CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
11. lis 2008

Kalko, za dva dny 🙂 Já měla OPU v pondělí a ET ve středu... Budu držet palce 🙂

kalka
11. lis 2008

Len.. tak uvidíme.. hrozně se těším 🙂 a jak se cítíš ty??? 🙂

kalka
11. lis 2008

A co Lebedka???.. chodí sem ještě vůbec???

len
11. lis 2008

Kupodivu až na bolavá prsa celkem normálně 😉 Počítej, že to zítra může být dost drsný, ale já se z toho přes noc oklepala a druhý den už byla zcela OK 🙂

kalka
11. lis 2008

jak drsný???

len
11. lis 2008

Popisovala jsem to tu na straně 14 😉 Prakticky jak to přišlo k sobě, cítila jsem se jak rozřezaná na kousíčky, pak jsem celý den ani nemohla sedět, břicho bylo nafouklý, všecko bolelo... Ale druhý den vážně OK 🙂

kalka
11. lis 2008

tak teď jsme tě dočetla na str. 14... mno.. to je síla.. ale stálo to za to, viď 😉

kalka
11. lis 2008

včera jsem na UTZ měla folikuly 18-20 mm.. tak mám stejný pocit jako ty, že až půjdu na odběr, tak už budou všechny popraskaný 😔

len
11. lis 2008

Neboj 😉 Hlavně si vem ze mě poučení, že ač jsem stresovala jak blázen a namlouvala si všechno možný, tak doktoři vědí nejlíp, co dělají, mají s tím milionkrát víc zkušeností 😉

claudie
11. lis 2008

Ahoj holky Apolinářky...
přesídlila jsem na jinou diskuzi, tak se jdu rozloučit. Všem přeji moc a moc štěstí a vše ať je tak jak si přejeme 😉
Občas tu na vás mrknu, co se děje...
Mějte se, pa

len
11. lis 2008

Ahoj Claudie, ať se dál daří a nezapomeň nás tu občas zkontrolovat 😉

saralinda
autor
11. lis 2008

Ahojky holky,
Claudie - ať se Ti a malému raráškovi daří. Hlavně hodně zdravíčka.

Jinak já byla dneska na konzultaci u Jaržebmovský. No, tak mi doporučila IVF. Nejdříve jsem z toho byla trochu zmatená, protože Dr. na ultrazvuku mi stimulaci nedoporučila, kvůli cystám na vaječníku. Ale Jaržembovská říkala, že folikulární cysty jsou úplně běžné. A pak mám ještě dvě endometriální a ty mi už prostě nezmizí (buď nebudou růst a nebo budou). Takže lepší situace už nebude a není tedy na co čekat. Prý by šla ještě zjistit průchodnost vejcovodu, ale jelikož má přítel stejně horší spermiogram, tak to prý stejně nemá cenu. Tak mi dá žádost na pojišťovnu a v lednu začnu stimulovat. Upozornila mě samozřejmě na zvýšené riziko, že se při stimulaci nějaká další cysta nebo nádor oběví, ale to se prý nedá vyloučit nikdy (ani u zdravé ženy ani u mě bez stimulace). Takže jdu do toho a doufám, že se podaří. 🙂 Prý budu mít asi dlouhý protkol, aby stihli sledovat, zda se nějaká cysta na vaječníku netvoří.

len
11. lis 2008

Ahoj Saralinda 🙂 Nojo, Jaržembovská je hned se vším hotová... Ke cti jí musím přiznat, že se vždycky ukázalo, že její první úsudek byl správný 😒 A dokonce si mě pamatovala, že mi před rokem nabízela IVF a já ho odmítla, že je ještě brzo a určitě nebude třeba 😀 Že jsem si to pamatovala já, je jasný, ale bohužel i ona 😉
Tak ťeď koukej nabrat hodně sil, užívej života a toho, že můžeš všecko a je ti dobře, a v lednu budu moc držet palce! 🙂

kacatko000
11. lis 2008

Ahojky holky tak je mi trosku líp než včera, ale pořád se bojím co nám zítra řeknou.
Len šlo by ten oběd ve čtvrtek??

len
11. lis 2008

Určitě šlo 🙂 Potvrď mi to ve čtvrtek dopoledne a já to zarezervuju 🙂

kacatko000
11. lis 2008

jasně 🙂

saralinda
autor
11. lis 2008

Len, moc díky. Jsi moc milá.
Jaržembovská byla dneska trpělivá a odpovídala dokola na moje dotazy. Na mojí první návštěvě v CARu spíš mluvila a tom jak to půjde přirozeně nebo inseminacemi a že IVF nebude třeba. Nijak na mě netlačila. Ale asi fakt není na co čekat, když t yendometriální cysty nemizí a nikdo neví, kdy se něco zvrtne a přijdu o svůj jedinný vaječník. No, doufám, že nám IVF vyjde a že se nic blbého na vaječníku během stimulace neudělá.
No, každopádně budu informovat a doufám, že se tu sejdu s někým, kdo bude stimulovat ve stejné době jako já, ať mám s kým porovnávat. I když stačí kouknout na Len dřívější zápisky a mám dost přesný popis 🙂 , což je super.

rendulina
11. lis 2008

ahojky,
len : jasně,byl to tvůj názor...Díky jinak za doporučení té knížky 😉

claudie : tak tedy pa a měj se pěkně,občas nám sem písni co ten tvůj brouček a jak se vám daří,ju? 🙂

saralinda : vidíš,tak to nakonec dopadlo dobře.Alespoň si užiješ svátky se vším všudy a nemusíš se v ničem omezovat.A v lednu vykročíš tou správnou nohou a vše bude fajn,uvidíš 😉

saralinda
autor
11. lis 2008

Rednulina, moc děkuji. Jo, dopadlo to dobře...tedy spíše se to zase o kus posunulo. Hlavně aby to dopadlo dobře v tom lednu/únoru.
Jsem ráda, že mi to vyjde až po Vánocích - na svátky budu u našich a přítelových rodičů a ti nevědí, že se snažíme a že běhám zase podoktorech (neříkala jsem jim to, aby se mě fur tneptali zda UŽ amě to zbytečně nestresovalo).

kacatko000
12. lis 2008

Ahoj holky je tu někdo??

len
12. lis 2008

Jsem, ale už jen na chvilku 😉

kacatko000
12. lis 2008

ahojky len co ten zítřek??? Já byla dnes na kontrole, mám na levém 4 folikuly, ale menší, tak jsem si musela dokupovat fsl skoro za 2000. Píchám do soboty a v neděli večer píchnout pregnyl a v uterý ráno opu.
Jinak mi řekli, že můj pravý vaječník negunguje a nikdy už nebude, prý to zjistili už při laparce, ale nějak mi to neřekli

len
12. lis 2008

Mně téměř nefungoval levý... Tak vidíš, 4 jsou lepší než 2 minule a třeba se za nima ještě nejaký schovává 😉

Se zítřkem počítám, pak mi do IP písni, co budeš mít na sobě a já ti zítra ráno odepíšu, ať se snadno najdem 🙂 Hodí se ti víc sraz v Hybernký nebo Na Příkopě? 🙂

kacatko000
12. lis 2008

jasně 🙂 jinak jsem hubená, mám krátké vlasy hodně světlé 🙂

len
12. lis 2008

Já viděla tu fotku, snad tě poznám 🙂 Já jsem už o něco méně hubená a vlasy mám dlouhý a tmavý 😀
Už poběžím, měj se hezky 🙂

amulet
12. lis 2008

Ahoj holky,
jsem tu nová. Četla jsem vás. Dnes náš první chlapeček slaví třetí narozeniny a mně před měsícem při laparoskopii zjistili endometriozu, vzali levý vaječník i s vejcovodem... Pravý prý bude snad ještě dobrý... Chtěli mě léčit hormonama, ale zjišťovala jsem info a přišla na to, že U Apolináře hned zkouší IVF. Tak jsme v pondělí byli na první konzultaci a vypadá to, že v lednu se pokusíme. Zítra půjdu na krev na hormonální profil a 10. den na ultrazvuk. Tak možná, saralindo, budeme stimulovat ve stejnou dobu. Taky mám na tom zbývajícím pravém vaječníku endometriozni cystu a tak se bojím, že nic nebude.

hanca..
12. lis 2008

ahoj holky,
jsem tu nová,ale bohužel s velkýma zkušenostma co se týče IVF,chodim do ISCARU,ale bohužel opět nemáme uspěch,mám poslední pokus na pojištovnu a chtěla bych změnit místo.proto bych se chtěla zeptat na vaši spokojenost,je mi jasný,že všude je něco,ale já byla celkem 5x a pořád nic,vyšetření mám dobré,psychyka byla dobrá až do doby kdy jsem přesně po týdnu kdy byl transfer 2 pěkných blastocyst začala krvácet,ted čekám na další výsledek z krve jesli to odešlo všechno,tak budu vděčná za každou odpověd,díky 🙂

rendulina
12. lis 2008

hanca : spokojenost u Apoli? MUDři a sestry jsou milý i hodní ale počítej s tím,že se ti nevěnuje pouze jeden lékař.Jseš po každé u jiného-nevím na co jsi byla zvyklá v ISCARU.A tam špatné jo?Mě tu totiž radí(na diskusi)ať také zkusím změnit CAR.Páč máme za sebou již všechny hrazené cykly a ani jeden nebyl dobrý spíše naopak ale jiné holky zde měli i štěstí-je to o zdravíčku a štěstíčku+psychyce 😒
Já ale měnit zatím nebudu.Jsem zde spokojená.Přesto,že to nikdy nedopadlo(zatím)ale stále doufám!!!
Jo a je třeba se stále ptát a ptát. Pokud něco chceš vědět,raději si to napiš ať to nezapomeneš,páč někdy je to (u jak kterého ošetřujícího )rychlovka.Jiné IVF /hrazené/ již nemáme,tak nač to zkoušet jinde?A ta všechna vyšetření znovu...na to nemám již sílu(zatím).
Nevím zda tě můj názor neodradil ale píšu to tak,jak to vidím-a to velice stručně 😉
Šťastné rozhodování 😉

saralinda
autor
12. lis 2008

Amulet, tak to by bylo super, kdybychom stimulovali ve stejný čas. koukám, že máme podobný !stav" - taky nemám levý vaječním a jak píšeš na pravém mám endometriodní cysty (dvě). Mě ale Dr nic neříkala, že by ty cysty měly mít na IVF vliv. Mě se i v současnosti normálně tvoří folikuly.

hanca.. když si tu přečteš starší příspevky, tak zjistíš, co a jak. Myslím, že nejlépe popsala Apolináře len na 1. stránce. Tím mě před pár měsíci přesvědčila jít právě do tohoto CARu. Ve zkratce - doktoři i sestry jsou velmi milí, vše vysvětlí (i když někdy je potřeba se ptát), jsou to odborníci. Výhodou je, že kromě 30Kč nic neplatíš (jak psala Len - celé IVF ji vyšlo na 4000Kč, které dala za pera, protože nechtěla chodit každý den na injekce - během stimulace). Jinak nic. Když se tam přihlásíš, tak pak už je průběh rychlý-vyšetření za vyšetřením bez zbytečných mezer. Do ničeho tě nenutí, takže pokud zjistí, že jsi zdravá a pokud nebudeš chtít spěchat na IVF, nebudiu tě nutit. Jako negativní se dá asi hodnotit prostředí - prostě nejde o soukromé zařízení s gauči a pod. Čeká se na chodbě, na WC chybí toaleťák. Ale pro mě je hlavní, že jsou všichni milí a že to jsou odborníci.

hanca..
12. lis 2008

rendulino,dík za odpověd 😉

saralindo,nevybírala jsem car podle vybavení to je to nejmenší,ale na doporučení,bohužel se nám tu nedáří,co se týče lékařů i sester jsou moc hodní, také se málo kdy dostanu ke stejnému dr,ale to je asi všude,u Apolináře jsem byla na vyšetření dělohy u dr Máry a jeho názor na car nezněl moc kladně,proto se ptám na zkušenosti a spokojenost s uspěšností,třeba ISCAR za lonský rok největší úspěšnost,ale já tam hold nezapadla,ono se říká tonoucí se stébla chytá,tak to zkouším 🙂 ale děkuju že jsi mi napsala