CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
7. říj 2010

@zzf dik za ukludnenie. no ja len neviem ako sa na lezanie dostanem. do prace chodim a zhanam gynegologa. mam za sebou uz 8 ambulancii, kde neberu... no este mam par dni na to ho najst.

zzf
7. říj 2010

to je divný, že ti v CARu nedali neschopenku - mě jí dali hned, ale já byla na Apoli ambulanci a asi protože jsme byla 10tt. jinak špinila jsme i předtím ale v CARu řekli, že se to stáva (o hematomu nemluvili). Doporučila bych ti svýho, ale zrovna včera při kontrole řikal, že je uplně plný. Ale zkus to je soukromý, platí se asi 1800Kč ročně. MUDr. Janíček, 731 503 122 na praze 7.

eustoma
7. říj 2010

skusime zavolame 😉. teraz to nik nebral. zavolam neskor.

barbika
7. říj 2010

Hezké odpoledne, tak jsem si dneska byla pro Zoladex a za 14 dní začínáme se stimulací. Jinak jsem byla nakonec u dr. Jarošový a jsem ráda. Od ní už máme Tobíka, tak doufám, že to vyjde i tentokrát.
Jinak chodba už je hotová, ale pořád se tam vrtá a bouchá. Ještě prý chybí nějaké dodělávky, ale je to docela mazec. Sestřička na mě mluvila na chodbě a já jí vůbec nerozuměla...

sarusinka
7. říj 2010

@barbika: jeee a to je ta zastavovací injekce? to dávají všem asi stejnou viď? 😎 já jdu za 14 dní pro zastavovačku, tak jsem o 14 dní za tebou 🙂 takže až ty budeš vědět výsledek já teprve budu čekat 🙂
@eustoma: můžu ti doporučit svého gynekologa, na Praze 1, pracuje v Mediconetu, jmenuje se MUDr. Vráblík. Je opravdu skvělej. On jedinej mi přišel na to, co jsem měla v břiše. jednou jsem to tu psala, že ani doc. Měchurová, která je vedoucí sálů v Podolí, ke které jsem chodila dříve tak se o mě nezajímala, tak jako on. Sice se za každou prohlídku platí 350,- nebo jednou za rok myslím 2000,- ale péče je fakt suprová. žádný dlouhý čekací doby, objednání po tel, konzultace. no znáš to 🙂 nemůžu si ho vynachválit.

cell
7. říj 2010

a jí dostala dneska Diphereline 🙂

cell
7. říj 2010

jí=já 😔

len
7. říj 2010

Někdy dávají Zoladex a někdy Diphereline, já měla vždycky to druhé, ale netuším, dle čeho rozhodují, účinek by to mělo mít stejný, i když Zoladex je snad depotní.

markett_a
7. říj 2010

@len ... ahoj len, ty jsi tu nejzkusenejsi 🙂 prosim te, co je to ta "zastavovacka" pred stimulaci?

len
7. říj 2010

@markett_a v podstatě jde o to, že oni tělo "uspí", takže neprodukuje hormony potřebný pro růst folikulů, sliznice... takže se jim tam tyhle hormony "nepletou" a oni je můžou zvenčí dávkovat přesně podle toho, jak potřebují - pomocí jejich načasování a množství regulovat růst folikulů a nakonec i jejich přesného dozrání, aby byly v den odběru vajíčka přesně tak zralá, jak být mají k oplození. Zjednodušeně řečeno 😉

markett_a
7. říj 2010

@len ... diky moc, napsala jsi to sqele 🙂 jsem jen trochu v rozpacich, v CARu mi nerekli nic o kratkem ci dlouhem protokolu, zadnou zastavovacku jsem nedostala...

len
7. říj 2010

A jaké máš instrukce?

larri
8. říj 2010

ahoj holky,první vám popřeju krásný slunečný den.Tak jsem byla dneska Len na konzultaci a stejně musím jít na hormonální profil.Jarošová chce,at má krátký protokol potvrzený a 10 den na utz mám kontrolu,jestli se mi netvoří cysty.Když to mám poslední hrazený cyklus,nemívám mrazáčky,tak at máme vše zkontrolované.Byla opět skvělá.Akorát já jsem za pár minut pryč a ostatní tam jsou strašnou dobu.
Jinak ta chodba ujde,ale ta zima byla strašná.Neuměla jsem se zahřát,celou dobu jsem seděla v bundě.Pak jsem tam potkala kamarádku,která byla na odsátí cysty a na G3 holky ležely pod dekou a zakryté županama.
Na toaletě byl papír a tam se topilo🙂)))

len
8. říj 2010

Larri, tak to je fajn, že se ti takhle věnuje. Já jsem tam pokaždý děsně dlouho, protože se furt na něco ptám 😀
Jinak na novou chodbu se těším, si pěkně počkám, až to bude hotový, nejdřív tak po novým roce 😉

cell
8. říj 2010

@len : a pěkná je chodbička. Mně se líbí, je pravda trochu studená (jako barvama myslím - teplotu nevím, jsem včera jen přilétla a zase odlétla 😀). Jen mi chybí ty stolečky před CARem, budu se muset poptat, jestli plánujou tam zase nějaké dát 🙂

len
8. říj 2010

Tam snad půjdu na návštěvu jenom tak 😀
Když mě tam stejně vždycky nejvíc štvalo, že se tam člověk cítil jak ve výkladní skříni, sednul si přede dveře s nápisem CAR a kolem proudily davy návštěv a mediků 😒 A tohle asi změnit nejde, něco jako samostatná čekárna.

cell
8. říj 2010

to ne, prostě se musíme smířit s tím, že jsme ve fakultní nemocnici. Já bych měla mít asi víc pochopení, ale upřímně říkám - při všem svých zákrocích mediky nechci!

len
8. říj 2010

Tak já proti medikům nic nemám, nějak se to naučit musí, hlavně aby se u toho debilně nepohihňávali. Ale chci mít na výběr, nelíbí se mi, když se mě dr. nezeptá, zda mi medik nevadí, a rovnou ho tam přivede 😒 Jinak co jsem je tam kdy měla, přišli mi o dost vyděšenější než já a když je nad mým utz dr. v CARu zkoušela, musela jsem se v duchu smát, protože jsem toho o daném problému věděla asi 10x víc než oni 😝 Jo a taky se mi nelíbilo, když dr. mluvila k medikům - podívejte, paní tam má tohle a tohle, to může způsobit problémy... Sakra, to přeci měla říkat mně, ne?!

cell
8. říj 2010

No já si právě pamatuju živě nás. Na gyndu se chodí v šesťáku, kdy už má většina mediků jasno, co chce dělat, a ty, co gyndu dělat nechtějí to absolutně nezajímalo. Pamatuju, jak nám se spolužačkou dal Řežábek vyšetřit ultrazvukem paní, což vypadá strašně jednoduše, ale nám to vůbec nešlo. V paní jsme tou sondou kvedlaly, naštěstí to byla zdravotní sestřička a měla pochopení.
Já ho moc nemám a nechala bych na sebe šáhnout jenom medika, co má o obor zájem a to takhle od oka nepoznám, takže smůla. Až si ulomím nohu, můžou si moji sádru prohlížet jak chtějí, ale na gyndě nic 😀

len
8. říj 2010

Tak na mě nikdy nešahali, jen se vyděšeně dívali a to zcela stačilo 😀
Tak v šesťáku by snad měli být dostatečně otrlí, aby je nerozhodila jedna ubrečená, co jí diagnostikujou MA po IVF, ne? Ty holky tam to prožívaly fakt osobně, až mi jich v té situaci bylo paradoxně dost líto 😉

cell
8. říj 2010

v šesťáku věděj prd, k pacientům je pustí na chviličku a neví nic. Já jsem třeba oplakala každý porod, takže plakal maminka, tatínek a já a pak jsme si vždycky dlouze třásli rukama 😀
jo ještě si vzpomínám na strašný zážitek, když nám dali v šesťáku vyšetřit rodící paní a hulákali na nás, na kolik je prstů. Jsme to nikdy nedělali, jen vím, že to bylo veliké a vlhké a na kolik to bylo nikdo nevěděl a tenkrát jsem se teda zařekla, že tohle jako pacientka nechci teda zažít

len
8. říj 2010

Nojo, ta musela být nadšená 😒

cell
8. říj 2010

to jo, hlavně když se na ní vystřídlo asi 5 mediků včetně jednoho černocha a všichni pak krčili ramenama 😖

len
8. říj 2010

Ale doktor by měl dát na výběr a pacient mít možnost odmítnout, ne? I když mě se na to u Apoli nikdy nikdo neptal 😒

cell
8. říj 2010

no měl ....

eustoma
8. říj 2010

mna sa u aploi vzdy pytali, ci tam moze byt medik. jaj nie vzdy raz sa ma nepytal rerabek, ale inak sa ostatny pytali. vzdy som dovolila. medici mi nevadia, aspon u apoli ne.
raz som bola na mamografii a tam bolo 15 medikov, to uz bolo moc.

larri
8. říj 2010

Opět jsem potkala na chodbě Vokroje.Doufám,že ho nebudu mít zase při OPU.
Vyhrkla mi slza,když šla kolem holčina s menším bříškem,její přítel četl zprávu od lékaře a ona plakala.Hned jsem si představila co se ji asi přihodilo.Fuj,takové situace nesnáším.....

markett_a
8. říj 2010

@larri ... taky jsem jednou byla u MUDr. Vokroje, co je s nim? radsi nebrat? 🙂

len
8. říj 2010

Klidně brát, já ho ráda 🙂 Pomohl mi do lázní. Ale Larri holt moc štěstí nepřinesl... Nebrat Faita 😉

eustoma
9. říj 2010

ja mam Vokroja velmi rada, mne proste sadol. pride mi ze jediny u mna hned konal, co sa mi lubilo.