CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
2. kvě 2010

luci : já byla na dvou neúspěšných IVF a tohle jsou darovaná vajíčka. Bohužel mě už jinou možnost nedoporučili. Tak snad to vyjde 😵 Jinak já jsem OSVČ, tak jsem si udělala teď volno 😉

gabikri
2. kvě 2010

viktorie : děkuju beruško 😵 😵
Jinak s tím testováním, já máv v papírech napsáno že mám testovat až 17tý den...to jistě taky nevydržím..minule jsem to taky přesně vydržela do 9tého dne. Moc moc přeju, aby se Ti tam ta druhá čárka objevila!!!

len
2. kvě 2010

Luci, tak ne, že budeš doma ležet s nohama nahoře, pěkně procházky, zaměstnat hlavu a nenechat se ukecat do brzkýho testování 😉 Holky jsou ostudy, že to nevydržely 😀 Dělohu je potřeba pěkně prokrvovat, tak i když budeš doma, nějaký přiměřený pohyb je více než žádoucí 😉 Čímž samozřejmě nemyslím hodinku aerobiku, ale fakt procházky jsou moc prospěšné 🙂 Jó, kdyby tak někdo přišel na to, jaká aktivita tu šanci zvyšuje ☹

gabikri
2. kvě 2010

viktorie : teď jsem si přečetla Tvůj příběh..až mi jde mráz po zádech, to jsem nevěděla, že jsi měla taky darované...mooooc držím palečky...budu na Tebe myslet 😵 😵 😵

len
2. kvě 2010

Viktorie, měla bych dotaz. Když ti zavolají, že na tebe přijde řada v pořadníku na darovaná vajíčka a ty to prozatím odmítneš, za jak dlouho se ozvou znovu? Teda ne, že bych zatím měla co odmítat, v pořadníku jsme teprve od prosince, do té doby jsme to 3x zkoušeli s vlastníma a teď stejně pořád doufám... ale nějak to jde ve vlnách, chvíli bych do toho šla hned, chvíli bych to ještě o rok odložila... Takže až jednoho dne zavolají, co se stane, nebudu-li se zrovna cítit. Je to paradox, protože když mi v prosinci řekli, že čekačky 2-3 roky, málem jsem se z toho hroutila, teď jsem za ten čas vděčná - zvláštní, že? 😒
Díky a držím palce, ti nemusím říkat, žes testla moc brzo 😉

gabikri
2. kvě 2010

Holky mám blbý dotaz, ale jak je to z darovanými embrryi...jsem slyšela že je to levnější, než darované vajíčka..to jako proč? To jsou ty co třeba někomu zbydou z IVF a nebo jak to chodí?

eustoma
2. kvě 2010

ono to je aj niekde v papieroch co sme teraz podpisovali. tam ze ked bude viacej emrijek a nebudeme ich chciet, tak mozme dat suhlas s darovanim. takze urcite nejake budu s toho.

len
2. kvě 2010

Gabi, příjem vajíček je u Apolináře za 8 000 a embryí za 12 600. Akorát na embrya jsou snad kratší čekačky, protože je jich je snad víc - spousta párů, které už další děti nechtějí a mají zamražená embrya, je daruje, takže je to "přebytek" z běžného IVF (dražší jsou, tipuji, proto, že je v tom zahrnut celý proces kultivace vč. zamražení a rozmražení). Darovaná vajíčka jsou z velké části od dobrovolnic, které musí celé IVF podstoupit jen pro získání vajíček, takže těch je velký nedostatek.

gabikri
2. kvě 2010

eustoma : to je pro mě neznámý pojem..to úpo mě nikdy nechtěli vyplňovat...hi hi..to asi proto, že jsem měla jen jedno vajucho a podruhé žádné 😀 Trochu drsné...ale co se dá dělat. A to Ti za to dají nějaké peníze?

gabikri
2. kvě 2010

len : díky 😉

eustoma
2. kvě 2010

netusim. ja neviem ako budem reagovat na stimulaciu, zatial ma stale strasili hyperstiulakom, tak uvidime. snad sa nam apson 2 urodia 😉.
peniazky netusim.

eustoma
2. kvě 2010

gabikri: vy ste teda skusali stimulaciu na IVF dvakrat a nakoniec sa nekonala? alebo nevysla?
teraz drzim pesticky.

eustoma
2. kvě 2010

inak my sme prehrabavali sa tymi papiermi co mame podpisat a dosla debata, ze ci ked bude vela emrijok, ci budeme chciet vela deticiek. tak manza hovoril ze ani nie. ze tak 203 stacia. ze 4 uz je vela. mne teda postaci aj 1 😉.

aknyt
2. kvě 2010

Gabi, hezky si svá embryjka hýčkej 🙂 Jinak darovaná vajíčka jsou na pohled levnější, ale pokud už nemáš IVF na pojišťovnu, tak se k tomu poplatku dárkyni připočítává cena za celý cyklus dárkyně, ale máš možnost mít i zamražená na KET. Narozdíl od darovaných embryí, kde platíš (mám ten dojem) KET těch darovaných a darovaná embrya. A už ne ten cyklus předtím, protože ten už proplatil pár, který je daroval... Moc držím palečky, ať se tu začne zase dařit a rozhýbe se to tu 😉

A Eustoma na to pak pěkně naváže a už to půjde 🙂

len
2. kvě 2010

No, nechci moc brát iluze, ale ne každej je tak úspěšnej jako Martinka, který stačily dva transfery po jednom embryu ke dvěma dětem 😉 Průměrně udávají, že tak z deseti vajíček se narodí jedno dítě... Každopádně řešme problémy, až nastanou, takže až budete mít tři děti a ještě vám zbydou embrya v mrazáku 😀

eustoma
2. kvě 2010

hej no ja viem je to predcasne. ale kazdopadne sa ukludnujem ze vsetko dobre dopadne a pojde to ako pomasle.
manza dokonca povedal, ze ked to teraz by nahodou nevyslo, tak by chcel tak aspon rok pauzu. tak o to viacej dufam ze sa podari.

aknyt
2. kvě 2010

Len, tak to jim ty statistiky zhoršuju - nedávno jsem to počítala a jestli se nám tentokrát narodí mimi, tak to bude 1 mimi na 13 transferovaných embryjek 😉 A mrazák máme prázdnej 😀

eustoma
2. kvě 2010

ale ono holky ked si to tak vezmete, vecsinou pisu holky do diskusii nezdary, teda veecsinou prispievaju tie holky, co uz nieco preskakali. takze ja dufam, ze statistiky dvihnem.
inak riadne ma stve, ze moj brasko ma uz 3 nemanzelske decka. da sa povedat, ze "kade chodi, deti rodi". a to ma teda stve riadne....

gabikri
2. kvě 2010

eustoma : já mám vysoké FSH, to znamená, že mi vyhasínají vaječníky. Zkusili to dvakrát...poprvé dva folikuly..jedno vajíčko a podruhé tři folikuly, ale všechny prázdné. Doktor Ř mi řekl, že nemá cenu tělo trápit dalším zbytečným pokusem, kde šance na úspěch je minimální a jít rovnou na darované.

akynt : díky...doufám, že Tě všechny budeme následovat...a zamlouvám si ty hezké věcičky po Haničce 😵 😵 😵

gabikri
2. kvě 2010

Ptá se mě teď manžel...kde se dají zjistit statistiky od Apolináře?

eustoma
2. kvě 2010

zase ked preletim diskusiu, tak sa tu pomalicky tehulkovanie dari 😉. dufam ze sa zadari 😉

len
2. kvě 2010

Eustoma, tohle byla statistika z odborné literatury 😉 A jasně, že někdo má z transferu dvou embryí dvě mimča a někdo jich má postupně transferovanejch dvacet a nic z toho 😒 Jinak já měla celkem z 3 IVF z 30 folikulů 18 vajíček, z toho 4 transferuschopný embrya a z nich 1 MA, jenomže mně tam strašej ti triploidi, já nejsem zrovna případ pro statistiky 😉

len
2. kvě 2010

Gabi, ofiko je asi nikde nemají, snad na vyžádání, já teda apředpokládám, že z nich Ř čerpá pro svou knihu o léčbě neplodnosti a občas se o nich zmiňuje v poradně na porodnice.cz.

gabikri
2. kvě 2010

Je to fakt...ty kterým se to povede hned, na tyhle diskuse asi nechodí. 😉
Kde je vůbec marketchen, nevíte jak dopadla? 😉

eustoma
2. kvě 2010

gabikri: skusim kuknut na statistiky, som mala iba z roku 2006, ale neviem ci ich este mam.

no ja som mala FSH nejake moc nizke, tak preto ma strasia hyperstimulakom.

eustoma
2. kvě 2010

tuna je vyrocna sprava, ale ne uspesnost:
http://apolinar.vfn.cz/index.php?grp=66&pag=111

len
2. kvě 2010

Já mám pocit, že je to cca 30 % na jedno transferované embryo, 45-50 % na dvě a u KETu nějakých 25 %, ale přesná čísla opravdu neznám, nějak mi to bylo jedno, vím, že jsou u Apoli špička a jestli je to 29 nebo 31 je mi zcela jedno 😉 A hlavně to absolutně nevypovídá o tom, jak se bude dařit mně 😉

eustoma
2. kvě 2010

neviem to dohladat, ale pred rokom, ked som sa rozhodovala do akeho centra ist, tak apolinar mal najlepsie hodnotenie co sa tyka uspesnosti liecby neplodnosti. neboli tam presne cisla, ale ale bol tam rebricek centier v strednej europe a apolinar bol myslim na 3 mieste (1 a 2 boli zahanicne). ale neviem to dohladat.

gabikri
2. kvě 2010

eustoma : hmm, aspoň něco...úspěšnost asi nikde nevyvěšují 😒 Takže za rok 2009 bylo 14 dárkyň vajíček, jestli tomu dobře rozumím? To je tedy sakra málo 😖

eustoma
2. kvě 2010

rerabek v svojej knihe ma uvedene ze:
v prvnim cyklu IVF otehotni 35-50% zen, pro dalsi cyklus je to priblizne stejne a teda 35-50%.
nema uz uvedene pri kolkych emrijkach.