CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
19. lis 2009

Len, ani jendou se mi to nestalo. Já jsem to brala tak, že když tam bude po tom drobném natáhnutí krev, tak se jehla vytáhne a vpíchne akorát o kousek jinam. Takže bych maximálně vyměnila jehlu, ale víc bych neřešila. Měnit celou injekci mě vůbec nenapadlo a přijde mi to zbytečné.
Stávalo se nám ale, že když přítel pomali jehlu vytáhnul, tak nějaká krev vyšla ( a někdy i více kapek) a někdy vyšlo ven i trocgu Fostimonu. Ale co naděláš. To píšu jenom abyste z toho nebyli nijak vyplašení, že nám se to dělo taky. Neboj, to zvládnete i když to jsou trochu nervičky. Přeci jen to člověk nedělá každý den, že jo 😀
Taky se nám stalo, že se příteli nepodařilo napoprvé jehlu zabodnout (mám asi hrozně tvrdý zadek 😀 ), tak to holt zkusil ještě jednou.

martinka.a.honzik
19. lis 2009

Len: takže jestli to dobře chápu, tak ten Utroš tu teplotu prostě zvedne a drží jí i přesto, že se třeba embryo neuchytí a má dorazit MS nebo se přestane embryo vyvíjet, je to tak? Já jsem totiž minule píchala Agolutin, 1 dávku jsem dostala hned po transferu a pak ještě 3x ob den, takže jsem to měla celkem na 8 dní, kdežto Utroš mám na 15 dní, tak jestli v tom taky neni rozdíl, těžko říct.

len
19. lis 2009

Sar, právě že v návodu na youtube říkali, že při krvi injekci vyhodit a použít novou směs, tak mi to přišlo nesmyslné 😉 Jo a proti tomu vytékání by mělo zabrat to samé zo u Puregonu - po píchnutí dávky nechat jehlu 5 sekund uvnitř, teprve pak vytáhnout. Doufám.

Martinko, u mě to bylo naprosto spolehlivé - Utr. prostě teplotu zvednul a držel, ať se v mém těle dělo cokoli. U někoho to tak není, takže těžko říct, já to odzkoušela, že brát Utr. a měřit mi je k ničemu, tak už to prostě nedělám 😉

len
19. lis 2009

Jo a ten agolutin je taková megadávka, taky se v těle drží dlouho (vždyť kolikrát když ho holkám píchnou jako vyvolávačku a nejsou těhotné, MS přijde třeba za 10 dní). No a tys ho měla 4x.

martinka.a.honzik
19. lis 2009

Aha, tak proto. No tak já budu měřit vesele dál a uvídíme co z toho nakonec vyleze u mě 😀 Neni to nic proti ničemu.

len
19. lis 2009

No jasně, zkazit tím nic nemůžeš 😉 A kdyžtak budeš mít parádní těhugraf, to já ne 😀

martinka.a.honzik
19. lis 2009

Já už jeden mám, ale ráda bych ještě jeden 😀 😀 aktuální

saralinda
autor
19. lis 2009

Len, přítel mi vtřikoval Fostimon pomalinku a pak ve mně chvíli jehlu nechal, ale i tak ty poslední dny něco málo vyteklo. Prostě to můj zadek už nepobíral. Ale třeba tobě nevyteče vůbec nic. Budu na tebe myslet.

len
19. lis 2009

Jestli to nebude tím, že oproti nám ostatním máš malej zadek 😉
A moc děkuji za pomoc 🙂

martinka.a.honzik
19. lis 2009

Tak to by mě nenapadlo, že v tom velikost zadku může hrát takovou roli 😀 😀

dada074
19. lis 2009

Ahoj holčiny
Len když nasajete krev tak není třeba tu jehlu ani vytahovat,buď to jí zasunout ještě o kousek dál,ale lepší je povytáhnout a znovu nasát pokud už tam krev nejde můžete aplikovat.A kapička nebo dvě vyjdou skoro vždy. 😉 A o velikosti máš pravdu do té mojí se manža může strefovat rovnou ode dveří 😀

len
19. lis 2009

No bezva, takže výrobce kecá 😀 Děkuji všem 😎

dada074
19. lis 2009

Len výrobce to myslí určitě dobře,ale nás to zase tak učili ve škole a co já těch zadků rozpíchala 😀 😀 😀

len
19. lis 2009

Výrobce to myslí dobře, protože za každou vyhozenou ampulku si jich musíš přikoupit pár nových 😉 A když to slyším i ze školených úst (ty musíš mít z těch mých panických záchvatů záchvaty smíchu 😀 ), tak jsem zcela uklidněna 😉 Taky si říkám, že jsem ve svým životě dostala stovky injekcí a nevybavuji si, že by kteroukoli sestra vyhodila a použila pak novou 😉 A to byly sakra jiný dryáky než to, co mám teď - jeden mililitr, pche! 😝 😀

dada074
19. lis 2009

Já z toho záchvaty smíchu určitě nemám,co ti mám povídat do ostatních se píchá líp a hlavně tě to nebolí,ale když přijde na řadu můj zadej au,au,au 🙂

len
19. lis 2009

Nojo, ale teď si představ, že já budu trpět fyzicky (protože to bude bolet) a manžel psychicky (protože v životě nic jinýho než pero nepíchal a teď bude muset do vlastní ženy) 😀

len
19. lis 2009

Tak jo, zvládnul to, je statečnej a šikovnej a já si vybrala správnýho chlapa pro život 😀

martinka.a.honzik
19. lis 2009

Len: Jste šikulky, oba dva 😉

gabikri
19. lis 2009

ahoj Apolenky 😉

Tak se konečně ozývám, čtu pravidelně, ale nějak nebyla nálada psát.
Byla jsem na tom UZ a docela to dopadlo dobře. Mám dva folíky, poměrně už dorostlé, ( při mém FSH 28 zázrak)
přidali mi ještě Fostimon ( celkem do mě narvou 9 x 5 dávek denně) a k tomu si ted tři dny budu píchat Orgalutran a v neděli 10 tisíc Pregnylu. A v pondělí v 7.30 nástup na první IVF 😵 😵

martinka.a.honzik
19. lis 2009

gabikri: Super...držím moc palečky

Aknyt: tobě držím moc palečky na zítřejší KET 😉

gabikri
19. lis 2009

martinka : díky 😉

Jinak jak vás tady čtu, tak asi jsem jediná, co chodí s injekcema otravovat každý den do CARu.
Při představě, že jsem za tu injekci dala za jednu 1700,- a ještě bych to píchla blbě, tak to si tam raději dojedu 🙂

len
19. lis 2009

Gabikri, paráda, takže pár jich narostlo, tak ať jsou v pondělí pěkně připravené 🙂

Ale počkej, ty máš v neděli Pregnyl a v pondělí OPU? To mi nějak nesedne, OPU by mělo být 36 hodin po Pregnylu 😕 Já když byla na OPU v pondělí, tak Pregnyl byl pokaždé v sobotu, překontroluj si to ještě 😕

gabikri
19. lis 2009

len : no vidíš, jak mi ty hormony gumujou mozek...v sobotu, jsem to spletla 😉
Ale kdepak, na tebe si nikdo nepřijde..hi hi 😀 Ty to máš zkrátka zmáklý 🙂

len
19. lis 2009

Už jsem se lekla 😀 Já to takhle měla 2x - Pregnyl v sobotu, OPU v pondělí, ET ve středu 🙂

gabikri
19. lis 2009

len : ET..to je transfer? 😕

len
19. lis 2009

Jo, přesně tak 🙂 Ono když těch embryí není moc (což ty mít nebudeš, já měla taky pokaždé dvě), tak se je snaží zavést co nejrychleji, žádná prodloužená kultivace... V úterý ráno zavoláš do laborky, tam ti řeknou, že máš dvě krásná embrya a že se máš zastavit v daný den a danou hodinu a pak ti je zavedou 🙂
A pamatuj, že až se vzbudíš z OPU, budeš mít to nejhorší za sebou, všecko další už je pohodička, jen ty nervy při čekání 😉

gabikri
19. lis 2009

len díky🙂) A za jak dlouho se pak dělá test?

gabikri
19. lis 2009

len by měli zaměstnat v Caru jako psycholožku pro labilní pacientky, jako jsem já 🙂
Protože tam se člověk nic nedozví..je to tam jak na běžícím pásu. Nebýt této diskuse, tak jsem vyplesklá jak tele.

martinka.a.honzik
19. lis 2009

gabikri: já si mám dělat test 14 - 17 den po transferu (den transferu se nepočítá), ale já měla prodlouženou kultivaci 5 dní.

len
19. lis 2009

14-17 dní od ET (nebo od OPU? už si nepamatuju, ale instrukce dostaneš 😀). Můžeš i dřív, ale trpělivost se vyplácí, máš pak jasno 😉 Já vždycky testla za 14 dní ve čtvrtek 🙂

Mně jako psycholožku? Vždyť sama k jedný chodím 😀 A doteď tu mám tři nevyužívaný krabičky antidepresiv 😀 (a doufám, že už je nikdy nebudu potřebovat využívat 😝 ) Ale já tehdy dostala takový bílý lejstro, kde bylo všechno popsaný 🙂 Kdyby něco, klidně se tu ptej, ale mým heslem je - při IVF můžeš čekat naprosto všecko a zároveň to nemusí znamenat nic a může znamenat cokoliv 😀