CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jasmina309
20. zář 2009

Holky, děkuji za tip! A z toho IP Pavlova to už najdu ten směr asi co?
Jani, tak mě naopak venkov imponuje! Ve městě sem strávila mých prvních 15 let a to v Děčíně a od tý doby žiju venkovem. Prostě každá sme jiná no 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

len
20. zář 2009

Jasmi, z IP Pavlova je to opravdu kousíček, pět minut 🙂 Najdi si to třeba na mapy.cz - vylezeš výlezem u DP Na Bojišti.

janamej
21. zář 2009

tak doré ráno a hezké pondělí 🙂

saralinda
autor
21. zář 2009

Dobré ráno, tak jsem zase zpět a postupně vás dočtu (ale v záplavě emailů to asi chvíli potrvá). Doufám, že budu číst samé dobré zprávičky.

larri
21. zář 2009

Dobre rano a hezky den.

Huraaaaa,ja uz mam net opraveny. 😀 😀 Konecne budu aspon trochu v obraze. 😉

Jasminko,ja chtela stimulovat v listopadu pri ctvrte MS,abych si dala pozitivni testy na Vanoce.Ale ted jsem premyslela,ze bych sla o mesic driv a na Vanoce uz budu mit i fotecku z utz. 😉

Len,uz vis,kdy budes mit ty lazne nebo se ptam brzy?

Holky,vymazala jsem si fotku,psala jsem to uz Aknyt.V praci mne jedna z Konika oslovila jako Larri,tak jsem ji na cas vymazala.Vzhledem k tomu,ze nekdy pisu o praci,tak abych o ni brzy neprisla. 😀 😀

Kdyz jsem si vas chtela vecer v praci docist,tak se v kanclu vzdycky nekdo ukazal. A kdyz mi rekl,ze si vas muzu cist,protoze za chvilku zmizi a ja citila,ze cte stejne jako ja,tak jsem radci necetla vubec.
Snad to chapete......

haaribo
21. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem volala k Apoli, a na uz jdu 29.9. ve 13:15...a dost přemýšlím o IVF, zkusím se nějak domluvit a hlavně - musím pořešit to zkracování cyklu...
Ale budou to hoňky - ten den mám být ještě v 10:30 u zubaře.... 😖

saralinda
autor
21. zář 2009

Aknyt – super! Taka ť se tě proďolky drží a nepustí se dalších 9 měsíců.

Haaribo, to je mi líto. Neboj, příště to vyjde. Bohužel je to o tom to zkoušet.

Ostatní – mooc Vás pozdravuji.

Larri, klidně do toho jdi - na mě nečekej 😀, stejně sem ti nosila jenom smůlu 🙄. Já myslím, že ani v tom listopadu nepůjdu. Nefunguju, tak se musím dát nějako do kupy a myslím, že to do listopadu nestihnu. Tak to vidím na prosinec nebo až nový rok.

haaribo
21. zář 2009

Nojo, Sar, budeme to zkoušet, dokus se nějaký prďola neudrží... 😉

lenickan
21. zář 2009

Ahojky holky jak se tady máte? Často na vás myslím. Je tu nějaká novinka? Čtu, že snad Aknyt má důvod k radosti?
U mne vše OK, bříško pomalu roste...

larri
21. zář 2009

Dneska je tak krasne a ja jsem se pustila do uklidu.
Ted jsem porad v praci,dneska mam volno,tak jsem se do toho pustila se vsim vsudy.Zitra jdu na brigadu,pak mam dva svoje prac.dny a na vikend jedem projet auticko k moji mamce.

Sari,ja bych sla s tebou klidne zase,protoze ta smula nas musi prece jednou opustit.Ja jsem chtela v listopadu kvuli tomu,at mam trochu pauzu.Ale uz ted se mi to zda strasne dlouhe a kdybych mohla,zacnu pichat zitra. 😀 😀

saralinda
autor
21. zář 2009

Larri, když jsi takto psychicky připravená, tak to se ti nedivím, že do toho chceš jít co nejdříve. Já právě vůbec připravená nejsem. Ty sis přeci jen vyzkoušela, že IVF na tebe funguje. Ale já jsem ještě nevyprodukovala slušné vejce. Nevím, jak dlouho´to bude trvat (a jak dlouho vydržím další IVF ještě odkládat), ale musím si dát svoje tělo do kupy, aby trochu fungovalo. Takže až mi alespoň MS bude chodit +- pár dnů pravidelně, tak to budu brát jako dobrou zprávu a první krok u pěkným vajíčkům. Takto to nemá vůbec cenu. To bych akorát zase promarnila další pokus.

jasmina309
21. zář 2009

Zdravím vás holky!

Děkuji za rady a to, že z PAVLÁKU je to ještě větší hračka se dostat do Apoli, za to díky vám vy moje radilky 🙂
Sem z tý vaší Prahy úplně vyčerpaná 🙂
Hlásím, že sem dostala injekci Diphereline a mé 4IVF v tzv" Velké Říjnové stimulaci 🙂 " může začít 🙂
Jediný co mě dostalo bylo, že ted a to prvně budu mít i ICSI . Ani tedy nevím proč, když sme ho titž předtím chtěli, tak tvrdili, že muž má sperma ok, a že není třeba...
😕
Bohužel mám ale zrovna nervy a to se bojím, že MS bude číhat (no znáte to, když je zastavovačka).
Zítra sem s bratrem pozvaná k advokátovi. V květnu nám zemřela tetička(vdova a bezdětná). Měli sme jí rádi a navštěvovali jí. Sme 3 sourozenci, ale majetek dědí naše nejsarší (doted hodná a komunikativní leč po obdržení pozvánky k jednání neskutečně vyčůraná)sestřička.
Ze zákona máme právo závět napadnout, ale právě že už nervy nechci, zrovinka ted ne a tudíž se nedivte, že raději oželím majetek, budu dál skromějc žít v malém bytě (po tetě byl 3+1byt).
Strašně mi mrzí , že už nikdy naše vztahy nebudou jako dřív
Ach jo peníze kazej lidi ☹

elana
21. zář 2009

Ahoj, omlouvám se, že Vám sem vpadám (čtu Vaši diskuzi kvůli Len a v poslední době kvůli Larri, kterou potkalo to, co mě-GEU po IVF), ale chci něco k Haaribo:

Tobě se zkracujou cykly po IUI, stejnou zkušenost měla holčina od nás z diskuze (Iscare Praha, Aktaka). Při první IUI měla LF dlouhou tak nějak normálně a při třetím se dopracovala k MS taky snad už 7. dnů po IUI. Nakonec usoudili, že na to nemá nervy, šli rovnou do IVF a min. týden objevila napoprvé //, krev má taky nádherně pozitivní 😉 Tak jen malé povzbuzení, pokud jste rozhodnutý pro IVF, tak neni nutný předtím extra řešit pokaženou délku LF.

len
21. zář 2009

Jé, Elana, Aktaka má //, to je super, já už ji dlouho neviděla 🙂
Haaribo bych asi taky řekla, že když jim navrhli IVF (a po tom všem, co má za sebou, se vůbec nedivím), tak se na LF vykašli, po IVF dostaneš takový dávky Utrogestanu, až to není hezký 😒 Kdybyste šli do dalšího IVF, tipla bych, že by ti ten Utr. nasadili taky.

Larri, jó, já zatím jenom před týdnem podala žádost, takže netuším, kdy a jestli vůbec mi to schází 😉

Sar, to mi připomínáš, že jsem dneska byla u psychodr. a opravdu mě potěšila. Že má ze mě pocit, že to mám v hlavě srovnaný, nemám sama se sebou vážnější problém (jako že jsem ženská a tak), jenom mě zrazuje tělo. Což mě dost znervózňuje, protože bych ráda fungovala tak, "jak se má." No svatá pravda 😖 Takže se zaradovala, když jsem jí říkala, že mám podanou žádost na lázně, tam mi prý porovnají tělo, tím si srovnám i hlavu a otěhotním 😀 Kdyby to bylo tak snadný, co? 😒 Ale prostě se v tom hrozně hrabeme a psychika nám pak dává takhle zabrat 😒 U mě to IVF taky stojí na tom, že "se jen necítím" - asi to zní směšně, ale kdo nezažil, nepochopí 😒 Tak hodně sil!

len
21. zář 2009

schválí jsem chtěla napsat, ne schází 😉

haaribo
21. zář 2009

Holky, teď jste mě hooodně navnadily na IVF...vidím to asi takhle - tehle cyklus IUI a zažádám si o IVF...a uvidíme...

len
21. zář 2009

Haaribo, viděla bych to asi tekhle:

IUI
+ zdarma neomezeně za život, 6x do roka
+ v podstatě přirozené početí bez většího zásahu lékařů
+ pocit, že "o nic nejde" - když to nevyjde, zkusíme to zase
- při větším počtu pokusů už pak psychicky náročnější, stále věřit a být znovu zklamán
- nedokáže obejít spoustu problémů
- výrazně nižší úspěšnost

IVF
+ výrazně vyšší úspěšnost
+ dokáže obejít valnou většinu myslitelných problémů
- opravdu značně náročné pro tělo
- výrazný zásah lékařů
- při nutnosti doplatků (nevím, jak na tom jste) leze do tisíců
- hrazeno jen 3x za život, pak desetitisíce z vlastní kapsy
- když to nevyjde, mnohem horší pocit než když nevyjde IUI
- člověk má tendenci se k tomu příliš upnout, což umocňuje případné zklamání

Takhle to vypadá, že IVF má více nevýhod, ale chtěla jsem jen napsat, že oboje má svoje pro a proti a určitě to nejde zevšeobecňovat, někomu IUI klapne, na někoho holt nezabere, pro někoho je od počátku nevhodné. My se snažili IVF co nejvíc oddalovat, přestože pomalu při každým IUI nám doktoři říkali - a proč nejdete rovnou do IVF? Pak jsme šli na IVF a oni zase - ale vždyť vy vlastně žádný problém nemáte, tak proč IVF? 🙄 Z pohledu člověka, co už má před sebou poslední pokus, bych řekla - zkuste to, už jste vyzkoušeli, co se dalo, ale pokud to jen trochu půjde, věř tomu, ale neupínej se k tomu jako k poslední spáse 😉

haaribo
21. zář 2009

Já mám spíš strach z těch peněz - manža si zítra jde pro termín na operaci a pokud by bylo třeba něco doplácet a trefili bysme se do doby, kdy mu nedorazí neschopenka, jsme v pr....to je jediný aktuální problém...

collette
21. zář 2009

Ahoj děvčátka,

dnes jen letem světem.

Těší mě, že i přes neúspěchy jste pozitivně naladěné. Držím všem pěstičky, ikdyž musím přiznat, že v současné době asi nejvíc Týnce 😵

Haaribo, nevěš hlavu, jste teprve na začátku, máte ještě plno možností...

Dneska jsem byla u Apolináře na prvním cvičení, tak jsem cestou koukala, jestli na někoho nenarazím. Z vás jsem tedy nikoho neviděla, ale cítila jsem se strašně, když jsem procházela kolem ultrazvuku a tam seděl mladý pár. On na mě (tedy na můj pupík) koukal nešťastně a ona zoufale ☹ Ten pocit, že mám něco extra a přitom na to má právo každý a šílené nespravedlnosti se ani nedá popsat. Ach bože, přeju všem snažilkám // co nejdříve a následně bezproblémový vrnící uzlíček... Nebo dva 🙂

Mějte se krásně, zase nakouknu!

len
21. zář 2009

Haaribo, tak z léků zvolte bezdoplatkový Fostimon, ve valné většině případů, pokud i normálně ovuluješ, ty pojišťovnové dávky stačí. ICSI, tuším, nepotřebujete. No a potom mražení - já vím, že je to finančně náročné, ale stejně vám moc přeji, abyste případně měli co mrazit, takže s touhle částkou radši počítejte.

Ahoj Collette 🙂
No vždyť Týnka teď ty palce potřebuje ze všech nejvíc, to je bez diskuze 😉

jasmina309
21. zář 2009

Len- no to spíš s diskuzí o Aknyt- držíme paluchy nadále!

Jojo, tak to hrazení u nás začíná být hustější problém. Dosud za 3 IVF sme zaplatili za vše okolo toho přibližně 2 tisíce.
Ted to máme mít i s ICSI a to už bude horší... Ale pořád je to náš poslední hrazený pokus, tak se do toho musí zainvestovat...
Jinak Len ten rozdíl mezi IUI a IVF popslala hezky!
Collette- a nemohly sme se potkat my dvě? Sem byla u CAr dnes okolo 10 30 až 11h??? 🙂

jasmina309
21. zář 2009

Taky vám holky hlásím, že kromě "umělého přechodu" na mě úplně zčistajasna vybefla chřipka, kterou momentálně nejmín čekám! Po Prednisonu mám oslabený organismus, takže se to na mě ty bacilouši hezky vyřádí!!! 😒

len
21. zář 2009

Jasmino, tak tu chřipku nějak přežij, zahrab se do peřin, hrnec horkýho čaje a ať je brzy líp! 🙂

jasmina309
21. zář 2009

Leni děkuji, jdu na to! 🙂

aknyt
21. zář 2009

Ahojky,
zdravím aspoň takto večer. Dneska je mi moc smutno, našim se minulé úterý zaběhl náš pesan 😢 A aby mě nenervovali, tak jsme se to dověděli až dnes. Chlap tam hned vyrazil, volal, pískal s hračkou, ale nenašel ho. Mám obavu, že po týdnu už je marné očekávat, že ho ještě někdy uvidíme... Tak se mi ani nechtělo sem psát, obvolávala jsem útulky, rozvěsili jsme po okolí prosbu o info...

Jasmin, pořádně se vylež, ať jsi fit na stimulku 🙂

Haaribo, uvidíš, co ti řeknou na konzultaci, zatím máš čas se rozmyslet... a jistě vymyslíš to nejlepší.

Jinak přeju hezký večer všem.

len
21. zář 2009

Aknyt, to je mi líto 😔 Na tohle mi poradil strejda takový trik - na místě, kdes psa viděla naposledy, necháš kus svého nošeného oblečení, třeba svetr. Pokud pes někde je a může chodit, ke svetru se vrátí a čeká tam na tebe, takže stačí tam přijít jednou za pár hodin zkontrolovat to. Strejda takhle po půl dni našel v zimě zaběhlýho jezevčíka, chudáka vymrzlýho, ale seděl věrně u svetru 🙂 Ale po týdnu už je asi vážně pozdě ☹

aknyt
21. zář 2009

Len, on se pustil za něčím sotva 200 metrů od plotu chalupy, takže to by nejspíš šel zpět domů, kdyby byl schopen a věděl kudy běžel 😢

len
21. zář 2009


Tenhle jezevčík (trpasličí) dostal do největších mrazů (bydlí v horách) psí svetr. Což se mu málem stalo osudným, protože jak utekl, tak se za svetr zachytil někde v křoví a nemohl se pohnout. Teprve když se mu po pár hodinách povedlo vymotat se (tak dlouho na něj v závějích pochopitelně nemohli čekat), vrátil se po čuchu k tomu svetru strejdy, kde pak čekal.

saralinda
autor
21. zář 2009

Jasminko, to je mi líto, že máte v rodině neshody. Ale tím sis určitě vybrala všechnu smůlu a štěstí se na tebe již brzy usměje a ty budeš těhulka.
Týnko, s pejsem mi to je moc líto. Bobísci, so máš u sebe v bříšku jistě brzy alespoň trochu zalepí tu díru v srdíčku po pejskovi.
Len, ty háčkuješ neuvěřitelně rychle. Máš můj veliký obdiv. Jak píšeš, že si díky mě vzpomněla na psychodr....to mluví za vše. To už mi vážně tak hrabe? 😀 Si připadám teď docela v pohodě 🙂

len
21. zář 2009

Sar, jsem si na tebe vzpomněla, když mi řekla, že v hlavě to mám evidentně srovnaný, jen to tělo mi stávkuje, to je docela pozitivní, ne? 😀