CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
1. říj 2010

No a nebo tě jeden cyklus s Fostimonem nakopne k ovulacím v dalších cyklech? Stejně jako minule...

jessie1
1. říj 2010

Holky, u Apolináře můžete stimulovat jakoby na IUI a nejít k IUI. Já to tak měla, sice to bylo teď kvůli té přestavbě, ale problém s tím vůbec nebyl. Domluvili jsme se tak ještě před pícháním fostimonu. Měla jsem z toho pocit, že to takto jde prostě udělat. Sice se pojišťovna zažádá, kvůli doplatkům, ale k IUI nakonec nedojde... Normálně můžete stimulovat a folíci nemusí vyrůst, abyste k IUI šli. Takže si myslím, že je to vcelku normální... 🙂

lenickan
1. říj 2010

@len no čistě teoreticky třeba ten následující cyklus by něco vyrůst mohlo🙂

markett_a
1. říj 2010

@lenickan ... ahoj, me u Apoli dali hned Fostimon a o IUI se ani nezminili... mela bych jit hned na IVF... ted cekam na MS a pak mam 5 davek Fostimonu...

len
1. říj 2010

@markett_a ale u vás bude asi i jiný problém než ovulace, ne?
Lenicka vůbec neovulovala, jinak vše zcela OK, tak jí nasadili Fostimon, v tom cyklu sice neotěhotněla, ale hned v dalším jo, přirozeně, takže IVF je celkem zbytečné, když prakticky otěhotněla hned na druhou ovulaci, co měla. Akorát teď ji nemá znovu, takže jde hlavně o to ji vyvolat, ale pak se klidně můžou snažit sami 🙂

markett_a
1. říj 2010

u nas neni zadny problem, aspon o nem nevime, ani lekari... spis to bude jen mym vekem... vsechny testy jsou OK... jak u me tak u partnera...

len
1. říj 2010

Asi jo, Lenicka je o dost mladší a hlavně je naprosto jasná ta anovulace 😒 Jinak oni doporučují IVF normálně, když se víc let nedaří a příčina je neznámá, já to tak měla taky, dost často to zabere 🙂

markett_a
1. říj 2010

@len ... v to doufame 🙂

markett_a
2. říj 2010

holky, ted jsem nejaka zmatena, ten Fostimon se picha do bricha? proc jsem si myslela, ze mi rikali, ze do zadnice? poradte...

len
2. říj 2010

Já myslím, že je to injekce do svalu, čili zadek, stehno... Ale v poslední době některé ty injekce do svalu dovolují píchat i podkožně.

markett_a
2. říj 2010

@len ... diky, uplne jsem se totiz zapomnela v CARu zeptat, tech info bylo moc a az casem to clovek doma vstrebava 🙂 stejne tak s tim predoperacnim vysetrenim, nepama si, kdy na nej mam jit 😒 sestra neco rikala, ze ma jen par dni platnost?... a az dostanu MS, mam do CARu zavolat, tak se radeji jeste na vsechno zeptam 😎

len
2. říj 2010

Většinou to poznáš dle toho, jaké ti k tomu dají jehly 🙂 Dlouhé jsou do svalu, zatímco podkožní jsou jenom takové krátké jehličky.
Předoperační musíš přinést v den OPU (tzn. klidně ho můžeš získat den předem) a nesmí být starší než měsíc. Ale bacha, třeba moje obvoďačka s tím děsně nadělala, takže u té jsem si to začínala vyřizovat třeba ten měsíc předem, abych to stihla.

markett_a
2. říj 2010

@len ...diky moc 🙂... jehly mi k tomu sestra dala ty klasicke, ptala se me, kdo mi to bude pichat a jestli jehly ma, tak jsem rekla, ze vlastne jeste nevim, tak mi je radeji dala 🙂 jinak by je asi sami od sebe nedali... jj, myslela jsem si, ze je to ten mesic, taky si radeji zjistim, jak to u nas na obvode funguje 🙂... je to sqely, ze existuje ten net a ze si clovek ziska tolik info, ale na druhou stranu je pak vic vylekanej z toho vseho, co o tom vi 🙂

len
2. říj 2010

No, kdybys někdy zabrousila do začátků téhle diskuze, tak bys zjistila, že já se ptala naprosto stejně 😉 A jiné poradily a jsou už dávno těhotné, teda spíš mámy 🙂

markett_a
3. říj 2010

@len ... kez bychom tam uz take byly 🙂

sarusinka
3. říj 2010

@markett_a a @len 😵 ☹

arna
4. říj 2010

Ahoj, koukám, že tady už s pěkně rozjíždějí stimulace a injekce a vůbec.🙂 To se mi líbí, že je to takové akční. Já zatím pořád čekám na první kozultaci. Byla jsem si taky popovídat s psycholožkou a moje první dojmy jsou trošku rozporuplné, ale v podstatě myslím, že mi to pomohlo...
Marcelli- to je bezva, gratuluju, zázračné pozitivní příběhy mám dost ráda.

len
4. říj 2010

@arna mně psycholožka z počátku pomohla moc, ale pak postupem času mi přišlo, že se názorově dost rozcházíme. Asi se mě snažila dostat do duševního rozpoložení, abych byla naprosto spokojená sama se sebou, jenomže to je ne vždycky žádoucí. S tím, že nemůžu mít děti, už se sama rvu pěkných pár let, ale já v té době nemohla najít práci, což mi přišlo daleko závažnější. A ona nějak nechápala mou přirozenou touhu něco dělat, být někde užitečná a být za to oceněná. Asi by jí víc vyhovovalo, kdybych založila ruce, dala nohy na stůl a říkala si - tak co, jsem neplodná a nezaměstnaná, ale vlastně děsně spokojená a vůbec mi to nevadí. Jenomže pokud by mi to přestalo vadit, ztratila bych tu hlavní motivaci práci hledat a vůbec něco se sebou dělat. Taková stagnace je cesta do pekel, pro mě nejlepší vyrovnání se s neplodností je pořád něco dělat, rozvíjet se a makat na sobě, pořád něco tvořit, ať mám pocit, že ty roky nejsou prožitý naprázdno.

Teď jsme dodělali tu ložnici, za tři týdny jedu na dovolenou, plánujeme připustit naši kočku a mít koťátka, od zítřka začínám chodit na skotské tanečky, no a pohrávám si s myšlenkou udělat si do konce roku zbrojní pas. To vše po práci, jsem ve svém živlu 😀

sarusinka
4. říj 2010

@len: takže příští rok si dávat pozor a nepotkat tě nikde jo? 😀 Koťátka, koukala jsem, ty máš briťouše viď? to budou chlupáči 🙂 taky jsme teď dodělali ložnici, ale včera jsem zrovna přemýšlela, a dívala se, že se nám tam teď ani případná postýlka nevejde 😀 tak to doufám, že se to povede 😵
@arna: já jsem čekala na první konzultaci 4 měsíce a potom? druhou návštěvu jsme už odesílali žádost na pojišťovnu o IVF, strašně to potom letí. Tak hlavu vzhůru 😉
Jinak já o víkendu dostala MS takže 25.října jdu na zastavovačku, nebudeme tady někdo stimulovat podobně? 😅

janka12
4. říj 2010

@sarusinka Zatím doufám, že budu stimulovat podobně 🙂. MS by mela prijit tento tyden. Pak zastavovacka na konci rijna. Takze bych pak byla jen par dni za Tebou.

sarusinka
4. říj 2010

koukám, že mi zmizela ikonka? to teda nechápu proč. No neva.
@janka12: jeeee, já jdu 25.října na zastavovačku, je to až 23.den cyklu, protože 22. vychází na neděli, tak to pak budem čekat na čárky spolu 🙂

barbika
4. říj 2010

Ahoj holky, tak to já Vás trochu předběhnu. Jdu si pro Zoladex už teď ve čtvrtek (22 DC). Nemá to tu ještě někdo podobně??

len
4. říj 2010

Já budu naprosto mírumilovná a bezpečná a navíc si ani nechci pořídit zbraň 😉 A jinak jo, máme modrou briťuli a teď pro ni mám vytipovanýho lilovýho kocoura, tak snad budeme mít pestrobarevný vrh a bude veselo 🙂

ciratko
4. říj 2010

Ahoj, tak nové zprávy - dneska by se měli stěhovat do hlavní ordinace, takže od zítra by to mělo být zas jako dřív :o)
Nevíte jaká je MUDr. Bláhová?

eustoma
4. říj 2010

blahova je celkom v pohode. ako mne trosku nesadla. ale to neni nou, skor je to mnou. je to taka tmavovlaska, ked si ju s niekym nepletiem. mala som ju iba raz.

bora87
4. říj 2010

ahojky všem, zase po odmlce tady 🙂 Začínám s IVF podruhé - v pátek jsem dostala zastavovačku Diphereline nebo jak se to píše ... no a 15. utz a pak se uvidí ... dlouhý protokol, takže nevím, co mě čeká a raději to tady moc nepročítám, abych zase nebyla zmatená ...

cell
5. říj 2010

@barbika : nejspíš já, buď to bude čtvrtek nebo pátek, nevím přesně, jak se pořítá MS, když jsem to dostala až večer 🙂

arna
5. říj 2010

len- to je zajímavy s tou psycholozkou, me by to asi taky vadilo, to by clovek uplne ztratil drive...
Na druhou stranu já bych se do takového stadia spokojenosti se sebou samou celkem dostat chtela 😀. Já jsem presne opak.
Jinak me naznacila, ze bych si mela udelat nejaky "alternativni plan zivota bez deti." Coz rozumem chapu, ale prijmout to i emocionalne... No, to me moc nejde. Blby je, ze ja jsem zrovna ty deti vzdycky od zivota chtela asi nejvic...
Momentálně teda přemýšlím, jestli nezměnit práci (citim, ze bych tu zmenu celkem potrebovala, ale ona mě spíš odrazovala) a nebo jestli si neudělat dálkově ještě nějakou školu...Po navratu z Chile si chcem hledat nějaky novy bydleni, tak to by me taky mohlo zabavit 🙂.
Momentálně to na mě zas nějak dopadá.☹

janka12
5. říj 2010

@ciratko MUDr. Blahova je celkem OK. Byla jsem u ni hned nekolikrat, prestoze nemam za sebou v CAR moc navstev, vetsina byla u ni. Jak pise Eustoma - je cernovlasa, takove jako mikado.

janka12
5. říj 2010

@sarusinka Zastavovacku o vikendu nedavaji? ja se obavam, ze mi 22. den taky vyjde na vikend. S mym kratkym cyklem je ale problem odkladat to byt jen o den, neb uz kolikar 22. den spinim pred dalsi MS.