky děvčátka, tak jsem zpátky doma z moravy.
Ještě jsem nedočetla co se tu přes víkend odehrálo, tak to hned napravím.

Holky já jsem strašně zklamaná, celou dobu jsem věřila, že nám to vyjde a dnes jsem byla na ultrazvuku, aby mi řekli kolik máme folíku a je to špatné. pravý vaječník vůbec nepracuje, tam není nic a na levém jen 3 folici a jen dva maj správnou velikost. je mi fakt mizerně, to je tak strašně málo a to už píchám 6 den.

len
10. lis 2008

Kacko, to fakt není moc ☹ Zvedli ti aspoň dávky? Ono napoprvé je strašně těžké to stanovit, nikdo neodhadne, jak na to bude ta která ženská reagovat... Ale určitě ti řekli, jak dál, ne?

kacatko000
10. lis 2008

nezvedli, prý už tak beru docela vysoké.
Mám přijít ve středu ještě na jeden ult a pak mi řeknou kdy uděláme punkci, prý mám počítat bud víkend a nebo pondělí, jenže jestli bude vůbec co oplodnovat 😢 😢

len
10. lis 2008

No, stačí jedno, když bude dobrý 😉 To třetí to třeba dožene a kdo ví, jestli se tam někde neskrývá ještě jeden, co nebyl na uzv vidět 😉 Ono pak taky hodně záleží na tom, aby v nich byla vajíčka - jestli jo a budou se vyvíjet, budeš na tom líp než někdo, kdo má folikulů dvacet, většinu prázdných a nevyvíjí se 😉 Určitě to nevzdávej, pokud doktorům přijde, že stojí za to dojít až k opu, tak není nic ztraceno! 🙂

Jinak na oběd můžu středa, čtvrtek, pátek, kdybys měla náladu 😉

kacatko000
10. lis 2008

děkuju len já to určitě nevzdám, jen jsem se začala bát. brala jsem to optimisticky a věřila, že to vyjde a ted taková zpráva. Moc se bojím, že to nevyjde. Mám za sebou jeden přirozený potrat a tenkrát mi doktorka řekla, že za to může nejspíš endometrioza, že ona znehodnocuje vajíčka a tak mám ted zase strach. když tak slyším, kolik maj holky folíku a i tak se jim to třeba nepodaří, atk si říkám jaké šance mám asi já????

Na oběd půjdu moc ráda, jen ti ještě upřesním kdy.
Snažím se být klidná, ale vůbec se mi to nedaří, je mi to moc líto...

len
10. lis 2008

Ale vždyť to ještě může vyjít! 🙂 On úspěch často vůůůbec nezávisí na počtu folikulů... Někdo jich má pět a má pak i co mrazit a někdo patnáct a není z toho ani mimi ani mrazáčci... Já toho chudiku uvnitř sebe taky skoro odepisovala, když všichni ostatní nepřežili ani do třetího dne, no a ten jeden jediný bojovník mi dokázal, že žádná bitva není předem prohraná 😉

kacatko000
10. lis 2008

děkuju moc, budu doufat.....a ozvu se

Děkuju za podporu.

claudie
10. lis 2008

kacko, neboj....ještě se za těch pár dní může hodně věcí uvnitř tebe zlepšit, vždyť ještě budeš píchat...a snad alespoň jedno kvalitní vajíčko z tebe dostanou a to bude klíďo stačit na jednoho zlobivého mimíse 🙂

rendulina
10. lis 2008

len : Radikální změna? Jiný CAR?Máme již vyčerpané hrazené cykly a tak nechápu,co by s námi jinde dělali ještě za psí kusy?! 😖
Vyšetření máme již všechny za sebou tak opravdu nevím...?!A na celý nový cyklus zatím nemáme .Nativ nám nedoporučují-platili bychom jen o něco méně(s naším problémem)než za selý nový 😒
A co se týče cen v jiných CARech,je Apolinář zatím nejlevnější.Tak ti nevím,co by vyčarovali nového...

kacatko000 : držím ti mooooc palečky(páč jsem byla v podobné situaci) aby se tam ještě nějací folíci objevili!!!A z nich byla hlavně dobrá vajíčka-nezaleží již kolik /hlavně aby byla/ 😉 Jsi na startovní čáře...

myskyva
10. lis 2008

ahojte
kacko ono opravdu záleží spíš na kvalitě než na množství...podívej já, 10 vajíček a nic z toho 😉 a naopak len jaký měla špatný vyhlídky a ten jeden bojovník se udržel 😉

rendulina...asi mi to uniklo ale jaký máte vůbec problém?Když už jste vyčerpali všechny cykly nechceš zkoušet alespoň IUI se stimulací???

len
11. lis 2008

Rendulina, já vím, že jste v hrozně těžké situaci ☹ Ptala ses, co bychom dělaly my... Tak já sama za sebe můžu říct (ale samozřejmě každý to cítí jinak), že když už jsem v koncích a zdánlivě bezvýchodné situaci, často mi zabere - nejdřív se pořádně oklepat (dát si na čas pauzu, jet na pěknou dovolenou nebo cokoli jiného na odreagování), pak se zhluboka nadechnout, udělat pár kroků zpět a začít s plnou silou úplně znovu - ale jinak, jinde, za jiných podmínek... Netuším, nakolik by jinde postupovali odlišně, ale mně osobně dělá dobře už jenom ten pocit, že nejedu ve starých kolejích. Že když se mi přesně takhle něco třikrát za sebou nepovedlo, proč by se to za stejných okolností mělo povést počtvrté? Prostě trochu toho iracionálna 😉 Ale jak píšu, tohle je jenom a jenom můj názor a postoj k životu a je docela dobře možné, že ty to vidíš jinak, na tom není vůbec nic divného ani špatného. Možná se rozhodnete zkusit to zas, možná půjdete do dárce (a věř mi, že ta doba uteče rychleji, než se zdá, navíc můžete zatím nastřádat nějaké korunky), nebo dospějete k adopci nebo třeba k tomu, že zůstanete bezdětní - ani jedno z těchhle rozhodnutí není horší či lepší, tak vám přeju, ať dospějete k tomu, jak to cítíte nejlíp 🙂 Moc doporučuju knihu Na cestě za dítětem od Hany Konečné, je to krásně citlivě napsaná kniha, kde všechny tyhle možnosti zvažují a taky přinášejí spoustu příběhů lidí, kteří si tímhle prošli - ať už mají nakonec dítě vlastní, adoptované nebo se rozhodli být bezdětní... Držím palce! 🙂

kalka
11. lis 2008

Ahojky 🙂

len.. tak mě zítra čeká OPU🙂 tak jsem zvědavá jak dopadnu 🙂 Len.. když by neproběhla prodloužená kultivace.. za jak dlouho je ET?..