CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

chrobacek
1. črc 2010

@valmark já to věděla, že jsi OK protože s takovým hcg to musí být v pořádku 🙂)) gratuluju holka 🙂

len
1. črc 2010

Chrobacek, gratuluju k těhotenství 🙂
Ale musím tě trochu opravit - nízké hCG může indikovat problémové těhotenství, ale vysoké o jeho prosperitě nenaznačuje téměř nic 😒

len
1. črc 2010

Lépe řečeno - vypovídá o něm zpočátku dynamika jeho růstu a následně ultrazvukové kontroly, od jisté hladiny nemá kontrola hCG význam, ale je třeba prosperitu a růst kontrolovat právě ultrazvukem. Však já měla taky hCG dostatečný, následkem čehož i vzorný hladiny progesteronu, ale embryo už nežilo, což potvrdil jen a jen ultrazvuk, který během 14 dní nezaznamenal žádný posun 😒 U Apilináře hCG normálně ani neberou a rovnou zvou na ultrazvuk, který zároveň potvrdí, že vše je tam, kde to má být. hCG je zajímavé sledovat v prvních dnech, kdy je ultrazvukový nález ještě nejasný.

chrobacek
1. črc 2010

@len děkujůůůů asi jsem si tu frontu už vystála 🙂)) a čeká nás už jen to dobré 🙂

no já jsem to tak právě myslela, že kdyby měla 17DPO nízké tak bych se s tím krvácením bála... ale když bylo tak krásné ... tak to může být hematom atd. spíš jak odcházející těhu.... protože to hcg pak klesá ....

chrobacek
1. črc 2010

a jasně že jakékoliv hcg ti nezaručí ale vůbec nic... ani utz ti nic nezaručí ... ale tak jsem to vůbec nemyslela 😅

no a to co píšeš je důvod proč jsem si šla na krev sama protože jsem chtěla vidět jestli stouplo ... a ted prostě budu čekat na utz nic jiného už nemá smysl kolik bude hcg příští týden už je mi docela jedno ... protože prostě doufám, že jen a jen poroste

chrobacek
1. črc 2010

má hodně vysledované kdo měl a jakým hcg dvojky a jedno a je fakt, že s dvojkama je to 17 dpo 700-900 ale má to i pár lidí s jedním ... a naopak mají i kolem 160 a mají dvojky.... ale to jsou prostě ty horní a dolní hranice a ten medián je jasný 🙂

len
1. črc 2010

Právě právě, já (a ani rozumnej doktor) si prostě z časnýho hCG počet embryí odhadnout netroufne. Ultrazvuk od bijícího srdíčka zaručí, že TEĎ je to OK (hCG tohel neřekne), pochopitelne neodhadne, co bude za dva dny, ale to neumí žádná diagnostika. Na druhou stranu i vzorně stoupající hCG se může vyskytnout u embrya, které se téměř nevyvíjí (samotné hCG nemá s embryem nic moc společného). Takže myslím, že pro Val je nejdůležitější, že na utz bylo vše OK a taky aby byl na následujícím utz vidět posun. Tobě taky držím palce na pěknej černej flek na utz 😉

chrobacek
1. črc 2010

jj já vím, ale víš jak po těch dvou letech štastná za prvního ducha, za první silnější čárku, za první hodnotu z krve, za stoupající hodnotu .... prostě jsem šťastná ..... a budu čekat co na náš vykoukne v 8tt na UTZ 🙂

valmark
1. črc 2010

Holčiny, moc vám všech děkuju. Dnes už žádné krvácení. Až si říkám, zda těch prášků neberu zbytečně moc.
Dala mi Ascorutin a Pambu. Oboje je na zastavení krvácení. A jelikož to není tak dlouho, co jsem si naopak píchala injekce na ředění krve, tak mi teď tohle přijde jako šílená dávka. Beru 3x denně jednu od každého.
No snad ví co dělá... A přesně za týden jdu na UTZ. Tam už by mělo být vidět více.
A dnes po 13h. si budu volat ještě na výsledek HCG. Chtěli to přeci jen ověřit, zda opravdu stoupá.

chrobacek
1. črc 2010

@valmark jsem fakt ráda.....vůbec jsem si nepřipouštěla, že by se něco mělo stát

chrobacek
1. črc 2010

kolik bereš toho Ascorutinu?

chrobacek
1. črc 2010

jo už to vidím....

valmark
1. črc 2010

No připadám si jak chodící lekárna 🙂

chrobacek
1. črc 2010

no jo tak to se nedá nic dělat já taky potáhnu na dovču sebou troje léky 🙂

valmark
1. črc 2010

Právě jsem volala k Apolináři pro výsledky krve a HCG opravdu narůstá. A to závratnou rychlostí. Už jsem na 18 433 😉
No tak ještě týden a pak už snad budu klidnější.
Sestřička mi řekla, že je to nádherné a že to potvrzuje i včerejší ultrazvuk se dvěmi bublinkami 🙂

chrobacek
1. črc 2010

😉 jasně že je 🙂

jessie1
1. črc 2010

Ahojte holky, valmark - moc ti blahopřeju a držím palce, ať je i nadále vše, jak má být 😉 Je to krásná zpráva, vidíš, tys měla takový strach 🙂
Holky, chtěla jsem se zeptat, znáte některá lék Tamoxifen 10mg? Mně ho teď napsali na podporu růstu folikulů, ale vůbec ho neznám. Párkrát jsem zkoušela Clostylbegyt, ale ten mi vůbec nezabíral, tak vám nevím, jestli tohle nebude úplně to samé a jestli to vlastně není zbytečné. Nemáte s ním některá zkušenosti? Moc díky za radu.

ciratko
1. črc 2010

Ahoj holky, uz dlouho vás tu čtu, tak jsem se rozhodla, že taky konečně napíšu své story.
U Apolináře jsem od konce dubna. Mám syndrom PCO. Na clostylbegyt vůbec nereaguji, tak to pristi cyklus budeme zkouset s Tamoxifenem, a když ani to, tak injekce FSH v nízkých dávkách na vyvolání ovulace a jako poslední možnost IVF. Manžel má spermiogram nadprůměrný, takže bysme se mohli snažit přirozeně, jen vyvolat tu ovulaci 😝

Každopádně mi dáváte velkou naději, že u Apolináře jsou fakt odborníci, když to tady tak pěkně těhotní 🙂 🙂 🙂
Snad se taky dočkáme.

Jessie: Já budu taky brát Tamoxifen. Je to antiestrogen jako Clostilbegyt, ale působí jiným mechanismem. Tak snad to zabere aspoň u jedné 😉. Máš také PCO?

len
1. črc 2010

Jessie, já ho teď brala půl roku, jednu tabletku denně 2.-6.DC a pokaždé mi po něm narostly tři folikuly (normálně jen jeden). Teď si dávám tři měsíce pauzu a pak jdu do něj zas 😉

jessie1
2. črc 2010

Holky, díky moc. Já byla tenkrát v září 2008 na laparoskopii taky pro podezření z PCO, ale neprokázalo se to. Prý je tam vše v pořádku. Folíci mi ale nechtějí růst. Je jich tam hodně, ale malých, žádný není dominantní.
Clostylbegyt mi nepomohl, ani nízké dávky fostimonu či puregonu či gonalu. Tak jsem trochu pesimistická, že ten Tamoxifen by mohl pomoct, ale uvidíme. Ciratko, když píšeš, že funguje na jiném mechanismu, tak se třeba zadaří 🙂
len - mně doktor napsal 2 tabletky denně jednu ráno a jednu večer, taky 2.-6.DC a 8.-9.DC se mám objendat na kontrolu.
Holky, já vám minule byla u takového mladého tmavovlasého doktora, to bylo děsný! 😀 😀 😀 😀 😀 Já jsem se vám normálně styděla! 😀 😀 😀 😀 On hrozně drmolil a vlastně jsem mu nerozuměla ani jeho jméno 😀 😀 😀 😀 Ale byl snaživej 😀 😀 😀 😀 😀

collette
2. črc 2010

@jessie1 žeby Vokroj? Herecká kvalita? 😀 😀 😀 Já ho neznám z CARu, ale byl můj ošetřující na šestinedělí. Ale holky si ho z CARu moc chválí a já si taky nemůžu stěžovat.

Jinak mu prý také pacientky občas říkají "Vořez" 😀 😀 😀

ciratko
2. črc 2010

jessie: Já dneska dobírám Proveru, tak bych na ultrazvuk po Tamoxifenu měla jít asi v půlce června. Tak jsem zvědavá, jestli aspoň jedné pomůže.
Jinak mně PCO diagnostikovali hlavně podle ultrazvuku. Teda hormonální profil nebyl 100% průkazný a ten ultrazvuk to potvrdil.

U Vokroje jsem taky byla, je fajn. A minule jsem byla u Beitlové a krásně všechno vysvětlila, takže taky spokojenost.

jessie1
2. črc 2010

Holky, to je možný, že to bude ten Vokroj, ale fakt nevím 😀 😀 😀 😀 No já seděla v tý čekárně a on tam hledal nějakou jinou paní a v duchu si říkám, no doufám, že k němu taky nepůjdu, byla bych červená až víte kde! 😀 😀 😀 No a ejhle, najednou volá moje jméno 😀 😀 😀 No byla to sranda 😀 😀 😀
Ve finále je mi asi ale jedno, ke komu jdu, po těch letech jsem už prošla snad všechny 😀
Ciratko - tobě určili PCO jenom podle ultrazvuku? Co tam jako našli? Já jen, že mě taky na utz pořád vidí hodně malých, ale žádný velký, podle toho měl dr. taky podezření na PCO, ale nakonec při laparce řekli, že to tam není, že je to ok. Tak aby tě neléčili na PCO a přitom si je neměla... 😉 Ale asi vědí, co dělají, že?
Prosím tě, na co je ta Provera?
Beitlová je taky dobrá, taky jsem u ní 2x byla, ale po těch zkušenostech co mám, budu radši u někoho zkušenějšího, jako je třeba dr. Řežábek 🙂 Ten mě posledně nadchnul, byl hrozně moc milý 🙂
Holky, je vedro, jdu se koupat do bazénku 😉

len
2. črc 2010

Jessie, jedinej mladej a pohlednej doktor je tam Vokroj 😉
Provera je progesteron, tu snad jedinou jsem zatím nebrala, ale zato mi ji předepsala veterinářka a dávám to kočce jako antikoncepci 😀

jessie1
2. črc 2010

😀 😀 😀 😀 😀 Fakt? To je zajímavý, že to dávají i kočkám, co? My máme doma kocoura, zatím nám ale nikde nestříká nebo tak, není kastrovanej, ale je to zlatíčko.
Len, prosím tě a nevíš, kdy se ta provera předepisuje? 🙂

len
2. črc 2010

Bych řekla jako klasickej progesteron (Utrogestan, Duphaston, Crinone...) v druhý půlce cyklu. Ale já ji opravdu nikdy neměla 😉

chrobacek
2. črc 2010

jj já to brala od 16DC

collette
2. črc 2010

jess, s tím Vokrojem to nic není. Já si asi před dvěma lety šla nechat zkontrolovat mateřský znamínka. Bylo to v dubnu, pořád zima, tak jsem ráno vyrazila docela nabalená, ale ten den se do toho sluníčko pustilo. Já letěla, jak bývá mým zvykem, na poslední chvíli, na zádech batoh, takže upocená. Taky mám pěkných pár kilo navíc, tak si to dokážete představit. Přilítnu do čekárny a říkám si, doufám, že to nebude chlap. Otevřou se dveře ordinace a já, no hlavně ne tenhle chlap!!! No jistě, že si mě zavolal on. Dneska dávám historku k dobru a ukazuju lékařskou zprávu s podpise MUDr. Ali Amiri 😀 😀 😀

akin
2. črc 2010

Ahoj všem 🙂

jessie1: Proveru jsem brala 2 roky 17-24.DC.Aby chodila MS sama (jinak jsem musela chodit na injekce)...MS chodila, ale byla taková nijaká. Snažila jsem se doktora přemluvit, aby mi dal něco jiného, že mi MS slábne a že navíc pořád nejsem těhotná...Nechtěl to řešit a řekl, že ještě půl roku až rok, že ji mám zkoušet. To už mi ruply nervy y šla jsem od něj pryč a objednala se k Apolináři. První sezení jsem měla taky u pana doktora Vokroje. No byla jsem z něj paf...když šel po chodbě, tak jsem naželovi šeptala, že teda jako doufám, že tohle nebude doktor a ono jo. Tak mi spadla čelist 😅 Styděla jsem se ale jen chvíli. Byl hrozně fajn. Dokonce když jsem šla z kabinky k ultrazvuku (od pasu nahá 😀 ), zhasnul světlo, aby to nebylo tak nepříjemné a natočil se ke mně zády, aby na mně nečučel, jak si to tam špacíruji polonahá 🙂 .To jsem fakt ocenila, jinak bych si připadal jako blb.
Další 3 schůzky (2x ultrazvuk a jednou test průchodnosti spermií) jsem absolvovala u paní Doktorky Beitlové. Ta je taky hrozně fajn ...a co si budeme povídat- je to přeci jen ženská, takže se tolik nestydím. Chybí mi už jen test průchodnosti vejcovodů (jinak je vše více-méně OK).

Pozn. Jo, a při poslední návštěvě mi paní doktorka řekla, že po Prověře se nedá otěhotnět a nějak mi vysvětlovala jak působí. Že je prý dobrá na srovnání délky cyklu, ale není na otěhotnění.Ttak mi celkem spadla čelist, že jsem 2 roky čekala na něco, co se asi nemohlo stát. Možná jsme se ale jen špatně pochopily- vím, že DEPO Provera je antikoncepce (taková ta v injekcích, co se dává jednou za 3 měsíce). Tak si možná myslela, že jsem brala tohle...nevím.

len
2. črc 2010

Provera (stejně jako jinej progesteron) by se neměla brát před ovulací, po ovulaci je jen ku prospěchu. Ale pokud samy o sobě cykly nefungují, tak nejspíš není ani ovulace a Provera ji tuplem nenavodí - jenom způsobí pravidelné krvácení, ale otěhotnět se tak logicky nedá, nestane-li se zízrak a tělo se náhodou nerozovuluje samo (s léčbou proverou by to ale nemělo nic společnýho).