CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zavoralova
9. črc 2012

@streghina Co znamená DPO?

zavoralova
9. črc 2012

@streghina zítra jedu na další konzultaci do Apol.a uvidíme co dál,nějak už nemám sílu,ale něco ve mně miříká pokračuj,jsem objednaná k Řežábkovi,tak snad něco vymyslíme 🙂..pustila jsem se do práce abych na to nemyslela a pracuju a pracuju,a možná budu i měnit práci tak uvidíme 🙂

streghina
9. črc 2012

@zavoralova doufám, že to píšu dobře, ale DPO bylo mělo znamenat "dní po ovulaci". Budu ti držet pěsti a hlavně neztrácej naději, Řezábek je kapacita a myslím, že i on nám pomohl nejvíc, navýšil mi léky tak, že se hned zadařilo a i další kontrolu naplánoval dobře 😉 mně taky pomáhala práce, tam člověk se musí věnovat práci a nemá čas řešit soukromí. Tak mi dej vědět, já chtěla taky příští týden jít k němu na kontrolu, ale prý má dovolenou, dokonce i Jirsová, tak jsem zvolila Koryntovou, protože ty další jména mi nic neříkaly, kromě teda Bláhové. Já si říkám, že uvidím v pondělí, jak na tom jsem, ale trošku nervozní jsem a přeji si, aby tobylo, tak jak má 😎 jinak někdy nemám vůbec hlad, teď jsem si zase udělala míchaný vajíčka a pořád bych pospávala, myslela jsem, že mm překvapím, ale sám poznal, že se něco děje

streghina
9. črc 2012

@fori ahoj, jen se chci zeptat, co ti dělali na první kontrole, jen UTZ nebo brali i krev, musím být nalačno nebo ne? Dneska jsem ráno ve 4 si šla pro 3 piškoty, kručelo mi v břiše a nemohla jsem spát, no, tělo občas blázní 😉

fori
9. črc 2012

@streghina já byla objednaná až ak na 11 hod. takže bych asi hlady umřela... a dělali mi jen ult. a i kdyby ti brali krev .. tak se určitě najez... kdyby jsi měla být nalačno tak oni ti sami řeknou.... a kdy jdeš??

streghina
9. črc 2012

@fori příští pondělí v 8.45h, takže ráno budu vstávat po 6hod, to bych asi umřela hlady taky, když vstanu takhle brzy, no jsem zvědavá, zatím pospávám, teda v sobotu mě mm dostal z postele až po obědě, ráno se mi i motala hlava, mám divný pocit v břichu, občas taková nechuť, ale jinak dobrý, a kdy jsi měla pak další kontrolu? 😉

fori
9. črc 2012

@streghina normálně se najez... já jedla.. hned jak jsem vstávala.. jinak mi bylo zle... a pití vždy sebou.... no já měa kontrolu v caru v pátek.. to jsem byla 6+0... to jsem tam byla naposledy, protože jsem se nima dohodla, že budu chodit ke svému gynekologovi..... a k němu jsem šla hned za 4 dny.... a potom jsem šla k Apomináři na screening ve 13tt.. a ten mi právě nabídli tady na této kontrole... kdyžtak se na to zeptej.. že by jsi ho chtěla... budeš ho mít zdarma jako já.... ale hned ti musí vypsat tu žádanku....

streghina
9. črc 2012

@fori no, díky, každá rada dobrá, já dneska volala k doktorovi, který si udělal soukromou ordinaci v okrese a je vyhlášený, protože dělá i v Sanusu v Pardubicích a už prý nebere, prý jim volá cca 10 zájemkyň denně, takže jsem zvědavá, jestli si mě nechá Apo nebo mám volat ještě příští týden a přímo tomu doktorovi s tím, že jsem neměla úplně přirozené otěhotnění a proto ho chci, to je peklo, dostat se k dobrému doktorovi, 3 měsíce čekačka na Apolinář a teď další čekačka ☹ no, ale nějak to dopadne, hlavně že to hlavní snad máme za sebou. Jo, pití si tam vždy kupuji u vstupu v automatu a záchodky mám okouknutý u obou ordinací 😉

zavoralova
9. črc 2012

@streghina No mě to ted docela sebralo, z toho důvodu,že jsem se cítila "dobře " měla jsem rána kdy jsem nevyzle z postele jak mi bylo špatně,na zvracení,měla jsem strašné chutě na saldké,které normálně nevyhledávám,tak jsem byla v domnění,že se to už tentokrát podařilo, v pátek 29.6. jsem si měla udělat test,ale měla jsem z toho strašný strach,tak jsem to odsunula na neděli,a test negativní ,a v pondělí jsem dostala menstruaci,nepřišla tedy jak měla,přišla dýl.Manžel už do toho jít nechce,vyzvedli jsme si papíry na adopci,že už nezvládá ten nápor na psychiku.Bolí ho ,když mi musí píchat injekce,a co všechno musím vytrpět..tak nechce,ale ve mně mi něco říká,at to ještě zkusíme..Podařilo se mi ho trošku přesvědčit,ale prý to necháme až tak za rok...tak se uvidí jak se dohodnu zítra s Řežábkem,jaký názor na to bude mít on,jako lékař.Jinak držím palečky at je vše v pořádku,jelikož nám tenkrát našli hematom nad plodem,tak jsem byli vystrašený..

fori
9. črc 2012

@streghina no koukám, že to máš zmáklý... a pokud by jsi chtěla zůstat u Apoli..... nevím zda ti to nabídnou.... ale klidně si o to řekni... já byla a tý kontrole u dok. Jisrové..... a ta mi to nabídla.. a hned se mě ptala jestli tam budu chtít i rodit...... víš co ne?? já nevěděla kde mi hlava stojí... a ona se mě ptala na porod 🙂 🙂 tak dej pak vědět jak jsi dopadla... 🙂 🙂

zavoralova
9. črc 2012

@streghina jo to DPO v neděli to bylo 17dnů a na testu nebylo ani náznak,zkoumala jsem ho pod světlema nic.

luca119
10. črc 2012

Ahoj, sháním informace ohledně cen u Apolináře. Již jednou jsme absolvovali IVF v Plzni, ale bohužel. Tak jsem chtěla změnit centrum a jelikož mě u Apolináře operovali, tak jsem chtěla zkusit jejich centrum. Je mi 32let a před 9ti lety mi odebrali oba vaječníky. Chtěla jsem se zeptat kolik Vás stál celkový zákrok vč.odměny pro dárkyni. Moc Vám předem všem děkuji.
A hlavně všem přeji hodně štěstíčka!!!

norisek
10. črc 2012

ahoj všem snažilkám, chtěla jsem se zeptat těch, které jsou již po IVF z Prahy a okoli, jestli Vám nezbyly nějaké léky? Sháním na hrazené IVF ☹ Merional, Puregon a Cetrotide. Moc díky všem za cokoli... kontakt - norisek@centrum.cz Samozřejmě zaplatím.

martinka87
11. črc 2012

@zavoralova to je mi moc lito, ze to neklaplo!!! ☹

martinka87
11. črc 2012

@luca119 bohuzel nic o darovani vajicek u Apolinare nevim, ale je to jeden z nejlevnejsich CARu... 😉
@norisek bohuzel ne... Ja jsem mela Fostimon a vse jsem spotrebovala ☹

luca119
12. črc 2012

@martinka87 Moc Vám děkuji za odpověď 🙂 ...třeba někdo bude vědět víc

evulatko
12. črc 2012

@luca119. pokud se to nezmenilo, tak platis 8000 odmenu darkyni, ale ceka se dva roky a ani Ti nevyberou holku podle krevni skupiny, protoze tech darkyn maji desne malo🙂 Kdyby se Ti chtelo jet do Brna, tak doprocuji Reprofit, cekaci doby minimalni a vse na jednicku🙂 Ale platis 38000☹
Ceny pisu takove, ze predpokladam, ze mas jeste uhradu pojistovny🙂

martinka87
12. črc 2012

@evulatko wow, 38000, to je masakr.... ☹

luca119
12. črc 2012

@evulatko děkuji, jsem z K.Varů, tak Brno je daleko 🙂 Jinak je to rachot, když jsem byla v Plzni(min.rok), tak jsem platila dárkyni 15tis a 17tis zákrok. A ani jsem nečekala, cca 1měs. Dva roky bych asi čekat nechtěla. Doktoři říkali, že dříve se čekalo dlouho, ale teď se prý zvýšila platba dárkyni a je plno 🙂
Jinak moc děkuji, asi si budu muset udělat výlet do Prahy 🙂

evulatko
12. črc 2012

@luca119, v Praze je dobry na darovana vajicka Gennet, co jsem slysela🙂

evulatko
12. črc 2012

@martinka87, clovek si musi vybrat, jestli si priplatit a mit darkyni relativne hned a i vyhovujici krevni skupinu a nebo cekat dva roky a vic🙂

pniki
13. črc 2012

Ahojky, prosím prosím máte někdo zkušenosti u Apolináře s potvrzením propustky do práce??? Děkuju.

mooncaa
13. črc 2012

@pniki Já jsem si teda nikdy propustku nepotvrzovala, brala jsem si dovolenou. Bych nechtěla v práci ukazovat, že chodím do CAR.

pniki
14. črc 2012

@mooncaa není to zrovna ideální, ale já mám málo dovolené, takže mi nic jiného nezbyde. Já se za to nestydím, že chodím do CAR, když není jiná možnost, to každý pochopí, teda aspoň kolem mě.

martinka87
14. črc 2012

@evulatko jasnacka, ale prijdou mi to opravdu silene palky!!!! ☹
@pniki ja se za to sice take nestydim, nicmene nechci aby to v praci vedeli kvuli pripadne vypovedi ☹

mooncaa
15. črc 2012

@pniki Já taky nechci v práci veřejně vyhlašovat, že se snažíme. Ono zvlášť když by se pak všichni mohli pořád ptát, co a jak. Ne vždy to hned napoprvé vyjde a toto bych si zrovna ráda nechala pro sebe.

kvetinka84
15. črc 2012

@pniki S propustkou do práce nebyl problém, dali mi ji vždy bez problémů. Tedy mě. Manželovi ji dát nechtěli. Navíc je fajn, že ti dam dají razítko Všeobecné nemocnice v Praze u Apolináře a o CARu na tom razítku nebylo ani zmínky, takže v práci nikdo nepoznal, jestli jsi byla v normální ordinaci nebo jiné🙂

pniki
17. črc 2012

@kvetinka84 tak to je super, že to je takhle s tím razítkem, aspoň nebude nikdo vyzvídat 🙂

pniki
17. črc 2012

@mooncaa to je pravda, mně už to nevyšlo dvakrát 🙂 ale to jsem si propustku nebrala, ale teď už budu muset ☹

pniki
17. črc 2012

@martinka87 kvůli výpovědi se taky bojim, jenže jak to máme dělat, když potřebujeme na vyšetření. Je to mazec, že před IVF se jezdí na kontroly docela často a pak ještě na narkóza. Snad to nějak dopadne, budu doufat.