CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
18. únor 2010

😉 no ja mam uz len jak vidim jak natahuje tu injekciu, tak sa mi dviha zaludok. vecsinou sa nepozeram. ale dnes so mnou sestricka rozpravala a tak som ju sledovala no a musela som si potom na chodbe sadnut, lebo az sa mi hlava tocila. ale viem je to len psychologicke 😉.

ja som si to minule aj napisala, ale nejak som zabudla kde som si ten zoznam otazok dala 😉

cell: ako planujete pokracovat? tiez hormonalnou stimulaciou?

cell
18. únor 2010

eusti: nevím, čekám, co dr vymyslí ... minule se mě ptala, jestli na mimi spěchám a já že ne. Tak teď už teda jo 🤐

eustoma
18. únor 2010

ja som tlacila vokroja do IVF, a ten ze ne ze je skoro. ale mam hormony fostimon a bude IUI. teda ked by nahodou bolo vela folikou tak bude IVF. ale to len keby.

eustoma
18. únor 2010

holky viete o niekom, kto mal stimulaciu na IUI a potom s toho bolo IVF? ze teda sa spravilo vela folikov?

len
18. únor 2010

Cell, no, já jsem hovornej člověk, ale na své první IVF mám takové vzpomínky, že jsem byla z ordinace venku se zeleným lejstrem pomalu dřív, než jsem stačila otevřít pusu 😀 Pak jsem vlezla k sestrám a nechala si to všecko předvést, ukázat a vysvětlit... Jako proti Koryntový nemůžu říct jediný křivý slovo, ale potkala jsem ji tam tak 4x (?) a pokaždé jsem si odnesla pocit, že prostě není moc sdílná 😉 Udělala, co měla, o jejích odborných kvalitách nemám nejmenší důvod pochybovat, ale prostě neměla potřebu mě o tom informovat 😒 Zato jiný doktory bombarduju dotazama a absorbuju všecky informace, tak fakt nevím, kde je chyba 😀

collette
18. únor 2010

Eustoma - asi neznáš můj příběh - při porodu jsem se tak šikovně potrhala, že mi museli dělat rekonstrukci/plastiku pochvy a konečníku a aby se to mělo šanci zhojit, tak mi museli udělat vývod tenkého střeva 🙄 Když to střívko vyvádějí, tak se tomu říká založení stomie a když už vývod není potřeba, tak zanoření stomie.

Zní to děsně, ale když tady čtu ty příběhy, tak si říkám, že jsem dopadla dobře...

eustoma
19. únor 2010

callette: dik za vysvetlenie. a zni to desne to ano. ale hlavne je dobre, ze uz si v poriadku, teda ze uz budes v poriadku.

eustoma
19. únor 2010

inak nasla som tie zachodky 😉. uz viem kde su 😉 😉 😉

janamej
19. únor 2010

Ahoj holky,moc se všem omlouvám,že jsem se neozvala dřív, ale měla jsem dost velké problémy, teď už začíná vše být OK. Akorát ještě musím dát do pořádku počítač.Zatím se všechny mějte.

valmark
19. únor 2010

Ahojky vsem, pisu z G3. Nechali si me tu a kratce po poledni mi delali punkci. Pomohlo to presne tak na pul hodiny. A uz je to zase zpět. Doplnuji mi tekutiny, jelikoz mi hodne zhoustla krev. Transfer samozrejme neudelali a jeste ze tak. Uz jsem sporadala spoustu veci na bolest a to bych po transferu nemohla, coz si nedovedu predstavit. A rekli mi, ze tu budu nejspis do te doby nez prijde MS ☹ A embryjek nakonec vydrzelo "jen" pet. Hezky vikend Marketa

len
19. únor 2010

Valmark, od rána tu číhám, jak jsi na tom 😔 Moc moc přeju, ať ty léky zaberou. Věřím, že je to dost šílený, ale jsi v nejlepších rukou 😉 A "jen" pět je parádních, to máte na pět transferů, na každý 30 % šanci, no to přeci musí klapnout - zvlášť, až budeš pořádně zregenerovaná! Ale je to fakt bláznivý, před nějakýma deseti dněma ses tu bála, že ti tam nic nevyroste, a teď takhle trpíš 😔 Hodně sil! 🙂

klarka.k
20. únor 2010

Ahoj Týnko, vypadá to moc dobře 😉 . Sice sem moc nepíšu, ale denně sleduji, zda je u tebe vše v pořádku. Držím palce, to je jasný. U mě se stal další průser (tím potratem to neskončilo), ale napíšem si na skypu, až tě tam chytnu 😀 . Zatím pa

valmark
20. únor 2010

Leni, dekuju za podporu. Dnes tu za mnou byla mamka a rikala, ze mám bricho jako kdyz se mnou byla v sedmem mesici. Mám ho jeste vetsi nez včera a hrozne to tlaci ☹ a nikdo nevi jak dlouho to tak jeste bude. Dalsi punkci delat nechteji, dokud muzu dychat. Pry kvuli infekci atd. Tak se to snazim nejak zvladnout, ale je to des. Zadne leky na tohle nejsou. Rikam si, ze nekdy to snad skoncit musi... No jo, co bychom pro mimiska nevytrpely, ze 😉

larri
21. únor 2010

Valmark,drž se,ale jak píšeš,pro mimíska všechno.Ikdyž jednoduché to není.

Holky,všechny moc zdravím,dávejte na sebe pozor.
A pokud bude nějaký srazík,dejte mi prosím vědět.Ráda bych vás viděla a nové spolubojovnice poznala.

Pa a hezkou neděli,jdu pracovat.

eustoma
22. únor 2010

ahoj holky, tak prvykrat som bola u rerabka, to je tak mily clovek 😉. no patri medzi favoritov 😉.
inak u mna zaver taky ze moc to nerastie. ako mam na pravom vajecniku 4 folikuly na lavom na 3, vsetky su vlke 5-7mm (takze nic moc). a k tomu je tam hromada malych. tak mi zvysil davku injekcii a vo stvrtok idem na ultrazvuk.ani neviem ku komu. no a vo strtok sa uvidi. kazdopadne dvorazne ma upozornil na to ze je velka pravdepodobnost ze tych 7 sa nam bude spravat rovnako a naraz vyrastie. a vtedy bude urcite IVF.
takze dnes v podstate nic nove nemam. vo stvrtok bude nove info.

eustoma
22. únor 2010

inak rerabek bol dost zhovorcivy, celkom si overoval vsetko. ako overoval si moju stitnu zlazu, ci mam dovolene tehotniet. overoval spermiogram. pytal sa na tlak a tak. bol dost peclivy. uplne celu diskusiiu co som tam navstevovala preletel. takze na to ze ma videl prvykrat, vedel vsetko. teda vsetko co asi potrebuje.

eustoma
22. únor 2010

valmark: ako ti je? uz je to lepsie? co ako dalej je naplanovane?

len
22. únor 2010

Eustoma, to je fajn, že ti Ř sednul 🙂

eustoma
22. únor 2010

u neho som bola prvykrat a je fakt mily. som cakala ci nebude mat nejaku poznamku na vahu. ale nemal nic. ako spytal na vahu, na vysku a tak. celkom dost toho zistoval a celkom dost toho povedal. ale vsetko milym, tichuckym hlasom. som napinala usi aby som ho pocula.
a bol tam nejaky medik, no a ten v kuse sa usmieval, az mi s neho bolo divne.

eustoma
22. únor 2010

leni ty to budes urcite vediet, o kolko mozu foliky vyrast za 3 dni?

len
22. únor 2010

No, pokud porostou standardním tempem, tak 4-8 mm tipuji 🙂

eustoma
22. únor 2010

kebyze to rastie dobre, tak teraz som mala 5-7mm, za 3 dni+4-8mm, tak foliky vo stvrtok by mohli byt: 9-15mm co je aj tak malo. no kto vie ci s tej mojej stimulky nieoc bude....

len
22. únor 2010

No, jestli takhle poporostou, tak budeš stimulovat o trochu déle, ono se uvidí 😉 Někdo má "odpícháno" za týden, někdo na to potřebuje 14 dní, proto jsou tam ty kontroly 🙂

eustoma
22. únor 2010

to hej to je pravda. no ale cakala som, ze ked mam tlaky v podbrusku tam tam aj nieco bude a ono houby.... no dufam ze sa to za tych par dni zlepsi.

len
22. únor 2010

Já vaječníky cítila pravidelně už 2.-3. den píchání 😉 Ale nezlepšilo se to, čím víc tam toho bylo, tím jsem byla nafouklejší 😀

eustoma
22. únor 2010

som strasne nedockava, uz nech je stvrtok. ako mozno s tho bude figa, ale ta co narobime. buduci cyklus by tie davky zvysili. no este stale verim ze to dopadne na jednicku 😉. to je take moje prianie. a zase nechcela by som aby s toho nebol hyperstymulak. to len co pise valmark, tak mi to neni vobec prijemne. takze asi vsetkeho chce s mierov. no uvidime.

eustoma
22. únor 2010

neviete kto ma ultrazvuk teraz vo stvrtok u apolinara? ja som sa zabudla spytat ku komu idem a tak by ma to zaujimalo.

eustoma
23. únor 2010

tak uz som zistila ku komu idem. Dr. Blahova. pri nej som este tiez nebola. tak som zvedava.

valmark
24. únor 2010

Ahojky, tak jsem stále v nemocnici. Je mi stejně, už mám za sebou dvě punkce a bříško mám jak v 7.měsíci. Pořád nějaké kapačky, odběry. Chjo.
A hlavně se neví, kdy to přejde. Může to být zítra, ale taky za týden.
Naštěstí už tu mám notes a můžu taky trochu pracovat a komunikovat se světem. Ale bohužel jen na chodbě, na pokoji je připojení velmi slabé a padá to. Ale aspoň něco.

Eusty neboj, pokud folíky jsou, tak ti je určitě nechají dozrát, ikdyby měli prodloužit délku stimulace.
Jen jak říkáš, nic se nemá přehánět 😉
Kdy máš jít na odběr? Třeba tu ještě budu 😀

len
24. únor 2010

Valmark, kdy že to čekáš tu MS? Pevně věřím, že nejpozději tehdy to odezní 😔 Ale snad dřív 😉