CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
21. led 2010

Gabi, já bych teda ze všeho nejradši vynikala vysokou plodností 😀

aknyt
21. led 2010

Ahojky,
Len, věřím, že jste ty 3 folíky nenechali ladem a hezky jste to pojistili 😉

U nás nic moc nového, teď očekávám kontrolu 2.2.. Jinak ten formulář na dárce/dárkyni jsme měli taky a vyplnili jsme jen nás a žádné doplňující znaky jsme nedávali, nějak jsme nevěděli, co by nám přišlo tak důlžité. Předpokládáme, že když jsme vyplňovali naše znaky, tak k tomu přihlíží a dál jsme neřešili.

gabikri
21. led 2010

akynt : ahoj, přesně tak si to taky myslím..že na to trochu budou přihlížet 😉

haaribo
21. led 2010

Ahoj Apolenky!!!! Tak copak je tady nového???
Aknyt, moc na teba myslím a pořád držím pěsti! 😉
Jinak nic asi nevím.
Zatím se do CARu nehrnu, měla jsem problémy se zády, tak jsem se konečně začala komplexně řešit. Objednala jsem se k jednomu našemu dr.-anesteziologovi, co píchá akupunkturu a jiné tyhle věci. Vzal mě hned v úterý, páč jsem se přes víkend nemohla hnout...
A když jsem mu řekla všechny problémy, slíbil mi, že všechno pořešíme, na karpály zkusíme nejdřív jehly a mimi taky pořešíme. Čeká mě běh na dlouhou trať, ale mám s tím dobré zkušenosti. Když mi po bouračce nezabíraly léky na bolest, tohle mi pomohlo. A pak se na mě chystá ještě s nějakou 4-kombinací homeopatik...tak se nechám překvapit! 🙂

len
21. led 2010

Haaribo, tak hodně štěstí 🙂

Aknyt:
http://www.fertilityfriend.com/home/Len
😀

aknyt
21. led 2010

Len, tak to jste to opravdu neflákali 🙂 Tak držím palečky!!!

Haaribo, v klidu pořeš a vyřeš zdravotní problémy a až se budeš cítit, tak půjdete do akce... jsi mladá, tak je lepší jítpak na to v dobré kondici 😉 A třeba se to vyřeší tak, že už do CARu nebudete muset...

valmark
21. led 2010

ahoj gabi, já byla u fyzioterapeutky v úterý a také mi řekla, že už je trošku pozdě, když mám IVF rozjeté a upřímně mi řekla, ať se spíš připravím na to, že jen první pokus nevyjde. Mám totiž o 4cm hnutou pánev vpravo nahoru. Proto mě bolí pravá kyčle a vůbec celá pravá strana od ramene až ke koleni. A nejen to nejspíše to i způsobuje neprůchodnost pravého vejcovodu (ten mám neprůchozí úplně a levý jen nepatrně).
Takže tam se mnou vyvedla psí kusy a protáhla mě, uvolnila záda i kyčle. Cítila jsem se jak znovuzrozená. Prošla se mnou cviky podle L.Mojžíšové a ty musím poctivě každý den cvičit. A řekla mi, že bude min. 3. měsíce trvat než se to srovná a obnoví se funkce všeho pro úspěšné otěhotnění.
Pak mi teda ještě dodala, že příroda je mocná a že ta šance že otěhotním samozřejmě je i teď, ale abych byla spíš připravena na tu horší variantu.
Tak jsem na to zvědavá. Cviky nejsou extra zábavné, ale po nich se cítím docela příjemně, tak doufám, že to k něčemu bude.

Každopádně mám teď jiný problém. Minulé pondělí jsem dostala injekci Zoladex a měla jsem to do pátku dostat (už minulého). No a zítra už je další pátek a stále nic ☹ V pondělí jsem měla jít na ultrazvuk, který měl být už po MS a nevím, co mám dělat. Máte s tím někdo zkušenost? Sestřička říkala, že se mi to může trochu odsunout, ale o týden?
Sice se už několik dní cítím, že jako by to mělo přijít, ale může to způsobovat ta injekce.
Chjo...
díky díky

aknyt
21. led 2010

Ahojky Valmark, po Zoladexu jsem měla o min. 5 dní zpožděnou MS (obvykle týden). Asi to zas tak neobvyklé není. Jednou mi to nakombinovali s vyvolávačkou a pak přišla na čas, ale jinak ne. Tak ještě počkej a uvidíš a neboj 😉

gabikri
21. led 2010

valmark : tak to jsme na tom stejně, já šla k fyzioterapeutce první den, kdy jsem si začala píchat Menopur. Ale záda už přestaly tak bolet, tak snad to bude dobré. Koupila jsem si tu elektickou dečku..to teplo mi dělá dobře..hi hi..jsem už jak důchodkyně 😀

collette
21. led 2010

Ahoj děvčata,

všechny moc zdravím a držím pěstičky snažilkám i těhulkám 🙂

Sar, mrkla jsem Ti do alba a ta poslední věta mi něco připomněla: již od několika dobrých gynekologů, o jejichž fundovanosti nemám důvod pochybovat, jsem slyšela, že neví, jak je to možné, že to to tělo ví, ale že když má ženská jen jeden vejcovod, tak ten se naklání k vaječníku, který se chystá k ovulaci. Takže bych řekla, že by tu šance na přirozené početí stále byla, když už se to jednou povedlo 😵 Jen nevím, jestli v případě, že máš jen jeden vaječník, dochází k tomu, že ten supluje i ten chybějící a ovuluje každý měsíc, když se v tom normálně dva střídají. Takže parafráze na Plzáka: snažte se, snažte se, snažte se (nebo snad na Lenina? 😀 ), kdyby náhodou ovuloval jen jednou za dva měsíce, abyste to neprošvihli 😉

Jinak my byli dneska na preventivním sonu ledvin a vše OK.

jasmina309
22. led 2010

Ahojte holky 🙂 🙂 🙂
Jdu vás pozdravit, já stará snažilka- nesnažilka =). Ještě pořád nic nepodnikám ve snaze jít opět do IVF (samo že mě brzdí to hlavní- finance) ☹. Jinak ještě stále i přes to všechno, že nevím jak to s náma bude, tak věřím, že ještě jednou Ifko okusím... Ta touha po mimi je moooc stále ještě moooc silná 🙂

Ale na vás sem chodím dohlížet a držím palce všem co to potřebují stále stejně. 🙂 🙂 🙂 Proto tu zrovna sem, abych dočetla a opět nadýchla ten Apolinářskej "smrádek" 🙂

kkamca
22. led 2010

ahoj holky..Tak jsem psala dotaz do poradny..a už mi pan suchar odpověděl..a naprosto mě odrovnal..asi se apolinář konat nebude.
papa

len
22. led 2010

Kkamco, pročetla jsem to a myslím, že odpověděl celkem realisticky...
Asi bych se zamyslela nad tím, jestli na tom přece jen něco není 😉
Ale jinak jo, Apolinář je holt centrum, pro který není zisk v podobě IVF prioritou, takže pokud se k němu chceš dopracovat co nejrychleji, asi bude opravdu lepší zvolit některé z komerčních center 😔

Nepsal, že obézní neberou, jen že je prostě fakt (dlouhodobě statisticky ověřený), že mají na otěhotnění nižší šanci.

kkamca
22. led 2010

len:no věřím,že na tom něco je..ale myslím si,že to neznamená,že by nemohli takové pacientky brát.A nebo i to jak to napsal a podal.Nelíbí se mi to.Je to diskriminační.To je podobné jako kdyby odmítl cizinku či romku.Nebo jinak nemocnou ženu.(A já sama vím,že s váhou stejně nic neudělám.)
No škoda těšila sem se,že 2.2 kdy jdu na gyndu..bych se s mudr domluvila a zašla i tam,ale tohle co sem si přečetla mě jaksi vnitřně odradilo.A už se ani nedivím tomu,co tu psala haribo. 😉 Tak se s váma nesejdu. 😔
Len bude mi ani ne za 3 týdny 30..už se mi nechce na nic čekat.I když ještě uvidím co mi řekne obvodák.
To z jiného Caru mi odpověděli šetrněji. 🙂

eustoma
22. led 2010

kkamca tiez som mrkla na to co ti odpisal. a nepride mi to nejak nesetrne. ako napisal v podstate len fakta. inak ja nepatirm k ziadnym hubenurom - vazim 80kg, pri mojej 150 cm vyske, chodim do CAR a este mi nikdy nikto nepovedal nic na vahu ani zmienku. takze kludne mozes do CAR ist, skus sa tam objednat a mozes si vybrat lekara, nemusi ist prave k Rerabkovi.

kkamca
22. led 2010

eustoma:no tak 80 kg..to je krásné..To já zdaleka nemám.Přesto ti děkuju za názor. 🙂

eustoma
22. led 2010

kkamca, ono pri vyske 150, je tych 80 dost vela.
hlavne to nezvdavat, ked ta to odradilo od CAR apolinar, tak to skuste niekde inde.

kkamca
22. led 2010

eustoma:strašně moc sem chtěla k apoli ..už jen kvůli tomu jak ho holky chválí. 😀

eustoma
22. led 2010

tak sa tam objednaj a ked sa budes objednavat popros, si ineho lekara. pekny je tam Vokroj 😉. neviem ci sa tesim na neho, ci sa tesim, ze nieco so mnou vymysli. ale to je prvykrat co sa tesim na vysetrenie. alebo si vyber nejaku zensku. je tam dost lekarov na vyber. ja som bola u Jarosovej - podla mna je prijemna. koryntova - ta mi robila priehcodnost a bola tiez v pohode. potom vokroj - tie ok. a este som bola u nejake mladej, ale neviem meno. myslim ze niekto tu pisal, ze tam je nejake mlada nova. a prisla mi tiez ok. a holky tuna popisali viacje o lekarov. takze sa skus objednat k niekomu inemu a bude 😉. neboj bude lepsie, nez bolo 😉.

len
22. led 2010

Kkamco, vždyť on nepíše, že je neberou! Dokonce napsal, že doporučení není nutné...
A diskriminační - diskriminační by bylo, kdyby řekl "paní, jste tlustá, já vás léčit nebudu." Zatímco on řekl "Obezní ženy představují skupinu, která má vskutku nižší naději na otěhotnění. Po zhubnutí mnohé otěhotní samy, bez léčby." Brala bych to jako mnohaletou zkušenost člověka, který úspěšně léčí neplodnost už dlouhá léta 😉
A on prostě jedná na rovinu, za což teda já osobně jsem mu moc vděčná, žádný mazání medu kolem huby. Někdy holt pravda bolí 😒 I mě bolí. Taky mi letos bude 30, děti žádné nemám a na rovinu mi řekl, že by byl zázrak, kdybych měla. Strašně to bolí 😔
Proč myslíš, že se svou váhou nic neuděláš?

Koukla jsem ti do alba a vidím, že ani první dítě nešlo zrovna snadno. Zkusila bych se na to podívat čistě z hlediska fakt - nemáš žádné problémy, vše je OK, ale nedaří se ti otěhotnět. Je statisticky dokázané, že ženy s nadváhou mohou mít s otěhotněním problém a po zhubnutí mohou otěhotnět (bez léčby, drastických hormonů, narkózy...) přirozeně. Tak možná že třeba tohle je právě ten problém...
Něco jiného by bylo, kdybys, dejme tomu, měla neprůchodné vejcovody, manžela s mizerným spermiogramem nebo tak něco - potom je to jasná indikace k IVF bez řeči. Pokud je jediným prokázaným problémem obezita, co ji zkusit zmírnit... Když někomu zjistí třeba zvýšený prolaktin, taky ho nejprve zkusí snížit a doufají, že to zabere samo, a rovnou nikoho neženou do různých metod asistované reprodukce, protože je to rychlejší... Možná rychlejší, ale už předem je dáno, že šance nebude 50 %, ale třeba jen 20 %.

Každopádně opravdu, pokud ti tento přístup nevyhovuje, máš pravdu, tady s tebou jinak jednat nebudou. Takže je asi lepší jít jinam, kde jsou vděčni za každou korunu, co jim tam kdo přinese, a dle hesla náš zákazník - náš pán, s ním jednají. Tohle u Apoli neumí, to je holt státní fakultka.

Hodně štěstí přeju 🙂

kkamca
22. led 2010

len:nevím jak jsem na tom s průchodností a nevím jak jsem na tom s Horm.PROFILEM..ani na jednom sem nebyla.Můj doky má v plánu laparo..uvidím co mi řekne toho 2.2 jak to vidí on.
Vím ,že doslova nenapsal.že obézní neberou ,ale podal to dost nešetrně.Prostě se mi to nelíbí,i když upřímnost mám jinak ráda a i já sem taková co na srdci to na jazyku. 🙂
K váze asi tolik--nemám vůli.A možná sem to i vnitřně vzdala.Nějaké hubnutí.Věčně jsem ve stresu z určitých věcí a pak to jde samo nahoru.Ale dolů ani o píd.Cvičit mě nebaví,změnit stravu -to už jsem probírala s chlapem--těžké.Je toho víc.To se nedá napsat.To budu radši tlustá a štastná -než se trápit hlady.A hold budu muset zůstat u jednoho dítka.A nebo pak zkusit štěstí jinde.
A jinak nemám jasně prokázaný problém..obezita versus otěhotnění--doky to moc nezkoumal.Myslí si,že by to mohlo jít samo,ale...spermio taky nebyl žádnej zázrak,k tomu moje obezita..no asi tak.

len
22. led 2010

Nojo, no, všecko je otázka priorit... Je dobře, že jsi spokojená 🙂 Ale s tou neplodností - ono málokdy definujou jasnej problém, často je to prostě souhra drobností a když tu občas vidím, jaký vylomeniny jsou ženský pro otěhotnění schopný dělat (předražený zázračný preparáty, prapodivný metody), tak mám pocit, že říct mi někdo - zhubněte 10 kilo, zvýšíte šanci, asi po tom skočím neskutečně rychle 😀 Říkám já, nadváhu nemám, ale mám v háji štítnou žlázu, takže nehlídat se a kašlat na sebe, mám 30 kilo nahoře, ani nevím jak 😒
Ale jinak souhlas s Eustomou, pokud bys jó chtěla k Apolináři, tak se Ř vyhni obloukem, on je prostě v tomhle drsoň a ne každýmu to dělá dobře 😉 Je tam i hromada jiných doktorů... Ale obávám se, že to zhubnutí ti doporučí všichni.

kkamca
22. led 2010

len:zhubnout doporučují všichni to ano..jak obvodák ,tak gyndař..To slýchám všude- 😀 A určitě nejsem sama-doporučují to snad každé babě ,co má i nadváhu byt jen 10 kg. 🙂 Tím se nechci omlouvat.V mém případě by to bylo cca minimum 30 kilo--dolu.
No já vám všem moc děkuju za názory..ale už bych asi měla strach tam jít.Třeba to rozdejchám.. 😝 Kdoví.

len
22. led 2010

Jdi tam, kde se budeš cítit dobře 😉

kkamca
22. led 2010

len:děkuju. 🙂

valmark
23. led 2010

aknytt, díky moc za povzbuzení. Stále MS nepříchází ale břicho mě chvílema bolí jaké první den MS, kdy je to nejhorší. Už aby přišla. Hezkej paradox to je, většina těch co se snaží o mimi si přejou aby MS nepřišla a já naopak prosím aby už 🙂
No uvidíme. Pokud nic do pondělka zavolám k Apolináři ať mi řeknou co s tím. Bude to 14 dní od injekce.
Hezký víkend

valmark
23. led 2010

gabi, taky si asi tu hřející věc pořídím. U té fyzioterapeutky mi záha nahřáli rašelinovými polštářky a bylo to moc příjemné. Určitě je to dobré před tím cvičením, svalíky jsou uvolněnější.
No a jak si na tom? Kdy ty jdeš na IVF? Já stále čekám na MS...

gabikri
23. led 2010

valmark : dečku vřele doporučuji, je to bomba, bolest se zmírní 😉 Na IVF ještě nevím, dnes mám čtvrtý den stimulace, v pondělí UTZ 😉

Včera jsem byla na té magnetické rezonanci, tedy pěkně hnusné vyšetření..ale výsledek stál za to!! Ten výhřez tam už není 😕 Prý se v ojedinělých případech vtáhne zpátky 😉 Ta bolest, co cítím, je od takového výstupku, který tlačí na nerv..ale to je brnkačka..hlavně že tam není ten výhřez, to totiž končí většinou operací a v horším případě vozíkem. Byla to moje noční můra! Ale stejně to nechápu, před pěti lety to bylo na operaci 😝 Buď ta super doktorka, co mi to rozehnala těma rehabilitecama...nebo že by ten léčitel??? 😀

kkamca : to je tedy hnusný, co Ti řekl 😖

gabikri
23. led 2010

valmark : to je divné, to s tou Tvou MS 😕

saralinda
autor
23. led 2010

Collette, můj jediný vaječník je šikula a ovuluje každý měsíc. A moc gratuluji k dobrému výsledku ledvin.