CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
28. led 2010

Holky to víte, že bych Vám to přála všem, prostě když je problém, přijít do CARu a hned na první pokus šup dítko a na další taky a je vyřešeno. No a přáli by si to i v CARu, bavili jsme se o tom s Ř. Bohužel je ale realita jiná ☹ a já jsem fakt asi v tomhle hodně velká klikařka. No ono i v tom, že ani v těhu s Verčou ani teď jsem ani jednou nezvracela a nevolnosti už ustoupili a co by za to leckterá těhulka taky dala. No ale zase mě trápí jiné neduhy, které se vyskytují až tak měsíc před porodem, takže zase takový růžový sad to neni. No, ale hlavně, že je mimís v pořádku.

martinka.a.honzik
28. led 2010

sar: no naskakuje to opravdu rychle, mám velkou radost z Aknyt, máme úplně stejný termín porodu, tak doufám, že už konečně u ní bude taky všechno v pořádku a obě se zdárně dočkáme srpna. Myslím si, že už si to vážně zaslouží po tom všem. Tak jako většína, vlastně všechny co jste tu.

valmark
28. led 2010

Hezké odpoledne,
tak jsem se vrátila od Apoli z UTZ. No chytrá z toho nejsem. Byla tam nějaká nová mladá doktorka (razítko Petra, ale příjmení se nedá přečíst). Říkala, že si není úplně jistá, zda je to připraveno úplně dobře a tak mi raději odebrali krev a zítra si mám zavolat.
Už jsem teda dostala plán injekcí a i jsem si je koupila (Puregon).
A to bych nebyla já, aby bylo vše v poho. Dorazila jsem do práce a vrhla se prostudovat info, co a jak a zjistila, že mi dali jen jednu krabičku (900 IU), přitom jsem měla dostat dvě. Tak jsem tam volala a opravdu. No jo stane se... A taky mi to ta sestřička né úplně dobře vysvětlila. Dala mi k tomu CD, že prý víc se toho dozvím tam... No tak jsem na to zvědavá, jak to zvládnu. Ale snad nejsem úplně levá a půjde to v poho 🙂
Pokud zjistí, že je vše OK, tak si injekce začnu píchat příští středu. Myslela jsem si, že už se začne hned. Zase další čekání. Asi bych si na to už měla zvyknout - že to je vlastně pořád jen čekání na něco 🙂

gabikri
28. led 2010

valmark : to je ta doktorka, co mi dělala OPU 😉 Tak to je teda pech, s těmi léky, musíš tam znovu, viď 😉
No mě se stalo něco podobného..měla jsem si vyzvednout Pregnyl v té Urologické klinice naproti a jak jsem byla zpitomělá, tak jsem si na to vzpomněla až skoro doma 😒

valmark
28. led 2010

gabi, no já si to myslela, že to bude ta samá 🙂
Říkala mi při odchodu, že si myslí, že to bude v pohodě, ale že si chce být jístá, aby do mě necpali hormony zbytečně. Tak doufám, že to vyjde, představa čekání další měsíc na další cyklus... Ale zase bych mohla o to dýl cvičit a měla větší šanci, že to třeba vyjde hned napoprvé.
No uvidíme.
Jojo budu tam muset znova, co se dá dělat. Třeba tam stejně budu muset. Pokud to totiž zítra nebude ok, tak půjdu ještě v pondělí na UTZ.

gabikri
28. led 2010

valmark: to čekání je hrůza, já teď musím čekat tři cykly 😉 Snad Tvé výsledky budou zítra dobré a budeš moct začít 😉 Mě taky takhle před prvním IVF zkoumali. Ale teď nic..ani žádná konzultace..jen zavolejte si až budete chtít další IVF.

valmark
28. led 2010

gabi, čekání je děs a to jsem teprve na začátku 🙂 holt obrnět se velkou trpělivostí...
A tebe také zkoumali a bylo vše v poho? Nebo ti to nějak odsouvali?
Opravdu doufám, že to zítra bude v pohodě.
Hezký den
marky

gabikri
28. led 2010

valmark: mě to odsunuli o jeden cyklus. Prý jsem měla nějaké malé cystičky na vaječníku..dali mi na to takové hormonální náplastě a ony potom do dalšího cyklu zmizely 😉

valmark
28. led 2010

gabi,
jéééjky, tak to mám teď přesně já ☹
já už nechci čekat do dalšího cyklu. Ufff, no jo co se dá dělat.
Ale děkuju za info, aspoň vím, na co se mám připravit.

marketchen
28. led 2010

Gábinko-zdravím Tě.Tak snad to vyjde a pan dr.odpoví.Já nevěřím, že by řekl, že už to nemá smysl.To si nemyslím.Budu se opakovat, ale já věřím, že se to podaří.

Jinak Lenka, co s námi byla na OPU měla 10 vajíček, z toho 7 dobrých, psala jsem ji mejlík, ale ještě se neozvala, tak nevím.

Tak paní dr.Jarošová 😉 Já neříkám, že byla nějak špatná, to určitě ne.Jen někteří byli prostě milejší.Ale ne vždy máme svůj den, že?
Pořád na to vzpomínám, jak jsem se na pokoji nasmály, jsem ráda, že jsi alespoň na chvilku přišla na jné myšlenky, nebo to aspoň tak vypadalo.bylo mi s Vámi dobře, škoda, že dr.neměla dobré zprávy pro nás všechny...to bych snad nějakou tu placatku opravud vytáhla a řízky bych si nechala dovézt 😀 Jen tak by nás z pokoje nedostali..pozvali bychom pana sanitáře a bylo by mejdlo 😀 .

Gábinko, budu Ti moc držet palečky a myslet na Tebe.
Pozdravuj muže!Papa

Všem hodně štěstí a úsěpchů a brzo //.
Já dám zítra hned vědět, jak jsem dopadla.

gabikri
28. led 2010

market : tedy Markét, ty jsi mě zase dostala 😀 😀 😀 😀 řízky a sanitář 😀 😀 😀 směju se tady jako blázen 😀 Zítra určitě písni, co a jak 😉 😉

valmark : ono je vždy lepší počítat s tou horší variantou a pak být mile překvapen, ale třeba Ti řeknou zítra, že je vše o.k. a směle můžeš začít 😉 😉

marketchen
28. led 2010

Gábinko - jsem ráda, že jsem Tě pobavila 😀 Já vyprávím známým o tom, jak Ti sanitář řekl, že si tě pamatuje 😀 😀 😀 😀 To se opravdu povedlo, úplně to vidím, krelsený vtip od Urbana: "paní leží na koze, pán doktor si sedne aby ji vyšetřil....´á´á´á Vás si mladá paní pamatuju" 😀 😀 😀
Určitě zítra písnu.

valmark: Přesně jak píše Gabi, třeba Tě opravud zítra překvapí.Moc držím palce!

eustoma
28. led 2010

ja vas holky stae docitavam postupne.

gabikiri: to mi je luto, clovek tak veri tym folikulom... ale ako pises, zivot je boj. a ten boj a mimi raz urcite vyhrame.

len: ja sa boim toho ze pregnyl nejak uplne u mna tiez nefunguje. jedine co ponom je to ze prdim. ale zda se za ovulka je neskor ze hovoria lekari. no uvidime ako to bude teraz. vraveli ze pregnyl je dost spolahlivy.

k statistikam, neviem to uz najst, ale kamoska mi vystrachala medzinarodne statistiky, kde mali byt udaje vsetkych CARov a najvysie percento uspesnosti mal v CR apolinar. boli to statistiky z roku 2006 a 2007. cize nie uplne cerstve, ael zase az tak velmi by sa to nemenilo.

mne jarosova celkom sadla 😉. ako bola som tiez pri nejakej novej raz, ani netusim meno. a tiez sa tvarila, ze v tom este nema poriadne jasno. zajtra idem k vokrojovi, tak uvidime co bude s nami. som zvedava, ako moznosti nam navrhne a ako sa bude postupovat. vokroja mam rada. pri rerabkovi som nikdy nebola, zatial.

marketchen
28. led 2010

eustoma - Tak zítra držím palečky.My jedeme zítra taky k Apolináři na ET. A Vokroj mi taky nevadí, dá se říct, že nikdo mi zatím nějka nevadil, jen 1x paní dr.Jarošová prostě asi neměla svůj den, ale nepříjemná nebyla, to ne.
Holky, já jdu na kutě, zítra nás čeká zas dlouhá cesta.Pokud zítra jdete na nějaké vyšetření, UZ nebo OPU nebo ET, tak Vám všem moc držím palečky!!Krásnou dobrou noc.Markéta

eustoma
28. led 2010

dobru nocku marketko. a nech zajtra ide vsekto ako pomasle a dojde zdarnemu koncu. drzim peste.

martinka.a.honzik
28. led 2010

eustoma: no já jsem jim ty statistiky, zase o něco zvedla 😀

tulipanekps
28. led 2010

ahoj holky, taky se tady zjevuju asi po 150 letech... moc vás zdravím!!!!!

už se mi to krátí, hůř spím, tak tady bloumám, abych zjistila co u vás nového...

jinak jestli pro vás nové budu optimistická naděje, tak nám se povedlo až nebo už 3. IVF, jak se to vezme. Ale vzhledem k mým nervíkům asi až...

jak jsem koukala, tak po narkóze blábolíme každá, co? já měla po prvním IVF chuť na panáka whisky 😀

jinak naše statistika:
1. IVF - 10-11/2008, dlouhý protokol, Puregon, 11 folikulů - 5 vajíček - 2 embrya - 2 ET a nic.
2. IVF - 01-02/2009, krátký protokol, Fostimon, 3 folikuly - 2 vajíčka - žádné zralé - 0 embryí - bez ET a jako bonus jsem měla hyperstimulační syndrom, oteklý vaječníky jako prase, bolesti skoro 3 týdny.
3. IVF - 06-07/2009, dlouhý protokol, Puregon, ? folikulů - 4 vajíčka - 4 embrya - 2 ET a 2 do mrazu a čekáme dvojčátka 😉

nevzdávejte to, i když byste to nejradši udělaly. já nechtěla po druhém IVF o dalším slyšet aspoň rok a vydrželo mi to 3 měsíce a už jsem se objednala na další konzultaci... taky jsem chtěla měnit CAR za jinej, ale při představě, že budu procházet všechno od začátku, jsem zůstala věrná Apolináři...

Moc na vás všechny myslím a držím upřímně všechny palce!!!!!!!

jestli bude nějaký srazík, dejte mi vědět.

larri
29. led 2010

Ahoj Gabi,
jo,jo,mám ještě jeden pokus na pojištovnu.Ale už si začínám šetřit penízky na další pokusy. ☹

Ted máme doma takovou divnou náladu.Příjde mi,že se mi přítel vyhýbá a připadám si strašně sama.Ted si potřebuji hooodně vyčistit hlavu,proto chci jít až v září.
Jsem ráda,že mne fitko chytlo a pomalu začínám vidět výsledky.I když to vstávání po práci v 6.00 ráno..... 🙂

Jak píše Tuli,kdyby byl srazík,určitě dejte vědět.
Postupně vás dočítám,ale ne všechno.

Hezký den a víkend.

eustoma
29. led 2010

ahoj holky, tak uz som od apoli doma. no vysledok je ze tento cyklus je strateny , lebo tam ziaden folikul neni .
kedze vobec nereagujem na estrogen (clostylbegit, tamoxifen), tak nema vyznam ich dalej uzivat. takze od buduceho cyklu budem stimulovat hormonmi - injekciami. ale ma to jeden hacik, mam tam nejaku cystu velku 3cm, kedze je to dost velke, nebude to folikul a teda pred stimulaciou hormonmi musi byt iste, ze je prec. takze 1 DC mam prist na ultrazvuk. a vtedy sa uvidi co a ako dalej. no kazdopadne najblizsi cyklus by bol este planovany styk, ale s hormonmi. a ked to nevyjde tak bude IVF.
takze uz len cakam na mrsku, ziadne tehu a nic sa konat nebude, kedze folikul neni . ako spominal ze je moznost ze ten folikul praskol skor. ale ze sanca je u mna mala. pretoze ovulku mamam tak okolo 18-19 DC. a dnes je este len 14.
nalada pod psa..... co dodat.

marketchen
29. led 2010

eusotoma - to mě moc mrzí.Myslela jsem dnes na Tebe, když jsem seděla u Apolináře v čekárně ☹ Snad to vyjde příště.Budu moc držet palečky.

Holky, já dnes také byla v CARu, na ET, už mám jedno embryjko u sebe.Doporučili nám jen jedno, z důvodu předchozího porodu císařem.Jedno embryjko bude 100% zamražené a dvě se nám ještě kultivují.
Moc doufám, že se embryjku bude u mě líbit.

Holky, všem Vám mco držím palečky a myslím na Vás!!

P.S. Jinak dnes dr.Bláhová a opravdu naprosto milá a příjemná doktorka a paní embryoložka také velice sympatická.

len
29. led 2010

Eustoma, ach jo 😒
Jinak drobná oprava - clomifen a tamoxifen nejsou estrogeny, ale antiestrogeny. A nevzdávej to, injekce FSH pomohly nejedné holce, dej jim šanci 😉

Marketch, paráda, tak ať máš s tím jedním stejný úspěch jako Martinka (té se chytlo jedno napoprvé i pak při KETu) nebo Spes (té teda napoprvé ne, ale hned první KET s jedním klapnul) 🙂

eustoma
29. led 2010

market: drzim peste ja na nohach.

ked som tam dnes bola, prislo mi ze tam nejak nik s pacientov neni. boli tam sami studaci. myslim v car-e v cakarni.

len: dik, za opravu, jj su to aniestrogeny - som to blo napisala.

ja som sa este nejak nedostala s toho ze tenco cyklus je na figu. neviem to nejak predychat. ako viem ze cca 14 ni ubehne ako voda. no ale ten pocit ze sa nic neda spravit, ze na figu.

leni, ty si taka zbehla. ked zacne stimulacia hormonmi a bude snazenicko. moze byt potom hned dalsi chyklus snazenie hormonmi a ivf? alebo sa musi pockat par cyklov?

len
29. led 2010

No, myslím, že pokud se píchá přímo FSH, tak to má "doběh" a nedělají to obvykle dva cykly za sebou, ale s jednocyklovou přestávkou. Což pak může vést k takovým příjemným vedlejším efektům jako třeba u Lenicky, která neovulovala, FSH zabralo a nic, ale hned v dalším cyklu po FSH stimulaci, kdy nebrala vůbec nic, ovulovala a otěhotněla přirozeně 🙂
Já bych ty FSH stimulovaný cykly zkusila před tím IVF aspoň tři, přeci jen je to šance 😉

eustoma
29. led 2010

no uvidime, ja rozmyslam opacne. ze skusit ivf a ked to nevyjde tak zase par stimulovanych cyklov. no neviem. kazdopadne teraz to neovplyvnim. a kto vie ci vobec mavam daco v tych folikuloch co normalne mavam. no kto vie ako ta stimulka pomoze.

len
29. led 2010

No, z vlastní zkušenosti - jak se jednou vrhneš do IVF, tak všecko ostatní už ti připadá jak krok zpátky 😒 To už je prostě poslední možnost a nejtěžší kalibr 😔
Jinak to FSH prostě pomoct musí 😉 Při IVF pak pícháš to samé, jen větší dávky.

eustoma
29. led 2010

este detaily k tomu pichaniu. picha sa to kazdy den? cca jak dlho? viem ze su rozne druhy, len ci sa neda nieco tak vseobecne povedat. ze od 2. dna cyklu do 10. alebo tak nieco. ci to potom zavisi iba na tych hormonoch?

len
29. led 2010

Každý den, cca 5-10 dní. Během té doby je kontrola, jak reaguješ + Pregnyl.

eustoma
29. led 2010

vokroj mi zatial povedal, ze ot bude hned od 2 dna cyklu, mozno do 3 ze som zle pocula. ale zabudla som sa spytat ako to funguje. to som uz bola po tom ultrazvuku a to mi par veci uniklo. toto co sa pytam, som sa mala pytat tam.

inak vokroj bol dnes velmi mily, pekne vysmiaty. zlaty lekar.

len
29. led 2010

Vokroj je fajn 🙂 Ale to IVF má tendenci doporučovat dost brzo, mně hned místo druhýho IVF 😉

Začneš píchat 2.DC, pak tak cca po pěti dnech počítám, že půjdeš na kontrolu, no a dle toho ti stanoví, jestli a jak píchat dál, popř. doporučí, kdy Pregnyl. Vlastně samotný snažení je jak při normálním časovaným styku, ale stimulace samotná technicky jak na IVF, akorát se pak vyhneš té chuťovce v podobě narkózy a odběru a není to nijak omezeno platbama od pojišťovny...

eustoma
29. led 2010

inak mi vravel, ze som mlada, ze s tych ludi co navstevuju car, tak patrim medzi mladych. je mi 27.

manzel mi na to povedal, ze zintenzivnime snazenicko, nie len co sa tyka frekvencie, ale aj samotnej dlzky 😉. ze on ma nieco vymyslene. tak som zvedava. len nech to vyjde 😉.