CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
6. led 2010

Sar, tak to máš fajn s tou obvoďačkou 🙂 A držím palce, ať ti to brzy a hlavně kladně vyřídí 😉

aknyt
6. led 2010

Sar, oprava - fajn je tvá gynekoložka 😉

papus
6. led 2010

Ahoj Apolenky,
přišla jsem na vás juknout a popřát vám hodně zdravíčka v Novém roce a ať se vám všem splní po čem toužíte 😵
Jak se máte a co je nového?????

U mě je vše zatím v pohodě pořád pracuju už se kulatím,doma je vše taky v pohodičce 😉

papus
6. led 2010

Ankyt teď jsem se podívala do albíčka a jsem hrozně ráda,že se Vám to povedlo ani nevíš jak úplně mi mrazí po těle moc Ti gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a držím pstičky ať je vše v pořádku 😵 😵 😵

collette
6. led 2010

Ahoj kočky,

tak se zase po chvíli hlásím.

Týnko, ať se prcík drží tak, jak já držím pěsti! Vypadá to na opravdu velkého bojovníčka 🙂 A děda na něj určitě dohlíží...

U nás bylo koncem roku veselo, malému se vyvalila tříselná kýla. Takže jsme ve sledování na dětské chirurgii v Krči a další kontrolu máme koncem února. Na rozdíl od pupeční kýly je u té tříselné mizivá šance, že se zatáhne, takže prďolka bude muset na operaci. Snaží se to vzhledem k jeho věku co nejvíce odsunout, takže musíme hlídat, kdyby se to náhodou uskřihlo ☹ Ale dělá mi radost, prospívá. Včera jsme byli na kontrole po šestém týdnu věku a přestože jsem měla pocit, že málo jí a moc nepřibírá, tak za čtyři týdny přibral 1,1 kg a vyrostl o 4 cm 🙂 A už se směje 😵 A kyčličky jsou taky na 1*...
Já jsem byla v pondělí na kontrole s tím svým plastickým zadkem a tam to vypadá taky vcelku dobře, takže až na Vinohradech dojdou k závěru, že je čas na zanoření stomie, máme zelenou. Ale Mašata říkal, že na to asi moc pospíchat nebudou, že on osobně by to viděl tak na začátek března. Asi musí uběhnout nějaká doba ode dne, kdy to vynořili. Uvidíme. A příští týden mě čeká kontrola u OG po šestinedělí.

Brzy dodám další fotky, jen musím manžu přimět k tomu, aby je zmenšil pro web.

Pa a mějte se krásně!

kralka
6. led 2010

Ahoj,mám velkou radost s Aknyt. Přidávám se k držení palců. Já jsem dnes byla u Apolináře a zjistila jsem, že se nějakým holkám stává, že před ovulací trošku krvácí a jak to tak vypadá já jsem se k nim připojila. Doufám, že to nebude pravidlem 🙄 .

gabikri
6. led 2010

Ahojky kočky 😵 😵 😵

Po dlouhé době zase nakukuju 😉
V pátek jsem objednaná do CARu, tak jsem zvědavá, co mi řeknou, doufám, že bude šupem další IVF 😉
Nevíte některá, jestli u nás v CARu dělají Nativ a co to obnáší?

akynt : mooooc držím palečky a přeju bezproblémové těhulkování 😵 😵 😵

saralinda
autor
7. led 2010

Collette, není to fakt jednoduch, co? Mot ti přeju, aby byl malej brzy vpohodě a ty taky.

aknyt
7. led 2010

Ahojky,
Papus, tobě tedy ty týdny parádně poskočily 🙂 A koukala jsem do albíčka a moc ti to sluší 😉

Collette, vy taky vybíráte samé ošklivosti. Tak držím palečky malému, ať mu to dobře dopadne. A hlavně že vám dělá jen radost 🙂

klarka.k
7. led 2010

Ahojky,

Týnko koukala jsem na fotečky... krásný 🙂 drž se holka!!!

saralinda
autor
7. led 2010

Jéé Týnko, koukala jsem do albumuku a to už je krásný človíček. 🙂

saralinda
autor
10. led 2010

Ahojky děvčata, tak co je u víás nového? Doufám, že se daří dobře.
Já jsem hodila v pátek papíry k obvoďačce, změřila mi tlak a udělala EKG a příští týden jsi jdu pro ppír na lázně pro pojišťovnu. Byla suprová, nic proti lázním nenamítala, spíš naopak. Ještě se mě ptala, zda chci Frantovky nebo jiné. No, naprostá pohoda. Jsem ráda, že to nebyl takový boj, jako měla len.

len
12. led 2010

Ahoj ahoj, zdravím po návratu 🙂
V prvé řadě gratuluji Týnce 😵
V druhé řadě Sar k lázním. A představ si, že baba na VZP (pro Prahu-západ, takže na tu nenarazíš, neboj) mi tu žádost bez spermia odmítla přijmout, i když jsem argumentovala, že je to nesmyslné a na nic takového nemá nárok. Tak stylem ne a ne a ne a paní jsem tu já a pokud nesplníte všecky mé výmysly, tak to prostě nepřijmu, si to spermio vyhádala, kráva jedna 😝

Gabi, s tím nativem... Jako technicky ho u Apoli pochopitelně umí, ale nedávají na to žádné slevy (kromě léků, samozřejmě, kterých vypotřebuješ logicky výrazně méně) s argumentem, že práce (utz kontroly, OPU, kultivace, transfer) s tím mají lautr stejně. Což je pravda. Navíc to neproplácí pojišťovna. Takže být tebou, dokud máš ještě dva hrazené pokusy, jdi do nich, no a kdyby nic a uvažovala jsi o nativu (z hlediska úspor), asi to zkus jinde 😒

gabikri
12. led 2010

Ahojky 😵 😵 😵

Mám sice ještě dva pokusy, ale s mizernými vajíčky 😖 Teď mě čeká druhé IVF, stimulace Menopurem.
Bylo by fajn, kdyby to vyšlo, ale je na místě myslet na zadní kolečka.
Ptala jsem se v CARu na darované vajíčka a řekli mi přesně to, co jsem si myslela, čekačka 2 roky.
Naštěstí jsem se na horách seznámila s jednou kočkou, která má kamarádku a ta se chystá darovat. Dala mi na ní telefon a už je objednaná na příští týden. Měla bych ji jakoby k dobru, kdyby byla vhodná a vše dopadlo.
Ale slyšela jsem, že u nás v CARu ty odměny dárkyním nejsou zrovna vysoké, nevíte o tom někdo něco??
Ona to dělá s finančních důvodů, tak aby mi nezdrhla jinam. 😝

len: díky za vyčerpávající odpověď...jako vždy, žádný dotaz Tě nezaskočí 😀

aknyt
12. led 2010

Ahojky,
tak jsem se včera vrátila do práce, tak se tu s tím pomalu zase sžívám. Dnes jsem byla poprvé v poradně u mojí gynekoložky, byla fajn, ale stejně to byl divný pocit... jak jsem zvyklá na lidi v CARu. Zatím vše vypadá v pořádku, prcek má 3,5 cm. Fotku snad ani uveřejňovat nebudu, drobek na ní vypadá jako marťánek.

Len, tak jak bylo na "dovolené"? Zotavená?

Sar, to je dobře, že ti nedělali lékaři potíže s lázněma. Aspoň vidíš, že smysl mají, když tě v tom i podporuje tvoje doktorka. Než to vyřídí, tak opadne sníh a ty si užiješ pěkné předjaří 🙂

len
12. led 2010

Gabi, ale ta vajíčka by měla při nativu naprosto stejnou kvalitu, to si nedělej iluze 😒

Odměny dárkyním u Apoli jsou jen 8 000 Kč (což platíš ty), jinde třeba i 2x tolik, takže proto se k Apoli dárkyně "pro prachy" moc nehrnou. Ale pokud byses chtěla opravdu posunout, je samozřejmě možné to s dárkyní dorovnat bokem. Místo toho, abys jinde dala za dárkyni 15 000, tak tady bys dala třeba 8 000 CARu (který by to dal dárkyni) a 7 000 přímo jí po dohodě, obě byste na tom byly stejně. Pokud bys našla někoho, kdo to pro prachy nedělá (nebo si počkala, až přijde řada), tak je to těch 8 000.

gabikri
12. led 2010

len: ona to zkoušela prý u nich v Teplicích a tam jí řekli, že už je na to stará ( 33let) 😕 Tak oni si ty centra, kde platí víc, asi víc vybírají, nee?? Samozřejmě ráda ji ten rozdíl dám, jen jsem chtěla vědět, jestli na to nemá cenu jít někam jinam, jestli je tady na diskusi nějaká zkušenost, že se to z darovaného povedlo 😉

len
12. led 2010

Darovat může do 35.
Jasně, že se to z darovaných často povede, obzvlášť, když je problém s kvalitou vlastních vajíček, tak je to vždycky krok k lepšímu.
Možná by stálo zato domluvit se u Apoli, zapsat se do pořadníku na darovaná a mezitím zkoušet ta další IVF. To třeba může ještě rok trvat a kdyby to nakonec nedopadlo, už nebudeš mít čekačku dva roky, ale jen jeden 😉

Mně bohužel řekli, že ani nemá cenu to poslední IVF zkoušet 😒 Ve čtvrtek jdu na ultrazvuk, bude tam Bláhová.

gabikri
12. led 2010

len : to asi udělám..😉) Na darovaná je času dost, ale akorát jsem myslela, že když nevyjde to druhé, tak jestli si to třetí už nenechám na darovaná..než pak zbytečně platit 50000,- navrch. Kdyby byla kvalita mých vajíček hodně mizerná...
A co tedy s tebou dál??

len
12. led 2010

No, se mnou... Slabě stimuluji tamoxifenem a třeba to nakonec vyjde. Jinak nic, jsem v pořadníku na darovaná vejce a hledám práci 😒

gabikri
12. led 2010

len: já tomu nerozumím, vysvětli mi to prosím 😉 To tě jako stimulují proč, když nepůjdeš na IVF? Jako že by byla šance, že to vyjde přirozeně? 😉 A to budeš čekat ty dva roky a nebo půjdeš jinam do CARu, kde se nečeká?

len
12. led 2010

No, stimulují mě, abych neměla jen jedno vajíčko, ale třeba 2-3, no a pak můžeme doufat, že čím víc jich bude, tím větší je pravděpodobnost, že se jednou nějaké zdravé najde... A to je vlastně u mě jediná podmínka přirozeného otěhotnění, jinak je vše OK 😉
Jinak nevím, nejdřív musím najít práci a pak se uvidí, co bude dál 😒

gabikri
12. led 2010

len : no já jsem taky v háji, podnikání nejde, asi s tím skončím a půjdu taky něco hledat. 😖 Mám z toho akorát nervy na pochodu a nic z toho 😖
Takže oni tě teď celou dobu budou stimulovat a budeš chodit na UZ jestli je tam nějaké dobré vajíčko? Tak proč by nešlo IVF???

len
12. led 2010

Ani na ten utz chodit nebudu (jen teď jednou), prostě se budeme snažit sami. Stimuluju tamoxifenem, pět dní jím po jednom malém prášku, nic mi z toho není (snad teda vajíčka porostou), náklady pro mě 0 a pro pojišťovnu asi 50 Kč na půl roku 😉 Takže je to takové lehké zvýšení šance... Bohužel oni nepoznají, jestli je vajíčko dobré nebo ne, dokud na něj nekouknou pod mikroskopem, nezkusí ho oplodnit a několik dní nepozorují, jak se vyvíjí. Což je na tom to nejdražší a nejnáročnější, a právě tohle už mi pojišťovna uhradí jen jednou. Takže kdybych chtěla IVF, nevyplatí se mi na 1-2 vajíčka (jasně, třeba tobě jich ani víc nenarostlo, ale já vím, že mi jich umí narůst třeba 10), to by bylo jako minimálka, kde bych musela zaplatit těch 22 500, takže k IVF bych ještě navíc pořádně stimulovala FSH (injekce a dalších 10-20 000 Kč), takže výsledek by měl možná 5x větší šanci na úspěch, ale rozdíl by byl kromě financí (zaplatit 0 nebo 40 000) taky v náročnosti pro tělo. Prostě je u mě efekt stejný, jestli se budeme snažit půl roku přirozeně (8 ovulací, tj. 8-24 folikulů) nebo zkusíme jedno IVF (5-13 folikulů). Moje volba je jasná 😒 IVF je fajn, pokud umí něco obejít, ale je-li vše OK (což u nás je) a hlavní příčinou je mizerná kvalita vajec, tak je zbytečné ho dělat, protože IVF kvalitu vajec nezvýší 😖

gabikri
12. led 2010

len : ahaaa, díky za vyčerpávající odpověď. Takže budeš čekat ty dva roky a mezitím to zkoušet " natur " ? To jsi se rozhodla dobře, já bych to taky tak udělala, kdyby mi bylo jako Tobě 😉

len
12. led 2010

No, to je momentální plán, jak bude za půl roku, netuším 😀 Momentálně je prioritou ta práce.

gabikri
12. led 2010

len : to znám, ono taky z toho má člověk nervy a to tomu nepřispívá. Držím Ti palečky, ať se objeví nějaká super práce a ať nemusíš na darovaná 😉

saralinda
autor
12. led 2010

Jste se konečně rezepsali 🙂 Jdu Vás dočíst.
Len, u těch lázní je to tak (alespoň tak jsem to četla), že pokud máš lázně předepsané z důvodu neplodnosti, tak mít spermio musíš. Já je mám ale z důvodu operace v malé pánvi ve věku do 30 let.
No, na pojišťovně to ještě nenám, tak je stále možné, že si na mě budou vymýšlet nesmysly. Ale gyndr mi říkala, že spermio potřeba není a evidentně nepsala doporučení na lázně poprvé.

len
12. led 2010

Sar, ona si ta baba vymýšlela daleko nad rámec té vyhlášky, ale jak píšu - ty ji naštěstí nepotkáš 😉
Já když byla pro to spermio v CARu, taky se tvářili, že jsem snad historicky první pacientka, která po nich něco takového chce, a že těch doporučení psali... Prostě byla chyba na straně té VZP babizny 😉
Kdy to tam poneseš? 🙂

saralinda
autor
12. led 2010

Gabi, já měla taky problém s kvalitou vajíček. Při IVF jsem nevyplodila žádné. Měla jsem vysoké FSH a prolaktin. Doktoři mě navrhli zapsat se do pořadníku na darovaná vajíčka (což jsem taky udělala). Pak jsem byla 2x u léčitele, přestala jíst kuřecí maso a hodně omezila mléčné výrobky a ejhle, vajíčko se udělalo, měkne uzrálo a oplodnilo se. Nechceš to taky zkusit? Minimálně si myslím, že stojí za to zkusit přestat jíst kuřecí (prý zvyšuje právě FSH a prolaktin). Když mám na něj chuť, tak si koupím krůtí a je to. To je prý OK. Nezaručuji úspěch (u mě ale ten léčitel zabral), ale za zkoušku to podle mě stojí. Je to docela maličkost oproti tomu, co podstupujeme při IVF.

Len, zítra si pro to asi půjdu k obvoďačce a odpoledne to snad stihnu šoupnout na pojišťovnu. Když ne, tak příští týden. Zas až tolik na to nespěchám - jsem ještě v šestinedělí a pak si chci dát stejně tak měsíc pauzu. Takže bych chtěla jet v březnu.