CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
9. pro 2009

larri : já to počítám na konec ledna...mám cyklus 25/5. Takže mi to vychází na 25 ledna...nebo se pletu? Ovšem jestli se mi to po těch hormonech nerozhodilo 😝 Já do toho jdu hned, není na co čekat..jsem už starší nosnice..takže čas je můj nepřítel 😝 Jinak dodatečně vše nej nej k narozkám 😵 😵 😵

len
9. pro 2009

Sar, písnu Tuli SMS 🙂

larri
9. pro 2009

Gabi,ja mám od včerejška 36 😠 ,takže vim,o čem mluviš. 😉

A co Papus,ta by nešla?

larri
9. pro 2009

Gabi,až dostaneš v lednu MS,je to jedno kdy,tak se objednej k Apoli.Pořád to bude druhá MS.

len
9. pro 2009

Holky, pokud budu velkej cynik, tak mě věk nemusí absolutně trápit, darovaný vejce můžu přijmout vždycky 😀

gabikri
9. pro 2009

larri : jó, když mě bylo 36 ( před dvěmi lety) tak to mi občas někdo ještě řekl slečno 😀 Teď už se to nestalo, ani nepamatuju 😀 😀 😀

martinka.a.honzik
9. pro 2009

Ahojky Apolenky,
jdu Vás pozdravit, nějak teď net skoro vůbec nestíhám. Zítra jdu v 9:15 k Apoli na UTZ, tak se na jednu stranu hrozně těším a na druhou mám hrozný bobky 😔

gabikri
9. pro 2009

len : to je fakt 😉

gabikri
9. pro 2009

martinka : ahoj 😉 Neboj...to bude dobrý 😉

saralinda
autor
9. pro 2009

Larri, máš recht - na Papus jsem zapomněla. Písnu jí.

larri
9. pro 2009

ja uz ji psala do IP

collette
9. pro 2009

Ahoj děvčata,

tak si to zítra užijte. Ráda bych vás viděla, i bych si troufla vzít malého na pokochání, ale na co si netroufnu, je MHD, protože bych nerada, aby na něj někdo něco plivnul, a auto bych nevěděla kde zaparkovat a po návratu bych u baráku nezaprkovala určitě ☹

Týnko, Larri, držím pěstičky!!!

saralinda
autor
9. pro 2009

Collette, dorazíš příště po těch chřipkách. To bude super vidět malého Kubíka.

mooncaa
9. pro 2009

Ahojky,
Saralindě děkuji za pozvání na srazík, ale bohužel mám teď hodně práce v práci, tak nestíhám, ale někdy v budoucnu se k Vám ráda připojím. Zítra jdu na UZ a budou už prý výsledky krve, tak doufám, že se dovím, co s náma dál.

Larri přeji všechno nejlepší k narozeninám.

samani
9. pro 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že vám vstupuji do diskuse, ale potřebovala bych laickou radu. Jsem po ET (1.IVF) u Ap. Zatím nevím výsledek, ale abych se na něj tak neupínala, zajímalo by mě, když máme 2 mrazáčky, je lepší nechat si je zavést popř. hned po 1. mens., prostě na nic nečekat, nebo dát tělu chvilku odpočinout? (po ET jsem měla zvýšenou tepl. 37,2 a řekla bych, že u mě proběhl hypers. syndrom).
Tak by mě zajímalo, jestli teď zjistím, že těhotná nejsem, jít na KET hned v prosinci a na další popř. v lednu a nebo je lepší počkat třeba do ledna, nebo února?
Ptala jsem se i doktorky, ale ta mi moc neporadila. Jen abych se popř. 10. den menst. objednala na ult., ale mě jde o to, jesli si myslíte, že to má nějaký vliv na případnou úspěšnost, nechat tělo vydechnout, nebo když už je v tom, tak to sfouknout v rychlém sledu....

díky moc za názor 🙂 S.

larri
10. pro 2009

Ahoj Samani,

ještě tě neznám a naplácala bych ti na zadek.Proč něco vzdáváš dřív než se dozvíš výsledek 😠 .Chápu tvoje obavy,ale musíš věřit.
Vím,že tady se nám při 1.IVF nedaří otěhotnět,ale ty,kterým se to podařilo tady nechodí.

Já jsem dostala doporučení k Apolináři od známé,která ma po 1.IVF dvojčata.

A kdy si byla na ET?

Počkej,až tady příjde Aknyt,poradí ti.

aknyt
10. pro 2009

AHojky holky,
tak už se těším na srazík 🙂 . U nás vše stejné (žádné zlepšení), aspoň mi to do zítřejšího UZ uteče lépe 😉

Samani, kdyby ti IVF nevyšlo, tak se objednej na ten 10 den cyklu a pokud se dohodnete, že bude KET bez léků a poroste ti dobře folikul, tak můžeš teoreticky jít hned. Nebo ti navrhnou KET s léky na podporu sliznice a to bys šla nejdřív až další cyklus, protože se berou léky od 2.DC. Ale jak psala Larri - zatím to nevzdávej, třeba ani ten KET nebude aktuální a podaří se ti hned 😉

kralka
10. pro 2009

Ahoj, neřešily už jste některá svátky u Apolináře? Já jsem na poslední kontrole přesvědčila dr. Vokroje (mimochodem, je opravdu moc milý), že chci hned na další IUI, že to do svátků nezasáhne a kontrola bude až v lednu. Bohužel mě překvapil tím, že mám přijít už 7DC což pravděpodobně vyjde na 29.12.. Nevím jestli nemám raději jíst déle Proveru a prodloužit si tak cyklus, abych tam nějak toho 29.12. nebyla za přítěž.

A ještě jeden dotaz. Máte zkušenost někdo se zjišťováním alergie na spermie? Za jakých okolností ty testy dělají a jestli se to dá vůbec zjistit z krve? Předem dík za odpověď.

aknyt
10. pro 2009

Kralko,
zkus se s nimi domluvit na pozdější DC, jestli víš, že ovuluješ 14. DC, tak třeba na 12. DC, aby se stihl Pregnyl, pokud by folík byl OK. To prodloužení cyklu by asi taky šlo. Zatím jsem neslyšela o tom, že by tam přes svátky byli pro neakutní záležitosti...
Imunologii přímo oni nezjišťují, ale mají moc milou imunoložku (MUDr. Karin Malíčková), ke které posílají (a některé dny prý i bývá v CARu). Protilátky proti spermiím se dají dělat i z krve. Ale na IUI ani IVF to prý vliv nemá.

len
10. pro 2009

Ahoj, tak účast přislíbila i Tuli 🙂

Samani - v prvé řadě, teď nemysli na to, že by to nevyšlo.
V druhé řadě - kdyby náhodou ne, v prosinci ti do toho stejně nejspíš vlezou svátky, kdy je provoz značně omezen.

Kralko, nám teda imuno dělali, prostě náběr krve. Dále můžete podstoupit postkoitální test - po domluvě se dostavíš krátce před ovulací pár hodin po styku, odeberou ti hlen z děložního krčku a hned ti řeknou, jestli v něm spermie přežívají nebo ne. Ale jak píše Aknyt - už pouhé IUI je obejitím těchto protilátek.

saralinda
autor
10. pro 2009

Ahojky děvčata, tak jsem nám právě zarezervovala 6 místeček na 16h ve Faux Pas v nekuřácké části. Je to na jméno Škodová (přijdu spíš k půl páté, tak ať tam nestojíte 😀 ).
Vypadá to že dorazí Len, Larri, Týnka, Mája, Tuli a moje maličkost.

Moc se těším.

aknyt
10. pro 2009

Sar, super 🙂 Měla bych dorazit kolem čtvrté... tedy nevím, jak rychle se dopravím z Butovic, tam bych měla být tak v půl čtvrté.

kralka
10. pro 2009

Holky díky.
Aknyt, já právě minule byla na kontrole až 11DC a to jsem i dr. říkala a přesto mě objednal na ten 7DC. Možná až tam budu volat, že mám přijít 29.12. tak mi stejně řeknou ať přijdu později. Jen je hloupý, že je tam do toho ještě víkend☹.
Pokud jde o ty protilátky tak já se právě dočetla na netu, že se to dá obejít pouze IVF. Ale pokud i IUI tak to nebudu řešit. Zbytečné testy na sobě asi dělat nepotřebuji 🙄.

len
10. pro 2009

Kralko, ty protilátky se tvoří ve hlenu děložního hrdla a při IUI se spermie vstříknou daleko za ten "vražednej" hlen do dělohy 😉 Taky můžou být protilátky proti oplozenýmu vajíčku, ale tam už naopak nezabere samo o sobě ani IVF 😒

aknyt
10. pro 2009

Kralko,
mně říkal Ř., že spermijky likviduje hlen na čípku a hrdle (pokud se dobře pamatuju), takže když se přii IUI dají spermijky dovnitř, tak nemusí procházet případným "likvidačním" prostředím 😉 Tedy on to samozřejmě řekl jinak, ale takto jsem to pochopila...
Len, je to tak?

aknyt
10. pro 2009

😀 máš to stereo

len
10. pro 2009

😎

samani
10. pro 2009

Ahoj holky, děkuji za odpovědi 🙂. Já to nevzdávám, teď už je stejně rozhodnuto, takže už to stejně neovlivním 🙂 . OPU jsem měla 25.11., ET 27.11. Dnes koupím testy a zítra uvidím, ale čím víc se to blíží, tak mám obavy ☹ , proto chci vědět, jak to pak probíhá...
Nechala jsem si totiž zavést jen 1 emryjko a skoro celých 10 dní od OPU mi bylo tak mizerně, že se bojím, jestli to zvládlo. My nemáme žádnou spešl. diagnozu (problém asi v srůstech na mých vejcovodem - 03/09 laparka, kdy se rozrušovaly, ale stejně jsem neotěhotněla), tak proto teď IVF a trochu hraje proti nám i věk (je mi 34)., proto hned IVF. MUDr. se se mnou při příjmu nemazala, prý budete chtít určitě i druhé, tak něco v tom smyslu, ať se to stihne, co nejdříve 🙂...
tak uvídím zítra, dám vědět a vám, které to těď taky absolvujete držím palečky, ať to dopade 🙂.

S.

kralka
10. pro 2009

Ano, ano teď už není pochyb o tom jak to je.
A já manžela díky hypotéze, že bych mohla být alergická na spermie konečně donutila nepoužívat umělé sladidlo 😀 (na co já všechno na internetu nepřijdu). No tak nic. Zkusím najít jiný důvod proč to nejde 😉 . Dík moc

larri
10. pro 2009

Kralko a ty dneska na srazík nemužeš?