CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

streghina
12. kvě 2012

@martinka87 a můžu se zeptat, co máš za problém, že ti nabídla IVG hned místo IUI?

martinka87
12. kvě 2012

@streghina my jsme jiz jedno IVF absolvovali a bohuzel nevyslo ☹ a protoze nemame zadny mrazacky a musim mit 2-3 mesice pauzu mezi IVF, tak zkusime i IUI 😉 a jinak ja problem nemam (nebo se na nej zatim neprislo), ale manzel ma spatne spermio ...

streghina
12. kvě 2012

@martinka87 aha, tak to my máme dokonce spg dobré, akorát asi ta moje ovulka si dělá, co chce, obvykle před ms, cca 20 DC, jinak se také na nic nepřišlo 😉 a to ti Jirsová nabídla to IVF nebo jsi si řekla sama, že už nechceš čekat?

martinka87
12. kvě 2012

@streghina ja mam ovulku taky pozde, cca 18DC... Domluvily jsme se na IVF rovnou, co jsme vedeli vysledky spermiogramu... A ted, kdyz to nevyslo, tak tento cyklus dame oddech a pristi zkusime IUI 😉 na kterem jsme se domluvily taky po telefonu, kdyz jsem volala vysledky z IVF, ze je test bily...

moruse
14. kvě 2012

Ahoj, tak se k Vám přidávám. Chodím do Caru asi 3 měsíce, mám jen Clostilgegyt a vyčkáváme. Zjistili mi Antifosfolipidový syndrom. Ivf se dost bojím. Mám dotaz, která doktorka či doktor se Vám zdají dobří a kteří ne? Mě se moc zamlouvá Řežábek a Jirsová. Teď jdu bohužel k Bláhový. Zná ji tu někdo?

streghina
14. kvě 2012

@moruse ahoj, vítej, já byla zatím u Jirsové 2x, Koryntové 1x a Bláhové 2x, ale nejvíc mi vyhovuje Jirsová. Bláhová byla sice sympatická, milá, ale nic mi nevysvětlila, jen mi navýšila dávky tamoxifenu a příště se budu určitě objednávat k Jirsové, abychom se dostali dál, také chodím do CARU cca 3 měsíce 😉

eustoma
14. kvě 2012

@moruse mne rerabek nejak nesadol. mala som rada Vokroja, Jarzembovsku a Jarosovu.

moruse
15. kvě 2012

@streghina Tak to je super, jdu tam v pondělí a vůbec se netěším...Já se taky chci objednávat k určitým doktorům, ale když tam musím v pondělí a ani jeden tam není, tak mi nic nezbyde.

moruse
15. kvě 2012

@eustoma Tak ty co jmenuješ jsem ještě nezažila.

moruse
15. kvě 2012

Určitě se to tady už probíralo, dost jsem toho přečetla, ale..Nevíte některá, jestli se dá dohodnout nějaká mírnější stimulace k IVF? Nechci se cpát zbytečně práškama, hrozně moc na ně reaguju a nechci mít hyperstimulační syndrom.

streghina
15. kvě 2012

@moruse Tak zkus Koryntovou, ta je snad taky v pondělí, sice je trošku odměřená, ale asi kapacita. Jinak o stimulaci moc nevím, já zatím beru tamoxifen, teď mi zvýšili na 3 tb denně, mám ovu místo 10DC, tak 21 DC, ale už jsem s Jirsovou také mluvila o IUI a IVF. A jak dlouho se snažíte? A co máte za problém nebo jaké léky jsi brala? 🙂

martinka87
15. kvě 2012

@moruse domluvit se da, myslim, vse... Ja jsem brala 3 ampule Fortimonu denne a pak na konci Ovitrelle... 😉 a stimulace byla naprosto v pohode, ani naznak hyperstimulaku 😉

streghina
15. kvě 2012

@martinka87 ahoj, můžu se taky zeptat, jaký dny cyklu se píchají, abych byla informovaná, začínám to zvažovat, že bych už požádala, abych zkusila, protože už mě domácí snažení přestává bavit 😎

moruse
15. kvě 2012

@streghina Já beru Clostilbegyt, Prednison,Anopirin a něco na štítnou žlázu. Snažíme se 2,5 roku. Já mám ovu tak 10 den. Ale vždy před menstruací špiním a nikdo to neřeší - jestli nemůže být zakopaný pes tady. Mám protilátky proti placentě, takže moje tělo hned všechno vypudí. Jinak je jše jak má být.

kacula32
15. kvě 2012

@evulatko děkuji 🙂 doufam že to dobře dopadne

kacula32
15. kvě 2012

@nikoza Ahojky,ja jsem chodila do gennetu a take mam za sebou 3 ivf neuspešně. 😢 ..šla jsem k apolinaři a tam mi poradili at uvažuji o darovanym vajíčku,zatim jsem spokojena,jen to čekaní na vše dyl trva....poslechla jsem je a ted čekam až se mi ozvou že mají pro mě darkyni...držím ti palečky at ti vše dobře dopadne 🙂

streghina
15. kvě 2012

@moruse a jak ti zjistili ty protilátky proti placentě? Já mám jen HP, immuno, ale spíš z hlediska normálních alergií, kymo - průchodnost vejcovodů a jinak žádné vyšetření. Clostík jsem brala před loni, prednison mi píchli zatím 2x, teď naposledy ne, protože ovu byla dýl, pak beru Letrox na štítnou žlázu a Dopegyt na tlak. U nás o žádném problému nevíme, ale snažíme se skoro rok a půl. No, trpělivosti zdar 😉

moruse
15. kvě 2012

@streghina To je taková hezká epizoda. Můj gynekolog uzavřel moje netěhotnění jako něco mezi nebem a zemí. Oba zdrávi. No a mojí doktorkce na štítnou žlázu, když mi upravovala léky kvůli CARu, se to nezdálo a tak mě poslala na inunologii k Malíčkový (doporučení začínalo Milá Karin...že by známá?) No a verdikt už mám, teď jen aby to k něčemu bylo. Ten prednison mi nedělal dobře, musela jsem snížit dávky. Na konci měsíce tam jdu, tak uvidím. To s tou trpělivostí je u mě na štýru. Z rad typu nemysli na to šílím - jak asi když pořád koukám do kalendáře kdy jíst prášky, kdy do CARu, kdy se tulit...

luca77
15. kvě 2012

Ahoj holky,chci se zeptat,jak dlouhé mají objednávací lhůty u Apolináře?A nikde ani nemohu sehnat tel.číslo! Já jsem právě v takové situaci,že nevím co mám dělat,jak se rozhodnout.Chodím už do CARu v Praze a nedaří se a chtěla bych znát třeba názor i jiného doktora.V listopadu 2011 mám za sebou první pokus o IVF,dlouhý protokol a pak píchání Menopuru a poté změněno na Fostimon.Po 14dnech píchání mi byl pokus zrušen pro nedostatečnou odpověd vaječníků na stimulaci.Vzali mi v CARu krev,aby zjistili,jak jsem na tom se zásobami vajíček - AMH 5,32,což si myslím,že není zase tak zlé! Dr. mi naznačila,že mi stárnou vaječníky a na to mi napsala žádanku do Františkových Lázní,takže 26.2.12 jsem odjížděla. Teď po lázních jsme zkusili druhý pokus o IVF změnou protokolu..měla jsem krátký protkol a píchala si Puregon...minulou středu po 10ti dnech mi byl pokus opět zrušen!!!! Musím přiznat,že jsem trochu doufala,že už to teď půjde a ono néé ☹ Vůbec nereaguji na stimulaci a to ikdyž mi zvýší dávky(Puregon jsem začínala 300jednotek a pak 250 a poslední dva dny 300).Dr.říkala,že hormonální výsledky + AMH nejsou špatné a že to nechápe! No a bylo mi nabídnuto zkusit dárkyni vajíček ☹ a říkala,že mám ještě dva hrazené pokusy,což nějak nechápu a samozřejmě jsem se jí na to nezeptala v tu chvíli.Myslela jsem,že když nedojde k embryotransferu,že se to nepočítá a docela mě tím překvapila.Právě přemýšlím nad tím,že kdyby se mi nezadařilo ani u Apolináře,že už by mi pak zbyl pouze jeden pokus s dar.vajíčkama a hlavně,kde je ta jistota,že by to hned vyšlo! ☹ Mě by třeba i pomohlo jen názor toho doktora,ale nevím,zda by se tím zabývali.Jinak do 29.5. se máme rozhodnout co a jak! A kdo si myslíte,že je u Apolináře tak asi z lékařů TOP?.Četla jsem,že si celkem chválíte dr. Jirsovou.Je to docela těžké rozhodování ☹

martinka87
16. kvě 2012

@luca77 pises to spravne, pokud nedojde k ET, tak to neni plnohodnotny IVF, cili se nepocita, podle me mas stale tedy 3 pokusy!!! Jj, Jirsova je super!! Je tam stredy a patky, zkus se objednat 😉

@streghina Fostimon jsem zacala pichat od 2. dne cyklu a pak jsem chodila klasicky na UTZ a podle toho se planovalo OPU, ted Ti z hlavy presne nereknu, kdy jsem zacala presne pichat i Ovitrelle, ale bylo to okolo 19DC.

martinka87
16. kvě 2012

@streghina jo a jeste jsem brala Prednison, ze zacatku 30mg denne... Pak jsem to pomalu snizovala az do vysazeni...

evulatko
16. kvě 2012

@luca77,ahojky🙂 Ja taky blbe reagovala na stimulaci a prave u Apolinare me spis do tech darovanych vajicek hnali... Obzvlaste pokud mas vyssi FSH, nebudou se s Tebou moc bavit, myslim. I kdyz ja na ne moc nadavat nemuzu, nakonec od nich jedno dite mame... Nechces zkusit Reprofit v Brne? Jsou tam super a zkousi u holek, ktere nereagovaly na stimulaci s injekcema, jen tablety a mnohdy jsou uspesni🙂)) Moc drzim palce🙂))))

moruse
16. kvě 2012

@luca77 tak já čekala na objednání 4 měsíce!

jesterka001
16. kvě 2012

@luca77 Ahoj, mě teda do darovaných u Apolináře vůbec nehnali, a to mám vyšší FSH a AMH 1,2.

eustoma
16. kvě 2012

@luca77 celkom kapacita je rerazbek, ale teda ten sa s nicim nepare. mne nesadol, on to tak nejak vyklopi vzdy neobalene.

eustoma
16. kvě 2012

inak na prve objednanie som cakala tusim mesiac. ale to sa im nieco uvolnilo. tel k objednaniu je 224 967 418 - je to CAR ambulance.

eustoma
16. kvě 2012

inak tuna je taky prehlad dr. teda su to udaje starsieho data, uz sa tam nejaky dr. zmenili, ale stoji to za precitanie:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/aknyt/album/...

petulak1988
16. kvě 2012

Ahoj holky ja jsem poprve objednana s pritelem k apolinari 23.5 a nevim co mam hned cekat a tak....chodila jsem do pronatalu v praze a mam nejspis pco mi bylo receno...na kolik me vyjde IVF??Zatim jsem mela jen dve bezvysledne IUI... ☹

streghina
16. kvě 2012

@moruse to ti věřím, já taky tyhle otázky nesnáším, teda od svých známých a kamarádek, od dobrých kamárek mi nevadí. Já teď beru jen ten tamoxifen, tak jsem šťastná, že si tělo relativně oddychne, ale jinak jsem taky pořád ležela v kalendáři a pořád přemýšlela kolikátý DC jsem. Jsem ráda, že se zde můžeme navzájem povzbuzovat a svěřovat 😉 určitě se dočkáme šťastného konce, doufám, že naše cesty už nebudou tak dlouhé ☹

streghina
16. kvě 2012

@martinka87 takže těch injekcí je dost, viď? Píchala sis je sama? A do břicha? Měla jsi modřiny? Jsem zvědavá, co? 😉