CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
5. zář 2011

@mufinka26 Ty to bereš jako legraci, ale kamarádka se doopravdy divila, že dávají embryjko zpátky tak brzy, myslela si, že ve zkumavce je do srdíčka a pak ho dávají teprve zpátky 😒

fori
5. zář 2011

@aknyt JEE to je dobrý - do srdíčka. to já bych teda brala at mi ho tam dají tak ve 12 tt: 🙂 🙂 🙂 🙂

mirunka_cz
5. zář 2011

To by snad bral kazdy 😀

mufinka26
5. zář 2011

@aknyt
@fori
@mirunka_cz tak holky hlásím, že mám v bříšku jednoho bojovníčka 😀 a ještě jednoho máme schovanýho v mrazáku, jinak je ve stádiu morulky 😀

mirunka_cz
5. zář 2011

@mufinka26 Tak drzim palecky at se tam poradne drzi 😀

mufinka26
5. zář 2011

@mirunka_cz no manžel prohodil, že ho tam taky mohly přivázat na provázek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fori
5. zář 2011

@mufinka26 a co to znamená fáze morulky?? a co ten asistovaný hatching nebo jak se to píše?? to vám nedělali?? nebo se to dá dělat jen v určité fázi vývoje embryjka??

mufinka26
5. zář 2011

@fori nene ten nám nedělaly, oni samy ho moc nedělají jelikož neni průkazný, že to extra pomáhá 🙂 ono máš různé stádia embrijka a ty morulky jsou dobrý, je to už jenom tak den dva od hetšující blaktocisty (nevím jak se to píše, tk sem to napsala jak to slyším) takže to už se pak krásně uchytí 😀 mi sme nepotřebovaly ani ICSI to je napíchnutí spermie do vajíčka, nám se oplodnily úplně samy 😀

fori
5. zář 2011

@mufinka26 tak dík za info, no kdybych někdy došla až sem, jak jsi ty , tak doufám že se nám taky oplodnějí samy, přítel má spermio o.k. Nebo jak to je?? oni koukají jestli se oplodnují a když vidí že jim to nejde tak je tam napíchnou??

aknyt
5. zář 2011

@mufinka26 Tak přejem, ať se hezky morulka zavrtá a drží ještě 8 a půl měsíce 🙂
Kolikátý den ti mrazili ta embryjka?

aknyt
5. zář 2011

@fori Asistovaný hatching u Apoli nedělají, ale dělá se u 5-6 denního embryjka, u blastocysty. Morula je tak kolem 4-5 dne. Oni vůbec odhodili pochybné metody a nechali to podstatné... např. se po transferu neleží (jako jinde) a jdeš po chvilince domů. Dokonce na to dělali studii a to ležení jim mírně zhoršilo úspěšnost, místo aby jí to nějak výrazně zvedlo 😉

aknyt
5. zář 2011

@fori Vajíčka moc dlouho nevydrží, takže když se neoplodní přirozeně, tak už jim ICSI neudělají. To se musíš rozhodnout předem. Ale dá se i dohodnout půl tak a půl tak... U nás takto při 1. IVF dali polovinu bez ICSI (já ho chtěla na všechny, oni že by bylo lepší to zkusit oběma způsoby) a neoplodnilo se ani jedno (spg. hraniční), prý spermijky nezvládly úplný průnik do vajíčka. A my přišli o polovinu vajíček a stěží zbyla 2 embryjka na transfer. Bylo to pro mne velké zklamání, protože jsem měla odsátých 24 folikulů, v nich 11 zralých vajíček a zbylo z toho prd... naivně jsem si myslela, že budeme mrazit a byli jsme rádi za transfer 😒

mufinka26
5. zář 2011

@aknyt bylo to čtvrtý den po OPU, takže jsou čtyřdenní 😀 já sem taky slyšela, že je to naprd, moje známá si to dvakrát zaplatila a stejně jí to nepomohlo. Apolinář se my líbí v tom, že ti zbytečně nehustí do hlavy nepotřebné věci a netahá z tebe penízky 😀

Holky já nevim jak to dělám, ale usnula sem normálně na hodinku 😀 po každém ET sem jak když sem minimálně stavěla přes noc barák, asi to hodně dělají ty nervíky a pak ta značná núleva, že se v pořádku rozmrazily a mám broučka u sebe, tak tělo prostě chce spánek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mufinka26
5. zář 2011

@fori manžel na to, že je silný diabetik a píchá si inzulin, tak mu to pomalu ani pan doktor nechtěl věřit, měl výborný spermiogram, naštěstí sem i já měla po odběru vajíčka v pořádku. nám ani stímto spermiogramem ICSI nenabízely. Aspon něco sme měly v pořádku 😅 😅 Jinak o miminko se snažíme z přestávkou už osm let 😅 tak už by to chtěla úspěch 😅 ale teprve od května tohoto roku sme do toho zapojily CAR a hnedka se to hnulo kupředu 😀

aknyt
6. zář 2011

@mufinka26 Morulka čtvrtý den je pěkná 🙂 Tak jí budeme držet palečky, ať je to ta pravá 😉

Jinak u nás spermiogram byl celkem přijatelný (na hranici normy), když jsme přišli do CARu. Postupně se horšil, pak byl chlap u urologa, ten mu dal hormony a po tom se mu spermio zlepšilo, ale stejně to na kvalitě embryí nebylo znát...
Nám se Hanička zadařila po 7 letech snahy a už jsem tomu moc nevěřila... V práci jsem měla domluvené lázně, žádost o adopci vyplněnou a i z CARu nám MUDr. Jarošová dala doporučení (na moji žádost)... měli jsme poslední zmraženou dvojici a žádné finance na šesté IVF...

Osm let je fakt dlouhá doba, to už by chtělo úspěch 🙂

mufinka26
6. zář 2011

@aknyt vid? taky si říkám, že už po těch nezdarech by mohla přijít odměna 😀 před dvěma letry sem měla zamlklý potrat v 11tt, minulý ket sem měla biochemický těhu, no tak snad už máme negativa vybraný 🙂 mě přijde, že se to vždycky povede, až když to člověk úplně vzdá. Jako kdyby si snáma někdo pohrával vid? 😉

mirunka_cz
8. zář 2011

@mufinka26 ahoj tak co jak se citime?Jsi doma nebo chodis do prace?Me se to uz blizi a mam docela strach:(

mufinka26
8. zář 2011

@mirunka_cz ahojky, ještě dneska sem doma a zítra hurá do práce 😀 jinak cítím se strašně unaveně, hlavně kolem šestý hodiny večerní to normálně i na hodinku usnu 😅 tak snad to bude dobré znamení. Ty se ničeho neboj, všechno bude v pořádku. ty už si injekce pícháš vid? jinak OPU je v pohodě, jelikož to celý prospíš, mě pak jenom trochu bolelo břicho a krvácela sem jenom jeden den, ale to je normální 🙂 jinak jelikož mě musely rajtovat po břiše tak mě pak bříško bolelo fest, ale neboj to ti nehrozí 🙂 😉

mirunka_cz
8. zář 2011

@mufinka26 Prave jeste nepicham,dostala sem to a mam tam jit 20 den to je 14.9 a nevim co me tam prave ceka:(

mufinka26
8. zář 2011

@mirunka_cz neboj, nic špatnýho ti tam dělat nebudou 🙂 vyfasuješ injekce a daji ti rozpis 🙂

mirunka_cz
8. zář 2011

@mufinka26 a kdy si je budu pichat a jak dlouho?

mufinka26
8. zář 2011

@mirunka_cz já si injekce píchala čtrnáct dní. nejdřív týden rábo, pak se k těm raním přidala i jedna večerní 😉 neboj dá se to neni to nic hroznýho. 🙂

mirunka_cz
9. zář 2011

@mufinka26 Dekuji 🙂 mam plno otazek tak snad se nebudes zlobit 😀 po 14 dnech jdes na zakrok nebo jeste ne?

mufinka26
9. zář 2011

@mirunka_cz ono záleží, jak budeš reagovat na dávky hormonů, většinou po sedmi osmu dnech jdeš na kontorolní UZ a tam ti rozepíší další hormony, upraví ti je jak budou potřebovat 🙂 při dalším posledním UZ ti pak řeknou den OPU, většinou to bývá ten čtrnáctý den 🙂 klidně se ptej, mě to nevadí 😀 ...

mirunka_cz
9. zář 2011

@mufinka26takze jestli to dobre chapu,tam mezi 14 dnema co si budu pichat tak pujdu na UZ 2x a pak na opu a jaky den mi daj broucka do briska 😀

mufinka26
9. zář 2011

@mirunka_cz my měly čtyřdení kultivaci, byl v tom víkend, ale myslím, že čtyřdenní tam zavádí standartně 🙂

aknyt
9. zář 2011

@mirunka_cz Ahoj, záleží na tom, který den v týdnu ti udělají OPU, podle toho dávají broučky do bříška... Když bys měla OPU ve středu, tak ti je nejspíš dají v pátek nebo výjimečně i v sobotu, určitě by nečekali na pondělí... Taky když máš málo embryjek, tak ti je dají spíš dříve, klidně i po 48 hodinách, protože děloha je pro ně přirozenější než sebelepší mistička v laborce... Dlouhou kultivaci dělají jen když je embryjek více a pak vyberou ta nejlepší na ET a případně mražení. Velká výhoda u Apoli je, že mrazí kvalitní embryjka, takže u KETu je pak velká šance na úspěch. Jinde často mrazí i horší a potom inkasují peníze za KETy... Držím palečky, ať se to tu brzy vyklidí - odsune na těhulky 😉

mirunka_cz
10. zář 2011

Moc dekuji za informaci devčatka 🙂 🙂

mufinka26
10. zář 2011

@mirunka_cz
@aknyt mám strašný nutkání zítra testnout 😅 😅 bude to sedmý den po ET

aknyt
11. zář 2011

@mufinka26 Z rozumového hlediska bych ti měla říct, že je to moc brzo... ale já testovala taky tak brzo 😉 Držím palečky na ducha a ať pak hezky sílí... Jinak obě víme, že když tam nic nebude, tak to nic neznamená, je brzo... oni asi opravdu vědí, proč radí testovat až 14-16.den po transferu...