CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jessie1
3. kvě 2010

Kralko, zdravím, s tím lékem neporadím, ten já neznám :(

band
3. kvě 2010

JJ já v rámci zachování zdravého rozumu tyhle bezproblémové maminy nevyhledávám 😒 - je to sice divný, ale mám takovej blok a nejde s ním hnout. U nás to taky všude vědí a já o tom mluvim, aby tam nenastalo to trapný pokukování 😕 ...Jassei a vám přišli na nějakou příčinu, proč to trvá?

jessie1
3. kvě 2010

band - no v gennetu mi tvrdili, že nemám ovulaci. Při kontrolním UTZ mi doktor vždy řekl, že tam nic není a že nemá cenu (většinou) pokračovat ve stimulaci na IUI. Jednou jsem se dokonce k IUI stimulací dostala, ale nebylo úspěšné. Pak 2x IVF, jedno nic a z druhého bylo mimi. Vajíček nikdy moc nebylo. Tady v Apolináři mi ale doktorka hned při prvním UTZ řekla, že tam je vše, jak má a že zkusíme ten pregnyl a zkoušení doma. Tak to vidíš... sama tomu přestávám rozumět. Beru do toho homeopatika už asi půl roku, tak jestli začaly zabírat, kdo ví.... dokonce jsem byla i na diagnostické laparce, taky vše ok. Takže vlastně nevím, proč to nejde.... a co u vás? Příčinu taky asi neví, co? Psala jsi, že jste se měli snažit doma, tak to budeš mít asi podobný, jak já, že?

myskyva
3. kvě 2010

ahoj,omlouvám se že vstupuju.............jen chci odpovědět Kralce
Estrahexal lepíš od 1dc vždy po 3dnech 😉

kralka
3. kvě 2010

Myskyvo mě osobně nevadí, že sem vstupuješ 🙂 . Moc děkuju za info. Já to předtím lepila od 10DC, ale je pravda, že to byl cyklus před IVF. Tak to bylo opravdu jinak. Teď mi v paměti uvízlo jen, že se mám na 11DC objedat a ty náplati už v té době budu lepit.

band
3. kvě 2010

Jessie, já chodlila celou dobu jen ke své gynekoložce. Ta žádnej problém neviděla, tak tomu nechávala volnej průběh. Každej měsíc sem tam chodila na kontrolu ovolace a dokrotka určitla, kdy se snažit. Koupila sem si i ovulační testy a vždycky podle nich ovolace byla - no ale nic :(...Tak teď od dubna chodím do Apolináře, kde zatím taky na nic nepřišli - teď se máme měsíc snažit a pak mám zase přijít a asi se začne stymulovat a dem taky na nějaký vyšetření, jestli se spermie udrží :(
Tak to jsme na tom Jassie hodně podobně - jen tebe víc trápili ☹

viktoriekaterina75
3. kvě 2010

Gabi nesmutni, mysli na bobánky v bříšku...a nestresuj se, že nemáš nanuky 😉 ..Vím, že to na psychice nepřidá, ale teď to určitě vyjde..neboj...

jessie1
3. kvě 2010

band - no jo, ale i tak mi přijde, že to strašně dlouho trvá a kde nic tu nic. Bohužel (a to mě mrzí) nevím, kolik jsem třeba měla ty folíky ted´při tom UTZ. Zajímalo by mě to, protože opravdu v tom Gennetu nikdy nic moc neviděli. Takže si říkám, kde je chyba. Příští cyklus bychom taky měli jít na vyšetření toho, zda se spermijky udrží v děložním hrdle - to mi určitě ještě nedělali. Teď by to prý vycházelo na neděli a to tam nejsou, takže doufám, že příští měsíc to vyjde na jiný den 🙂 Máš aspoň dobrý, že máš potvrzeno, že ta tvoje OVU opravdu bývá - to u mě nikdy nic takového nepotvrdili. Prý ale nemusí každý cyklus být ovulační. Už abychom byly těhule, co? Místo toho, abychom svůj volný čas trávily koníčkama, řešíme takovýhle kraviny 😀 😀 😀

saralinda
autor
3. kvě 2010

Gabi, tobě ale stačí 2 minimka, ne? A ty máš teď v bříšku. Tak ať se pěkně v děloze drží.

gabikri
3. kvě 2010

Holky díky...už je to lepší 😉 Zjišťuju teď i jiné alternativy...hledám soukromé CARy, které se na dárcovství zaměřují..manžel mi teď řekl, že ase to nějak udělá, že holt se uskromníme...je zlatý 😵

band
3. kvě 2010

Jassie - celou dobu, co my skoumala tu ovuaci sem si říkala, že se nic neděje a proč mě napošle na nějaký vyšetření, ale teď sem ráda, že to sledovala a zase můžeme pokročit dál - bylo to jen čekání, kdy to zase dostanu :(...Tak že příští měsíc deme na stejný vyšetření. Jestli máš podobnej cyklus, tak se tam třeba potkáme 🙂...Hlavně, že se něco děje viď. Ano už aby se to povedlo a mi vedly diskuze o počasi Jassie 😀 😀 😀

Gabi- dobrá zpráva, že sou další možnosti, ale snad je nebudeš potřebovat a už se zadařilo 😉 - každopáně dobrý manžel, co se uskromní a podrží tě v boji je už 99,9% výhry 😉

jessie1
3. kvě 2010

band - já jsem teď 15.DC, takže mě to chvíli potrvá, než se tam dostanu 🙂 hlavně nemívám tu MS vždy přesně, vždy je to překvapení, kdy dorazí 🙂 no, kéž by nedorazila už vůbec ... 🙂 stejně je to zvláštní, co, že to i přes všechna OK vyšetření nejde a nejde... a přitom je to jenom o oplození vajíčka 🙂 hale, slyšela jsi už o hormonální józe? docela bych to zkusila, ale upřímně, odrazují mě ty ceny....

eustoma
3. kvě 2010

gabikri : este je skoro na take dekukcie. musis verit ze to vyslo. ja v to verim. kocko drzim pesticky.

band
3. kvě 2010

Jassie - já sem 17.DC, takže to neni tak od sebe 🙂 - idaální by bylo, kdyby sme se potkaly až v porodnici 😀 😀 😀 , ale těm miminum se furt nějak nechce :(...hele divný to je, všechno je ok a kde nic tu nic :(... Tak snad teď 🙂. Říkáš hormonální jóga? - kouknu se o co de. Já když cvičila Mojžíšovou, tak musim říct, že i když nic, tak sem měla tělo ve formě ;)...kolikrát přemýšlím, že s tím začnu, ale ten čas - potřebovala bych, aby měl den tak 30 hodin, abych stihla všechno, co sem si vymyslela 🙂

jessie1
3. kvě 2010

No to je pravda. Ten čas se mi taky nějak nedostává. Kolikrát jsem se dostala domů až v deset večer a cvič si pak Mojžíšovou. Vydrželo mi to opravdu dlouho, ale teď už 2 měsíce necvičím. To posílení pánevního dna ale bude mít určitě něco do sebe. Hale, to potkání se v porodnici by bylo super 😀 😀 Bysme na sebe společně hekaly 😀 😀 Ale to je ještě daleko - minimálně 9 měsíců, co? 😀 😀 Nezkoušela jsi někdy ta homeopatika?

band
3. kvě 2010

Jassie - No právě - po docvičení sem vždycky cítil, jak se to panevní dno posiluje. Chodila sem k paní Babičkové, ale ta její ráznost mě vyděsila a pak sem se bála, že cvičim blbě a že mi zase vynadá :(...Já bych takhle nějak jednou týdně klidně chodila. Ten kolektiv pomáhá. Teď sem koukala na tu hormonální jógu a našla sem v Praze jen seminář na víkend :( .
Jaký zkoušíš homeopatika?
Ps: no jasně v porodnici by sme se poznaly podle nejrozkošnějších mimin na které sme si tak dlouho počkaly 😀 😀 😀

jessie1
3. kvě 2010

Band - no, všechny ti jmenovat nebudu. Byla jsem někdy v září 09 u jedné paní homeopatičky a ona mi udělala plán asi na 3/4 roku. Dostala jsem soustu pytlíčků s kuličkama a postupně je všechny beru. Teď mám před sebou asi poslední dva. Dělá se to většinou přímo na tělo, protože oni se tě vyptávají, s čím vším máš potíže, jako např. alergie, štítná žláza apod. Co rodiče, co máš jakože dědičný apod. Je toho hodně, ale právě mi paní homeopatička říkala, že mám před sebou nejstěženější homeopatika a ejhle, u Apolináře právě viděli, že je tam vše, jak má být. Tak si malinko i říkám, jestli už taky trochu nepomáhají. Těžko říct, člověk nikdy neví, co pomáhá. Ale je mi to prostě nějaký divný ....
Mojžíšku jsem cvičila jenom sama a doma. Jednou jsem byla u fyzioterapeutky, ukázala mi, jak to dělat a pak už jsem k ní nešla - byla jsem právě těhu, takže jsem to nechtěla hrotit. No a teď si říkám, že bych začla zase sama....
Na tu porodnici si ještě chvíli asi počkám... ale bylo by to super tam potkat někoho odtud 😀 😀 😀

band
3. kvě 2010

Jassie, no tak to je možný, že ti to pomoholo a upravilo ti to všechno. Já mám podle doktorky tělo mladé, jako 16tiletá holka (hormony), tak nevim, jestli by bylo něco podobného u mě. Nemám nic na co bych byla alergická nebo se s něčím léčila a ani naši ne 🙂 ...
No asi se tam všechny v jeden termín nepotkáme, ale doufám, že pak ty, co se jim to dřív podaří pošlou fotky do CARu, aby sme se mohli při čekání kochat nad miminkama 😀 😀 😀

jessie1
3. kvě 2010

No právě, možná jo, i když jsem tomu dlouho nevěřila, až mi homeopatička pořád dávala céres, že nevěřím ani svému tělu a já nevím, co ještě 😀 😀 😀 když ono je to těžký věřit po tom všem... jak jsem byla u toho Apolináře na UTZ, tak bylo hezký, jak tam chodily po chodbách nastávající maminy s břichem...hezky v županu a s nastávajícím taťkou... to bylo hezký 🙂 třeba tam taky jednou takhle budeme.... 🙂

band
3. kvě 2010

Jessie - hlavně si udělejte dneska doma pohodu a pak se uvidí! Všechno je nakročený dobrým směrem, tak se to třeba teď přirozenou cestou povede. Tělo je na to už připravené a to je strašně důležitý 😉

jessie1
3. kvě 2010

jojo, to si piš, že tomu dneska dáme do těla 😀 😀 ještě předtím jdu na masáže a na reiky k jedné paní, tak mně to tam snad všechno hezky připraví na toho mimiska 🙂

band
3. kvě 2010

a kleničku vína na uvolnění 🙂))))))) - to je úplná věda a magie viď ...no, tak když se to povede, tak mi musíš dát recept 😀 😀 😀

jessie1
3. kvě 2010

hale, když se to povede, tak to určitě písnu.. ale háhá, spíš počítám, že ne, ještě že to tulení je i tak příjemný 😀 😀 😀

band
3. kvě 2010

😀 😀 😀 no právě. Vem si, že by to bylo, jako vrtání zubů 😖 ...tenhle recept zní zatím dobře - masáže, reiky a mazlení -júúúúú 😀

jessie1
3. kvě 2010

😀 😀 to teda jo... jenom ten výsledek, aby byl 😀 😀 vrtání zubů... no fuj, to je ale ošklivé přirovnání 😝

gabikri
3. kvě 2010

eustoma : 😵 😵 😵

saralinda
autor
4. kvě 2010

Dobré ráno, děvčata.
Tak ta kolegyně, co jsem si o ní před 2 ýdny myslela (podle zaslechlého rozhovoru), že je těhotná, je opravdu těhotná. Dnes to oficiálně oznámil její nadřízený (asi má problémy, a tak zůstane doma). Přeju jí to, ale.... však to znáte. Je mladší než já, spadlo jí to do klína rychleji než chtěla, je v podnájmu, s přítelem se často hádají,...... no a to jsou ty, so tak krásně těhotní. A my, co stárneme, snažíme se, lítáme po doktorech, pořídili jsme si větší byt, aby měly děti pěkný pokojíček, máme super partnery,.....tak.... to nesmíme vzdávat.

len
4. kvě 2010

Gabi, co to čtu, máš u sebe dvě krásná embrya a už spekuluješ, co bude, až to nevyjde? 😉 Pěkně jim věř a kdyby to přeci jen náááhodou neklaplo, písnu ti do IP, co jsem vyzjistila. Máš v záloze ještě jeden hrazenej pokus (minule nebyl transfer, ne?), takže ani v některých soukromých centrech bys nedoplácela statisíce... Ale teď máš ještě pořád naději dokonce i na dvojčata 😉

Sar, jo, tohle na optimismu nepřidá, tak aspoň, že bude doma a nebudeš ji mít pořád na očích. Já mám teď neskutečnou výhodu práce v mužském kolektivu.

saralinda
autor
4. kvě 2010

Len, díky za podporu. No uvidíme, jak dlouho bude doma. Ale podle emailu, že za ní někoho sháníme, se asi nevrátí.
taky už cci být těhotná a vypadnout odsud 😒

saralinda
autor
4. kvě 2010

Holky, nevíte, jaká je úspěšnost u darovaných vajíček? Je větší než u vlastních nebo o dost nižší? Gábi, jsi mě totiž docela nalákala na ty darovaná. Si říkám, proč se trápím a cpu do sebe furt nějaké léky a navíc bez výsledku, když třeba s darovanými už bych byla těhule. A teď už jsem přesvědčená, že mi darovaná nevadí. No, uvidíme - v pondělí jdu na kontrolní UTZ k Řežábkovi, tak jsem zvědavá, jestli mi cysty zmizí, nebo ne a co vymyslí dále.